Sari la conținut

Duminica In Otopeni


BoneS
 Share

Postări Recomandate

Salut.....

Ma duceam duminica spre targ.Noroc ca am luat-o pe DN1 si nu pe centura (cu masina)...la vro 5 min dupa ce am iesit din oras am intors la aeroport si spre marea mea surpriza in dreptul trecerii de pietoni pe sensul invers de mers am vazut o Nipra abia cazuta(inca se mai invarteau rotile) si o Skoda Octavia langa ea.

Am oprit masina si am fugit repede sa vad ce s-a intamplat.De semnalat AM FOST SINGURUL CARE A OPRIT :) .

Motociclistul este un baiat ADI (B-58-BBY parca),Nipra una albastra.

Se pare ca Adi a intrat in masina,vrand sa ocoleasca o groapa.......dupa cum se stie in Otopeni este ca dupa razboi.

S-a ales cu o fractura deschisa de tibie :crack:

L-am ridicat impreuna cu soferul Skodei si l-am asezat inafara carosabilului,am vorbit cu el ...mai avea si chef de vorba :) pana a venti salvarea.

Motoru' nu s-a ales decat cu cablu de ambreiaj rupt si un semnal spart.

Pe la ora 3 inca era in operatie....

Cam atat de la Otopeni :baldy:

 

Mare atentie fratilor

 

Salutari si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca doar atat si nu a fost mai grav..astia in loc sa faca asfaltul unde sunt gropi,el il refac la romana unde era perfect,si la universitatii..!!ce romani imputiti sunt la conducere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo BoneS ca ai oprit si i-ai sarit baiatului in ajutor! Bine ca e OK!

Da, e super aiurea ca in fiecare an se asfalteaza, in general pe unde nu e necesar, se inlocuiesc borduri bune si se cara pamantul de pe spatiile verzi dintr-o parte in alta... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e super aiurea ca in fiecare an se asfalteaza, in general pe unde nu e necesar, se inlocuiesc borduri bune si se cara pamantul de pe spatiile verzi dintr-o parte in alta... :)

Totul in buna traditie romaneasca a plimbatului tzevii prin fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va la sectiunea asta de cand a inceput sezonul :) Mi se face pielea de gaina. Dumnezeu sa ii ierte! :)

 

 

 

:baldy: :crack:

Doamneeee!!!! Chiar asa!

 

of-of

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate motociclistului accidentat si felicitari motociclistului care a sarit in ajutor.

Eu trec zilnic prin Otopeni si ma dispera de mai bine de un an. Oricum la cit ii blestem zilnic pe aia de la drumuri nu cred sa le fie prea bine. Dar bataia de joc cu drumul asta a depasit orice limita. Se ka.ka pe ei de atita timp... Rahatul ala de pod nu e gata pentru simplu motiv ca nu lucreaza la el decit citiva speriati. Acum pe linga gropi, au mai si riciit asfaltul. E plin de praf, nisip si pietris.

Nu pot sa va zic decit:

- asfalt uscat! (mai bine neted fara denivelari!)

- "aici sunt banii dumneavoastra!"

- "sa traiti bine!"

 

Go figure!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taaare familiar mi se pare....eu lucrez in Otopeni dar locuiesc in "minunatu" Berceni, fac 23 de Km dus shi tot 23 intors, cand crezi ca ai invatzat gropile pe dinafara, muta ashtia marcajul sau sapa altele...scarbos!

Sanatate maxima motoristului, mare ghinion! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...