Sari la conținut

Unirii capat tramvai 32


alexb
 Share

Postări Recomandate

nu ii duc eu bataliile dar vorba aia, e greu sa faci un bine si usor sa faci un rau si oricat as incerca sa echilibrez balanta nu cred ca pot sa va fac sa intelegeti ca nu e chiar asa precum pare... iar el nu cred ca mai este in stare sa dea explicatii la ora asta, poate maine

 

Man! Eu nu am nimic personal cu el, dar ca tata si apoi ca motociclist m-a indignat faza. Si pe mine m-a luat radarul la 18 ani cu 152 la ora pe Kiseleff si tarziu am realizat ca nu e ok. Pana nu am dat cu capul in gard, nu m-am potolit. Norocul meu ca am fost 10 ani automobilist si apoi motociclist. poate varsta si experienta ma face sa nu mai fac greseli majore acum, dar prietenul tau a gafat cu faza asta, duminica seara intr-o zona aglomerata.

 

Sa fie bucuros ca a iesit asa si nu mai rau. Si e mai bine ca s-a intamplat asa acum, o sa fie muuult mai atent pe viitor!

 

Noapte buna!

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am ajuns la scurt timp acolo si din cate am inteles este asa:

 

motociclistul a fost la propriu imbrancit de catre domnul respectiv

 

era un pahar de bere pe jos, urme de bere pe motor si pe jos de la respectabilul domn cu copilul, care traversau strada spre masina lor parcata exact acolo (poate asta va spune ceva)

 

nimeni n-a patit nimic, s-a facut un teatru penibil, s-a chemat 2 masini smurd degeaba pt a amplifica evenimentul, au speriat copilul aiurea

 

 

l.e.

 

ba mint, motorul a patit ceva, are parbrizul si carenele sparte dar ce mai conteaza...

 

Florine e bine că încerci să îl ajuți pe vecinul tău,dar de data asta chiar a dat cu bâta în baltă.Nu mai contează că ăla se urca după un pahar de bere la volan sau conducea soția sau pur Âşi simplu se duceau doar să doarmă în maÂşină.Dacă a depăÂşit maÂşina prin dreapta Âşi i-a lovit pe pietoni bănuiesc că aceÂştia veneau dinspre sensul de circulație Âşi nu de pe trotuar.Ori asta înseamnă că nu i-a sărit în față ci că el nu a avut inspirația să oprească.Bine că nu s-a terminat mai rău Âşi data viitoare sper că o să încetinească din timp înainte de treceri.

 

ÂŞi chiar au câte unii un tupeu fantastic Âşi trec "peste" treceri fără să îi intereseze că pietonul e deja angajat în traversare sau vrea să traverseze în momentul ăla.Eu chiar m-am învățat să încetinesc înainte de treceri(chiar Âşi cu riscul claxoanelor venite de la idioți din spate) decât să îmi sară unu în față Âşi să mă chinui după aia să demonstrez că de fapt nu aveam de unde să Âştiu că era vreun pieton pe trotuar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine e bine că încerci să îl ajuți pe vecinul tău,dar de data asta chiar a dat cu bâta în baltă.Nu mai contează că ăla se urca după un pahar de bere la volan sau conducea soția sau pur Âşi simplu se duceau doar să doarmă în maÂşină.Dacă a depăÂşit maÂşina prin dreapta Âşi i-a lovit pe pietoni bănuiesc că aceÂştia veneau dinspre sensul de circulație Âşi nu de pe trotuar.Ori asta înseamnă că nu i-a sărit în față ci că el nu a avut inspirația să oprească.Bine că nu s-a terminat mai rău Âşi data viitoare sper că o să încetinească din timp înainte de treceri.

 

ÂŞi chiar au câte unii un tupeu fantastic Âşi trec "peste" treceri fără să îi intereseze că pietonul e deja angajat în traversare sau vrea să traverseze în momentul ăla.Eu chiar m-am învățat să încetinesc înainte de treceri(chiar Âşi cu riscul claxoanelor venite de la idioți din spate) decât să îmi sară unu în față Âşi să mă chinui după aia să demonstrez că de fapt nu aveam de unde să Âştiu că era vreun pieton pe trotuar.

