Sari la conținut

Pareri, Impresii


ovi999
 Share

Postări Recomandate

daca te prezinti cine/de unde esti,adica sa completezi la profil,poate vei primi si raspunsuri mai rapide si pertinente!

B.

 

ps: e frumos si atent lucrat,dar cumva nu ai pus comenzile prea in fata si prea sus?

 

 

is din brasov dar am intrat mai nou pe forum si nu m-am familiarizat....

 

sincer nu m-am gandit niciodata la faptul ca am pus comenzile prea sus.. dar pozitia de mers este bestiala si foarte relaxanta

cat despre atentia cu care am lucrat... am avut grija sa nu ratez nici un detaliu: am schimbat cam tot ce se putea schimba si totusi sa ramana un simson. Fiecare componenta este unicat! incepand de la spitze (din inox facute manual), butuci , comenzi, ornamente etc.. majoritatea pieselor sunt din inox (chiar si suruburile si piulitele sunt inox cu serie). Despre motor nu mai zic...

post-9811-1145097309_thumb.jpg

post-9811-1145097395_thumb.jpg

post-9811-1145097483_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am crezut ca o sa vad un sport lucrat asha de bine :angryfire: , imi place, felicitari, ce juguri ai pe fatza? nu prea ''simt'' culoarea dar gusturile nu se discuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ma uit atent ii cam dau dreptate lui black, si mie mi se par comenzile prea sus, depinde si de inaltzimea motociclistului, dar cu riscul de a ma repeta, in fatza trenului si-n gustu' omului n-ai ce sa te kaci

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am crezut ca o sa vad un sport lucrat asha de bine :angryfire: , imi place, felicitari, ce juguri ai pe fatza? nu prea ''simt'' culoarea dar gusturile nu se discuta

 

jugurile sunt facute (ca mai toate piesele) . Am avut o mare bataie de cap cu ele pentru ca am schimbat ungiul la furca cu 15 grade si nu am vrut sa tai cadru... asa ca a trebuit sa schimb unghiul din juguri si nu e usor deloc sa faci calcule si sa gasesti pe cineva sa fie in stare sa le execute..

post-9811-1145103112_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super frumos ce ai tu acolo, s-o porti cu placere si cat mai multi kilometri impeuna. Sa vi cu ea pe la intruniri cca sa o vedem si live.

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super frumos ce ai tu acolo, s-o porti cu placere si cat mai multi kilometri impeuna. Sa vi cu ea pe la intruniri cca sa o vedem si live.

 

Asfalt Uscat!

 

cred ca am ceva si pentru tine la motor: uita-te la suportul siltrului de benzina !

post-9811-1145106532_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa tare....imi place prtea din fata ....simplu si frumos dar parca spre spate se aglomereaza lucrurile..detali si alte cele...daca ar fi a mea as epurao la maxim de detalii si as pastra linia asta simpla....dar nu e... :lol:

evacuarea arata bine de tot....dar am o intrebare in legatura cu saua...e comoda? ai pus ceva sub ea...cum ai facut-o si din ce..?

faina faina....felicitari :angryfire: :angryfire: :hurt: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa tare....imi place prtea din fata ....simplu si frumos dar parca spre spate se aglomereaza lucrurile..detali si alte cele...daca ar fi a mea as epurao la maxim de detalii si as pastra linia asta simpla....dar nu e... :lol:

evacuarea arata bine de tot....dar am o intrebare in legatura cu saua...e comoda? ai pus ceva sub ea...cum ai facut-o si din ce..?

faina faina....felicitari :angryfire: :angryfire: :hurt: :eek:

 

 

saua este facuta tot de mine!! am avut grija sa-mi fie destul de comoda! e din piele cusuta cu snur de piele si are dedesubt doua straturi de izopren lipite pe un cadru metalic! din punctul meu de vedere (si mai ales ca merg eu cu ea) este mai mult decat ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coincidenta face ca tocmai m-am uitat la Easy rider si acum vad motorul tau. E foarte frumos, rar am vazut motociclete vechi modificate asa de fain; parca e desprins din film simsonul tau.

Sa te bucuri de el !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..esti un exemplu! Felicitari! ...as vrea sa am timp si pricepere si conditii sa fac si eu la fel....pot sa recunosc ca sint si invidios pe tine? :angryfire: sa te bucurii de ea, la cita pasiune ai pus meriti pe deplin asta!

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f frumos. felicitari

:angryfire: pacat ca ai pus pe rezervor "moartea aia" dar e superb in rest bafta multa si cati mai multi km impreuna cu ea

 

 

moartea aia de pe rezervor este o opera de arta in inox! e desenata 2D si taiata+gravata cu laser . Eu sunt super incantat de ea !

post-9811-1145213580_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...