Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

salut, ma bag si eu cu un R6 din `99, se poate? il am din februarie, am schimbat consumabilele, imi place la nebunie, o singura problema am, treapta a 2-a. sper sa o rezolv anul asta :) in rest, numai bine. sa fiti buni :laugh:

post-36940-1210192289_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

buna ...am si eu o intrebare...am o Yamaha R6 din 2000 si de ceva timp mi se aprinde becul la ulei, sta putin aprin se stinge se aprinde iara .....tot asa ...i-am facut schimbul de ulei + filtru ...si tot asa face ....nu stiu ce ar putea sa aibe ....are cineva habar de treaba asta ... se intampla ceva ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, ma bag si eu cu un R6 din `99, se poate? il am din februarie, am schimbat consumabilele, imi place la nebunie, o singura problema am, treapta a 2-a. sper sa o rezolv anul asta :lol: in rest, numai bine. sa fiti buni :lol:

sa l stapanesti sanatos. care este problema cu a 2a?

 

si dupa cateva mii de km pe un FZR de 600 , ma prezint si cu un R6 . Sunt din SB.

sa ne vedem cu bine pe stradutele romaniei

Asfalte Astupate!

frumusel r6 le. asfalt uscat fara incidente !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am si eu un r6 model 2000 si vreau sa stiu ce fel de becuri are ( H ? ) cred ca nu sunt originale si acum vreau sa imi iau xenon si nus ce sa cer:( Ms

 

H4 -iti recomand bixenonul (telescopic),nici sa nu te gandesti la H4/L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e consumul mediu pe la voi .... si care e capacitatea rezervorului ...

am ajuns pe rosu ...am mai facut vreo 30 de km ..si apoi am facut plinul ... am bagat vreo 11 litri ...cu care am facut aproximativ 160 de km ... sa fie vreo 7 consumul?

R6 din 2000.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sall..ma bag si io..R6 2001 21 000 Km in jur de 130 cp filtru sport K&N evacuare tova Leo Vince Carbon ,xenon, a fost primu meu motor ...nu am mers niciodata si am inceput cu el merg de cateva luni si nu am avut nimik cu el si sper sa nu am...carene schimbate si coditza ...negre si doar rezervoru cu cu aparatoarea de la roata fata rosii......ne vedem prin Buc :P.............cine mi da si mi un PM unde as gasii o aripa pt roata de spate k nu o are :rolleyes: si ma face fleasca la calcaie la ploiae :((:D(

Editat de Tony_smar2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu cu R6 - '99, 21.500 km ....... imi recomanda si mie cineva ce gume sa-i pun si ce placute de frana...MERSi

 

vad ca esti din sibiu.. nu stiu cum se circula pe acolo, dar mie imi consuma 10 litri la suta in oras

 

dar asta e :lol:

Acelasi consum il am si eu in Bucuresti 10%.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine nu sare de 8 in oras, si 6 afara la mers intre 150 - 180. la o vit peste 200, cu 13-14 L am facut 130km :lol:... reglati-va relantiul sa stea intre 1350 si 1450 de ture la peste 80*C si sincronizati-va carburile automat scade consumul cu 1L cel putin zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine nu sare de 8 in oras, si 6 afara la mers intre 150 - 180. la o vit peste 200, cu 13-14 L am facut 130km :P... reglati-va relantiul sa stea intre 1350 si 1450 de ture la peste 80*C si sincronizati-va carburile automat scade consumul cu 1L cel putin zic eu.

 

Relantiul reglat la 1500 prin Sibiu e nebunie ...dar nu ca la voi :cheers: , iar cu schimbatul si mestecatul de viteze incer pe orash sa il tin constant pe la 5000 maxim ...imi iasa un consum de vreo 7-8 la suta ....iar in afara mi-a iesit vreo 10 ...la viteza medie de 160....am cartea de la el si imi zice consum mediu de 6 ...trebe sa mai umblu la carburi??? chestia cu carera 100 la consum de 10 ...ma rupe :D))) la buget

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relantiul reglat la 1500 prin Sibiu e nebunie ...dar nu ca la voi :crack: , iar cu schimbatul si mestecatul de viteze incer pe orash sa il tin constant pe la 5000 maxim ...imi iasa un consum de vreo 7-8 la suta ....iar in afara mi-a iesit vreo 10 ...la viteza medie de 160....am cartea de la el si imi zice consum mediu de 6 ...trebe sa mai umblu la carburi??? chestia cu carera 100 la consum de 10 ...ma rupe :lol:))) la buget

in oras 7-8 si afara 10 ?? totusi nu ar fi trebuit sa fie invers ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi ar trebui ..dar nu cred ca e ca la masini .... la mine e asa ..pt ca in orash schimb lejer ..si ma duc fara forja ... sunt ca un fulg prin orash ..afara in schimb il tzin peste 10000 tot timpul ....adica incerc :)

 

Asfalte astupate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu un R6 2007 superb acum o luna si nu imi plac doua lucruri la el

Nu prea are cuplu la turatie joasa si este cam incomod

Fostul proprietar ia scos catalizatorul si relantiul este cam instabil

Editat de ALEX NINJA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune niste poze cu el sa stim sa te recunoastem in trafic. cuplu la turatie joasa e o caracteristica bine cunoscuta la modelul acesta de r6. Incomod? Cam asa sunt toate SSurile . Daca vrei un cuplu mai bun iti propun sa ii schimbi calcatura, un 520 conversion kit.

 

Salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...