Sari la conținut

Accident mortal Caras-Severin


barirulz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

degeaba o dati la intors, le luati pt a imprexiona fufele si pt a muri tineri si nelinistiti.
Hai sa-ti "dau peste nas". Vorbesc doar din propria-mi experienta. Am prietena de aproape 5 ani de zile. Cand mi-am luat motorul, acum 2 ani, nici n-a vrut sa auda de asa ceva. Doua saptamani n-a mai vorbit cu mine. Si uite acum, dupa 2 ani de zile in care am facut cateva mii de km sunt bine si sanatos. N-am cazut nici macar o data si-mi place sa cred ca nu stau pe loc atunci cand ies sa ma dau. De mentionat e faptul ca am inceput pe un 900RR. Nu te oftici?

 

 

 

stiu ca nu prea exista patriarhi ai motociclismului care la 40+ de ani sa se dea pe vitezoance. di ce oare? penca le vine mintea la cap. din pacate cei care incep la 18 pe cbr600 sau echivalente nu mai ajung la 30 decat sub forma de amintiri.
Nu pot decat sa-ti urez sa mai iesi din casa. Acesti oameni exista! Normal ca n-o sa vina nimeni la tine la usa sa va cunoasteti (cu o mica exceptie, cand te-au cautat cei din Cj sa te cunoasca pt atitudinea din posturile tale; sa nu mai vorbim de faptul ca erai "racit" cand te asteptau sa bei o bere cu ei intr-un pub).

 

 

In alta ordine de idei, iti recomand sa lasi deoparte apelativele de gen "ciokoflenderilor" (Piersic o spune mai frumos), "carne arsa de Moldova" si multe altele, "penca", asa cum ti s-a mai spus, poate treci sa-ti cumperi suveniruri pe la vreo intrunire moto si o sa-i cunosti.

 

 

Am inteles ceea ce vrei sa spui (ca ai repetet-o peste tot). O sa repet si eu, sa vezi ca am prins-o. Motoarele de viteza n-au ce cauta pe drumurile publice. N-ai ce face cu atata putere decat pe circuit iar cei care o fac pe sosea sunt un accident ce va urma sa apara. Am I right?

Acum ne mai scutesti?

 

 

 

dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne luam la cearta in cadrul unui topic al unui decedat.Daca vreti certati-va pe alte arii !
Ai dreptate. Scuze, m-a luat valul. Hai sa lasam topicul curat. Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot decat sa-ti urez sa mai iesi din casa. Acesti oameni exista! Normal ca n-o sa vina nimeni la tine la usa sa va cunoasteti (cu o mica exceptie, cand te-au cautat cei din Cj sa te cunoasca pt atitudinea din posturile tale; sa nu mai vorbim de faptul ca erai "racit" cand te asteptau sa bei o bere cu ei intr-un pub).

Albastrule, tu chiar ti-o cauti... :blink:

 

Dumnezeu sa-l ierte pe decedat...si nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba frate, vitezanele sunt rele. Va spune o fosta posesoare de Intruder 600. Chopperista convinsa.

 

Mergi cu pletele in vant, te uiti la colegii de coloana cu minunatele casti care nu-i protejeaza nici daca cad de pe bicicleta, frane naspa, nu te poti baza prea tare pe ea la un demaraj sau o depasire in forta, marfa nene.

Imi aduc aminte ca pe autostrada soarelui mi-au taiat calea 2 caini. Aveam 165 km/h. ooopsss, cat e viteza maxima legala?

Daca se intampla sa-i iau in plin, toti ar fi spus ca am avut ghinion. Daca as fi fost cu actualul motor, un fz6....o teribilista, probabil mergea cu 300, asa-i trebuie.

 

Eu zic sa limitam oricum si masinile si motoarele la 130 km/h ca doar asta e viteza maxima legala in tara asta.

Si sunt de acord ca sunt mai multe accidente pe vitezana. Dar asta si pentru ca sunt mai putine choppere pe strada.

 

Oricum, parerile sunt impartite si oarecum toate cat de cat pertinente.

Pana una alta, nu-l poate expulza cineva pe nenea asta albstru de aici, din tara, de pe continent?

 

Rip decedatului, a fost alegerea si soarta lui.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus Agentu, RIP. El a fost primul care a venit la mine: "motociclist nou in oras, asa-i?", m-a invitat sa ies cu el si cu ceilalti, cand ma vedea pe sosele ma atentiona de fiecare data: "vezi ca faci aia, vezi ca gresesti aia".

:blink:

Editat de Shockeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

Fac drumul Resita-Caransebes de 4 ori pe saptamana cu masina si va spun clar ca dupa Soceni incolo incep peticele de drum, pe care nu le-am inteles niciodata, pentru ca exact unde sunt peticele acelea drumul era ITACT.

Sincer nu-mi prea mai arde de mers cu motorul spre Caransebes, cand vad cum imi vibreaza volanul cand trec peste acele portiuni de drum.

 

http://www.adevarul.ro/articole/resita-a-f...a-drumului.html

 

Declaratia lui Dorian (cel care a mers cu el)

"Mergeam la aeroport la CaransebeÂş, unde trebuia să concurăm la o competiție de motociclism viteză. El a avut montat pe ghidon un telescop care s-a defectat. L-a dat jos Âşi a zis că încearcă să meargă fără el. La jumătatea drumului, a picat. La o curbă, de la denivelările de pe drum, a intrat în boblaj. Avea maximum 140 de kilometri la oră. Eu am ajuns primul la el, i-am scos casca de pe cap Âşi i-am desfăcut costumul. Apoi am dat să plec, când cineva m-a întrebat unde mă duc. Am zis că ambulanța e pe drum Âşi că trebuie să plec, că nu pot să stau”

 

Din toate astea nu pot sa ma uimesc decat de ultimele cuvinte "trebuie sa plec, ca nu pot sa stau".