 

ai dreptate, asta e acum suporta consecintele... bine ca n-a fost ceva tragic dar nici domnul nu a reactionat normal

 

in fine, cand esti vinovat nu mai ai dreptul la nimic, lasi capul plecat si mergi mai departe prin ploaia de flegme pe care le meriti in totalitate

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine, nu-l judecam noi aici pe amicul tau.

Daca el considera ca nu e vinovat si e curat ca lacrima poate sa ceara politiei sa obtina inregistrarile de la camerele de supraveghere (Banuiesc ca sunt unele si acolo) si sa conteste decizia de suspendare a carnetului, ba chiar sa il si dea in judecata pe omul care l-a "imbrancit".

Eu personal cred ca in toata povestea adevarul e undeva la mijloc. Motociclistul probabil ca nu a incetinit suficient sau nu a vazut pietonii pe trecere, chit ca nu avea viteza supersonica, iar pietonul a avut o reactie probabil mai dura decat era cazul din cauza sperieturii mai degraba decat pentru ca ar fi patit el sau copilul ceva. Dar nici nu il pot invinui pe pieton, pentru ca sunt convins ca s-a simtit cat se poate de amenintat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, asta e acum suporta consecintele... bine ca n-a fost ceva tragic dar nici domnul nu a reactionat normal

 

in fine, cand esti vinovat nu mai ai dreptul la nimic, lasi capul plecat si mergi mai departe prin ploaia de flegme pe care le meriti in totalitate

 

Ba crede-mă că a reacționat chiar foarte bine dacă doar l-a îmbrăncit pe vecinul tău sau dacă i-a dat doar un pumn.Dacă unu ar da să treacă peste mine+copil pe trecere(chiar dacă nu am copil încă) crede-mă că cel care ajungea la spital era cel care mă lovea.Chiar dacă deabia mă atingea cu roata/bara.

Legat de el asta a fost să fie.Cum zicem noi românii:"Ceasul rău,pisica neagră".Mai multă atenție pe viitor Âşi să îÂşi repare cât mai repede motoreta. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, asta e acum suporta consecintele... bine ca n-a fost ceva tragic dar nici domnul nu a reactionat normal

 

in fine, cand esti vinovat nu mai ai dreptul la nimic, lasi capul plecat si mergi mai departe prin ploaia de flegme pe care le meriti in totalitate

 

1. ultimul accident moto Vs. Pieton s-a soldat cu decesul pietonului care, culmea!, era pe trecere.

2. penultimul accident moto Vs. Pieton s-a soldat cu decesul pietoancei care, culmea!, era la 10m de trecere

3. antepenultimul accident moto Vs. Pieton s-a soldat cu decesul pietonului care, culmea!, era pe trecere.

4. in cazul in care un sofer facea dreapta peste tine te dadeai jos la el si ii dadeai o smetie in freza dupa care te apucau durerile de gat, spate, picioare, maini si zona genitala si te carai la spital diagnosticul fiind "tcc minor gr. 0, contuzie cot drept"

5. in cazurile 1 si 3 pietonii aveau dreptul de a traversa si prin procedeul mersu` piticului!

6. mi se falfaie ca e vecinul tau. A depasit prin dreapta - 30 zile suspendare. Nu a acordat prioritate pietonilor - 30 zile suspendare. Pietonu s-a dus la spital - dosar penal. Uraaa!! Am mai scapat de un distrus!

7. Nu ai fost acolo cand s-a intamplat accidentul stai jos ai nota 2 nu ai dreptul sa comentezi.

8. Ce noroc cu anumite inregistrari video care surprind EXACT ceea ce trebuie CAND trebuie... asa ne mai dam si noi seama cand se abereaza.

9. nu te obosi sa-mi raspunzi i`m not in the mood!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. ultimul accident moto Vs. Pieton s-a soldat cu decesul pietonului care, culmea!, era pe trecere.

2. penultimul accident moto Vs. Pieton s-a soldat cu decesul pietoancei care, culmea!, era la 10m de trecere

3. antepenultimul accident moto Vs. Pieton s-a soldat cu decesul pietonului care, culmea!, era pe trecere.

