Sari la conținut

SCOATE UN FUM FENOMENAL


Postări Recomandate

MA CE POT SPUNE ..........

INTR`UN CUVANT .AM REZOLVAT

A FOST SEMERINGUL DE LA AMBIELAJ DISTRUS ..ACUM AM FOST LA UNITED MOTORS SI MI`AU LUAT AIA SI "PIELEA" DE PE MINE PT UN AMARAT DE SEMERING CARE MIE IMI TREBEA ASA DE MULT ( 50,24 LEI) NU E MULT DAR MIE MI SE PARE EXORBITAT DE MULT PT UN SEMERING ACUM E OK MOTO .....DAR SPRE DEZAMAGIREA MEA AM DESCOPERIT ALTA BELEA SA SPUN ASA :D

ACUM AM RULMENTII DE LA AMBIELAJ DISTRUSI .... ALTA

DAR CU FUMUL AM REZOLVATO ... DAR CUM A SPUS MARINESCU NU AM REUSIT SA II PUN UN "CEAS DE BUTELIE" ACUM NU STIU CA DIN CATE AM VAZUT EU CUTIA MEA ESTE AERISITA .... ARE UN FURTUN MICUT CE IESE DIN EA ...ACUM E PROBABIL SA NU FIE DIN ASA ZISA PRESIUNE CINE STIE ...

IMPORTANT ESTE CA AM REZOLVAT SI NU MAI SCOATE FUM :D:D

 

SA AUZIM NUMAI DE BINE SI SA RAMAN DATOR MARINESCU :D SALTARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce TIPI la noi asa???

 

nu imi spune ca nu mai scoate fum pentru ca nu ai mai pus ulei. nici asa nu e bine.

 

Later edit: acum am citit de semeringul inlocuit. sorry. urmaresc greu MAJUSCULELE. Spor!

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca e posibil ...

Dar nu era " olarit " semeringul din cauza jocului ..era ciupit p interior ...asta nu stiu cum sa intamplat ...dar acum o sa schimb si rulmentii

Msi de interes si salutari

Mesaj completat

de ce TIPI la noi asa???

 

nu imi spune ca nu mai scoate fum pentru ca nu ai mai pus ulei. nici asa nu e bine.

 

Later edit: acum am citit de semeringul inlocuit. sorry. urmaresc greu MAJUSCULELE. Spor!

 

Nu tipam ...doar am scris cu majuscule

Dar cand am probat spusele unuia ca din cauza semeringului

Am scos uleiul din cutie si am lasato sa mearga vreo 10 minute fara ulei in cutie ( stiu ca nu e bine dar am incercat) si spre uimirea mea nu a mai scos fum ...am schimbat semeringul am pus ulei nou in cutie ...si acum nu mai scoate dar ai vazut si mai sus ca acu are joc in rulmentii vaide capu meu ...

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca s-au stricat rumenti din cuza lipsa de ulei in cele 10 minute. Poate era deja sub nivel mai de mult si s-au uzat, sau pur si simplu asta e uzura din cauza km la bord.

 

Despre capslock, pe forumuri sa considere ca tipi cand scri cu litere mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai deci nu are cum sa se strice rulmentii (aman2) timp de 10 minute ....

Iar chestia cu nivelul deulei sub limita nici aia nu are cum ..din cauza ca e motor in 2 timpi ...rulmentul isi face ungerea din uleiul ce il baga pompa de ulei ...de ce credeti ca baga ulei in benzina sa unga rulmentii ambielajul cilindrul etc...cat despre uleiul din cutie ..nu are cum sa ajunga in carter la ambielaj doar dak are siemeringul spart, fisurat , mancat etc ...stiu si eu un pic de mecanica ... dar nu cred ca sa stricat rulmentul din cauza lipsei de ungere ...sa striat datorita forjei ce ia dat cel de la care am luat drujba :D ...acum ...poate nu o sa se mai strice .... in curand o sa pun si rulmenti noi ..si o sa am grija sa nu se mai strice :D msi inca o data pt parerile voastre ...saltare ( nu stiam ca dak scrii cu majuscule inseamna ca titpi .... msi de atentionare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fenomenal. Si daca scrii fara semne de punctuatie inseamna ca esti... grabit.