Orice ar fi, orice problema ai, nu poti sa pleci, ramai! E inadmisibil :(

Mesaj completat

Poze de la inmormantare

post-40610-1253047506_thumb.jpg

post-40610-1253047518_thumb.jpg

post-40610-1253047535_thumb.jpg

post-40610-1253047564_thumb.jpg

post-40610-1253047581_thumb.jpg

post-40610-1253047598_thumb.jpg

post-40610-1253047617_thumb.jpg

Mesaj completat

"E bine" ca nu poti sa editezi ce ai scris :blink:

291mhkj.jpg

mrxp1u.jpg

16c3otc.jpg

209lzq0.jpg

mudhs4.jpg

nbrg4o.jpg

2u6yyky.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Garcya "prietene" in primu` rand declaratzia mea nu a fost k trebuie sa plec k nu pot sa stau... a fost k plec k nu pot sa mai stau pt k mi`e rau pur si simplu... si am mai declarat k trebuie sa plec pt k trebuie sa ajung la conurs la C-sebes...si declaratzia asta am dat`o cik la un reporter protv care culmea k nu a ajuns la stiri ci a ajuns la ziar dar modelata cum au vrut ei... si 2 la mana...tzinand cont k am fost cu un motor fara acte care nici macar nu a fost al meu,plus k posed permis de conducere de profesionisti ma gandeam k o sa mi`l anuleze si nu mi`a trecut prin cap atunci k daca o sa raman o sa`mi dai tu vreo 50 de mil k sa iau din nou toate categoriile... si asta dupa un an... plus dosar penal plus pana mea... si oricare altu` in locu` meu in momentu` ala de disperare nu cred k ar fi ramas asa k mai scutitzi`ma`n plm cu faze de genu`... si felix...las`o mai moale cu tradatori si plm...ce ai fi vrut sa`i fac sai` suflu`n poponeata k sa`si revina???scuze de expresie...dar crezi k daca ramaneam faceam dreq vreun miracol k sa`l reinviu???hai sa fim seriosi... si plus k nu a ramas nici pe departe singur cum zicetzi voi... au ramas cel putzin 4-5 persoane in momentu` in care am plecat yo... si la urma urmei chiar ma doare la 10 m in fatza p--i de ce cacaturi si pareri avetzi voi despre mine...eu si ady fie iertat stim cel mai bine ce s`a intamplat...si el stie k nu sunt vinovat de tampeniile pe care le credetzi voi...si nu mai acuzatzi in plm fara sa stitzi ceva concret...k datzi cu banuitu` lasa dreq k nu suntetzi voi frate expertzi in chestii de genu`...lasatzi dreq pe altzii sa`si faca treaba si acuzatzi dupaia cand stitzi ceva sigur...asta e valabil pt toata lumea care vb sa se afle`n treaba sau care vrea neaparat sa scoata un tzap ispasitor... si ar mai fi multe de zis dar chiar nu mai am idei acum pt k nu am dormit toata noaptea si sunt si putzin mahmur...dar poate o sa mai postez si altadata...

 

R.I.P Ady (agentu`)

Mesaj completat

si am uitat sa mai scriu k declaratzia care am dat`o asa cum am dat`o a fost pt k eu am declarat la politzie k am fost cu motoru` meu care e inscris si trebuia sa declar ceva...doar nu era sa declar "da fratzilor am plecat pt k eu am fost cu un motor pe naspha"

Editat de DarkAngel_yo99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"motocicleta s-a rostogolit prin aer aproape 100 de metri. " ...la cum arata motocicleta clar e o redactare obiectiva!

 

 

mda .. mobra era din matrix de s-a rostogolit atat .. in aer !!!

 

daca voi sustineti ca aveti pregatirea si reflexele unuia ca rossi atunci nu-mi ramane decat sa va dau intalnire peste 10 ani de calarit vitezane prin trafic aici pe forumu asta sa vedem cat de intacti si bine dispusi mai sinteti.

 

 

acasa ajung cei care isi fol capul cum trebuie .. si care mai au si un gram de noroc .. kiar daca mergi pe bomba

 

Garcya "prietene" in primu` rand declaratzia mea nu a fost k trebuie sa plec k nu pot sa stau... a fost k plec k nu pot sa mai stau pt k mi`e rau pur si simplu... si am mai declarat k trebuie sa plec pt k trebuie sa ajung la conurs la C-sebes...si declaratzia asta am dat`o cik la un reporter protv care culmea k nu a ajuns la stiri ci a ajuns la ziar dar modelata cum au vrut ei... si 2 la mana...tzinand cont k am fost cu un motor fara acte care nici macar nu a fost al meu,plus k posed permis de conducere de profesionisti ma gandeam k o sa mi`l anuleze si nu mi`a trecut prin cap atunci k daca o sa raman o sa`mi dai tu vreo 50 de mil k sa iau din nou toate categoriile... si asta dupa un an... plus dosar penal plus pana mea... si oricare altu` in locu` meu in momentu` ala de disperare nu cred k ar fi ramas asa k mai scutitzi`ma`n plm cu faze de genu`... si felix...las`o mai moale cu tradatori si plm...ce ai fi vrut sa`i fac sai` suflu`n poponeata k sa`si revina???scuze de expresie...dar crezi k daca ramaneam faceam dreq vreun miracol k sa`l reinviu???hai sa fim seriosi... si plus k nu a ramas nici pe departe singur cum zicetzi voi... au ramas cel putzin 4-5 persoane in momentu` in care am plecat yo... si la urma urmei chiar ma doare la 10 m in fatza p--i de ce cacaturi si pareri avetzi voi despre mine...eu si ady fie iertat stim cel mai bine ce s`a intamplat...si el stie k nu sunt vinovat de tampeniile pe care le credetzi voi...si nu mai acuzatzi in plm fara sa stitzi ceva concret...k datzi cu banuitu` lasa dreq k nu suntetzi voi frate expertzi in chestii de genu`...lasatzi dreq pe altzii sa`si faca treaba si acuzatzi dupaia cand stitzi ceva sigur...asta e valabil pt toata lumea care vb sa se afle`n treaba sau care vrea neaparat sa scoata un tzap ispasitor... si ar mai fi multe de zis dar chiar nu mai am idei acum pt k nu am dormit toata noaptea si sunt si putzin mahmur...dar poate o sa mai postez si altadata...

