Sari la conținut

Accident mortal la River Plaza-Rm.Valcea


Scorpion23
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum draq puteti sa va bucurati de moartea unui om?!daca dadea peste cineva din familia ta?!!...pai d'aia se numeste accident si nu crima cu premeditare!dar daca te nasteai in congo?daca te intepa un tantar si luai sida?daca la 21 de ani devenea un castigator al premiului nobel pentru pace?!?!daca nu era el si era un membru al familiei tale(frate, mama, tata, sora, unchi, var) te mai bucurai de moartea lui?ce rau v-a facut pana la urma omul asta?!merita sa moara pentru ca a condus o motocicleta fara permis?e cea mai mare crima posibila de pe lumea asta?! ia gandeste-te asa: ai dat cu piciorul unei pietre pe trotuar?!daca aia s-a dus in strada si peste juma de ora a dat un motociclist peste ea, a murit si el si pasagerul si doi de pe margine...cine e vinovat?!mai taceti draq din gura...dobitocilor!!

Omul asta nu a facut mare rau ca s-a sinucis, dar putea foarte bine sa omoare si pe altii cu aceasta ocazie daca intra de exemplu intr-o statie de autobuz plina de "spectatori". De obicei accidente ca astea sunt tratate pe acest forum ca "selectie naturala fara victime colaterale". Cum spunea cineva pe forumul asta, daca mergi fara carnet nu inseamna neaparat ca nu stii sa mergi pe motor dar inseamna categoric ca te pishi pe ea de lege, si atitudinea asta de obicei duce mai repede sau mai tarziu la moartea cuiva (rider, pasager sau pieton pe trecere).

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul asta nu a facut mare rau ca s-a sinucis, dar putea foarte bine sa omoare si pe altii cu aceasta ocazie daca intra de exemplu intr-o statie de autobuz plina de "spectatori". De obicei accidente ca astea sunt tratate pe acest forum ca "selectie naturala fara victime colaterale". Cum spunea cineva pe forumul asta, daca mergi fara carnet nu inseamna neaparat ca nu stii sa mergi pe motor dar inseamna categoric ca te pishi pe ea de lege, si atitudinea asta de obicei duce mai repede sau mai tarziu la moartea cuiva (rider, pasager sau pieton pe trecere).

 

 

mda.poate a fost asta sau poate a vrut sa se plimbe si el 5 metri fara sa constientizeze ce riscuri isi asuma.nimeni nu s-a nascut invatat si nu cred ca ati constientizat toti ce pericol va paste.am auzit vorbe de genul: ma mir ca traiesc la felul in care conduceam/pilotam la inceput...sincer...si eu zic la fel, deci pot sa spun ca la fel ca multi dintre voi puteam sa fiu in locul lui.pacat ca o greseala specifica varstei l-a costat viata!sa-i fie tarana usoara si in comparatie cu asta in mod sigur a plecat intr-o lume mai buna.

 

erau vorbele alea...nu judeca sa nu fii judecat sau cine e fara de greseala sa arunce primul cu piatra...si ar mai fi dar sunteti la o varsta prea inaintata sa va fac eu educatie...sa invatati ce inseamna respect, bun simt, intelegere s.a.m.d.

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.poate a fost asta sau poate a vrut sa se plimbe si el 5 metri fara sa constientizeze ce riscuri isi asuma.nimeni nu s-a nascut invatat si nu cred ca ati constientizat toti ce pericol va paste.am auzit vorbe de genul: ma mir ca traiesc la felul in care conduceam/pilotam la inceput...sincer...si eu zic la fel, deci pot sa spun ca la fel ca multi dintre voi puteam sa fiu in locul lui.pacat ca o greseala specifica varstei l-a costat viata!sa-i fie tarana usoara si in comparatie cu asta in mod sigur a plecat intr-o lume mai buna.

 

erau vorbele alea...nu judeca sa nu fii judecat sau cine e fara de greseala sa arunce primul cu piatra...si ar mai fi dar sunteti la o varsta prea inaintata sa va fac eu educatie...sa invatati ce inseamna respect, bun simt, intelegere s.a.m.d.

