Sari la conținut

Accident Valea Cascadelor ora 20.00+ sau -


Bl@ckice
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Nu sunt motociclist cu toate ca imi doresc, sunt un conservar care din intamplare a fost de fata la un accident moto in drumul spre casa.

Moto Honda CBR ( cred ca de 900 sau 1000 ) galben, nr. B XX ACZ. Un auto de teren nu stiu ce anume i-a taiat fata, motociclistul a incercat sa evite si a intrat sub un logan parcat. Din impact motociclistul a ajuns pe trotuar. Am luat legatura cu ai lui sa vina sa ia motorul si am ramas langa motor pana a venit cineva sa-l recupereze, deci e ok, nu a ramas la mana bajetilor.

Motociclistul era constient il durea undeva in partea dreapta si glezna stanga. Din cate am inteles de la cei de Smurd or l-au dus la municipal (asta nu stiu sigur).

Asfalt uscat.

 

 

Era sa uit. Ala care i-a luat fata a parasit locul accidentului.

Editat de Bl@ckice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Nu sunt motociclist cu toate ca imi doresc, sunt un conservar care din intamplare a fost de fata la un accident moto in drumul spre casa.

Moto Honda CBR ( cred ca de 900 sau 1000 ) galben, nr. B XX ACZ. Un auto de teren nu stiu ce anume i-a taiat fata, motociclistul a incercat sa evite si a intrat sub un logan parcat. Din impact motociclistul a ajuns pe trotuar. Am luat legatura cu ai lui sa vina sa ia motorul si am ramas langa motor pana a venit cineva sa-l recupereze, deci e ok, nu a ramas la mana bajetilor.

Motociclistul era constient il durea undeva in partea dreapta si glezna stanga. Din cate am inteles de la cei de Smurd or l-au dus la municipal (asta nu stiu sigur).

Asfalt uscat.

 

 

Era sa uit. Ala care i-a luat fata a parasit locul accidentului.

 

felicitari, ai facut ceea ce multi motociclisti nu mai fac...

 

vorba lui noro, o bere meriti cu siguranta !

:D

 

ontopic: sanatate mult motoristului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Nu sunt motociclist cu toate ca imi doresc, sunt un conservar care din intamplare a fost de fata la un accident moto in drumul spre casa.

Moto Honda CBR ( cred ca de 900 sau 1000 ) galben, nr. B XX ACZ. Un auto de teren nu stiu ce anume i-a taiat fata, motociclistul a incercat sa evite si a intrat sub un logan parcat. Din impact motociclistul a ajuns pe trotuar. Am luat legatura cu ai lui sa vina sa ia motorul si am ramas langa motor pana a venit cineva sa-l recupereze, deci e ok, nu a ramas la mana bajetilor.

Motociclistul era constient il durea undeva in partea dreapta si glezna stanga. Din cate am inteles de la cei de Smurd or l-au dus la municipal (asta nu stiu sigur).

Asfalt uscat.

 

 

Era sa uit. Ala care i-a luat fata a parasit locul accidentului.

Felicitari si din partea mea .Te astaptam cu drag in randul nostru.Niciodata nu e prea tarziu sa devii unul de al nostru.

A 2, 3 bere o dau si eu :D.

 

Despre accident cine stie mai multe?In ce stare se alfa motociclistul acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari si din partea celorlati 30000 de membri ai forumului (asta ca sa nu devina un topic de 300 de pagini de felicitari cum se intampla in cazuri de genul asta sau cand e de dat cu RIP). Exista riscul ca dupa primele 5 pagini sa nu mai citeasca nimeni subiectul topicului si omu ala busit sa nu mai prezinte interes