 

R.I.P Ady (agentu`)

Mesaj completat

si am uitat sa mai scriu k declaratzia care am dat`o asa cum am dat`o a fost pt k eu am declarat la politzie k am fost cu motoru` meu care e inscris si trebuia sa declar ceva...doar nu era sa declar "da fratzilor am plecat pt k eu am fost cu un motor pe naspha"

 

 

daca tu ai fi cazut ti-ai fi dorit ca un"prieten" sa-ti fie alaturi kiar daca nu avea ce sa-ti faca ..

si mie sincer mi se pare mai ok sa zici plec ca numai pot sa stau dekt sa declari ca .. plec pt ca tre sa ajung la concurs :|

si felul in care ai vb acum, cand Adi nici makr numai e .. deja e vorba de bun simt si cat de prieten ii erai..

ca ai plecat ca aveai probleme cu mobra .. ok .. dar mai bine numai postai dekt sa scrii chestiile astea .. erai mai castigat :|

 

 

 

R.I.P.

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garcya "prietene" in primu` rand declaratzia mea nu a fost k trebuie sa plec k nu pot sa stau... a fost k plec k nu pot sa mai stau pt k mi`e rau pur si simplu... si am mai declarat k trebuie sa plec pt k trebuie sa ajung la conurs la C-sebes...si declaratzia asta am dat`o cik la un reporter protv care culmea k nu a ajuns la stiri ci a ajuns la ziar dar modelata cum au vrut ei... si 2 la mana...tzinand cont k am fost cu un motor fara acte care nici macar nu a fost al meu,plus k posed permis de conducere de profesionisti ma gandeam k o sa mi`l anuleze si nu mi`a trecut prin cap atunci k daca o sa raman o sa`mi dai tu vreo 50 de mil k sa iau din nou toate categoriile... si asta dupa un an... plus dosar penal plus pana mea... si oricare altu` in locu` meu in momentu` ala de disperare nu cred k ar fi ramas asa k mai scutitzi`ma`n plm cu faze de genu`... si felix...las`o mai moale cu tradatori si plm...ce ai fi vrut sa`i fac sai` suflu`n poponeata k sa`si revina???scuze de expresie...dar crezi k daca ramaneam faceam dreq vreun miracol k sa`l reinviu???hai sa fim seriosi... si plus k nu a ramas nici pe departe singur cum zicetzi voi... au ramas cel putzin 4-5 persoane in momentu` in care am plecat yo... si la urma urmei chiar ma doare la 10 m in fatza p--i de ce cacaturi si pareri avetzi voi despre mine...eu si ady fie iertat stim cel mai bine ce s`a intamplat...si el stie k nu sunt vinovat de tampeniile pe care le credetzi voi...si nu mai acuzatzi in plm fara sa stitzi ceva concret...k datzi cu banuitu` lasa dreq k nu suntetzi voi frate expertzi in chestii de genu`...lasatzi dreq pe altzii sa`si faca treaba si acuzatzi dupaia cand stitzi ceva sigur...asta e valabil pt toata lumea care vb sa se afle`n treaba sau care vrea neaparat sa scoata un tzap ispasitor... si ar mai fi multe de zis dar chiar nu mai am idei acum pt k nu am dormit toata noaptea si sunt si putzin mahmur...dar poate o sa mai postez si altadata...

 

R.I.P Ady (agentu`)

Mesaj completat

si am uitat sa mai scriu k declaratzia care am dat`o asa cum am dat`o a fost pt k eu am declarat la politzie k am fost cu motoru` meu care e inscris si trebuia sa declar ceva...doar nu era sa declar "da fratzilor am plecat pt k eu am fost cu un motor pe naspha"

Gata .ai dreptate...nu esti taradator,Doamne fereste,daca ar auzi Brutus s-ar intoarce in mormant.Ala era tradator cu acte in regula,tu...nu ai categorie.

Ba,asa ceva nu am mai auzit in viata mea! Prietenul tau cade,se loveste rau(mortal chiar,dar tu poate nu stiai,oricum nu conteaza) si tu iti pui mana in fund si pleci :) Te tin creierii sa iti dai seama ce ai scris mai sus?? Pai tu erai ultimul om care il mai vedea in viata, si tu in loc sa ramai pleci?DOAMNE IARTA_MA ! Si de ce? De parca te-ar fi obligat careva sa te urci pe motorul ala neinmatriculat. Si chiar asa fiind situatia,nu putea-i sa duci motorul la un km,doi, si sa te intorci ,sau sa-l bagi intr-o curte,ceva sa declari ca erai cu masina impreuna cu un prieten si ca ala s-a dus dupa familie sau ceva si tu ai ramas cu el? DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE NU AI NICI O SCUZA. Si nu ca te-ar afecta ceea ce cred eu despre tine,dar ma mir ca exista specimene ca tine si ma bucur ca nu cunosc nici unul personal. Si declaratiile tale...avea maxim 140..trebuie sa plec...mi-e rau...nu mai am cuvinte.Oricum,nu cred ca realizezi de cata lipsa de loiatitate si ai dat dovada.In schimb ai dat dovada de lasitate...Dupa cum si ce ai postat acolo,clar esti ''retardat''. STIU SIGUR ca ciobanescul meu german este mai curajos,mai loial si mai destept ca tine. Jet! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo pt voi totzi care vb de pe margine e usor k nah...ce va pasa voua...dar punetzi`va si in locu meu putzin si imaginatziva cam cum ar fi... si ar mai fi si vorba aia k "bah imi pare rau de tine dar dupa mine mi se rupe sufletu`" asta a fost prima chestie care mi`a venit in cap la momentu respectiv...sa nu credetzi k nu mi`a parut rau ca am plecat si ca nu imi pare in continuare,dar totusi sincer sa fiu mai mult imi pasa de mine decat de altu si asta e valabil pt fiecare cu toate ca unii nu vor sa recunoasca si incearca ei sa faca pe eroii si se dau oamenii perfectzi...si la o adica ...chiar as fi curios sa vad ce ar face oricare dintre voi intr`un caz la fel...sa vad daca si`ar da painea de la gura pt altu... si faze cu ca ar fi trebuit sa faci asa si asa si sa zici ca ai fost cu masina si cu motoru`n tufe si pana mea....nu stiu care v`atzi fi gandit la atatea chestii intr`un moment de disperare.... eu daca eram asa cum ma credetzi voi plecam frate ma faceam ca nu am vazut si mergeam mai departe si poate l`ar fi gasit careva dupa vreo 5ore in shantz...dar nah...si la totzi astia desteptzii chiar va doresc o chestie asemanatoare sa fitzi la locu nepotrivit in momentu nepotrivit cand nu suntetzi in regula sa vedetzi si voi cum e....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i asa ca-i usor? Ai catalogat ...Tu nu ai inteles ca prietenul tau murea si tie ti se rupea sufletul de...tine??Prima chestie la care te-ai gandit,nu?Pai uite ca am fost intr-o situatie de genul asta(nu accident) cu un om pe care nu-l cunosteam,cu o gaura in picior de am bagat un sul de hartie igienica si i-am facut garou diin siret,ca nu aveam altceva pana a venit sanitarul sa-i de-a primul ajutor.Aveam un morcov cat China ca o sa ma ''serveasca'' si pe mine,dar am ramas acolo pana la sfarsit.Asta este.Pe acel om nu l-am mai vazut niciodata,era de alta nationalitate,dar ma simt foarte bine stiind ca mi-am facut datoria...de om in primul rand. Nu pot sa imi imaginez cat de mult iti pare rau,asa cum nu imi pot imagina cum ti-a trecut prin cap,primul lucru, sa te doara sufletul de tine.Asta este ,nu pot.