Ar trebui in general sa ne hotaram clar ce vrem pe forumul asta. De obicei apar tot felul de topicuri generice in care sunt acuzati moto-manelarii ca se rup in figuri si folosesc mai mult gel de protectie decat casca pentru ca nu li se mai vede mutra daca poarta casca, si cum da unul cu bostanul de asfalt apar o gramada care sa-l planga ca era si el om, ca a lasat o familie in spate, ca avea copii, etc...

 

Daca mergi fara carnet (ceea ce e infractiune si ar trebui sa se lase cu dosar penal daca esti prins) e pe undeva la acelasi nivel de "moralitate" cu a-i da unuia cu ceva in cap ca sa-i iei portofelul... Daca infractorul calarea o motocicleta si eu calaresc alta motocicleta ar trebui sa fiu neaparat solidar cu el?

 

Adica pana unde are rost sa-mi pierd timpul mergand la proteste moto ca sa se schimbe legislatia in favoarea noastra si dupa o saptamana sa aud ca un idiot cu Ninja de 1000 si fara carnet - evident prezentat pe televiziunile de "stiri" ca mare motociclist - a omorat un minor pe trecerea de pietoni?

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erau vorbele alea...nu judeca sa nu fii judecat sau cine e fara de greseala sa arunce primul cu piatra...si ar mai fi dar sunteti la o varsta prea inaintata sa va fac eu educatie...sa invatati ce inseamna respect, bun simt, intelegere s.a.m.d.

Or fi la tine vorbele, la mine nu sunt. Nu băga religia la mijloc că nu suntem la spovedanie. Eu nu mă spovedesc, niciodată, dacă ai înțeles ideea.

 

Și Hitler a fost om și avea și nevastă de întreținut și mulți s-au bucurat că a murit și nu erau fără de greșeală. Aici nici măcar nu s-a pus problema să se bucure cineva, doar au sitetizat corect că încă un sinucigaș s-a dus. Suntem oameni, eu mai negru (dacă tata era congolez ce să îi fac) și unora nu ne pasă de oameni decât dacă ei sunt meniul principal, că așa e la noi în trib. Vrei să o halim și pe soră-ta?

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....care este mai de condamnat in astfel de cazuri?

 

cel fara carnet care o da tare si se omoara pe sine sau chiar si pe altii

cel care are carnet dar o da tot tare pe buleverde/strazi si omoara si el alte persoane

 

 

Din punctul meu de vedere ambii sunt criminali

 

Nu pot sa spun ca "asa-i trebuie pt ca nu avea carnet" atata timp cat la fel ca el fac si muuuulti altii cu carnet. Care-i diferenta? Sunt mai putin de condamnat cei care omoara oameni pentru ca merg ca nebunii dar au totusi carnet? Nu cred. Aici plasticul chiar nu face diferenta. Ba mai mult, il condamn mai mult pe unul care are 25 de ani si carnet si totusi o arde tare prin trafic pentru ca macar el ar trebui sa gandeasca, sa cunoasca niste pericole sau sa constientizeze ca este un pericol pt altii. Insa n-o fac. La nivel de intelect sunt cam pe aceeasi treapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....care este mai de condamnat in astfel de cazuri?

 

cel fara carnet care o da tare si se omoara pe sine sau chiar si pe altii

cel care are carnet dar o da tot tare pe buleverde/strazi si omoara si el alte persoane

 

 

Din punctul meu de vedere ambii sunt criminali

 

Nu pot sa spun ca "asa-i trebuie pt ca nu avea carnet" atata timp cat la fel ca el fac si muuuulti altii cu carnet. Care-i diferenta? Sunt mai putin de condamnat cei care omoara oameni pentru ca merg ca nebunii dar au totusi carnet? Nu cred. Aici plasticul chiar nu face diferenta. Ba mai mult, il condamn mai mult pe unul care are 25 de ani si carnet si totusi o arde tare prin trafic pentru ca macar el ar trebui sa gandeasca, sa cunoasca niste pericole sau sa constientizeze ca este un pericol pt altii. Insa n-o fac. La nivel de intelect sunt cam pe aceeasi treapta.

