Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Salutare :) am un R6 din 2001 cam 30.000 km, zona Mihai Bravu cu Vitan.

 

vreau sa schimb toba (ceva mai mult zgomot) ce imi recomandati?

 

 

 

 

 

 

 

Eu am ARROW si isi merita banii...cat despre zgomot :bounce:Prietenii isi dau repedee seama ca soseeeeeeeeeeeesc chiar daca sunt la o distanta mare... :D :( :(

 

--- Mesaj completat în 22 Oct 2007 11:00 -------------
Am tot cautat pe site-ul asta rezolvarea problemei care ma doare ... :eek: Unde,cum,de unde as putea face rost de piese sh de schimb pt r6 din 2000?!

 

(CARENA FATA saun COMPLETA,FAR,SUPORT FAR,CEAS BORD,BRAT STANGA +TOATE COMENZILE DE PE ACEEASI PARTE ,REZERVOR,PARBRIZ,OGLINZI)

Am cautat pe diverse site-uri,am vb cu n distribuitorii,dar majoritatea sunt neseriosi sau pur si simplu nu au nevoie de bani... :ok:

 

 

 

 

MA POATE AJUTA CINEVA?!(MESAJ LA 0 7 4 3 0 5 1 1 5 8)

Editat de Blu3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!!!1 :D Yo am un R6 din 2004 si lam cumparat de la reprezentanta cu 0 km si acuma are 65 000km ;) dar in fine merge brici si varu meu are R6 din 2007 are numa 2000 km nu avem niki unu amortizor de ghidon :hug: :ok: :lol: sa nu vb de mine am cazut de 13-15 ori nushtii sg :D :eek: :lol: dar daca vreu moto nervoase ce sai faki trebe si sa cazi ssi sa mergi intro roata altfel nu esti motociclist :blbl: mai ne auzim asfalt uscat si salutari cu faru :lol: :lol: :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

nu stiu cum sa incep....

Incerc de ceva vreme sa ma lamuresc.....am avut pana acuma un rs250('02) si un fireblade 929('01) si ma bate gandu sa ,ma orientez catre un r6 din 2004 dar ideea e ca daca intrebi pe cineva care nu detine o yamaha iti va spune ''dom'ne sigur nu vrei yamaha,si mai ales r6''.....

Voi ce zice-ti .....:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!1 :D Yo am un R6 din 2004 si lam cumparat de la reprezentanta cu 0 km si acuma are 65 000km ;) dar in fine merge brici si varu meu are R6 din 2007 are numa 2000 km nu avem niki unu amortizor de ghidon sa nu vb de mine am cazut de 13-15 ori nushtii sg dar daca vreu moto nervoase ce sai faki trebe si sa cazi ssi sa mergi intro roata altfel nu esti motociclist :pow: mai ne auzim asfalt uscat si salutari cu faru

bah, zincer, nu jdiam. :ok:

niki nu am cazut, niki intro roata nam mers. pana mia, deki nu sunt motokclist. ;)

 

MAI DATI'O'N #%$# MEA DE TREABA, scrieti dracului in romana, f#%ui pe ma'sa de scoala nenorocita! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal !!! Yo nu ma refer ca nu esti motociclist intaleg ce vrei sa spui esti motociclist ca nu oricare stie sa conduca motorisca :lol: nu mam referit la modu nebun deci cat despre alti desprea cazaturi :lol: am 2 chestii sa le sun din cauz accidentului schiopatez si debea pun frana dar am dost si la JEbel in tm din cauza ca mol dus astia 1 luna ca era sa l omor pe unu din cauza asta si cu picioru schijolit tot ii dau pana mor tot cu moto meu ma dau ;) :D :kali: ::::DACA AM SA MOR SA MA INGROAPE AI MEI SI TOTII PRIETENI CU casaca pe cap daca il mai am : :ok: ;) :ok: lol: si moto peste mine si coreoane din cauciuc cu flori pe el Si intrebatii de VAru Prin TM ca sg il ste de nebun de legat!!!!! sall la totii SI asfalt uscat si salutati cu faru :pow: :)

 

--- Mesaj completat în 31 Oct 2007 19:47 -------------
Scriu cam prost scz :lol: :lol: cer iertare pt scrisu depus :kali: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca intereseaza pe cineva'' de pe topicul asta cel putin''aberatiile si fanteziile tale cu scamatorii pe motoare ne'nmatriculate,funerarii si alte ''povestiri adevarate'',din care oricum nu a inteles nimeni nimic.

decat un scris de smekerie mai bine ai incerca cu caractere chinezesti ,macar asa sa inteleaga cineva.