Si nu,nu sant ''destept'' deoarece in momente ca acelea cred ca nu imi mai aminteam ca eram pe un motor neinmatriculat,mortii lui. Bine ca ai fost tu destept !... Oare cum ar fi sa stai in decor cu picioarele rupte si prietenul tau sa te anunte ca tre sa se ''evapore'' ..din X motiv,oricum,nu cred ca ar conta...hm?

Am o intrebare: daca prietenul tau supravietuia,oare cum s-ar fi uitat la tine dupa chestia asta?Nu raspunde ,cred ca stiu.

Gata hai ca ti-am dat prea multa importanta si nu meriti... Dumnezeu sa-l odihneasca :) :)

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima oara ai zis ca nu l-ai lasat singur ca erau o gramada de oameni acum vii si zici ca daca te faceai ca nu l-ai vazut poate il gaseau dupa 5 ore .. ce crezi ca o sa iti ridice cineva statuie ca ai oprit cand prietenul tau a cazut?

si cum naiba sa zici ca puteai sa te faci ca nu vezi ... de regula opresc si conservarii pe care ii tot injuram, ca sa dea o mana de ajutor ceva .. si tu ai fi putut sa te faci ca nu ti-ai vazut prietenul ca a cazut? opresti si la unul necunoscut .. pt ca se presupune ca esti om si ai totusi un suflet .. dar in al tau se pare ca poti sa te ... cuvant urat :D

dar noi oricum vorbim de pe margine, nu ne baga in seama .. fa ce stii in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo pt voi totzi care vb de pe margine e usor k nah...ce va pasa voua...dar punetzi`va si in locu meu putzin si imaginatziva cam cum ar fi... si ar mai fi si vorba aia k "bah imi pare rau de tine dar dupa mine mi se rupe sufletu`" asta a fost prima chestie care mi`a venit in cap la momentu respectiv...sa nu credetzi k nu mi`a parut rau ca am plecat si ca nu imi pare in continuare,dar totusi sincer sa fiu mai mult imi pasa de mine decat de altu si asta e valabil pt fiecare cu toate ca unii nu vor sa recunoasca si incearca ei sa faca pe eroii si se dau oamenii perfectzi...si la o adica ...chiar as fi curios sa vad ce ar face oricare dintre voi intr`un caz la fel...sa vad daca si`ar da painea de la gura pt altu... si faze cu ca ar fi trebuit sa faci asa si asa si sa zici ca ai fost cu masina si cu motoru`n tufe si pana mea....nu stiu care v`atzi fi gandit la atatea chestii intr`un moment de disperare.... eu daca eram asa cum ma credetzi voi plecam frate ma faceam ca nu am vazut si mergeam mai departe si poate l`ar fi gasit careva dupa vreo 5ore in shantz...dar nah...si la totzi astia desteptzii chiar va doresc o chestie asemanatoare sa fitzi la locu nepotrivit in momentu nepotrivit cand nu suntetzi in regula sa vedetzi si voi cum e....

 

Nu am dreptul sa te judec pentru atitudinea ta fata de accidentul prietenului tau,insa o sa-ti atrag atentia in alta privinta.Omule cati ani ai?Pe bune asa ai scris si la Bac??In cazul in care ai dat Bac-ul...si nu l-ai luat pe pile sau who knows... :D Cum naiba poti stalci in asa hal limba romana? Esti obsedat de Z or what??

 

R.I.P motociclistului :D :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am dreptul sa te judec pentru atitudinea ta fata de accidentul prietenului tau,insa o sa-ti atrag atentia in alta privinta.Omule cati ani ai?Pe bune asa ai scris si la Bac??In cazul in care ai dat Bac-ul...si nu l-ai luat pe pile sau who knows... :D Cum naiba poti stalci in asa hal limba romana? Esti obsedat de Z or what??

 

R.I.P motociclistului :blink: :jump:

 

Mesaj completat

man...hai sa`tzi zic asa...in primu` rand nush daca tu potzi face la tst. tz sa sh...in al 2lea am 22 ani si ca sa vezi k am luat bacu` cu 8 in cap medie generala fara nici un fel de pila sau relatzie si cu atat mai putzin pe bani,branza sau oua... si mai intra si tu pe messenger k poate o sa te obisnuiesti cu scrisu` asta...altceva???:-w

Mesaj completat

prima oara ai zis ca nu l-ai lasat singur ca erau o gramada de oameni acum vii si zici ca daca te faceai ca nu l-ai vazut poate il gaseau dupa 5 ore .. ce crezi ca o sa iti ridice cineva statuie ca ai oprit cand prietenul tau a cazut?

si cum naiba sa zici ca puteai sa te faci ca nu vezi ... de regula opresc si conservarii pe care ii tot injuram, ca sa dea o mana de ajutor ceva .. si tu ai fi putut sa te faci ca nu ti-ai vazut prietenul ca a cazut? opresti si la unul necunoscut .. pt ca se presupune ca esti om si ai totusi un suflet .. dar in al tau se pare ca poti sa te ... cuvant urat :D

dar noi oricum vorbim de pe margine, nu ne baga in seama .. fa ce stii in continuare