De asemenea poti fi sigur de cate o cyberbere de la fiecare. Sa le bei cu masura si niciodata cand iesi pe motor pentru sa sunt sanse destul de mici sa dai de 1 saritor ca tine daca o mielesti in trafic. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las', nu va fie cu suparare pentru posturi inutile si comentarii de 2 lei baieti...voi inca nu v-ati obisnuit cu mascaricii formului? Da, e vorba de aia 2 care se baga mereu in seama si daca trebe si daca nu, care impart cu marinimie ironii ieftine si-n stanga si-n dreapta, sunt cei mai tari si mai corecti motociclisti, carora nu li se intampla nimic niciodata, care vorbesc perfect limba romana, si mai mult decat atat, ii cunosc in detaliu gramatica si ortografia, aceia 2 pentru care cratima, apostrofu' si virgula nu mai au nici un secret. Doi mascarici care, la un moment dat credeam ca sunt prieteni si fac asta intentionat, ca isi tineau isonu' unul celuilalt, dar care am vazut ca se mai ataca si reciproc din cand in cand...deci nu, nu sunt prieteni.

Hai, ma baieti, ca nu e greu de ghicit...AAA??? Cum e? V-ati dat seama? Hai ca sunteti aproaapeee.....

 

EXACT! ATI GHICIT! este vorba de @Preacuviosul_Mihaila si @...adresare nepotrivita pe forum... (sau @Guy.til?)

 

On-topic: Multa sanatate si refacere rapida riderului. Ar fi bine sa fi vazut careva numarul de inmatriculare al dobitocului care i-a taiat fata, dar dupa cum bine stim "autorul moral" al unui accident este greu de dovedit, asa ca...

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las', nu va fie cu suparare pentru posturi inutile si comentarii de 2 lei baieti...voi inca nu v-ati obisnuit cu mascaricii formului? Da, e vorba de aia 2 care se baga mereu in seama si daca trebe si daca nu, care impart cu marinimie ironii ieftine si-n stanga si-n dreapta, sunt cei mai tari si mai corecti motociclisti, carora nu li se intampla nimic niciodata, care vorbesc perfect limba romana, si mai mult decat atat, ii cunosc in detaliu gramatica si ortografia, aceia 2 pentru care cratima, apostrofu' si virgula nu mai au nici un secret. Doi mascarici care, la un moment dat credeam ca sunt prieteni si fac asta intentionat, ca isi tineau isonu' unul celuilalt, dar care am vazut ca se mai ataca si reciproc din cand in cand...deci nu, nu sunt prieteni.

Hai, ma baieti, ca nu e greu de ghicit...AAA??? Cum e? V-ati dat seama? Hai ca sunteti aproaapeee.....

 

EXACT! ATI GHICIT! este vorba de @Preacuviosul_Mihaila si @Gay.til (sau @Guy.til?)

 

On-topic: Multa sanatate si refacere rapida riderului. Ar fi bine sa fi vazut careva numarul de inmatriculare al dobitocului care i-a taiat fata, dar dupa cum bine stim "autorul moral" al unui accident este greu de dovedit, asa ca...

 

 

Unii - de scoala veche - am fost invatati ca nu e nici o rusine sa radem de prosti, ci dimpotriva: TREBUIE sa radem de prosti, nu de alta dar e necesar ca toata lumea sa-si cunoasca locul in viata. Prostii, cu atat mai mult. :D

 

Probabil ca sunt cativa care au incasat-o nevinovati de la Preacuviosul dar majoritatea si-au meritat soarta.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre shackalule.....matale nu esti om bre :D

 

Afirmatie intr-u totul corecta:

 

ÂŞAC'AL, Âşacali, s.m. 1. Mamifer carnivor sălbatic asemănător cu lupul, dar mai mic decât acesta, cu coada mai scurtă Âşi cu botul ascuțit, care trăieÂşte în nordul Africii, în sudul Asiei Âşi în sudul Europei Âşi se hrăneÂşte cu animale mici Âşi cu hoituri (Canis aureus). 2. Epitet pentru o persoană rapace, hrăpăreață, josnică. - Din fr. chacal.

