Sari la conținut

Trasee si rute in Romania


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

drumul de la Rasnov la Paraul Rece, care pe harta e trasat cu verde pt categoria Sport, e facut din placi si are petece f inalte si gropi destule . Parerea mea e ca pt categoria sport drumul ar trebui trecut cu portocaliu ... mi s-a parut mai prost ca cel dintre Brasov si Lunca Calincului.

 

succes

Confirm. S-a degradat rau drumul ala peste iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 777
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intre Ramnicu Valcea si Pitesti e foarte bun drumul (proaspat asfaltat), ar merge pus verde pt moto standard (acuma vad ca e galben).

 

Aceiasi parere, Pitesti-Ramnicu Valcea pentru standard cu verde, in schimb Pitesti-Campulung Muscel cred ca ar trebui "galbejit" (multe portiuni cu dale de beton, denivelari, gropi). Consultati si baietii din Arges ca io sunt de la Cluj (am facut ruta asta acum 2 saptamani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

update cat se poate de punctual:

 

care mergeti din navodari in sus, pe dumul de corbu / vadu, maxima grija in zona rafinariei petromidia. fix pe mijlocul drumului, intre benzi, e o ditai animala de groapa mascata de alte gropicele si dare de beton pe drum. era sa imi las dintii p-acolea, si junca mea inghite ce nu inghit 90% din alte motoare.

 

io zic de bagat rosu cel mai rosu bucata aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu completari in urma superbei ture de weekend. Pe bucuata Rupea - Odorheiul Secuiesc, culoarea din harta corespunde perfect, la fel si de la Odorhei la M.Ciuc si M.Ciuc - Cozmeni. De la Cozmeni la Targu Secuiesc este un drum de mobra SUPERB, proaspat facut si in perfecta stare pt. orice tip de motocicleta. Asadar....verde cu incredere pe Cozmeni - Targu Secuiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. de ce ai sters toate rapoartele puse de mine acum vreo sapt ? era ceva gresit in modul de descriere ?

 

Rapoartele care au fost preluate sunt ascunse automat dupa 7 zile. Daca mai sunt probleme poti face inca un raport, nu se supara nimeni :ok:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DN4: Bucuresti-Popesti Leordeni-Frumusani-Soldanu este cat de cat OK, mai putin shleaurile de TIR-uri (se poate circula totousi pe centrul benzii) si cateva gropi/denivelari pe raza Popesti-Leordeni;

DJ403: dupa comuna Soldanu-Luica-Manastirea este un drum superb, curbe destul de multe, o banda pe sens, asfalt bun, se poate circula linistit cu 100 km/h;

DN31: Manastirea-Dorobantu-Ciocanesti: o banda pe sens, cateva curbe, asfalt bun, o banda pe sens, viteza de confort merge si peste 120 km/h.

post-13236-1276421506_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa se sterg dupa 7 zile.. ok, eu pusesem rapoarte asa starea drumurilor pentru toata vara :blbl: la modul general :ok: ok.. numai bine

Ok, hai sa facem un rezumat sa nu raman nimic nelamurit. Iata etapele prin care se genereaza harta moto:

1. Voi faceti rapoarte pe acest topic sau direct pe site

2. Echipa de voluntari preia datele si le introduce pe harta OSM (rapoartele preluate de pe site dispar automat dupa 7 zile pentru a nu incarca harta inutil)

3. La cateva zile se face un update al hartii moto pe baza datelor introduse, datele mai vechi nu se pierd (chiar daca raportul a disparut de pe site)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!!! Tulcea - Nufarul - Murighiol - Dunavatul de Jos, asfalt ca-n palma, o banda pe sens. M-am indragostit de drumul ala... in Dunavat mere asfaltul pana in Dunare la propriu. Sunt si ceva curbe tare faine, e extraordinar... Merge verde peste tot. Grija doar la ghiolbanii care merg in sate pe mijlocul drumului, trec strada am'boulea, sau lasa masinile in mijlocul drumului chiar si in curbe... Astea cred ca sunt sporturi nationale in zona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus, dar o sa dureze o zi-doua pana la refresh :cheers:

 

Mesaj completat

Am mai completat, inclusiv Transalpina

Le-am introdus, dar au ramas 3 cu ambiguitati, am pus intrebarile direct in raport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre Curtea de Arges si Valcea stie cineva cum se prezinta drumu` ?

Salut.Drumul este foarte rau,este bulit rau. Incearca Valea Oltului,cum spune un prieten de-al meu este de vis .Hai norok. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Pot confirma de saptamana trecuta ruta Oradea-Beius-Pestera Ursilor.....drum cu niste gropane mari de tot, cu masina de abia mergi. Traseul Pestera Ursilor-Alba Iulia prin Arieseni, Campeni si Abrud e excelent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus cateva update-uri printre care cele mai importante:

- Sovata - reghin a fost degradat de la excelent la explodat. nu stiu cum s-a strecurat un raport atat de departe de realitate

- Toplita Gheorghieni e f. bun, mai sunt 2 sate care au asfaltul rupt dar in mare e o crestere de calitate

- Gheorgeni - Joseni asfalt nou f. bun

- Suseni - Odorhei e practicabil acum in totalitate, are doar 2 km de placi de beton de-a lungul barajului Zetea unde mergi doar cu 60, si in satul de dupa petecirea desi consistenta, cere tot 50, in rest asfaltul e f.f bun, curbe si peisaje. Atentie la carute dupa curbe.

Restul nu le mai amintesc, le-am bagat direct pe harta si se vad la Rapoarte.

 

-- owene

 

Mesaj completat

Traseul Pestera Ursilor-Alba Iulia prin Arieseni, Campeni si Abrud e excelent

 

Cat de excelent? Ce inseamna asta mai exact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ceva de Transalpina pentru anul acesta? Cei de la Drumuri au spus ca peste pasul Urdele nu se circula deoarce inca nu este gata (ce o fi insemnand asta, nu stiu). Intrebarea este de fapt daca mai este zapada, din cate am inteles asta este problema principala la inceputul verii.

 

Din 7 iulie pana in 9 iulieo sa facem o tura cu plecare din Cj-Novaci-Curtea de Arges-Sibiu-Cluj, daca e cineva interesat.

 

Multumesc,

Sabin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut Transalpina pe 10 iunie. Pe harta e marcat cum arata si unde se schimba suprafetele. Singurele probleme reale sunt coborarea din Urdele care da in hard enduro pe bolovani mari si vreo doua curbe in namoale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ceva de Transalpina pentru anul acesta? Cei de la Drumuri au spus ca peste pasul Urdele nu se circula deoarce inca nu este gata (ce o fi insemnand asta, nu stiu). Intrebarea este de fapt daca mai este zapada, din cate am inteles asta este problema principala la inceputul verii.

 

Din 7 iulie pana in 9 iulieo sa facem o tura cu plecare din Cj-Novaci-Curtea de Arges-Sibiu-Cluj, daca e cineva interesat.

 

Multumesc,

Sabin

 

E ok, nu e zapada.... nici asfalt, dar asta e bine, nu? :laugh: Oricum e mai aglomerat pe acolo decat ma asteptam. Se poate lejer, poate doar daca da vreo ploaie inainte sa fie mai dificil, dar nu pare sa fie cu probleme nici mai pe ud ca e pietris nu pamant care sa devina clisos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...