 

Mesaj completat

Deci am zis k au mai oprit si altzi pe care tocmai ii depasisem si dupaia brusc m`au vazut alergand spre el deci clar s`a intamplat ceva nuh???eee...daca nu opream nu cred k il observa careva...si la faza cu mersu` mai departe am zis ca asa ma acuza lumea de parca as fi facut treaba asta...nima nu intzelege ca am avut si eu belelele mele si chiar nu puteam sa mai raman...si nush ce puteam face mai mult daca ramaneam,pt ca cu toate ca nu stiam ca a murit pe loc am vazut si eu ca e inconstient si nu pot face mare lucru pt ca sigur are multe oase rupte si ma gandeam ca poate chiar coloana...va datzi seama k daca era vb de altceva de exemplu` o hemoragie(dau un ex.) sau io stiu ce pe care puteam sa o opresc pai nu plecam de acolo pana nu o opream sau pana era ok...dar crezand k e inconstient si posibil cu coloana rupta mi`a fost frica sa ii scot si casca...dar avand spasme si eu crezand ca respira i`am desfacut casca de la gat k fiind in shantz cu capul in jos il strangea de gat si dupa ce am desfacut`o aproape ca a iesit singura...altceva nu puteam sa`i fac...lumea deja se adunase,el era inconstient si nu era nimic de facut pana nu aparea ambulantza...eu nefiind in regula pt ca repet a nu stiu cata oara ca motorul (nici nu era al meu il imprumutasem de la un prieten doar pt un weekend sa concurez cu el la etapa de la C-sebes) nu avea acte era deja dosar penal si doar amenda administrativa e 10mil,asta in cazul in care itzi da fara urmarire penala,plus anularea permisului cu toate categoriile inca vreo 50 de mil,posibil confiscarea motorului inca cateva mii de euro,sunt curios care atzi fi stat in locul meu...si cu asta sper sa intzelegetzi odata pt totdeauna pt k eu nu mai am de gand sa postez pe forumu` asta...

 

R.I.P. Ady

Mesaj completat

mda...am gresit cuvantul altzii...am uitat un i...sper ca nu mai criticatzi si pe chestia asta...

Mesaj completat

R.I.P. :)

 

offtopic: nu cred ca e cazul sa judecam pe nimeni , nu poti sti cum reactionezi in asemenea situatii .

 

Mesaj completat

in sfarsit un om cu capul pe umeri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tragic sfarsitul de sezon! Odihneasca-se in pace!

Stii vorba aia "toamna se numara bobocii..." sunt explicabile, toata lumea trage tare sa prinda fiecare ora din sezonul asta...

 

stiu atatea accidente care nu's postate, deci lista e mult mai mare, pentru multi asta a fost ultimul sezon....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum faptul e consumat.Nu zic,nici Dorin nu e chiar nevinovat,dar poate omul a fost fricos la momentul respectiv.Eu nu-l acuz,dar nici nu-i dau dreptate.Care doriti sa il atacati,sa-l injurati in continuare,nu conteaza,dar cu ce folos?Nimeni nu-l va invia pe Adrian.RIP :D

Editat de barirulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
Oricum faptul e consumat.Nu zic,nici Dorin nu e chiar nevinovat,dar poate omul a fost fricos la momentul respectiv.Eu nu-l acuz,dar nici nu-i dau dreptate.Care doriti sa il atacati,sa-l injurati in continuare,nu conteaza,dar cu ce folos?Nimeni nu-l va invia pe Adrian.RIP :D

 

 

Eu zic ca inainte sa arunci cu pietre in cineva sa gandesti de 2 ori .. daca erai tu in situatia lui ce ai fi facut?.. sincer iti spun ca si eu as fi procedat la fel.. chiar daca ar fi fost alegerea gresita. Noi oamenii suntem diferiti, avem temperamente diferite, actionam diferit in anumite situatii si mental ne evaluam permanent in raport cu ceilalti sau ii evaluam pe ceilalti in raport cu noi.

Pacat ca judecam gresit cateodata dar asta e firea noastra.

 

RIP :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA SUBIECT :

1. CINE ARE DE IMPARTIT CEVA SA ISI CREEZE ALT TOPIC !

2. CINE L-A CUNOSCUT IL VA PURTA MEREU IN SUFLET

3. DUMNEZEU NU RAMANE NICIODATA DATOR

 

DETALII :

1. PE SECTORUL RESPECTIV DE DRUM NU SE POATE SA PUI FRANA BRUSCA LA IESIRE DIN VIRAJ(ACOLO UNDE DESCHIZI GAZUL),FARA SA AI MOTIVE SEVERE.

PLUS DE ASTA : !!! ADI CHIAR STIA SA PILOTEZE,NU SEHAZARDA IN DEPASIRI INUTILE,NU TRECEA DE AXUL DRUMULUI SI STAPANEA F BINE MERSUL PE MOTOR, FIE EL ORAS SAU PISTA.

2. DACA NU ERAU ROMANESTILE BUTURUGI DE PE MARGINE,PUTEA SA MEARGA PE ASFALT SAU PE ARATURA CHIAR SI 3 KM,SI SCAPA CU VIATA,CACI AVEA TOT ECHIPAMENTUL POSIBIL.

3. NU EXISTA SA POTI ADAPTA MEREU VITEZA LA CONDITIILE DE DRUM,CACI DUPA CURBA POTI SA AI CARUTA,TIR IN DEPASIRE, GAURA,DENIVELARE SAU EU MAI STIU....DECI DOAR DUMNEZEU TE SCAPA,ASTA DOAR DACA MERITI. POTI SA MERGI PE MARGINEA DRUMULUI CU MOTORUL DE COARNE SI SA VINA UN BOU INTR-O DEPASIRE SI SA TE TERMINE!

