Sari la conținut

Gilera - Suzuki - Honda


Postări Recomandate

Salutare.

Ma aflu in postura celui care cauta si este indecis. Oferte sunt dar nu reusesc sa ma decid.

Imi doresc un soft- enduro de 600 - 650 cmc. Imi plac plimbarile la munte si prin tara. Vreau o motoreta care sa se descurce bine pe sosea si sa mearga si pe drumuri forestiere. Ma gandeam la 3 modele de motorete:

 

Gilera RC 600

Suzuki DR 650 R

Honda Dominator

 

Din considerente financiare tind catre Gilera pt ca exista posibilitatea unor rate cu un avans mic (pe care mi-l pot permite), este relativ ieftina.

 

Voi ce credetzi?

Ar trebui sa-mi fac griji pt faptul ca este Italianca?

Imi doresc niste opinii de la posesorii acestor modele si vreau sa aflu atat plusurile cat si minusurile lor.

Va multumesc.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre dominator poti sa spun doar....pt ce vrei e bun....doar putin incomod la drumuri lungi peste 400 km

e fiabil....cuplul te scoate de oriunde...

eu unul nu am incredere in italience....

e doar parerea mea si nu vreau sa supar vreun posesor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :baldy: fiecare isi lauda marfa.....

poate e mai bun dr-ul nu stiu

daca ai ocazia testeaza-le pe amandoua comparativ

oricum is anti italiene

Incearca un XRT,si o sa-ti dai foc la japoneza :crack:

Si eu am avut retineri fata de italiene,pina mi-am luat Gilera (in italia l-am gasit ieftin),dar cind am vazut ca lasa in urma motoare cu 50 cmc mai mari si cu 10 ani mai tinere,mi-am cam schimbat parerea.De 3 ani de cind il am nu am avut probleme tehnice.Am incercat tot ce aveam in gasca (XT,DR 650,800,F650,Pegaso,NX)dar nici unul nu e asa spontan la acceleratie,rapid si rezistent ca Gilera (asta-i si parerea amicilor mei, posesori al motoarelor enumerate mai sus)

Eu am invatat sa nu dau cu parerea despre ceva ce nu am incercat,cea ce iti recomand si tie.Incearca unul,si dupa acea da-ti sfatul.

Omul vrea sa-si cumpere motor ,deci asteapta sfaturi de la cei care au incercat mai multe tipuri,si nu de la cei care au prejudecati de genul:"am auzit,mie nu-mi plac"

 

 

Salutare.

Ma aflu in postura celui care cauta si este indecis. Oferte sunt dar nu reusesc sa ma decid.

Imi doresc un soft- enduro de 600 - 650 cmc. Imi plac plimbarile la munte si prin tara. Vreau o motoreta care sa se descurce bine pe sosea si sa mearga si pe drumuri forestiere. Ma gandeam la 3 modele de motorete:

 

Gilera RC 600

Suzuki DR 650 R

Honda Dominator

 

 

Eu zic sa iei legatura cu posesori al motoarelor enumerate mai sus prin PM.Sa-ti zica ce le place si ce nu la motoarele lor,doar asa o sa-ti faci o parere despre ce merita sa-ti iei.Daca te iei dupa continutul posturilor din topic cu reclame si antireclame,o sa fii si mai nedumerit.In loc sa te ajute in alegere te baga mai adinc in ceata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand sa nu cumperi gilera rc 600 .iti spun din propria experienta in calitate de fost

proprietar de gilera.un an de zile motorul a mers perfect pana saptamina trecuta cindinexplicabil

:) la viteza de numai 50 km \h intra-a 2-a am auzit un poc si cand ma

uit balta de ulei jos :baldy:

ajung acasa dau motorul jos il desfac si surprizaaaaaaaa :ok: biela rupta ,piston ciobit

camasa sparta carterul spart....... :) :crack: :baldy: :baldy: inexplicabil

ulei mobil nou filtru de ulei nou .......ma cac pe ele de italienesti. :what: mai bine te orientezi la

yamaha xr ,xt sfatul meu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pt sfaturi :crack:

lucrurile au mers asa cum au trebuit si de sambata ma bucur de prestanta DR'ului 650 R.

deci mi-am luat un DR din Bistrita de la Luci. Un motor foarte bun cu care am facut deja mai bine de 1000 km :)

Tre sa-i curat carburatorul si eventual sa-i schimb filtrul de aer.

In rest totul este minunat si simt cum orizonturile s-au largit.

Va urez astfalt gaurit si pamant cat cuprinde...ceea ce imi doresc si mie! :baldy:

 

Sa auzim numa de bine!

:)

post-5481-1146814693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

lucrurile au mers asa cum au trebuit si de sambata ma bucur de prestanta DR'ului 650 R.

Bravos! sa-l stapanesti sanatos :moto: .Bine ai venit in gashca :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimba frate si tu gluma aia de avatar :moto:

 

 

E mai bine asa?

Astept pozele din vama ca sa pun una mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaaaaaaaai vedeti ca in curand vin si io cu dr -ul meu frumos

e pe vine.post-8253-1146847519_thumb.jpg

 

Ce toata lumea are R - uri pe aici ...?

O intrebare un pic off topic...

Unde gasesc un cric central pt. a mea?

Ca am vazut intr-o poza de mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo cretulee!!

 

sa-l stapanesti sanatos( ceea ce tzi-am spus si cretz2creatza).. si sa nu-mi arunci prea mult noroi in nas..k

YO MI-S MAI MICA..

 

ciao si see'ya pe muntii si drumurile gaurite ale patriei!!

B)

 

:blink: :lol: :lol:

post-9551-1147346160_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...