Sari la conținut

Obarsia Lotrului - Sebes


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

Salutare domnu' :rose:

Din cate stiu eu (am fost acum 6 ani cu masina) este partial asfaltata mai ales pe bucata dinspre sebes

Gasesti aici un link cu poze

 

Off: eu ma gandesc sa fac toata transalpina de la ranca la sebes duminica asta :blink:

L.E. Off cu conserva ca astept sa imi vina kitu de lant

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pe la sfarsitul lui august. Cred ca au mai avansat cu asfaltul. A ramas destul de putin fara asfalt, mai inspre Obarsie. Dar e lejer de mers, am vazut si gasca de choppere pe acolo.

Problema cea mai mare e ca au lasat bucati neasfaltate. Mergi cativa km cu suta la ora, apoi tre sa franezi brusc sa treci peste o bucata proasta de cativa zeci de metri, apoi iar asfalt bun... Cu cat te apropii de Sebes, cu atat portiunile proaste sunt mai putine si mai mici. Oricum, portiunile proaspat asfaltate sunt o placere. :rose:

As mai merge si eu anu asta daca toamna se mai prelungeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost in septembrie, e asfaltat aproape tot drumul (sau poate sunt eu prea optimist). Daca ii dai suta...o sa te cam surprinda cand se gata asfaltul. Eu am mers usor, am admirat si peisajul, si n-am avut probleme. Pe ploaie presupun ca unele portiuni sunt destul de namoloase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri pe traseu novaci - sebes si azi pe transfagarasan

intre obarsie si sebes sunt aprox 10% neasfaltat dar batatorit bine - suficient sa treci cu speed fara emotii.

restul - poti sa ii dai pana crapi pistoanele, spre sebes mai e o zona mica de tot cu dale de beton

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri pe traseu novaci - sebes si azi pe transfagarasan

intre obarsie si sebes sunt aprox 10% neasfaltat dar batatorit bine - suficient sa treci cu speed fara emotii.

restul - poti sa ii dai pana crapi pistoanele, spre sebes mai e o zona mica de tot cu dale de beton

 

Stai putin, fara emotii daca e uscat. Am fost saptamana trecuta, la o zi sau doua dupa ploaie, 3 TDM-uri cu anvelope de strada, si "datorita" acelor 10% (dintre care 2% sa zicem ca e pamant, restul macadam) ne-am chinuit destul de zdravan. Eu cel putin de 3 sau 4 ori era s-o scap in noroi, iar unul dintre colegi chiar a reusit performanta o data. In rest, da, drumul e miez.

Mesaj completat

am fost acum 2 sapt, dinspre ranca e cam naspa, e asfalt pana acolo dar dupa se lucreaza.

Cred ca vorbesti de bucata Ranca - Obarsie, nu Sebes - Obarsie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...