4. PT DORIAN: AM AUZIT CA UNII AU OPRIT IN TRECUT SI TE-AU SCOS DIN SANT?E ADEVARAT?TE-AU SI AJUTAT?....DECI TOTUSI EXISTA CARACTERE/COLEGI/OMENIE....TRIST. UNII ISI SACRIFICA O MANA/PICIOR CA SA II SALVEZE ZILELE UNUIA,MAI ALES CA AU PLECAT IMPREUNA LA DRUM.NU VORBIM DE BANI , VORBIM DE SUFLET!CAT DESPRE PANICA, SE STIE CA ADRENALINA ITI DA RESURSE NEGANDITE, AU FOST ACCIDENTE UNDE UNUL DE 50KG A RIDICAT VICTIMA DE 100KG,PT CA A FOST SOCAT,DAR A AVUT DORINTA SI CARACTER.

5. ASFALT PROST RECONDITIONAT,CLAR! CA SA NU MAI AUD INGINERI DE LA DRUMURI, CA CICA E IN ALINIAMENT, SAU PROSTII DE ASTEA! TRECI CU VITEZA 90 LEGALA PESTE ELE,CU MASINA SAU CU MOTO,SI TOT ITI TREMURA VOLANUL SAU DINTII!INVIT PE ORICARE DINTRE AUTORITATILE (IN)COMPETENTE LA UN TEST IN CONDITII NORMALE SI SA VEDEM DACA E IN REGULA.MAI ALES PE BOUL ALA DE INGINER DE LA CARANSEBES CARE SE UMFLA CU DECLARATII IN ZIARE.....CUNOASTEM FENOMENUL DE RECONDITIONARE PE BANI PUBLICI SI LICITATII ARANJATE , SI LE DORESC DIN TOT SUFLETUL CA BANII AIA FURATI DIN ASFALT SA LE STEA PE PIEPT.

6. VIS-A VIS DE STIRILE DIN ZIARE PE ACCIDENTUL ASTA:FOARTE PUTINE ADEVARURI SI FOARTE MULTE INFLORITURI CARE DAU BINE LA PUBLIC---MOTORUL NU A ZBURAT NICIDECUM 100 M IN AER , CI A AVUT 170 M DE RULAJ NECONTROLAT DUPA CE ADI A FOST ARUNCAT DE PE EL. DISTANTA TOTALA A ACCIDENTULUI ESTE 274 M,DUPA 100 M DE VOBLAJ VIOLENT ADI A FOST ARUNCAT DE PE MOTOR.

--- NU PREA SE EXPLICA FRANELE VIOLENTE DE PE ASFALT LA IESIREA DIN VIRAJ,DECAT DACA AU FOST FORTATE DE : DENIVELAREA DRUMULUI/ACROSAJ/CONSTRANGEREA SCHIMBARII TRASEI. CINE A MERS PE ACOLO STIE CA IN CURBA AIA INTRII PANA SI CU 200 SI NU PUI FRANA.

--- DOAR CEI DOI MOTOCICLISTI SI DUMNEZEU POT STI CU ADEVARAT CE A FOST ACOLOREGRETABIL ESTE CA STIRISTII VOR SA SCOATA STIRE DIN ORICE SI CU ORICE CUVINTE.ALTFEL NU EXPLIC LIPSA DE DOCUMENTATIE SI BAZAREA DOAR PE CATEVA CUVINTE ALE UNORA CARE AU/NU AU TREABA CU EVENIMENTUL PRODUS.

 

SI AR MAI FI, DAR NU MAI AM NERVI....

 

ADI : TE VOM PASTRA IN SUFLET MEREU ! SPERAM CA ACOLO IN CERURI NU VEI RENUNTA LA PASIUNILE CU CARE SI PENTRU CARE AI TRAIT: FAMILIE - MOTOCICLETA - PRIETENI .

 

ROG URMATORII CERTARETI SA SE ABTINA.CEI CARE POSTEAZA SA O FACA PERTINENT SI CIVILIZAT. DE POSTARI AIUREA CHIAR NU ARE NIMENI NEVOIE ,

Mesaj completat

din cele spuse aici despre victiima reise clar ca nu era un slapar ca cel din calarasi si multi altii.

era unul care avea o pregatire si experienta peste medie.

si totusi a trecut dincolo. asta inseamna nici mai mult nici mai putin decat ca supravietuirea pe vitezane in special in tari bananiere este un deziderat greu de atins.

deranjant e faptul ca unii dau vina pe administratorul drumului cand de fapt de vina a fost din nou viteza. daca avea un 80-90 era acum printre noi poate doar cu onoarea sifonata.

cui ii pasa? familiei in primu rand. voi o sa dati cu ripuri fo 3 zile iar dupa aia familia va ramane mutilata tot restul vietii. a mai fost un caz similar anu asta la topa langa cluj unde tot un familist a jucat ruleta ruseasca si a pierdut.

adevaru e ca motoarele au ceva diavolesc in ele. o dat prins de flama nu te mai poti lasa. singura scapare e sa iti pui sub bilute un astfel de utilaj care sa-ti fie el un fel de frina in calea propriilor provocari adesea setate mult prea sus.

cine nu pricepe treaba asta va deveni mai mult ca sigur mai devreme sau mai tarziu un numar intr-o statistica rutiera.

 

 

----BAI NENE, E CLAR CA ORI NU ESTI MOTOCICLIST , ORI ESTI UNUL DE MANA A 77-A...AI NUMAI POSTARI JIGNITOARE,IN MARE PARTE,IAR CELELALTE POSTURI SUNT IN TOTALA NECUNOSTIINTA DE CAUZA. DECI PROPUN SA TE ABTII, SAU SA ITI FACI UN TOPIC AL TAU IN CARE SA PORTI DISCUTII SAU CERTURI CU CINE VREI TU. POTI SA AI VITEZANA,CHOPPER,SCUTER,ETC...CHESTIA ESTE RESPECTUL IN TRAFIC, SI BUNUL SIMT FATA DE CEILALTI. POT SA TREC SI CU 200 PE LANGA TINE SI SA TE RESPECT, DECI VITEZA SAU VITEZANELE PROBABIL ITI INSPIRA CEVA....POATE AI CEVA ASPIRATII SAU FRUSTRARI NEBANUITE DE NOI.CAT DESPRE VARSTA,FII SIGUR CA SUNT MULTI VITEZISTI LA 45 DE ANI SAU MAI MULT , RESPONSABILITATEA SI CARACTERUL SUNT TOTUL.

