Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Salut , intinzatorul de distributie de pe r6 1999-2002 se mai poate intinde / regla ? A inceput sa mi se auda zornaitul. Se aude doar cand il turez , si in mers . La relanti nu

Editat de alex.alexey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu! altul. nou este undeva la 700 de lei. spor! eventual daca zornaie doar putin, il poti strange si elibera brusc de 2-3 ori, poate este cumva "blocat/agatat".. desi ma indoiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai "mecanicul" la care am verificat compresia nu mi-a pus putin ulei in camera pistonului ca sa vedem daca i uzura la valva si nu am stiut de chestia asta numai de la tine

tre sa ma duc din nou la un test de compresie. dar pe aici nu toti au reductiile facute si nu pot sa ma ajute

is habarnisti la sibiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La modelul de R6 2002 nu ai reglaj. Are un arc care il tine intins. Tu il "strangi", dar cand scoti surubelnita, revine la pozitia lui. Deobicei, datorita uzurii, arcul se slabeste si nu mai are forta necesara de a tine lantul intins si asa vibreaza si apare zornaitul. Se intampla sa apara uzuri la transmisie si apoi sa sara si sa mai rupa chestii pe acolo si daca ai noroc sa ai si viteza te-ai cam scos. Sporuri!

Ce se poate intampla daca se strica intimzatorul si continui sa mergi cu motoru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ebay.com/itm/Fit-Yamaha-YZF-R6-600-99-05-Red-Billet-Manual-Cam-Chain-Tensioner-/171814664207?hash=item2800f3b80f&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/1998-99-2000-01-02-03-04-05-Yamaha-YZF-R6-APE-YT1000-Manual-Cam-Chain-Tensioner-/380705144141?hash=item58a3cb7d4d&vxp=mtr

 

ai primul ieftin, al 2-lea e ok, folosesc prin europa la greu de la firma asta ape si is foarte multumiti (vezi forumuri r6 din afara). probabil ca si primul isi face treaba cam la fel , e pana la urma un surub si o bucata de aluminiu cu gaura filetata, dar ...

Editat de aethys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai aia ape facut in sua iti ajunge in 2 saptamani prin usps. daca dai comanda de unul oem tot pe acolo dureaza, pe stoc nu cred sa il prinzi. alalalt din china da, face o luna pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din experienta voastra, la un R6 2007 daca am slaba compresia, ar fi de la supape sau de la cilindrii?

ce se duce mai des?

ca sa stiu cam pe la ce sa ma astept cand il dau jos

 

Cati km are moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai "mecanicul" la care am verificat compresia nu mi-a pus putin ulei in camera pistonului ca sa vedem daca i uzura la valva si nu am stiut de chestia asta numai de la tine

tre sa ma duc din nou la un test de compresie. dar pe aici nu toti au reductiile facute si nu pot sa ma ajute

is habarnisti la sibiu

trebuie sa te duci la un servis care are "leak-down tester" , nu sa pui ulei in camera de ardere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer vrajeala de kilometraj nu ma mai ajuta

acuma is la 17k, deci tzapa pt mine

si eu n-am placerea romanilor sa dau tzapa si repede sa vand, asa ca ma interesez si daca nu am rupe in 2 o repar

si nu stiu sincer cine are leak-down tester pt ca nici nu stiam de asa ceva, dar garantat la SB nu este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...