Era vorba de faptul ca ala fara carnet nici nu-si pune din principiu problema sa respecte regulile, deci probabil i se pare normal sa treaca pe rosu daca nu vine nimic (dar poate vine o vitezana care nu prea respecta viteza legala)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si spunea cineva de-aici ca o sa apara pokemonii si mari si mici ...imi pare rau de topicul asta dar ce scrie jinx22 acolo chiar ma prapadeste de ras ...inca nu am auzit sa iei sida de la tzantzar... dar...de ce sa plangi unul care ar fi putut sa omoare pe cineva ? ...cand poti sa inveti sa nu faci ca el ...in loc sa scrii "RIP" si sa zici ...ce om bun era..(poate era in casa,in cartier, dar pe carosabil era un intrus) mai bine citesti ...esti atent ...si nu repeti greseala lui ....pentru ca "prostul invata din greseala lui si desteptul invata din greseala altuia" ...

 

 

tot de la jinx22... cica omul a vrut sa se plimbe si el 5 metri ...ca doar e om ...ca si cum ar fi cerut bicicleta prietenului sa faca 2 cercuri in jurul bordurii nimic nevinovat , nu? ...sa fim seriosi ...ar fi putut face multe victime in aia 150 de metri in care a alunecat motocicleta...si la viteza pe care o avea ....cred ca facea 50 de metri pe secunda ...nu 5 metri tura ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.poate a fost asta sau poate a vrut sa se plimbe si el 5 metri fara sa constientizeze ce riscuri isi asuma.nimeni nu s-a nascut invatat si nu cred ca ati constientizat toti ce pericol va paste.am auzit vorbe de genul: ma mir ca traiesc la felul in care conduceam/pilotam la inceput...sincer...si eu zic la fel, deci pot sa spun ca la fel ca multi dintre voi puteam sa fiu in locul lui.pacat ca o greseala specifica varstei l-a costat viata!sa-i fie tarana usoara si in comparatie cu asta in mod sigur a plecat intr-o lume mai buna.

 

erau vorbele alea...nu judeca sa nu fii judecat sau cine e fara de greseala sa arunce primul cu piatra...si ar mai fi dar sunteti la o varsta prea inaintata sa va fac eu educatie...sa invatati ce inseamna respect, bun simt, intelegere s.a.m.d.

 

Ca sa te plimbi "5 metri" cum s-a "plimbat ala" ai nevoie de o doza mare de inconstienta, nepasare pentru viata ta si a celor din jur.

Cand am urcat eu prima oara pe motor am mers cu viteza 1 5 kilometri pana la destinatie, nu m-am dat batman sa merg cu 200 la ora prin centrul orasului, si acum ca am adunat experienta, mai putin. In oras nu se mana in halul ala, in orice caz, daca vre-i s-o faci, iesi afara sau pe circuit.

Avand in vedere locul in care s-a produs accidentul, exista o mare probabilitate sa mai fi luat pe cineva, sau cativa cu el.

Asta se numeste selectie naturala, om sau animal fiind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de faptul ca ala fara carnet nici nu-si pune din principiu problema sa respecte regulile, deci probabil i se pare normal sa treaca pe rosu daca nu vine nimic (dar poate vine o vitezana care nu prea respecta viteza legala)...

 

 

Te inteleg. Insa il condamni mai mult pe cel care nu are carnet si trece pe rosu (pt ca nu stie legile....sa zicem) decat pe cel care are carnet dar trece pe rosu (stie si legile dar nu vrea sa le respecte pentru ca a smecher de cartier si cocalar, ...sa zicem)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si spunea cineva de-aici ca o sa apara pokemonii si mari si mici ...imi pare rau de topicul asta dar ce scrie jinx22 acolo chiar ma prapadeste de ras ...inca nu am auzit sa iei sida de la tzantzar... dar...de ce sa plangi unul care ar fi putut sa omoare pe cineva ? ...cand poti sa inveti sa nu faci ca el ...in loc sa scrii "RIP" si sa zici ...ce om bun era..(poate era in casa,in cartier, dar pe carosabil era un intrus) mai bine citesti ...esti atent ...si nu repeti greseala lui ....pentru ca "prostul invata din greseala lui si desteptul invata din greseala altuia" ...

 

 

tot de la jinx22... cica omul a vrut sa se plimbe si el 5 metri ...ca doar e om ...ca si cum ar fi cerut bicicleta prietenului sa faca 2 cercuri in jurul bordurii nimic nevinovat , nu? ...sa fim seriosi ...ar fi putut face multe victime in aia 150 de metri in care a alunecat motocicleta...si la viteza pe care o avea ....cred ca facea 50 de metri pe secunda ...nu 5 metri tura ...