4. in cazul in care un sofer facea dreapta peste tine te dadeai jos la el si ii dadeai o smetie in freza dupa care te apucau durerile de gat, spate, picioare, maini si zona genitala si te carai la spital diagnosticul fiind "tcc minor gr. 0, contuzie cot drept"

5. in cazurile 1 si 3 pietonii aveau dreptul de a traversa si prin procedeul mersu` piticului!

6. mi se falfaie ca e vecinul tau. A depasit prin dreapta - 30 zile suspendare. Nu a acordat prioritate pietonilor - 30 zile suspendare. Pietonu s-a dus la spital - dosar penal. Uraaa!! Am mai scapat de un distrus!

7. Nu ai fost acolo cand s-a intamplat accidentul stai jos ai nota 2 nu ai dreptul sa comentezi.

8. Ce noroc cu anumite inregistrari video care surprind EXACT ceea ce trebuie CAND trebuie... asa ne mai dam si noi seama cand se abereaza.

9. nu te obosi sa-mi raspunzi i`m not in the mood!

 

n-am fost acolo in momentul accidentului dar am fost acolo pana sa vina smurd-ul si am vazut care era starea "victimelor"

 

precum a spus si initiatorul topicului, nu a fost lovit copilul, ce rost avea sa declare mincinos faptul ca i-a lovit copilul?

 

ce rost a avea sa vina 2 smurduri degeaba? poate undeva in alt loc era nevoie de acele 2 smurduri, pe bune

 

care pieton s-a dus la spital mah, daca ceri sa te duca smurdul la spital te duce daca tot i-ai chemat, i-au intrebat si pe ei (motociclist si pasagera) daca vor sa se duca si au semnat ca nu au nevoie de ingrijiri medicale desi erau mai socati decat era famila lui peste, mi-e scarba de cum procedeaza lumea la noi (vezi cazul cu primarul batut si filmat, care s-a dat lovit ca s-a infipt ala in gatul lui)

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care a fost faza aici, dar am trait variante si cu automobilisti/motociclisti mergand tare chiar pe trecere si facand slalom printre pietoni, dar si pietoni disperati care nici macar nu erau prea aproape de vreo trecere si care zburau printre masini. Am zis ca la un moment dat pe unul din asta tot il iau pasager, mai mult sau mai putin dorit. Nici nu stiu cum sa mai reactionez cand il vad pe cate unul cum prinde viteza si o ia la goana pe mijlocul drumul exact in directia mea, desi ma vede ca vin si el stie ca nu prea are ce naiba sa caute tocmai pe mijlocul soselei. Cele mai rele mi se par insa ( rele adica iresponsabile) femeile/bunicile pe la 70 si de ani cu copil cu tot de mana, care fac asta. Am zis ca la un moment dat o sa opresc si o sa o iau de par pe una, ca mi se par criminale :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem ca i se poate intampla orcui in aglomeratie pe trecerea de pietoni sa sara un nebun si sa te imbranceasca din motive ca el este stapanul zebrei iar tu esti un bou care vrei sa ii omori familia cu agregatul din dotare

 

 

 

 

am propus ca noi comunitatea moto sa ii laum gatul, de carnet sigur se ocupa politia nu vad nici o alta explicatie legala

 

Are carnet?

Cati conducatori de moto stiu care nu au carnet....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba incerci sa ii iei apararea prietenului tau (cu toba stock sau nu).

 

A lovit oameni pe trecerea de pietoni (punct).

 

E vonovat si chiar a primit mai putin din ceea de merita.

 

Exista o trecere de pietoni pe Iuliu Maniu (langa Politehnica, liceul TV). Imi plimb catelul acolo in fiecare seara si periodic trece cate unul pe rosu. Pana acum pe cativa i-am ratat, dar la unul cu BMW am reusit sa ii sutez portiera intr-un mare stil de fotbalist. Omul s-a dat jos, l-am injurat rau si a plecat mai departe. Sunt in continuare pe faza si astept urmatoarea victima, fie masina, motocicleta sau bicicleta (l-am fugarit si pe unul cu bicicleta intr-o seara).