CONCLUZIE : scrie si tu ceva folositor,care poate ajuta cu ceva pe cineva da pe forumul asta legat de motociclism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DILEMA:

 

IN PERIOADA NOIEMBRIE 2008 - FEBRUARIE 2009 INTENTIONEZ SA-MI CUMPAR O MOTOCICLETA. IAR MARCA VA FI CU SIGURANTA YAMAHA R6 - MODEL 2006 (DECI SECOND-HAND).

 

INTREBARI:

 

*IN CE TARA EUROPEANA (EXCLUS ROMANIA) AS PUTEA GASI CEL MAI BUN RAPORT UZURA-PRET?

*AR TREBUI SA MA ORIENTEZ IN SPECIAL CATRE VANZATORI PERSOANE FIZICE SAU DEALERI DE MOTO?

*IN JURUL CAREI SUME (EURO) AR PUTEA AJUNGE PRETUL UNEI ASTFEL DE MOTOCICLETE LA ACEA DATA?

 

ASTEPT SFATURILE DVS SI VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU INTELEGERE !

Editat de MADOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal! am si eu o yamah R6 2004, acum am implinit 11 mii de km:D

merge f bine, e stock. intentionez sa-mi scimb toba si cauciucul spate:D cam atat, daca mai iesiti pe undeva pe vremea asta si nu va dati cu viteze ozn-istice, chemati-ma si pe mine:d adrianudeanu@yahoo.com

v-am salutat si asfalt uscat:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut! Caut pt un prieten care tocmai si-a achizitionat o yamaha r6 din 2000 manerele din spate ..de pe codita din spate. stiu k unele modele nu au bla bla ....fostul prop. si-a pus manere dar nu stiu cum de nu mai sunt acolo..in fine dak ma poate ajuta cineva cu manerele spate de pe codita ii sunt recunoscator ($$$) . :finger: 0726 801 042

Editat de TZOG_honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mac unde drak mai gasesc io la ora asta un yamaha r7??

mai exista spre vanzare...

mie aia mi-a picat cu tronc....

r7 sau yzf 750

 

750'ul se gaseste

r7 mai greu vazand ca au fost construite 500 exemplare. foarte rara si scumpa, dar daca ai banii iti gasesc eu 2, una super preparata, a participat la trofee :crack:

sicer nu imi trebuie r7; daca se strica ceva la ea, stau si o privesc, piese din parti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Sa o stapanesti sanatos!

Cum adica model american? :crack:

 

Multumesc! :crack:

Pai are cateva diferente fata de cel european..culoarea e gri inchis (noi nu avem gri ei nu au negru) :crack:, are ceva mai multi cai...si am carat-o cu avionu din capatul celalalt al lumii:)) La ei sunt 2 versiuni YZFR6W si YZFR6W© care cica trebuie sa aibe mai multi cai decat W simplu pe dyno a iesit ca sunt acuma nu sunt inca f expert incat sa imi dau seama...singurul lucru dupa care plang e ca trebuie sa ii repar farul si carena fata stanga, din pacate cu o sapt inainte sa plec de acolo un sofer beat (opinia mea ca nu s-a oprit) a dat in mine in intersectie...:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat te-a costat transportul?

 

1500 dolari cu avionul cu care am zburat si eu...scump dar ajungea repede acasa si era si mai safe decat cu vaporul. macar asa nu a mai trebuit sa ii fac asigurare de transport. diferenta de pret era de 500 de dolari intre vapor si avion iar la timp 1 sapt. cu avionul 3 luni jumate cu vaporul.

 

ar merita vaporul la import de mai multe motoare ca intra cel putin 4 motoare in container si atunci ar iesi 250 dolari/motor dar asa la unul nu se merita:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o nelamurire... Am un R6 din 2002 si nu pricep prea bine care e treaba cu datele din bord. Stiu ca nu e o motocicleta care sa ofere pilotului multe informatii dar ce este cu chestiile alea TRIP 1 si TRIP 2. Mai este ceva de genu ODO. Prima data am crezut ca TRIP este un fel de cronometru dar am constatat ca daca am setat sa fie pusa ora pe acel mic ecran imi apare din nou TRIP cand se aprinde becul la benzina si o ia de la 0. As vrea poate aveti care ati luat un R6 de nou o carte ceva sa ma documentez si eu pentru ca eu am primit motorul cadou si nici macar nu cunosc proprietarul :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...