/Incearca sa stai mai mult prin Africa, sa vezi cum se poate lua sida din asa ceva. Gandeste-te ca procentul populatie infectata este destul de mare, daca acelasi tantar il pisca pe cel cu HIV si pe tine, do the math.

Mesaj completat

Dar pana la urma, cam toata lumea stie ca nu ai voie sa treci pe rosu daca aici va ciondaniti, si este foarte probabil sa fi avut cat B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si spunea cineva de-aici ca o sa apara pokemonii si mari si mici ...imi pare rau de topicul asta dar ce scrie jinx22 acolo chiar ma prapadeste de ras ...inca nu am auzit sa iei sida de la tzantzar... dar...de ce sa plangi unul care ar fi putut sa omoare pe cineva ? ...cand poti sa inveti sa nu faci ca el ...in loc sa scrii "RIP" si sa zici ...ce om bun era..(poate era in casa,in cartier, dar pe carosabil era un intrus) mai bine citesti ...esti atent ...si nu repeti greseala lui ....pentru ca "prostul invata din greseala lui si desteptul invata din greseala altuia" ...

 

 

tot de la jinx22... cica omul a vrut sa se plimbe si el 5 metri ...ca doar e om ...ca si cum ar fi cerut bicicleta prietenului sa faca 2 cercuri in jurul bordurii nimic nevinovat , nu? ...sa fim seriosi ...ar fi putut face multe victime in aia 150 de metri in care a alunecat motocicleta...si la viteza pe care o avea ....cred ca facea 50 de metri pe secunda ...nu 5 metri tura ...

 

 

daaaaa...tu clar ai citit atent tot ce am zis eu.mai bine las-o moarta si nu mai scoate din context doar ce iti convine tie...nimic la ce ai dat repaly nu a fost ideea completa...si mai bine sunt pokemon decat un jeg de om care se bucura de moartea altuia!!!

 

ps: pe topicul "accidente" consider ca un om poate sa posteze in momentul in care vrea sa exprime una din cele trei idei de mai jos.

 

1) sa isi arate regretele in urma acestui accident

2) sa dea mai multe detalii despre accident

3) sa traga concluziile necesare si sa vina cu solutii ca sa nu se mai intample unul de genul

 

...restul e can can si e doar o incercare disperata de a atrage atentia sau de a face un psot in plus!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg. Insa il condamni mai mult pe cel care nu are carnet si trece pe rosu (pt ca nu stie legile....sa zicem) decat pe cel care are carnet dar trece pe rosu (stie si legile dar nu vrea sa le respecte pentru ca a smecher de cartier si cocalar, ...sa zicem)?

Nu, eu spuneam ca daca tot nu ai carnet ce mai conteaza daca treci pe rosus sau mai stiu eu ce bagatele contraventionale cand deja esti in domeniul penal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, eu spuneam ca daca tot nu ai carnet ce mai conteaza daca treci pe rosus sau mai stiu eu ce bagatele contraventionale cand deja esti in domeniul penal...
Alin Ion Chiselevscki, din localitate, care conducea un motor Suzuki, neînmatriculat Âşi fără să aibă permis pentru această categorie, a murit pe Bulevardul Calea lui Traian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"3) sa traga concluziile necesare si sa vina cu solutii ca sa nu se mai intample unul de genul" ....atat e corect din ce-ai spus ....nu se face topicul sa-l plangi,daca vrei sa-l plangi te duci la el ...iti arati respectul parintilor si rudelor....pe cine crezi ca misti sufleteste zicand "RIP" pe un forum si aratand o floare ?...

 

 

deci ...si tu ce-ai invatat din toate astea ?....ai invatat ca el a vrut sa se dea 5 metri cu 200 la ora, fara permis, fara motocicleta inmatriculata, prin centrul orasului si in mijlocul intersectiei omul ala daca scapa viu ...fara nici macar sa fie nevoie sa fi ranit pe cineva ...ar fi facut puscarie ...si stii de ce ? ...pentru ca nu era din nici un punct de vedere LEGAL...din orice unghi te-ai uita nu poti sa spui ca e corect ...sau ca e om macar ... pariez si ca o maimuta daca ar fi condus motocicleta aia isi dadea seama ca exista riscul sa ii iasa ceva in cale...si s-ar fi gandit la viteza pe care o are si spatiul de franare ..