 

Asa ca daca treceti pe acolo pe rosu si sunt in calea voastra asteptati-va sa se intample ceva nasol pentru voi.

 

PS.Nu sunt o fire violenta, dar daca cineva imi pune (mie sau catelului) in pericol integritatea fizica, reactionez ca atare. Ia gandeste-te tu acum la omul ala care isi avea propriul copil in brate.

Editat de BBL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu motorul pe NEUTRU in momentul in care pietonul in cauza vorbind cu sotia sa rasucit cu copilul in brate si sa lovit de mine. Logodnica mea sa dat jos de pe motocicleta fiinda a vazut ca insul avea un copil in brate si a vrut sa vada daca copilul este in regula. Incercand sa inping motocicleta spre marginea trotoarului tatal copilului inbrancindu-ma cazand cu tot cu motor. Berea insul a zburat pe toata motocicleta mea. Am facut testul etilotest iesind 0.00 . Am vorbit cu mama si copilul care era speriat de tatal cu care nu se putea avea o discutie. Am vorbit cu echipajul smurd si copilul era speriat de faptul ca tatal facuse ceea ce facuse. Terminati cu zmeisemele si lasati legea si martorii sa decida. Eu sunt absolut nevinovat si vreau ca adevarul sa iasa la iveala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu motorul pe NEUTRU in momentul in care pietonul in cauza vorbind cu sotia sa rasucit cu copilul in brate si sa lovit de mine. Logodnica mea sa dat jos de pe motocicleta fiinda a vazut ca insul avea un copil in brate si a vrut sa vada daca copilul este in regula. Incercand sa inping motocicleta spre marginea trotoarului tatal copilului inbrancindu-ma cazand cu tot cu motor. Berea insul a zburat pe toata motocicleta mea. Am facut testul etilotest iesind 0.00 . Am vorbit cu mama si copilul care era speriat de tatal cu care nu se putea avea o discutie. Am vorbit cu echipajul smurd si copilul era speriat de faptul ca tatal facuse ceea ce facuse. Terminati cu zmeisemele si lasati legea si martorii sa decida. Eu sunt absolut nevinovat si vreau ca adevarul sa iasa la iveala.

Adica tu erai oprit la trecerea de pietoni si aia au venit peste tine si te-au dat jos si au mai varsat si bere pe tine.

 

Asta trebuie sa intelegem.

Editat de BBL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,Noi vrem dreptate,dar doar pentru catei"!

Aceeasi discutie tampita intre cei care inteleg ca trecerea de pietoni este tabu si cei care ar vrea ca prioritatea sa fie totala pentru moto,auto,etc!

Aceeasi prieteni care sar in apararea dobitocului si nu au decenta sa taca!

Unul dintre cele mai grele momente din viata este prima zi cand copilul tau v-a pleca singur la scoala,si v-a trebuii sa-l inveti sa treaca strada!

Tu sti ca sunt mii de cretini pe care-i doare in pix de treceri de pietoni,care au pretentia ca pietonul sa astepte sa treaca el ,,regele soselelor" si dupa aceea sa incerce sa traverseze!

Si tu ,parintele,trebuie sa-l inveti ca sunt mii de cretini ,ca trebuie sa astepte ca sa opreasca atelajul si dupa aceea sa treaca ,dar daca soseaua are mai multe benzi sa nu treaca de cel care a oprit ca poate sa vina pe banda cealalta un (cuvant urat) care nu v-a opri(suna cunoscut),iar dupa ce ajunge pe mijlocul strazii sa fie din nou atent ca asa este cand treci pe TRECEREA DE PIETONI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo, domnu adiy32, prieteniiiiiiii care ii iau apararea sunt doar eu, restul sunt impotriva. Iar eu nu am oprit ca l-am recunoscut pe vecinul MEU prietenul meu care l-am vazut de 3 ori in viata si care se intampla sa locuiasca langa mine, am oprit pt ca am vazut un motociclist care avea probleme.

