Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

senzorul de viteza nu TPS ! SPEED SENSOR !! va rog care ati mai schimbat spuneti-mi si mie pasi !!!

multumesc de raspuns !!!

GREU TARE SA TE UITI INTR-UN MANUAL!

Este mai usor sa strigi la cineva,care trebuie sa se uite in manual si sa-ti puna o poza sa o vezi,in loc sa faci tu asta.... :hug:

post-15340-0-38321200-1366893537_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha.. este calc din garaj..sa vezi laptop-ul cum arata..

Tin deschis calc in garaj pe forum si mai postez in pauza de strans suruburi..

Chiar ma intrebam tu cand mai muncesti (strangi suruburi) , daca ne raspunzi la toti . :crack:

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. A venit momentul sa-mi caut mobra pe net, am tot cautat si mi-am indreptat atentia spre R1. Ce vreau sa va intreb.. Merita incercata si varianta R6 2006+? Mentionez ca am avut un R6 2005 de care am fost super multumit dar l-am dat deoarece voiam ceva mai tanar. Acum ma bat intre R1 2006/2007 sau R6 2006+ Nu ma dau inca pe circuit, vreau sa o folosesc doar pentru strada. Ce-mi recomandati, merita sa incerc si R6-le asta mai nou sau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GREU TARE SA TE UITI INTR-UN MANUAL!

Este mai usor sa strigi la cineva,care trebuie sa se uite in manual si sa-ti puna o poza sa o vezi,in loc sa faci tu asta.... :hug:

 

am manualul ... am desfacut moto ( am dat jos rezervorul dar tot nu am reusit sa pot sa scot senzorul ... este un cauciuc pe deasupra de senzor si mia fost frika sa nu rup ceva daca trag tare de el :( )

eu ma refeream la o parere a cuiva care a schimbat si el la randul lui senzorul ! sau daca avem vreun mecanic de moto printre noi care ma poate ajuta cu niste informatii !

va multumesc la toti care ma ti ajutat cu inf pana acum ! :P

Editat de andyy20andyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

am manualul ... am desfacut moto ( am dat jos rezervorul dar tot nu am reusit sa pot sa scot senzorul ... este un cauciuc pe deasupra de senzor si mia fost frika sa nu rup ceva daca trag tare de el :( )

eu ma refeream la o parere a cuiva care a schimbat si el la randul lui senzorul ! sau daca avem vreun mecanic de moto printre noi care ma poate ajuta cu niste informatii !

va multumesc la toti care ma ti ajutat cu inf pana acum ! :P

Incalzeste motorul asa o sa fie cauciugul mai maleabil..putin wd 40 peste el si cu grija usor tragi si rotesti ...trebuie sa iasa .

 

 

Chiar ma intrebam tu cand mai muncesti (strangi suruburi) , daca ne raspunzi la toti . :crack:

Fac si eu ce pot..incerc sa ajut pe toata lumea...nu se stie cand voi avea si eu la randul meu nevoie de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incalzeste motorul asa o sa fie cauciugul mai maleabil..putin wd 40 peste el si cu grija usor tragi si rotesti ...trebuie sa iasa .

 

 

Fac si eu ce pot..incerc sa ajut pe toata lumea...nu se stie cand voi avea si eu la randul meu nevoie de ajutor.

 

 

 

man nu ma intelegi .... pfffff :D nu senzorul nu il pot scoate ci este o banda de cauciuk care acopera cutia si aia e groasa si nu pot sa ajung la senzor ca sa il scot lualar naiba de senzor .... am senzorul cumparat si nu pot sa il schimb :(

oare trebuie dat si filtrul de aer jos ?? crede ma ca mie o ciuda de mor :( ... lam mai desfacut odata dar nu am rezolvat nimik si de aia ma gandeam ca ma poate careva lamuri cum naiba sa schimb acest senzor !!

 

multumesc pt raspunsuri !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

man nu ma intelegi .... pfffff :D nu senzorul nu il pot scoate ci este o banda de cauciuk care acopera cutia si aia e groasa si nu pot sa ajung la senzor ca sa il scot lualar naiba de senzor .... am senzorul cumparat si nu pot sa il schimb :(

oare trebuie dat si filtrul de aer jos ?? crede ma ca mie o ciuda de mor :( ... lam mai desfacut odata dar nu am rezolvat nimik si de aia ma gandeam ca ma poate careva lamuri cum naiba sa schimb acest senzor !!

 

multumesc pt raspunsuri !!!

Scoate omule rezervorul sa poti lucra linistit acolo cele doua mufe una verde alta alba...conducta de benzina vezi ca are o mufa rapida...surubul de 6 cele doua furtune supraplin...si afara cu el.