 

eu in orice clipa ...orice miscare orice spatiu in care nu am vizibilitate ...ma orientez si imi calculez spatiul de franare ...daca ar iesi cineva ...poate uneori sunt paranoic ...dar m-a salvat multe ori de pietoni care sar de dupa masini parcate sau masini care ies fara sa se asigure ...el nu a avut nici macar un gram de spirit de conservare....a cerut-o si-a primit-o ...de ce-l plangi ?alegerea a fost complet a lui ....nimeni nu l-a impins ...si daca tot dadeai replici din biblie ....sa stii ca nu Dumnezeu i-a apasat mana pe acceleratie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"3) sa traga concluziile necesare si sa vina cu solutii ca sa nu se mai intample unul de genul" ....atat e corect din ce-ai spus ....nu se face topicul sa-l plangi,daca vrei sa-l plangi te duci la el ...iti arati respectul parintilor si rudelor....pe cine crezi ca misti sufleteste zicand "RIP" pe un forum si aratand o floare ?...

 

 

deci ...si tu ce-ai invatat din toate astea ?....ai invatat ca el a vrut sa se dea 5 metri cu 200 la ora, fara permis, fara motocicleta inmatriculata, prin centrul orasului si in mijlocul intersectiei omul ala daca scapa viu ...fara nici macar sa fie nevoie sa fi ranit pe cineva ...ar fi facut puscarie ...si stii de ce ? ...pentru ca nu era din nici un punct de vedere LEGAL...din orice unghi te-ai uita nu poti sa spui ca e corect ...sau ca e om macar ... pariez si ca o maimuta daca ar fi condus motocicleta aia isi dadea seama ca exista riscul sa ii iasa ceva in cale...si s-ar fi gandit la viteza pe care o are si spatiul de franare ..

 

eu in orice clipa ...orice miscare orice spatiu in care nu am vizibilitate ...ma orientez si imi calculez spatiul de franare ...daca ar iesi cineva ...poate uneori sunt paranoic ...dar m-a salvat multe ori de pietoni care sar de dupa masini parcate sau masini care ies fara sa se asigure ...el nu a avut nici macar un gram de spirit de conservare....a cerut-o si-a primit-o ...de ce-l plangi ?alegerea a fost complet a lui ....nimeni nu l-a impins ...si daca tot dadeai replici din biblie ....sa stii ca nu Dumnezeu i-a apasat mana pe acceleratie.

 

 

ma scuzi, dar tu ma obligi sa te jignesc.mai lasa naibi faza cu "5 m" pentru ca era la figurat.reciteste post-ul meu si cel la care am dat replay si poate o sa intelegi....poate...

daca vrei sa il plangi mergi la inmormantare?!?dar daca stau la 500 de km de el, sunt de munk, nu mai am nicio zi de concediu si ma ameninta sefu ca ma concediaza?!!?..nu e normal sa ii aduc un omagiu cum pot?oamenii aia care l-au plans pe michael jackson intra in aceiasi categorie dupa parerea ta, nu?! ...ca na, trebuia sa mearga toti in america...

 

ps: eu nu l-am plans si nici nu ma intereseaza soarta lui, dar cel putin nu i-am dorit moartea si nici nu m-am bucurat de ea!!! intelegi diferenta?!!?nus de ce, dar am parerea ca abia asteptati sa mai moara cate unu ca sa puteti sa iesiti si voi in evidenta, sa pareti zeii zeilor si cei mai onesti oameni de pe pamant, sa va pupe lumea picioarele ca sunteti cei mai buni soferi si cei mai cumpatati..dragii mei, daca va simtiti niste oameni obisnuiti sa stiti ca un post pe rubrica asta nu va aduce la statutul de zei sau atotstiutori, nu va venereaza nimeni si nici nu impresionati cu nimic...sunteti niste oameni mici, fara calitati si care nu se pot ridica la suprafata decat scotand defectele celorlalti in evidenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza vitezei foarte mari, motorul, un Suzuky, fără motociclist, s-a oprit la cca. 150 de metri, pe aceeaÂşi bandă de mers, într-o Dacie Papuc staționată regulamentar la semaforul din cealaltă intersecție

 