 

Circumstantele sunt astea care sunt, pare evident cine este vinovat dar totusi nu tot ce se vede este si adevarat, asa ca sa lasam organele competente si martorii sa isi faca datoria, iar cei/cel vinovati/t sa raspunda

 

 

si asa mai in gluma mai in serios, tatal responsabil a inceput sa tipe la motociclist ca e satanist :disappointed:

 

 

cine nu este satanist in comunitatea asta? sau oare de unde i-a venit aceasta strajnica idee ca este satanist? a incantat ceva in timp ce planifica sa ii omoare copilul si sa ii fure berea din mana?

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu motorul pe NEUTRU in momentul in care pietonul in cauza vorbind cu sotia sa rasucit cu copilul in brate si sa lovit de mine. Logodnica mea sa dat jos de pe motocicleta fiinda a vazut ca insul avea un copil in brate si a vrut sa vada daca copilul este in regula. Incercand sa inping motocicleta spre marginea trotoarului tatal copilului inbrancindu-ma cazand cu tot cu motor. Berea insul a zburat pe toata motocicleta mea. Am facut testul etilotest iesind 0.00 . Am vorbit cu mama si copilul care era speriat de tatal cu care nu se putea avea o discutie. Am vorbit cu echipajul smurd si copilul era speriat de faptul ca tatal facuse ceea ce facuse. Terminati cu zmeisemele si lasati legea si martorii sa decida. Eu sunt absolut nevinovat si vreau ca adevarul sa iasa la iveala.

 

Pana sa scrii tu, tot topicul asta a fost relativ amuzant, in parte pentru ca nu a fost nimic grav si in parte ca "vecinu" care a aflat "intamplator" se chinuia fara spor sa dovedeasca cum ca pietonii erau extrem de vinovati ca traversau. Acum este tragic. Tragic pentru ca un individ ca tine iese pe strada. Tragic ca un individ ca tine iese pe strada si se urca si pe un motor. Este o catastrofa ca un individ ca tine iese pe strada, se urca pe motor cu logodnica, loveste niste pietoni pe trecere, pune in pericol viata unei persoane dragi (logodnica), a unui copil aflat intamplator in drum si a inca altor doua persoane si declara senin ca nu s-a intamplat nimic. "Eu sunt absolut nevinovat si vreau ca adevarul sa iasa la iveala" - e lege deja, de la politicienii prinsi cu mana in borcanul cu smantana pana la ultimul cocalar care si-a luat masina si a ucis cu ea, toti acuza conspiratii obscure care vor sa-i traga la raspundere pe ei, nevinovatii. Iar tu, draga motociclist, esti acum unul dintre ei.

 

Singurul lucru decent, omenesc si barbatesc pe care puteai si trebuia sa-l faci era sa raspunzi, in al doilea post, sau macar inaintea amicului tau vecin, sa-ti ceri scuze pentru greseala, puteai sa inventezi si un motiv plauzibil si sa te faci ca iti pare rau. Atat. Toata lumea ar fi inteles, toti gresim. Sau, daca nu puteai face asta, puteai sa ramai anonim, nimeni nu stia despre cine e vorba si cu mustrarile de constiinta te descurcai tu. Dar nu, a trebuit sa faci gestul cocalarului suprem: "eu nu sunt vinovat, tatal copilului a aruncat cu copilul in mine cand eu nici nu aveam motocicleta in viteza; si apoi a varsat bere pe motocicleta mea si m-a imbrancit; echipajul smurd a confirmat ca acel copil nu era speriat de faptul ca el si familia sa au fost loviti de o motocicleta ci era speriat de tatal sau". Suna penibil? Da, este penibil, iar asta e rezumatul la tot ce ai avut de spus tu ca sa-ti scuzi greseala. Pentru ca, poate iti dai seama (inca mai sper) dar sigur nu recunosti, ca a fost NUMAI greseala ta.

 

Se spune ca oamenii destepti invata din greselile celorlalti, oamenii mediocrii invata din propriile greseli. Prostii nu invata niciodata din greseli.