In felul acesta o sa ai spatiu sa lucrezi.

Asa:

 

www.tngperformance.ro/BikePhoto.aspx?BrandID=2&BikeID=233&PhotoID=5357

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoate omule rezervorul sa poti lucra linistit acolo cele doua mufe una verde alta alba...conducta de benzina vezi ca are o mufa rapida...surubul de 6 cele doua furtune supraplin...si afara cu el.

In felul acesta o sa ai spatiu sa lucrezi.

Asa:

 

www.tngperformance.ro/BikePhoto.aspx?BrandID=2&BikeID=233&PhotoID=5357

 

 

 

si sa dau si filtrul de aer jos ?? sau merge si fara sa il dau jos ?

maine ma si apuc de munca :P si as mai avea o intrebare ( cum imi recomanzi sa schimb lichidul de frana ? cu pompa de vacum e cel mai usor nu ? )... si inka o data multumesc mult pt ajutor! iti sunt dator o bere 2 , 3 etc :D !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac si eu ce pot..incerc sa ajut pe toata lumea...nu se stie cand voi avea si eu la randul meu nevoie de ajutor.

Remarca asta a fost cu subanteles ? :hug:

Nu am uitat de berea ce am sa ti-o dau . Stiu ca vi an de an la Eforie Nord , dar poate ajungi in extrasezon , sa fie mai ieftina . :peace:

P.S.: sunt curios , la cate beri ai promise de la colegi din tara , cate ai primit ?

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. A venit momentul sa-mi caut mobra pe net, am tot cautat si mi-am indreptat atentia spre R1. Ce vreau sa va intreb.. Merita incercata si varianta R6 2006+? Mentionez ca am avut un R6 2005 de care am fost super multumit dar l-am dat deoarece voiam ceva mai tanar. Acum ma bat intre R1 2006/2007 sau R6 2006+ Nu ma dau inca pe circuit, vreau sa o folosesc doar pentru strada. Ce-mi recomandati, merita sa incerc si R6-le asta mai nou sau..

e diferenta mare intre r1 si r6. daca vrei cuplu mare si forta bruta, alege r1. daca vrei ceva mai putina putere si cuplu, dar mai turat, alege r6.

modelul 2006 plus, e chiar misto!! :D

 

eu am avut cbr 929 si acum am r6 2007.

cand am schimbat de la cbr la r6, am crezut ca e stricat (nu intelegeam unde e cuplu)...pana in 6 mii de ture am crezut ca e mort r6-le. asta pana m-am obisnuit. ulterior mi-a placut f mult si imi place si acum r6-le, doar ca o sa il vand zilele astea. e foarte manevrabil, se infige bine, arata bestial.... practic e o jucarie foarte misto. ;)

 

buna intrebare Andrei, chiar si eu caut sa-mi achizitionez un R6 2006/2007 si astept pareri si oferte

iti recomand acest model,e brici!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Remarca asta a fost cu subanteles ? :hug:

Nu am uitat de berea ce am sa ti-o dau . Stiu ca vi an de an la Eforie Nord , dar poate ajungi in extrasezon , sa fie mai ieftina . :peace:

P.S.: sunt curios , la cate beri ai promise de la colegi din tara , cate ai primit ?

Chiar nu a fost cu subanteles,am spus-o la modul general.

Legat de bere...eu nu prea beau sunt la nivelul incepatori pe domeniul asta,cu o bere ma fac praf...

Din fericire pentru mine nici una.

 

si sa dau si filtrul de aer jos ?? sau merge si fara sa il dau jos ?

maine ma si apuc de munca :P si as mai avea o intrebare ( cum imi recomanzi sa schimb lichidul de frana ? cu pompa de vacum e cel mai usor nu ?

?

 

Poti sa dai filtru sau nu nu te incurca pentru schimbarea senzorului.

Legat de schimbarea lichidului...incearca sa golesti doar paharul,deschizi placutele din etriere sa inpingi lichidul de acolo in pahar..il scoti si pe ala..asta fara sa apesi pe frana.

Pui lichid nou si incepi aerisirea pana curge lichidul curat.

Uneori daca golesti de tot instalatia ai nevoie de mai multe cunostinte...sau pompa de vacum s-o aerisesti.

Dupa cum vad nu esti foarte "mecanic".sa zic asa, mai bine faci cum am spus.

Bafta!

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Abia ce mi-am luat un R6 din 2000 si nu merge rotund motorul, i-am sincronizat carburatoarele si tot asa merge. Tipul de la care am luat-o zice ca s-au schimbat bujiile, sa fie oare de la ele?