 

Da nu inteleg care e problema ta

Dak eu vreau sa scriu fara semne de punctuatie sau sa scriuimpreunatnuvadundeesteproblemata.........

Te deranjeaza cumva???

Pana la urma fiecare cu ce`l doare...asa ca veziti de treaba ta :D satare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ia zi ce intelegi din exemplul urmator:

 

"Ai fost in pauza de masa sau la o tigara pe terasa?

 

Nu, am fost in pauza de masa.

 

Nu am fost in pauza de masa. "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ia zi ce intelegi din exemplul urmator:

 

"Ai fost in pauza de masa sau la o tigara pe terasa?

 

Nu, am fost in pauza de masa.

 

Nu am fost in pauza de masa. "

 

Ma dar eu tot nu inteleg care e problema ta ?

Ti`am spus dak eu vreau sa scriu cu susu`n jos nu ma intereseaza dak nu intelegi u .....

:D asa ca lasa`ma cu demonstratiile tale de gramatica :D

saltare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti`am spus dak eu vreau sa scriu cu susu`n jos nu ma intereseaza dak nu intelegi u .....

In cazul asta nici pe noi nu ne intereseaza problema ta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
pai ia zi ce intelegi din exemplul urmator:

 

"Ai fost in pauza de masa sau la o tigara pe terasa?

 

Nu, am fost in pauza de masa.

 

Nu am fost in pauza de masa. "

Ăăranii ca el nu se duc în pauză de masă.

E corect aÂşa? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai scuterodasteptobubuiohausodigeioveceistule dEstins maZturby, nu ti se pare normal ca, daca face presiune mare, sa i-o reduci?

e ca la sticla de cola, ma, cind ii vine spumantul, caci, in prealabil ti-au agitat-o colegii scuteristi ca sa faca pe ei de ris cind o desfaci si-ti patezi toata moaca si celebrul tricou d&g cu de puta madre pe el, sa ii desfaci dopul usor, progresiv, astfel incit sa eliberezi presiunea treptat, nu toata odata..

dar se pare ca tu esti pe la a 52-a sticla de cola desfacuta si tot te mai patezi inca, caci se pare ca-ti este sete rau si o desfaci tot repede, brusc si violent..

si sa stii ca este un post foarte ontopic, caci este despre presiunea acumulata in carterul cutiei de viteze a scuterului, da? :ph34r:

iar te auto descri pe aici? nu ne intereseaza ce imbracaminte venerezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las`o balta ca nu o dau la cap cu voi..

Si dak as fi taran ma`s mandrii ...nu ca voi (cei care se simt...pardon simte ca doar sunt taran) ca va e friva si sa iesiti din casa cand ploua

Mai bine vedeti`va de TREABA VOASTRA...

Dak nu vrei sa dai o mana de ajutor nu vad de ce ai mai scrie pe topicul asta , unde am cerut ajutor , parca era sectiune SERVICE , nu ........ lectia de limba romana

Nu cred ca ar conta cum scriu

Asa ca vedeti`va inca o data de TREABA VOASTRA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ce frumos e pe acest topic: alt țăran analfabet! :ph34r:

autodescrii. esti fericit acum? ca si ce chestie ma faci pe mine in fel si chip? ne cunoastem de undeva?

si ca sa nu iti stric topicul precum alti useri iti sugerez sa mergi la un mecanic sa vada cum stai cu carburatorul si cu uleiul.

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va m-ai luati de Mazturby ca nu e omul de care sa face-ti misto.

 

ontopic: Rezolvi mai multe la mecanic decat pe forum.

Editat de jcdenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off`topic 1 : DAnutza Bravo !

off`topic 2 : Marinesku`le esti cu capu !

 

ON : Multumeste celor care si`au dat interesul .. fiecare cu parerea lui buna s`au nu . Data viitoare o sa t`i se arate degetu din mijloc ! ( eventual al 3`lea picior )

 

 

Parerea MEA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
autodescrii. esti fericit acum? ca si ce chestie ma faci pe mine in fel si chip? ne cunoastem de undeva?

si ca sa nu iti stric topicul precum alti useri iti sugerez sa mergi la un mecanic sa vada cum stai cu carburatorul si cu uleiul.

Evit să cunosc un asemenea gunoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...