Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Gulea Alexandru

Yamaha r6 2000 pozele sunt mai vechi acum va avea multe imbunatatiri nu am avut nici o problema cu ea sunt foarte multumit de ea !!! Pot zice doar .... SALUTARE LA TOTI R6-ISTI !!!! asfalt uscat si multii km

post-76488-0-41808000-1370472139_thumb.jpg

post-76488-0-73215000-1370472140_thumb.jpg

post-76488-0-28048300-1370472142_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha r6 2000 pozele sunt mai vechi acum va avea multe imbunatatiri nu am avut nici o problema cu ea sunt foarte multumit de ea !!! Pot zice doar .... SALUTARE LA TOTI R6-ISTI !!!! asfalt uscat si multii km

 

S-o stapanesti sanatos si fara incidente. PS anul de fabricatie nu e cumva '99?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha r6 2000 pozele sunt mai vechi acum va avea multe imbunatatiri nu am avut nici o problema cu ea sunt foarte multumit de ea !!! Pot zice doar .... SALUTARE LA TOTI R6-ISTI !!!! asfalt uscat si multii km

Si tu o tii in casa ? :crack:

 

Hai sa o stapanesti sanatos cumetre ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,poate sa imi spuna si mie cineva cum as putea sa fac ambreajul sa prinda mai jos adica sa nu las asa mult maneta,momentan prinde foarte sus as vrea sa il fac sa prinda pe la mijloc,trebe sa strang sau sa destrang cablu ,mentionez ca am un yamaha r6 din 2001 :) multumes anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabeste cablul....in mod normal trebuie sa ai cursa libera 2-3 mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat cineva presetupa la pompa de apa? Sunt interesat de dimensiunile care le are, pt ca al meu TDM nu are asa ceva prevazuta ca piesa de schimb, ci intreagul ansamblu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se gasesc piese prelucrate in CAD gata pe net .. sau producatorul are schita cu dimensiuni ...

 

Si la CNC o faci cu un cost de maxim 20 lei .... cu tot cu material.

 

Daca ne referim la aceeasi piesa ... la acel distantier de pe surub te referi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! Vreau sa va intreb pe toti daca ati avut vreunul probleme la motor si cat de multumiti sunteti de motocicleta. Si bineinteles, ce anume trebuie facut pentru a evita posibile probleme la motor. Am citit pe forum ca anumite R6-uri ar putea prezenta in timp defectiuni la motor. Va rog sa-mi trimiteti mesaj pe privat deoarece nu intru foarte des pe forum. Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! Vreau sa va intreb pe toti daca ati avut vreunul probleme la motor si cat de multumiti sunteti de motocicleta. Si bineinteles, ce anume trebuie facut pentru a evita posibile probleme la motor. Am citit pe forum ca anumite R6-uri ar putea prezenta in timp defectiuni la motor. Va rog sa-mi trimiteti mesaj pe privat deoarece nu intru foarte des pe forum. Va multumesc!

Sunt bune ...

 

Cum e CBR ul predispus la batai la oala de ambreaj sau alte prostii ... asa e R6 la bobine inductie ... care le schimbi in 30 minute cu 4 milioane.

 

Toate motoretele vin cu un fel de defect ... rapid reparabil .. si nu foarte grav .. dar piesa respectiva costa mai mult ... ca japoneza mama sau altele trebe sa traiasca si din vanzarea de piese.

 

In rest ... ulei la timp si merge de rupe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hyperpro RSC Gold cu suport "Gold" pt R6 2003-2005.

Este aproape nou, a fost montat doar pt prezentare.

290 euro toata "mustaria"

Pt cei care vin cu moto la mine asigur montaj gratuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa pun maine seara daca mai este valabil, pt ca m-a sunat cineva acum 5'.....daca nu,.....o sa mai vina inca unul , dar argintiu la acelasi pret in conditii identice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...