Sari la conținut

Nipru boberit


ioneld
 Share

Postări Recomandate

E facut in Rusia si fata tot rusoaica este :D

 

niprul este facut in Ukraina, la Kiev, si este rezultatul muncii baietzilor de la DozerGarage.

 

apropo mai au inca vreo 4 rusoaice modificate, si sunt superbe. am sa incerc sa plasez foto

Mesaj completat

niprul este facut in Ukraina, la Kiev, si este rezultatul muncii baietzilor de la DozerGarage.

 

apropo mai au inca vreo 4 rusoaice modificate, si sunt superbe. am sa incerc sa plasez foto

 

si iata si un link cu creatiile acestui GARAGE

post-34918-1256133564_thumb.jpg

post-34918-1256133602_thumb.jpg

Editat de u4iteli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uralu negru e criminal.....da-s multi bani bagati in ele ca sa le faci la asa standarde, dar cu asta au demonstrat ca se poate, poate unii dintre noi sunt "scarbiti" de nipre si urale taiate, pentru ca au vazut ce se intampla in tara, dar rusii au facut-o cu stil toata treaba.............mi-ar place sincer un nipru facut asa poate mai mult ca unul original, dar inca o data, gusturile nu se discuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uralu negru e criminal.....da-s multi bani bagati in ele ca sa le faci la asa standarde, dar cu asta au demonstrat ca se poate, poate unii dintre noi sunt "scarbiti" de nipre si urale taiate, pentru ca au vazut ce se intampla in tara, dar rusii au facut-o cu stil toata treaba.............mi-ar place sincer un nipru facut asa poate mai mult ca unul original, dar inca o data, gusturile nu se discuta

bachule iti dau dau dreptate insa cu rotoiul ala de 15" si lat cat china bagi motorul rapid in pita, 17"-18" mai merge, dar pe 15"?

in schimb e superb sa nu mai zic de cel verde, is my favorite!

Mesaj completat

uralu negru e criminal.....da-s multi bani bagati in ele ca sa le faci la asa standarde, dar cu asta au demonstrat ca se poate, poate unii dintre noi sunt "scarbiti" de nipre si urale taiate, pentru ca au vazut ce se intampla in tara, dar rusii au facut-o cu stil toata treaba.............mi-ar place sincer un nipru facut asa poate mai mult ca unul original, dar inca o data, gusturile nu se discuta

mie imii plac boberite cioplite insa cu gust cum e ceea verde si ceea albastra sub nici o forma numi plac originale, sincer!

aripile puse la 2 km de roata, roata spate de bicigleta, scaune cocotate, rezervoare(la nipru) de nici o forma.........

Mesaj completat

..daca-ti dau unul, poti sa-l faci ca-n ultima poza?

aranjez eu treaba! ada banu! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca erau facute cu bani multi,macar sa fi avut roti spate de motocicleta,nu de masina...!Si puteau sa faca ceva si cu mataraia de la motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bachule iti dau dau dreptate insa cu rotoiul ala de 15" si lat cat china bagi motorul rapid in pita, 17"-18" mai merge, dar pe 15"?

in schimb e superb sa nu mai zic de cel verde, is my favorite!

Mesaj completat

 

mie imii plac boberite cioplite insa cu gust cum e ceea verde si ceea albastra sub nici o forma numi plac originale, sincer!

aripile puse la 2 km de roata, roata spate de bicigleta, scaune cocotate, rezervoare(la nipru) de nici o forma.........

Mesaj completat

 

aranjez eu treaba! ada banu! :)

 

@Oyama, pe mine tot nu ma convingi cu diferentele intre roti(19-15) :P de fapt nici nu ai cum pt k simsonul meu si multe alte fiare demonstreaza contrarul spuselor tale :) . deci pun roata mea de pe simson 15" oricand pe langa o roata originala de simson si iti dovedesc k prin balonajul mult mai mare al gumei pe 15 fata de cel al gumei originale pe 18 eu am castigat vreo 5-10 mm in diametru total al rotii.

o piedica pt motor poate fii banda de rulare mai mare la gumele cu profil auto si greutatea ceva mai mare la fel(totala a rotii), ceea ce sincer la mine nu se sesizeaza aproape deloc si pot dovedii :)

sper k te-am convins de data asta, apropo pacat k nu ai reusit sa ajungi si anul acesta la 7 scari sa lamurim la o :D cum e cu rotile astea:D

 

numai bine!

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca erau facute cu bani multi,macar sa fi avut roti spate de motocicleta,nu de masina...!Si puteau sa faca ceva si cu mataraia de la motor...

 

Curand, o sa postez cateva poze cu ceva asemanator, in care roata de spate e de masina.... mai exact, roata de Jaguar din ani `30 spitata intr-o singura parte. Sunt curios ce parere o sa ai atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Oyama, pe mine tot nu ma convingi cu diferentele intre roti(19-15) :) de fapt nici nu ai cum pt k simsonul meu si multe alte fiare demonstreaza contrarul spuselor tale :) . deci pun roata mea de pe simson 15" oricand pe langa o roata originala de simson si iti dovedesc k prin balonajul mult mai mare al gumei pe 15 fata de cel al gumei originale pe 18 eu am castigat vreo 5-10 mm in diametru total al rotii.

o piedica pt motor poate fii banda de rulare mai mare la gumele cu profil auto si greutatea ceva mai mare la fel(totala a rotii), ceea ce sincer la mine nu se sesizeaza aproape deloc si pot dovedii :)

sper k te-am convins de data asta, apropo pacat k nu ai reusit sa ajungi si anul acesta la 7 scari sa lamurim la o :D cum e cu rotile astea:D

 

numai bine!

iti dau dreptate pe undeva! dacai balonajul mare atunci da! ai castigat in diametrul roatei, da in cazul celei negre balonajul nui mare, deci perde avantaj.

Mesaj completat

da mai bine savuram si balim la ele!

Mesaj completat

Curand, o sa postez cateva poze cu ceva asemanator, in care roata de spate e de masina.... mai exact, roata de Jaguar din ani `30 spitata intr-o singura parte. Sunt curios ce parere o sa ai atunci...

se cunoaste mobra respectiva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel verde mi se pare superb... insa avand boxer motorul inalt (adik cel negru) nu mi se pare reusit ca si design. parerea mea.

totusi toata munca si finisarile au avut ca si rezultat final niste motoare frumoase !

 

multumesc lu gelatu in pijama pt link :D

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste motociclete cioparite de ani de zile, discutate si paradiscutate.

 

Mihai ,noi discutam de pozele astea acum cativa ani ,dar sunt oameni care acum le descopera. Este bine ca mai exista o urma de discutii despre choppere aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..si link-ul cu ultima poza??

 

 

link-ul si nr. de telefon! :D :)

Mesaj completat

Si puteau sa faca ceva si cu mataraia de la motor...

 

Foarte corect!....cam ce s-ar putea face (in general) sa mai dispara ma?ele alea care împînzesc niprele si uralurile????

Editat de krokodilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte, foarte reusit exemplarul!

 

si cele puse ulterior imi plac, dar asta bleo e mai pe sufletul meu.

 

nu stiam de grajul baietilor rusi, acum vad prima oara, asta e! n-am nici eu timp sa citesc tot.

 

stie cineva ce preturi au astfel de choppere la ei acolo? in ideea ca daca e sa cumperi/comanzi unul in Ro. nu prea ai optiuni (in afara de Basti), iar spre vest te cam rup preturile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...