Amice, revizuieste-ti atitudinea. Pentru binele tau si al celor la care tii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu motorul pe NEUTRU in momentul in care pietonul in cauza vorbind cu sotia sa rasucit cu copilul in brate si sa lovit de mine. Logodnica mea sa dat jos de pe motocicleta fiinda a vazut ca insul avea un copil in brate si a vrut sa vada daca copilul este in regula. Incercand sa inping motocicleta spre marginea trotoarului tatal copilului inbrancindu-ma cazand cu tot cu motor. Berea insul a zburat pe toata motocicleta mea. Am facut testul etilotest iesind 0.00 . Am vorbit cu mama si copilul care era speriat de tatal cu care nu se putea avea o discutie. Am vorbit cu echipajul smurd si copilul era speriat de faptul ca tatal facuse ceea ce facuse. Terminati cu zmeisemele si lasati legea si martorii sa decida. Eu sunt absolut nevinovat si vreau ca adevarul sa iasa la iveala.

 

modest,f modest.normal ar fi sa recunosti ca ai gresit si esti vinovat.puteai sa fii pe NEUTRU cu 10 m inainte de trecere, asta nu inseamna ca erai oprit dar daca ai oprit chiar langa pieton este clar ca ai intrat in spatiul lui de securitate.sper ca nu pretinzi ca omul a facut o pirueta si astfel s-a oprit in tine.ar fi aberant.reactia lui a fost f fireasca,si tu ai fi reactionat la fel mai ales avand un copil in brate.si pt ca vecinul tau spune ca este vb de ghinion,eu spun ca de fapt este vb de noroc pt ca daca erai juma de metru mai inainte ii bagai pe aia in spital si atunci situatia ta era cu mult mai grava.daca insa ai vreun moment de luciditate eu sper sa fii in stare sa -ti ceri scuze fata de oameni si data viitoate fii mai prudent in mod special la trecerea de pietoni si nu uita ca distanta de oprire este mai mare in momentul in care ai pasager in spate.stima pt toti motociclistii care au judecat corect situatia si Dumnezeu sa va pazeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care pieton s-a dus la spital mah, daca ceri sa te duca smurdul la spital te duce daca tot i-ai chemat, i-au intrebat si pe ei (motociclist si pasagera) daca vor sa se duca si au semnat ca nu au nevoie de ingrijiri medicale desi erau mai socati decat era famila lui peste, mi-e scarba de cum procedeaza lumea la noi (vezi cazul cu primarul batut si filmat, care s-a dat lovit ca s-a infipt ala in gatul lui)

 

 

Eee daca tu nu stii cine s-a dus la spital situatia e tragica si ar fii bine sa ne parasesti si sa ne lasi pe noi sa aberam ca tu ai aberat destul!

 

Pai normal ca motociclistul si insotitoarea au refuzat spitalizarea... ce erau prosti tinand cont circumstantele?? Hai ca asta-i cea mai tare!! Cred ca si daca aveau picioarele rupte refuzau ambulanta :disappointed:

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat ca nu se sifoneaza decat la presa materialele filmate de camerele alea. Da' poate avem noroc :cheers: , ca deja suna a SF, "nevinovatule" :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu motorul pe NEUTRU in momentul in care pietonul in cauza vorbind cu sotia sa rasucit cu copilul in brate si sa lovit de mine. Logodnica mea sa dat jos de pe motocicleta fiinda a vazut ca insul avea un copil in brate si a vrut sa vada daca copilul este in regula. Incercand sa inping motocicleta spre marginea trotoarului tatal copilului inbrancindu-ma cazand cu tot cu motor. Berea insul a zburat pe toata motocicleta mea. Am facut testul etilotest iesind 0.00 . Am vorbit cu mama si copilul care era speriat de tatal cu care nu se putea avea o discutie. Am vorbit cu echipajul smurd si copilul era speriat de faptul ca tatal facuse ceea ce facuse. Terminati cu zmeisemele si lasati legea si martorii sa decida. Eu sunt absolut nevinovat si vreau ca adevarul sa iasa la iveala.

