Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci... MECANIC

 

 

:D Pai clar MECANIC,dar macar uleiul si antigelul sa il schimb singur,intrebam de firma la semeringuri pt ca mecanicul mi-a recomandat Ariette,iar eu vroiam sa comand Saito :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Pai clar MECANIC,dar macar uleiul si antigelul sa il schimb singur,intrebam de firma la semeringuri pt ca mecanicul mi-a recomandat Ariette,iar eu vroiam sa comand Saito :D

Cum spunea si dobro, toate fac acelasi (cuvant urat). saito, ariette au rolul de a tine uleiul in furca si ti-l vor tine la fel de bine.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Pai clar MECANIC,dar macar uleiul si antigelul sa il schimb singur,intrebam de firma la semeringuri pt ca mecanicul mi-a recomandat Ariette,iar eu vroiam sa comand Saito :D

Cumpără Ariette, sau dacă ai bani originale + cele de praf dacă sunt crăpate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am nevoie de urmatoarele piese daca are cineva sau stie sa-mi dea add val_avr

pentru yamaha r6 03-05 furca , ghidoane cadu de bord, cadru de codita , radiator , discuri de frana si eventual carene salut numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici aici nu scap de tine / da s-a dat un prieten pe jos cu moto mea e vreo problema ? vezi ca asta e topicul r6 tu du-te la topicul ducati s4r si vb singur pe acolo

Editat de waibe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici aici nu scap de tine / da s-a dat un prieten pe jos cu moto mea e vreo problema ? vezi ca asta e topicul r6 tu du-te la topicul ducati s4r si vb singur pe acolo

 

Baetzash, asta e forum public si pot sa postez unde vreau si cum vreau. Apoi nu te mai ataca atat, nu stiu de unde ai atata frustrare stransa in tine. Nu am voie sa observ ca ai dat mobra pe jos, sau cum? Nu ti-am dat sfaturi, nu "te-am tras de urechi". Am facut o observatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observa ce vrei tu da nu il legatura cu mine ce treaba am eu cu tine sa stai sa observi tu ce fac eu moto este avariata din august 2009 si abia acum am chef sa o fac te rog nu te mai baga

Mesaj completat

Urata vreme de dat pe jos...

Bafta la reparat, sper sa le gasesti repede ca mai e putin si vine primavara :D

Ms frumos . moto avea 10.000 km e pacat intradevar ca la 50 ora mi-a stricat-o asa de mult s-a intamplat in august 2009 sper sa pot sa o fac ca mi-e mila de ea o am de noua si acum zace in garaj am demontat-o deja sa ii vopsesc electrostatic rotile cadru si bascula si sper in 2 sapt sa fie gata in functie de cum gasesc piese

Mesaj completat

update : am facut rost de toate piesele in afara de carene in 1 sapt pe roti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de tonalitatea sunetului pe care o doresti, de bani ,de forma tobei care iti place , de materialul din care e facuta , de ansamblul tobei

(toba finala la acest model vine cu teava medie , sau tot ansamblul incepand cu galerie + toba) si nu in ultimul rand de producator...

Eu am acelasi model de R6 cu toba Mivv - suna bine la turatii joase cat si la innalte , forma e tare , daca vrei sa baraie mai tare ca sa trezesti

pe oricine vrei poti sa-i scoti DB killer-ul...

Am auzit ca pentru japoneze si in special pt Yamaha - Yoshimura e cea mai potrivita , Akrapovic , e buna , un prieten are Gianelli pe un Kawasaki ninja

Zx-6-R si suna bine, Leo Vince suna bn si nu e scumpa si lista poate continua...

 

Eu vreau sa-mi schimb motorul cu un R6 model 2007-2008 si vreau sa mi pun Yoshimura...

 

Totul depinde de tine si de ceea ce-ti place...

 

Drum liber...!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de tonalitatea sunetului pe care o doresti, de bani ,de forma tobei care iti place , de materialul din care e facuta , de ansamblul tobei

(toba finala la acest model vine cu teava medie , sau tot ansamblul incepand cu galerie + toba) si nu in ultimul rand de producator...

Eu am acelasi model de R6 cu toba Mivv - suna bine la turatii joase cat si la innalte , forma e tare , daca vrei sa baraie mai tare ca sa trezesti

pe oricine vrei poti sa-i scoti DB killer-ul...

Am auzit ca pentru japoneze si in special pt Yamaha - Yoshimura e cea mai potrivita , Akrapovic , e buna , un prieten are Gianelli pe un Kawasaki ninja

Zx-6-R si suna bine, Leo Vince suna bn si nu e scumpa si lista poate continua...

 

Eu vreau sa-mi schimb motorul cu un R6 model 2007-2008 si vreau sa mi pun Yoshimura...

 

Totul depinde de tine si de ceea ce-ti place...

 

Drum liber...!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...