Si am observat ca filtrul de benzina este foarte murdar si ma gandeam ca daca il schimb o sa scap de acesta problema.

Voi ce spuneti de la ce ar putea fi si de unde pot lua un filtru de benzina si mai ales de care?

 

Raman dator daca ma ajuta cereva care s-a lovit de problema asta cu un sfat.

 

Multam,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu a fost cu subanteles,am spus-o la modul general.

Legat de bere...eu nu prea beau sunt la nivelul incepatori pe domeniul asta,cu o bere ma fac praf...

Din fericire pentru mine nici una.

 

si sa dau si filtrul de aer jos ?? sau merge si fara sa il dau jos ?

maine ma si apuc de munca :P si as mai avea o intrebare ( cum imi recomanzi sa schimb lichidul de frana ? cu pompa de vacum e cel mai usor nu ?

?

 

Poti sa dai filtru sau nu nu te incurca pentru schimbarea senzorului.

Legat de schimbarea lichidului...incearca sa golesti doar paharul,deschizi placutele din etriere sa inpingi lichidul de acolo in pahar..il scoti si pe ala..asta fara sa apesi pe frana.

Pui lichid nou si incepi aerisirea pana curge lichidul curat.

Uneori daca golesti de tot instalatia ai nevoie de mai multe cunostinte...sau pompa de vacum s-o aerisesti.

Dupa cum vad nu esti foarte "mecanic".sa zic asa, mai bine faci cum am spus.

Bafta!

 

 

multumesc mult pt raspunsuri !! o zi placuta sa ai in continuare !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Abia ce mi-am luat un R6 din 2000 si nu merge rotund motorul, i-am sincronizat carburatoarele si tot asa merge. Tipul de la care am luat-o zice ca s-au schimbat bujiile, sa fie oare de la ele?

Si am observat ca filtrul de benzina este foarte murdar si ma gandeam ca daca il schimb o sa scap de acesta problema.

Voi ce spuneti de la ce ar putea fi si de unde pot lua un filtru de benzina si mai ales de care?

 

Raman dator daca ma ajuta cereva care s-a lovit de problema asta cu un sfat.

 

Multam,

 

parerea mea:

 

nu este de la bujii, nu vad de ce ar fi de la niste bujii noi?!

filtrul de benzina, daca zici ca e murdar, clar trebe curatat sau schimbat. poti sa cauti pe acest site: http://www.motonetro.ro/ in dreapta selectezi modelul de moto si iti arata toate piesele disponibile pt modelu tau.

 

succes! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea:

 

nu este de la bujii, nu vad de ce ar fi de la niste bujii noi?!

filtrul de benzina, daca zici ca e murdar, clar trebe curatat sau schimbat. poti sa cauti pe acest site: http://www.motonetro.ro/ in dreapta selectezi modelul de moto si iti arata toate piesele disponibile pt modelu tau.

 

succes! :)

Sal, merci de raspuns. Nu se potriveste vreun filtru de la altceva ( masina ) , am inteles ca e de 8 mm, as vrea sa il schimb azi sa nu mai astept pana iau din Buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Se simte vreo diferenta daca pui benzene super 98 in loc de normal ?

In afara de pret, bineinteles :P ... ceva imbunatatiri la mersul motorului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Se simte vreo diferenta daca pui benzene super 98 in loc de normal ?

In afara de pret, bineinteles :P ... ceva imbunatatiri la mersul motorului?

Nu se simte la R6-le tau , doar se consuma ceva mai repede .

Am avut modelul urmator si din ce-mi aduc aminte nu am simtit nimic . Si aici e vb de forje , caci la mers normal nici atata .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se simte la R6-le tau , doar se consuma ceva mai repede .

Am avut modelul urmator si din ce-mi aduc aminte nu am simtit nimic . Si aici e vb de forje , caci la mers normal nici atata .

 

 

la mine la modelul din 2004 am simtit diferenta cu Alto 101 de la Rompetrol !! si se simte bine inka ... si inca ceva nu mai am probleme cu statu la relanti cand e cald motorul ! merge brici cu alto 101 !!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine la modelul din 2004 am simtit diferenta cu Alto 101 de la Rompetrol !! si se simte bine inka ... si inca ceva nu mai am probleme cu statu la relanti cand e cald motorul ! merge brici cu alto 101 !!! :D

Greseala mea ca nu am specificat si numele pecoului : Petrom .

Este unul langa casa mea si de acolo alimentez . Acuma daca spui ca la alte firme se cunoaste .......

Si inca ceva , Petrom are '95 si '99 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...