 

Pai legea spune clar ce o sa se intample in cazul asta: o sa ramai fara permis pe o perioada de 90 de zile si o sa fii sanctionat contraventional, asta in cazul in care victimele au nevoie de pana in 10 zile de ingrijiri medicale. Cat priveste incidentul in sine, martorii sunt cam multi impotriva ta (ce s-a vazut pana acum) asa ca EU CRED ca te agiti degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma declar coplesit, nici nu ma asteptam la altceva din partea unor acuzatori, judecatori si alti aruncatori de pietre sa inteleaga ceva aici

 

 

toti priviti prin prisma faptului ca omul avea copil si ca se putea intampla mai rau, nu s-a intamplat mai rau, iar ghinionul l-a avut motociclistul ca s-a aflat in situatia respectiva nu pietonii care aveau tot dreptul sa decapiteze pe motociclist

 

 

am devenit penibil, sau mai bine zis am cazut in penibil prin simplu fapt ca incerc sa scot in evidenta si comportamentul pietonului, tata protector de familie care daca vedea pe motor un motociclist mai mare decat el sigur nu mai facea tamtamul asta si totul era ok

 

 

eu VECINUL,PRIETENUL, MOTOCICLISTUL, aflat sau nu intamplator in zona nu mai am nimic de zis, sau poate mai am dar oricum este in zadar :cheers:

 

probabil mai raspund ca drept la replica, in rest bafta si va doresc sa nu ajungeti aici, pusi la zid...

Mesaj completat

Eee daca tu nu stii cine s-a dus la spital situatia e tragica si ar fii bine sa ne parasesti si sa ne lasi pe noi sa aberam ca tu ai aberat destul!

 

Pai normal ca motociclistul si insotitoarea au refuzat spitalizarea... ce erau prosti tinand cont circumstantele?? Hai ca asta-i cea mai tare!! Cred ca si daca aveau picioarele rupte refuzau ambulanta :D

 

domnu` , la spital au plecat toate victimele, e bine? pfff ironicule

 

 

Mesaj completat

Pai legea spune clar ce o sa se intample in cazul asta: o sa ramai fara permis pe o perioada de 90 de zile si o sa fii sanctionat contraventional, asta in cazul in care victimele au nevoie de pana in 10 zile de ingrijiri medicale. Cat priveste incidentul in sine, martorii sunt cam multi impotriva ta (ce s-a vazut pana acum) asa ca EU CRED ca te agiti degeaba.

 

ma bucur ca ai subliniat ca TU CREZI, daca el nu se agita pt el, lasand deoparte ironia ca ma agit eu, atunci cine? sau incerci cumva sa il descurajezi sa se apere :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce vor sa se dea viteji in cuvinte pe forum....nu sunt cocalar, am 28 de ani si urmeaza sa ma casatoresc, deci stiu ce inseamna a vrea sa ai o familie si un copil, de aceea si grija deosebita si gandul la traumatismul copilului care va ramane speriat .

Pt cei ce-mi contesta abilitatile de conducator moto am km rulati atat pe circuit cat si pe strada cat si cursul tinut pe amkart de catre Trancanici....nu ca ar insemna ca sunt un as al motorului dar inca din clasa a 5-a stiu ca pe zebra cel ce conduce trebuie sa opreasca fiind constient de consecintele conducerii unui motor pe un drum public.

Motocicleta o am de 3 ani de zile fara nici macar un incident la activ in trafic. Timpul si dovezile o sa le rezolve pe toate. Sanatate!

Sa fiti sanatosi si o sa va comunic rezultatele, pana atunci eu nu am de ce sa mai scriu pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, recitindu-mi postul imi dau seama ca poate am fost prea dur. Dar tot consider ca singurul lucru care era de facut, era sa-ti ceri scuze pentru greseala. Repet, toti gresim. Dar sunt putini care pot sa-si recunoasca greselile.

 

Nu am comentat si nici nu comentez ce s-a intamplat ulterior, dupa accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca nu si-a cerut scuze? crezi ca nu ii pare rau? vroai sa isi ceara scuze aici ca sa fie iertat sau ce, daca respecatabilul domn nu l-a interesat de scuze atunci ce mai conteaza scuzele de aici? sa marcheze momentul, deci asa e scenariu, am inteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...