 

Are si @Preacuviosul partea lui de dreptate in ceea ce priveste off-topicul...haideti sa nu mai poluam topicul cu prostii si sa nu ne mai ciondanim degeaba. Sa lasam posibilii detinatori de informatii sa ne lumineze si pe noi in acest caz. Pacat de riderul ala ca s-a dat pe jos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect ce spui imi cer scuze de offtopic , totusi invitatia mea ramane deschisa catre mihai ! Cred ca e elementar sa stii o franare si din moment ce ma critici pe mine ca om ma critici si ca motociclist ,ca sa faci asta trebuie sa fii cu ceva superior, iar eu te-am rugat ca motociclist sa imi arati si mie cu ce , poate invat ceva nou . Oricum refuzul tau de a imi arata lucruri elementare rezulta doar la ce ma gandeam ca doar tastele sunt de tine , degeaba mergi 250 de km daca iti iese unu in fata si nu esti capabil sa franezi , si dupa aia plangi pe forum ca ala e vinovat. Invitatia e valabila daca vrei discutam pe pm.

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect ce spui imi cer scuze de offtopic , totusi invitatia mea ramane deschisa catre mihai ! Cred ca e elementar sa stii o franare si din moment ce ma critici pe mine ca om ma critici si ca motociclist ,ca sa faci asta trebuie sa fii cu ceva superior, iar eu te-am rugat ca motociclist sa imi arati si mie cu ce , poate invat ceva nou . Oricum refuzul tau de a imi arata lucruri elementare rezulta doar la ce ma gandeam ca doar tastele sunt de tine , degeaba mergi 250 de km daca iti iese unu in fata si nu esti capabil sa franezi , si dupa aia plangi pe forum ca ala e vinovat. Invitatia e valabila daca vrei discutam pe pm.

N-as fi vrut sa-ti explic secretul meu ptr a reusi sa evit ce-mi iese in fata. Dar intrucat e inutilizabil ptr tine ti-l spun. In viata poti fi destept sau poti fi puternic.La fel cum scrie la mine la semnatura. Acum ca ti-am spus micul meu secret, ma poti ajuta tinand masina ridicata de fata pana schimb roata, ptr ca nu am cric?

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect ce spui imi cer scuze de offtopic , totusi invitatia mea ramane deschisa catre mihai ! Cred ca e elementar sa stii o franare si din moment ce ma critici pe mine ca om ma critici si ca motociclist ,ca sa faci asta trebuie sa fii cu ceva superior, iar eu te-am rugat ca motociclist sa imi arati si mie cu ce , poate invat ceva nou . Oricum refuzul tau de a imi arata lucruri elementare rezulta doar la ce ma gandeam ca doar tastele sunt de tine , degeaba mergi 250 de km daca iti iese unu in fata si nu esti capabil sa franezi , si dupa aia plangi pe forum ca ala e vinovat. Invitatia e valabila daca vrei discutam pe pm.

 

acuma sunt chiar socat! :D sau poate ca nu! :D

mai este cineva care chiar crede ce a scris Precuviosul aici:

 

poi nu va spusei mai baieti ca io-s ultimul si asta doar cu voia dvs?

Io ma sui pe motor....zic tatal nostru....de franat nu franez....de evitat ma evita altii....ma opresc dupa 250 de km alimentez si beau o cafea, fac poze racerilor care ma roaga sa-i ajut sa imortalizeze momentul istoric din benzinarie....mai trag un tatal nostru....inchid din nou ochii la depasiri...si ma opresc unde am nevoie dupa altii 250 de km. Cel mai greu imi e la opriri. Nu stiu altii cum dreaq au facut ei scoala...ca i-a invatat cred mai mult. Ptr ei e simplu..pot sa opreasca lejer din 50 in 50 de km cu pauza de juma de ora.

mai sunt unii care de la unirii la victoriei ...opresc de 3 ori. Aia da bikeri frate.

