Sari la conținut

Trasee si rute in Romania


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Amin! la toata lumea! :blink: Nu e doar meritul meu, e @cipt cu programul si hostingul, Norsemann, Skring, Sorin128 in echipa de design, Kassu cu introdus date, uzunu contribuitor number one si toti ceilalti da' ma opresc ca se face generic de film.(Ma gandeam sa fac un steag special sa-l ridic in fata cortului la intrunirile la care merg si daca ne nimerim pe acolo sa ne si cunoastem sa :huh: da da buna idee am sa o fac pe asta)

Man, noi trebuie sa iti dam o gramada mare de beri pentru imensa implicare (mai rar pe aici pe forum). Pune steagul ala si ne prezentam cu navetele!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 777
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man, noi trebuie sa iti dam o gramada mare de beri pentru imensa implicare (mai rar pe aici pe forum). Pune steagul ala si ne prezentam cu navetele!!! :blink:

+100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti careva cum e Hateg - Sarmisegetuza - Caransebes ?

 

E boboc drumu , cand am fost eu in timpul saptamanii dimineata ,era si liber , oricum nu cred ca e f circulat in general . casansebes resita cica e drum fain , dar nam ajuns peacolo . nu shtiu cum e cu radarele astea noi pe sectoru ala de drum , ca s-a cam umplut tzara de ele . Simeria Hateg e praf , alternativa ar fi hunedoara hateg ( e drum superb o portiune e inclusa si in campionatu national de raliuri la raliul hunedoarei ) . numa bine

Editat de sorin cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Ruta Hateg-Sarmisegetuza-Caransebes este marcata deja pe harta. Conform unei inregistrari din 18 Oct 2009, aveam asa: asfalt, 2 benzi, intermediate smoothness.

Am modificat din "intermediate" in "good" (echivalentul expresiei "boboc" folosita de sorin_cbr).

 

2.Ruta Caransebes-Resita apare marcata cu smoothness very_bad. Pana nu avem opinia cuiva care a trecut pe acolo de curand, propun sa nu modificam datele actuale.

 

3. Ruta Simeria-Hateg apare marcata cu smoothness intermediate. Ramane asa pana la noi informatii.

Mesaj completat

4.Marcat pe harta ruta Hateg-Hunedoara:asfalt, 2 benzi, smootness good [conform sorin_cbr: "alternativa ar fi hunedoara hateg ( e drum superb o portiune e inclusa si in campionatu national de raliuri la raliul hunedoarei )].

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simeria Hateg e praf

Cat de praf? Ultimul info e cam vechi, "drum bun=verde" de pe vechea harta JPG. Ar trebui totusi actualizat, "intermediate" e traducerea acelui verde si e o chestie destul de buna. Asa ca ar fi de ajutor cateva vorbe, o viteza de confort pe motorul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul Miercurea Ciuc - Odorhei - Sovata - Balauseri - Targu Mures este drum pe 2 benzi , superbun , viteza de croaziera peste 100km/h , Odorhei - Cristuru Secuiesc drum pe doua benzi , bun , viteza 80km/h , Cristur - Vanatori drum 2 benzi, bombat calitate deprolabila , viteza de 10km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de praf? Ultimul info e cam vechi, "drum bun=verde" de pe vechea harta JPG. Ar trebui totusi actualizat, "intermediate" e traducerea acelui verde si e o chestie destul de buna. Asa ca ar fi de ajutor cateva vorbe, o viteza de confort pe motorul tau.

a fost un prieten sapt trecuta si a ramas in aceasi stare de intermediate .... adica drumul este neted dar are gropi si din cand in cand denivelarile de la suprafetele de asfalt care nu au fost terminate...adica cand urci cand cobori ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe drumul dintre Targu Secuiesc si Focsani sunt mai multe portiuni foarte proaste:

- la vreo 20km de Tg Secuiesc - bucata de 5-6km de drum forestier - viteza max 20 cu moto standard

- pe la jumatatea drumului - bucata de 2-3km plina de gropi - viteza max 30

- alte cateva sectoare scurte (100m) in renovare - tot in gen "drum de tara"

In rest asfaltul e bun, dar pe marginea drumului e nisip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noutati:

Bran - Podul Dambovitei e circuit. Verde pt toata lumea

Campulung - Cotenesti a devenit offroad. Eu am mers tare pentru ca nu vroiam sa ma prinda noaptea pe acolo, dar masinile mai mult de 20km/h pe portiunile bune nu prindeau

Cotenesti - Ungureni: circuit. Verde pe toata linia

Ungureni - Targoviste e putin valurit, v max 120, si, pe portiuni, in special in padurea Priseaca, decopertat pentru plombare. Nu recomand depasirea.

Poiana Brasov - Rasnov e, de asemenea, circuit. Nu stiu de ce e galben pt sportive acolo.

Bucuresti - Comarnic e verde din nou pt toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TheDude: te rog un pic mai exact segmentele, adica nu la mm, dar macar ceva de genul "intre localitatile x si y" sau in zona localitatii X, portiunea aia de 5-6 km as vrea sa o pun cum spui tu. A doua bucata de 2-3km "pe la jumatea drumului" iarasi im trebuie o pozitionare cat de cat. Bucatile de 100m nu le mai punem, am inteles ca alea sunt in lucru pe la poduri.

 

@uzunu - ok, am introdus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jud. Tulcea:

- de la intersectia DN22 cu DJ222 (Doua Cantoane) pana imediat dupa Salcioara drumul este impecabil. Imediat dupa Salcioara incepe o portiune de vreo 10 km aproximativ, chiar in dreptul poligonului NATO, unde se merge pe un drum de pamant paralel cu ce a fost odinioara drum de asfalt (impracticabil pt orice inafara de hard enduro). Portiunea de la Enisala la Babadag este deasemenea impecabila. Am fost cu masina pe acolo pe 05.04.2010.

 

Multumiri pentru munca depusa! Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jud. Tulcea:

- de la intersectia DN22 cu DJ222 (Doua Cantoane) pana imediat dupa Salcioara drumul este impecabil. Imediat dupa Salcioara incepe o portiune de vreo 10 km aproximativ, chiar in dreptul poligonului NATO, unde se merge pe un drum de pamant paralel cu ce a fost odinioara drum de asfalt (impracticabil pt orice inafara de hard enduro). Portiunea de la Enisala la Babadag este deasemenea impecabila. Am fost cu masina pe acolo pe 05.04.2010.

 

Preluat.

Mesaj completat

Stie careva cum se prezinta drumul intre Slobozia si Harsova?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vine si vrea sa ne intalnim la SMAEB? Eu am sa merg sambata(99%)

Mesaj completat

LE: din pacate se pare ca acel 1% de la 99% la 100% a fost mai tare, si nu mai pot veni, chestii nu tocmai placute(soarta strikes back) asa ca eu raman sa va vad pe la intruniri anul asta...

Daca apucati sa va intalniti 2-3 puneti o poza aici.

 

Vreme buna maine si Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut in week-end DJ 150, foarte fain pt moto (dealuri, curbe, peisaje frumoase):

 

1. Campia Turzii - Viisoara - Soporu de Campie: asfalt destul de bun, 1b/sens, vmax=100km/h

2. Soporu de Campie - Frata: asfalt cu denivelari si cateva gropi, 1b/sens, vmax=80km/h

3. Pe teritoriul localitatii Frata: asfaltul e praf, 1b/sens, vmax=30km/h

4. Frata - Criseni - Intersectia DN16: asfalt cu denivelari si cateva gropi, 1b/sens, vmax=70km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...