-----SUB ALT ASPECT : FAPTUL CA STAI SI TOT POSTEZI AIUREA PE NET DAU DOVADA CA ESTI MAI PUTIN PREZENT IN TRAFIC SI IN VIATA SI CA ESTI UN FOARTE EXPERIMENTAT COMENTATOR.

----- CEI CARE SI-AU PUS BILUTELE PE ASEMENEA MOTOARE AU FACUT-O DIN PASIUNE SI UN OARECARE PROCENT (CARE DE OBICEI SE TOT REDUCE LA ACCIDENTELE TRISTE) PENTRU BRAVURA.FII SIGUR CA SUNT MOTOCICLISTI SI LA 65 ANI, CARE MERG CHIAR SI CU SOTIILE.SUNT MULTI....SUNT SI CEI CA NOI , SI CEI CA PRIETENII NOSTRII CARE CONDUC DI 2 SI 4 SI CHIAR MAI MULTE ROTI , DAR TOTI SE PARE CA SUNTEM DIFERITI DE TINE : CA URMARE : LASA-NE!

----TOPICUL A FOST DESCHIS PENTRU ADI,DIN RESPECT PENTRU EL SI CU PAREREA DE RAU AFERENTA, DECI FRUSTRARILE TALE NU NE INTERESEAZA ! CHIAR UNII ADMINI AR PUTEA SA ITI DEA DIN CAND IN CAND CATE UN BAN , SA POTI SA STAI SI TU SI SA MAI REFLECTEZI!

 

NU TE ASTEPTA SA ITI RASPUND LA VREO INTERPELARE, CACI NU MA INTERESEZI ! TI-AM RAPUNS DOAR CA SA ITI DAI SI TU SEAMA PANA LA URMA CA NU TE REGASESTI PE ACEST SUBIECT , SI MAI MULT , DUPA POSTARILE TALE, NU ESTI DORIT AICI ! DECI : JET !

post-45510-1254127093_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. PT DORIAN: AM AUZIT CA UNII AU OPRIT IN TRECUT SI TE-AU SCOS DIN SANT?E ADEVARAT?TE-AU SI AJUTAT?....

Mesaj completat

Cristi nu stiu ce ai auzit tu...ideea e ca in primul an de moto am iesit si eu de pe drum untr`un shantz pe langa Paltinis si doar eu stiu cat m`am chinuit sa ridic motorul de jos pt ca eram spart pe la maini si pe la picioare...si totzi care treceau cu masinile pe langa aratau cu degetu`" oaa...uite la ala" dar atat...nima nu a oprit...nu stiu cine te`a informat dar te`a informat gresit... sau posibil sa te referi la tranta dintre Ocna si Dognecea...dar aia nici macar nu se poate numi tranta pt k m`am oprit in shantz si pe urma am culcat motorul....si da,adevarat...daca nu ma insel Emi a vazut faza si s`a intors... dar tot o faza de genu` s`a mai intamplat cand a picat pe Doman baiatu` cu Translapul sau cum ii zice...cand a picat si eu am fost primul care l`am ajutat sa se ridice si sa scoata motorul din shantz...si sa nu crezi k daca eram cu motorul meu plecam de langa Ady...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA SUBIECT :

1. CINE ARE DE IMPARTIT CEVA SA ISI CREEZE ALT TOPIC !

2. CINE L-A CUNOSCUT IL VA PURTA MEREU IN SUFLET

3. DUMNEZEU NU RAMANE NICIODATA DATOR

 

DETALII :

1. PE SECTORUL RESPECTIV DE DRUM NU SE POATE SA PUI FRANA BRUSCA LA IESIRE DIN VIRAJ(ACOLO UNDE DESCHIZI GAZUL),FARA SA AI MOTIVE SEVERE.

PLUS DE ASTA : !!! ADI CHIAR STIA SA PILOTEZE,NU SEHAZARDA IN DEPASIRI INUTILE,NU TRECEA DE AXUL DRUMULUI SI STAPANEA F BINE MERSUL PE MOTOR, FIE EL ORAS SAU PISTA.

2. DACA NU ERAU ROMANESTILE BUTURUGI DE PE MARGINE,PUTEA SA MEARGA PE ASFALT SAU PE ARATURA CHIAR SI 3 KM,SI SCAPA CU VIATA,CACI AVEA TOT ECHIPAMENTUL POSIBIL.

3. NU EXISTA SA POTI ADAPTA MEREU VITEZA LA CONDITIILE DE DRUM,CACI DUPA CURBA POTI SA AI CARUTA,TIR IN DEPASIRE, GAURA,DENIVELARE SAU EU MAI STIU....DECI DOAR DUMNEZEU TE SCAPA,ASTA DOAR DACA MERITI. POTI SA MERGI PE MARGINEA DRUMULUI CU MOTORUL DE COARNE SI SA VINA UN BOU INTR-O DEPASIRE SI SA TE TERMINE!

4. PT DORIAN: AM AUZIT CA UNII AU OPRIT IN TRECUT SI TE-AU SCOS DIN SANT?E ADEVARAT?TE-AU SI AJUTAT?....DECI TOTUSI EXISTA CARACTERE/COLEGI/OMENIE....TRIST. UNII ISI SACRIFICA O MANA/PICIOR CA SA II SALVEZE ZILELE UNUIA,MAI ALES CA AU PLECAT IMPREUNA LA DRUM.NU VORBIM DE BANI , VORBIM DE SUFLET!CAT DESPRE PANICA, SE STIE CA ADRENALINA ITI DA RESURSE NEGANDITE, AU FOST ACCIDENTE UNDE UNUL DE 50KG A RIDICAT VICTIMA DE 100KG,PT CA A FOST SOCAT,DAR A AVUT DORINTA SI CARACTER.

