Sari la conținut

Afghanistan ride. How to enter, survive and return in one piece...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

La televizor si printre melodiile radioului online propaganda de o viata incearca sa imi vanda un nou episod din expirata poveste "Nine Eleven".

Un alt tab imi blocheaza pe fata o mimica de scurtcircuitat, imi scutura prejudecatile, ma trezeste in palme virtuale la realitate si ma face sa imi aduc aminte ca exista viata, oameni, povesti, vointa si initiativa dincolo de internet si ecranul unui computer :D.

 

Cititi si voi :

Afghanistan ride. How to enter, survive and return in one piece...

 

Sper sa va incante si sa va trezeasca la fel de tare... :cheers:

Mesaj completat

I mean... what the fuck???? :cheers:

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut super !!!

Cand ii vedeam pe altii de pe acest forum ca se aventureaza ba spre Dakar ,ba spre Mongolia,mi-a trecut si mie prin cap ideea ca mi-ar place sa fac si eu o aventura din asta pana in Afghanistan. Uite ca mi-au luat-o altii inainte ..

Bravo lor ,doar ca risca mult ,foarte mult ,o spun ca o persoana care s-a intors de o luna jumate de acolo,e naspa rau . Deocamdata nu e de aventurat pe plaiurile alea ,desi sunt niste peisaje absolut superbe si salbatice,dar si oamenii sunt pe masura .Eu nu m-as aventura decat ca pana acuma -intr-un Hummvwee ,cu inca vreo 20 de baieti si cu o groaza de cartuse la mine.

Sunt tari de tot baietii astia si ii admir,o sa le urmaresc "evolutia" si sper sa se termine cu bine !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este distractiv este ca mobrele de pe trailer sunt 1200ADV si 800GS :cheers: Faima bavareza. Nu ca ar fi stricate ... :D

te referi platforma asta? :cheers:

post-39145-1252691848_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"In the meantime We were stopped for speeding by Kazakh road police. They tried to fine us (200 USD) but I showed them sticker on my bike: "International Police Association". You know man, we policeman have to help each other... I have got this sticker from the scottish policeman who travelled RTW and has stopped in Cracow :D"

 

:cheers:

 

genial ! multumim pentru link ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
"In the meantime We were stopped for speeding by Kazakh road police. They tried to fine us (200 USD) but I showed them sticker on my bike: "International Police Association". You know man, we policeman have to help each other... I have got this sticker from the scottish policeman who travelled RTW and has stopped in Cracow :lol:"

 

:D

 

genial ! multumim pentru link ! :cheers:

 

 

Stii care e faza tare :cheers:?

In Europa abtibildele alea nu mai tin deloc. Nici legitimatiile de mebru, din carton. Nu mai pune mai nimeni botul la ele.

Si asta fiindca, in Romania, o groaza de civili ajunsesera sa aiba stickere din astea.

Fiindca a iesit un mic tam-tam (nu ii mai credea nimeni pe politisti ca sunt ceea ce pretind) IPA a decis sa mai faca inca o insigna (exista una deja, cu portmoneu), mare cat China, cu prinderi speciale pentru a fi pusa in geamurile de la masini.

Iar astea sa se dea una singura (nu ca abtibildele, care puteai cumpara mai multe) numai angajatilor Politiei. M-a bufnit un ras cand am vazut pima data o insigna din asta in geamul unei masini de ziceai ca cine stie ce clan de ... iesise pe strazile orasului.

Daca stia si cazacul treaba cu insignele...

Le lua 50 USD spaga :P .

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
da, alea is bmw-uri din poza ta, aman2.

 

post-22404-1252699824_thumb.jpg

BMW-urile n-au nici o sansa acolo, alea is de fitze, pe asemenea teren e nevoie de motoare adevarate, de africane :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Turbatii chiar au trecut frontiera in Afghanistan... chiar daca au trecut prin partea cea mai sigura a tarii ,e tot Afghanistan.

In orice caz, peisajele m-au lasat mut , intr-un an jumate petrecut acolo,niciodata nu am putut spune ca am vazut tot ,tot timpul e ceva ce te lasa cu gura cascata.

Astept sa vad ce va urma....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...