 

deci motoricleta SUZUKY a in cele din urma intr-o DACYE PAPUK...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi dintre voi vorbiti ca niste conservari (nenorociti care se uita doar o data si iti taie calea ,ca te vad ca vi dar isi zic lasa ca am timp, las ca pune el frana ,si dupa ce trece te mai si saluta ,ca tu ca om ce ti la viatza ta pui frana si il lasi sa treaca ,ca de fapt manelarul e ala pe doua rotii ca e smecher si ca cine e el sa se bage in fata ,sa stea la coada ,ca de respect pt 2 roti in ro .....)....... este foarte usor de dat cu parea ,ca la scos ochii si iesit in fata pe spinarea altuia suntem cei mai buni......condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai m am hotarat

eu si altii am avut noroc si am scapat pana am acumulat skill si experienta si mai ales am vazut si auzit multe,asa ca vrem sa traim si maine

 

Esti forte increzator in capacitatile tale!... may the force be with you atunci! Nu cred ca acumulezi destul "skill si experienta" nici dupa 40 de ani de mers pe motocicleta. Dupa cum te`ai exprimat reiese ca "ai avut noroc si ai scapat" pana ai facut skill si ca de acuma ca l`ai facut nu se mai poate intampla nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti forte increzator in capacitatile tale!... may the force be with you atunci! Nu cred ca acumulezi destul "skill si experienta" nici dupa 40 de ani de mers pe motocicleta. Dupa cum te`ai exprimat reiese ca "ai avut noroc si ai scapat" pana ai facut skill si ca de acuma ca l`ai facut nu se mai poate intampla nimic.

 

"skill si experienta" inseamna sa ai puterea de a merge pe motor cu 95 km/h desi poti si cu 200 doar pentru ca iti dai seama ca la 95 mai ai o sansa.

la 95 chiar daca se intampla ceva neprevazut poti daca nu sa opresti sau sa eviti macar sa franezi pana la o viteza unde echipamentul, reflexele si ingerasul tau pazitor pot sa-si faca treaba.

 

evident limita de 95 la unii e la 120 iar la altii la 30. depinde de fiecare din noi sa o realizeze si sa se conformeze.

nu cred ca exista cineva - muritor de rand - care are limita asta de siguranta la peste 120!

 

 

si da, si eu am avut norocul ca primul accident sa fie fara urmari! am avut astfel sansa sa-mi bag mintile in cap si sa realizez unde mi-e locul.

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dexter, ai dreptate, asta inseamna skill si experienta...puterea de a nu brava insa asta vine de cele mai multe ori cu varsta. La 18-22 si chiar si 25 de ani incerci sa te faci remarcat si daca nu-ti iese prin alte mijloace atunci incerci cu motorul. La peste 30 de ani ai cam terminat cu incercarile de a impresiona gagicile(ai avut destule si nu mai e cazul) si anturajul. La varsta asta incerci sa te lasi impresionat de peisajele vazute, de drumurile facute, de intamplari frumoase si pentru ca acest lucru sa se intample cat mai mult ai ceva grija de pielea ta. La varsta lor insa, totul se rezuma la a fi "cel ma tare din parcare" lucru care uneori duce la tragedii. Unii se maturizeaza mai devreme altii mai tarziu. Asa e firea umana si nu o putem schimba. Vina in astfel de cazuri nu o are decat statul prin neaplicarea nici macar a legilor in vigoare. Ia sa vedem cati pustani ar mai da-o pe-o roata cand ar face doi ani de puscarie pt tentativa de omor. Da. Eu asa as incadra mersul pe-o roata pe drumurile publice si mersul cu mai mult de 50km la ora peste limita admisa. Atentezi la viata mea, cel care merg normal pe strada, stau pe trotuar, la viata copiilor mei, a prietenilor...la viata oricui ....etc.

Editat de gabriell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  Incepator ONU ca tine daca fuzioneze juridic, nu prea au de ce sa-si faca probleme ... Nu de cretini au fixat astia limita de viteza in localitate. Multi km fara peripetii iti doresc!

  [/ Quote]

 

Multumesc! ... Pentru incurajare .... ma voi straduii sa fiu prudenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! ... Pentru incurajare .... ma voi straduii sa fiu prudenta

Trebuie doar sa fii...de straduit, e bine sa te straduiesti sa nu gresesti, iar daca greseste altul, sa fii pe faza...

 

E frumoasa pasiunea asta, dar riscurile sunt enorme...

 

Pacat de baiat...Odihneasca-se-n pace :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...