5. ASFALT PROST RECONDITIONAT,CLAR! CA SA NU MAI AUD INGINERI DE LA DRUMURI, CA CICA E IN ALINIAMENT, SAU PROSTII DE ASTEA! TRECI CU VITEZA 90 LEGALA PESTE ELE,CU MASINA SAU CU MOTO,SI TOT ITI TREMURA VOLANUL SAU DINTII!INVIT PE ORICARE DINTRE AUTORITATILE (IN)COMPETENTE LA UN TEST IN CONDITII NORMALE SI SA VEDEM DACA E IN REGULA.MAI ALES PE BOUL ALA DE INGINER DE LA CARANSEBES CARE SE UMFLA CU DECLARATII IN ZIARE.....CUNOASTEM FENOMENUL DE RECONDITIONARE PE BANI PUBLICI SI LICITATII ARANJATE , SI LE DORESC DIN TOT SUFLETUL CA BANII AIA FURATI DIN ASFALT SA LE STEA PE PIEPT.

6. VIS-A VIS DE STIRILE DIN ZIARE PE ACCIDENTUL ASTA:FOARTE PUTINE ADEVARURI SI FOARTE MULTE INFLORITURI CARE DAU BINE LA PUBLIC---MOTORUL NU A ZBURAT NICIDECUM 100 M IN AER , CI A AVUT 170 M DE RULAJ NECONTROLAT DUPA CE ADI A FOST ARUNCAT DE PE EL. DISTANTA TOTALA A ACCIDENTULUI ESTE 274 M,DUPA 100 M DE VOBLAJ VIOLENT ADI A FOST ARUNCAT DE PE MOTOR.

--- NU PREA SE EXPLICA FRANELE VIOLENTE DE PE ASFALT LA IESIREA DIN VIRAJ,DECAT DACA AU FOST FORTATE DE : DENIVELAREA DRUMULUI/ACROSAJ/CONSTRANGEREA SCHIMBARII TRASEI. CINE A MERS PE ACOLO STIE CA IN CURBA AIA INTRII PANA SI CU 200 SI NU PUI FRANA.

--- DOAR CEI DOI MOTOCICLISTI SI DUMNEZEU POT STI CU ADEVARAT CE A FOST ACOLOREGRETABIL ESTE CA STIRISTII VOR SA SCOATA STIRE DIN ORICE SI CU ORICE CUVINTE.ALTFEL NU EXPLIC LIPSA DE DOCUMENTATIE SI BAZAREA DOAR PE CATEVA CUVINTE ALE UNORA CARE AU/NU AU TREABA CU EVENIMENTUL PRODUS.

 

SI AR MAI FI, DAR NU MAI AM NERVI....

 

ADI : TE VOM PASTRA IN SUFLET MEREU ! SPERAM CA ACOLO IN CERURI NU VEI RENUNTA LA PASIUNILE CU CARE SI PENTRU CARE AI TRAIT: FAMILIE - MOTOCICLETA - PRIETENI .

 

ROG URMATORII CERTARETI SA SE ABTINA.CEI CARE POSTEAZA SA O FACA PERTINENT SI CIVILIZAT. DE POSTARI AIUREA CHIAR NU ARE NIMENI NEVOIE ,

Mesaj completat

 

 

 

----BAI NENE, E CLAR CA ORI NU ESTI MOTOCICLIST , ORI ESTI UNUL DE MANA A 77-A...AI NUMAI POSTARI JIGNITOARE,IN MARE PARTE,IAR CELELALTE POSTURI SUNT IN TOTALA NECUNOSTIINTA DE CAUZA. DECI PROPUN SA TE ABTII, SAU SA ITI FACI UN TOPIC AL TAU IN CARE SA PORTI DISCUTII SAU CERTURI CU CINE VREI TU. POTI SA AI VITEZANA,CHOPPER,SCUTER,ETC...CHESTIA ESTE RESPECTUL IN TRAFIC, SI BUNUL SIMT FATA DE CEILALTI. POT SA TREC SI CU 200 PE LANGA TINE SI SA TE RESPECT, DECI VITEZA SAU VITEZANELE PROBABIL ITI INSPIRA CEVA....POATE AI CEVA ASPIRATII SAU FRUSTRARI NEBANUITE DE NOI.CAT DESPRE VARSTA,FII SIGUR CA SUNT MULTI VITEZISTI LA 45 DE ANI SAU MAI MULT , RESPONSABILITATEA SI CARACTERUL SUNT TOTUL.

-----SUB ALT ASPECT : FAPTUL CA STAI SI TOT POSTEZI AIUREA PE NET DAU DOVADA CA ESTI MAI PUTIN PREZENT IN TRAFIC SI IN VIATA SI CA ESTI UN FOARTE EXPERIMENTAT COMENTATOR.

----- CEI CARE SI-AU PUS BILUTELE PE ASEMENEA MOTOARE AU FACUT-O DIN PASIUNE SI UN OARECARE PROCENT (CARE DE OBICEI SE TOT REDUCE LA ACCIDENTELE TRISTE) PENTRU BRAVURA.FII SIGUR CA SUNT MOTOCICLISTI SI LA 65 ANI, CARE MERG CHIAR SI CU SOTIILE.SUNT MULTI....SUNT SI CEI CA NOI , SI CEI CA PRIETENII NOSTRII CARE CONDUC DI 2 SI 4 SI CHIAR MAI MULTE ROTI , DAR TOTI SE PARE CA SUNTEM DIFERITI DE TINE : CA URMARE : LASA-NE!

----TOPICUL A FOST DESCHIS PENTRU ADI,DIN RESPECT PENTRU EL SI CU PAREREA DE RAU AFERENTA, DECI FRUSTRARILE TALE NU NE INTERESEAZA ! CHIAR UNII ADMINI AR PUTEA SA ITI DEA DIN CAND IN CAND CATE UN BAN , SA POTI SA STAI SI TU SI SA MAI REFLECTEZI!

 

NU TE ASTEPTA SA ITI RASPUND LA VREO INTERPELARE, CACI NU MA INTERESEZI ! TI-AM RAPUNS DOAR CA SA ITI DAI SI TU SEAMA PANA LA URMA CA NU TE REGASESTI PE ACEST SUBIECT , SI MAI MULT , DUPA POSTARILE TALE, NU ESTI DORIT AICI ! DECI : JET !

Vezi ca ti s-a defectat tastatura. Ca sa remediezi defectiunea inainte de a apela la consultanta IT cel mai simplu e sa incerci sa apesi pe butonul din stanga pe care scrie "Caps Lock". Pur si simplu ma dor ochii, nici nu mai tin minte despre ce se vorbea pe topicul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...