 

hai ca nu am curaj sa ma pun cu voi. mai bine bagati concursuri intre voi.....si ma anuntati care scapa....ca sa faca si cu mine. Pana atunci mai invatz si eu cate ceva...intelegi tu.

 

cu respect,

Mihail

 

de cuvantul "ironie" ati auzit? sau va scapa sensul cuvantului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect ce spui imi cer scuze de offtopic , totusi invitatia mea ramane deschisa catre mihai ! Cred ca e elementar sa stii o franare si din moment ce ma critici pe mine ca om ma critici si ca motociclist ,ca sa faci asta trebuie sa fii cu ceva superior, iar eu te-am rugat ca motociclist sa imi arati si mie cu ce , poate invat ceva nou . Oricum refuzul tau de a imi arata lucruri elementare rezulta doar la ce ma gandeam ca doar tastele sunt de tine , degeaba mergi 250 de km daca iti iese unu in fata si nu esti capabil sa franezi , si dupa aia plangi pe forum ca ala e vinovat. Invitatia e valabila daca vrei discutam pe pm.

 

Salutare!

 

Off:@OveR-omule,nu-ti mai pierde timpul cu "Gica Contra",e risipa de timp.Are un talent deosebit sa se bage-n seama ca musca(stii vorba aia) si peste tot unde a postat a deviat cu multe sute de grade de la subiect.S-a ajuns la polemici care chiar nu-si au rostul,cel putin nu pe-aici.

 

 

On: cred ca pluteste ceva-n aer zilele astea,ca au fost destule accidente in cartierul Militari la intervale foarte scurte de timp.Chiar ma gandeam sa ocolesc zona un timp,ca nu se stie cand se aliniaza planetele si in directia mea si la cat sunt de "silfid",nu m-as risca sa cad. :D

 

Ar fi o treaba daca ar cunoaste cineva numarul masinii,macar sa stie si altii de cine sa se fereasca si eventual sa-i mute putin falca la urmatoarea "escapada" de genu' asta.

Pacat ca se lasa si cu pagube "corporale" in asemenea cazuri.Fieru' se repara repede,da' omu' mai greu si peste cativa ani se simt toate loviturile,ca asa e omu' facut,are "istoric" incorporat.

 

Sanatate multa "calaretului" si sincere felicitari omului care a intervenit.

Diferenta nu consta in 2 roti in plus,ci in caracter si-n spirit.

Bravo omule,mai rar oameni ca tine pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr. moto era B-91-... nu l-am notat că nu mi se părea interesant. Mobra un CBR RR galbenă. Ceea ce nu am înțeles este cum a reușit să f**ă furca în așa hal. Logan-ul acela nu are nici o vină decât că se afla p-acolo staționat. Am tras niște poze cu telefonu' ...și l-am furnizat.

 

Poze aici:

http://bucurestean.com/WP/2009/09/01/accid...r-auto-vs-moto/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as fi vrut sa-ti explic secretul meu ptr a reusi sa evit ce-mi iese in fata. Dar intrucat e inutilizabil ptr tine ti-l spun. In viata poti fi destept sau poti fi puternic.La fel cum scrie la mine la semnatura. Acum ca ti-am spus micul meu secret, ma poti ajuta tinand masina ridicata de fata pana schimb roata, ptr ca nu am cric?

Ma destept in nici un caz ,unu destept nu isi cumpara motor de 1000 si experienta zero . Oare cum suna , wow am luat carnetu ma duc sa imi iau 1000 :ph34r: , parerea mea e sa nu te mai dar rotund ca te dai degeaba , daca era ceva de capu tau ziceai hai ba sa iti arat cum franez eu si sa iti dovedesc ca nu e doar gura de mine , dar probabil tu si 1000 veti fi doar o statistica in cadrul forumului .

Ontopic sanatate multa bikerului si conservarului pentru gest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...