Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multzam foarte fain. Mah... Io am un preten care a inceput pe un R1. Si n-a cazut deloc intr-un an. Din moment ce mi-e prieten, suntem asemanatori oarecum, nu ;-) Ideea e ca am in sange chestia asta. Rece sange, de stomatolog.

 

 

Cu tot respectul si eu va urez la amandoi Bulan Maxim Exagerat

 

--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 14:32 -------------
Consum R6 din 2001 intre 10% si 11% in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa de mult?

eu cred ca mai conteaza si orasu. bacaul nu e un oaras atat de inaccesibil motocicletelor, putin semafoare, daca mergi cu 45 le prinzi pe verde pe toate :D. da in afara orasului? sa zicem ca mergi asa cu 90-100-120 in medie. adica undeva pana in 8000 de turatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva xenon pe r6 2003? mar interesa si pe mine sa stiu cat costa si de unde il pot lua :rusinica:

 

 

iti recomanda xenon cu balasturi slim(adica cat 7 carduri de credit). si sa iei ceva cu garantie. :crack: sunt pe forum multi care vand... te sfatuiesc sa iei la un pret okei. si 100 de euro e mult pentru un singur far.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomanda xenon cu balasturi slim(adica cat 7 carduri de credit). si sa iei ceva cu garantie. :rusinica: sunt pe forum multi care vand... te sfatuiesc sa iei la un pret okei. si 100 de euro e mult pentru un singur far.

mersi pt sfat,vreau si pe faza scurta si pe lunga ca sa nu se vada cand dai faza lunga un bec alb si unul galben ce parere ai?

Editat de marius.bkr06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

total gresit. recoman numai pe faza scurta. si iti zic si de ce. cand dai faza lunga(cu xenon) are un delay care poate fi de cateva secunde si cateva secunde in motociclism sunt fatale. deci mai pe intelesul tuturor, ca balastul sa se incarce si sa dea lumina in bec, ii trebuie ceva secunde. de aceea recomand xenon pe faza scurta si pe faza lunga un bec de la philips, care simuleaza lumina de xenon albastruie. sper ca ai inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BIXENONUL ESTE SINGURUL CA ARE EFECT INSTANT LA FLASH,PT. CA UNUI XENON OBISNUIT II TREBUIE VREO 3 SEC PT. CA LUMINA SA AJUNGA LA O INTENSITATE BUNA

CUM SPUNEA SI ''mertan'', BALLASTURILE SLIM FIIND MAI SUBTIRI LE POTI ASCUNDE MAI BINE PE MOBRA

EU MI-AM MONTAT PE R6-LE MEU (din 2004) DOAR PE FAZA SCURTA,CU BALLAST DE ALUMINIU MONTAT IN CADRU

POATE ITI FACI O IDEE DIN POZELE DE LA ANUNT :http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-vanzare-accesorii-echipament-motociclete-second-hand-xenon+-kith1h7h4-la+300+ron+si+h4+bixenon-la+400+ron+cu+garantie+1+an+prin+i+-21077.html

Editat de MUSASHI R6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat singur de pe ebay, au venit in 4 zile si le-am montat singur. Am pus si pe faza lunga pentru ca prefer sa stau cu faza lunga aprinsa decat sa dau flashuri. oricum daca este pe faza lunga si dai flash are un efect de blitz care se vede mult mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

total gresit. recoman numai pe faza scurta. si iti zic si de ce. cand dai faza lunga(cu xenon) are un delay care poate fi de cateva secunde si cateva secunde in motociclism sunt fatale. deci mai pe intelesul tuturor, ca balastul sa se incarce si sa dea lumina in bec, ii trebuie ceva secunde. de aceea recomand xenon pe faza scurta si pe faza lunga un bec de la philips, care simuleaza lumina de xenon albastruie. sper ca ai inteles.

ai mare dreptate cu secundele mersi inca o data pt sfat :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc becurile de la philips, acelea speciale ptr moto, motovision premium parca si sunt f multumit. se vede diferenta fata de becurile de duzina. recomand tuturor, ieftin si eficient :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu in grup R6 2000

 

manual de r6 model 1999-2002 aici

 

salut.

am si eu un r6 din 99 si as vrea sa-i montez buloanele de protectie. Buloanele sunt originale de yamaha dar nush exact cum se monteaza.

Unii mi-au zis ca se da gaura in carena, altii ca domne nu se da gaura.

Ma puteti lamuri si pe mine va rog?

 

Asfalt uscat tuturor ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

am si eu un r6 din 99 si as vrea sa-i montez buloanele de protectie. Buloanele sunt originale de yamaha dar nush exact cum se monteaza.

Unii mi-au zis ca se da gaura in carena, altii ca domne nu se da gaura.

Ma puteti lamuri si pe mine va rog?

 

Asfalt uscat tuturor ;)

 

 

baga poze si iti zic eu! s-ar putea sa fie in blocul motor ,si trebui sa dai gauri in carene daca au surubul gros adica asa

post-13642-1206405512_thumb.jpg

Editat de Luc1f3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc becurile de la philips, acelea speciale ptr moto, motovision premium parca si sunt f multumit. se vede diferenta fata de becurile de duzina. recomand tuturor, ieftin si eficient ;)

 

Salutare!

Spune-mi de unde, te rog.

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare codita de R6 model 2005 Originala MADE IN JAPAN (inclusiv stopul)

Are culoare albastra si stickere originale.

Se poate adapta si la alte modele de R6 mai vechi.

Detalii mai multe la telefon 0724267909

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal all...un monopost de r6 '03....shi o toba stock r6 '07..din aceea scurta...sh...sau noua...shtie careva de unde pot sa cumpar...?..

salut am si eu un r6 model 2003 si vreau sa imi comand de pe ebay ceva piese pentru el . Imi poti spune cam in cit timp sosesc piesele si cum se face plata?

ms anticipat

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Mar 2008 13:10 -------------</small><br/>

Am de vanzare codita de R6 model 2005 Originala MADE IN JAPAN (inclusiv stopul)

Are culoare albastra si stickere originale.

Se poate adapta si la alte modele de R6 mai vechi.

Detalii mai multe la telefon 0724267909

as avea nevoie de un rezervor o pedala de schimbator si un rezervor {borcanel }pt lichidu de frina cine ma poate ajuta ?pt yamaha r6 din 2003

Editat de oceanel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...