Sari la conținut

Triumph


mihai.mo
 Share

Postări Recomandate

ma bate gandul de o vreme sa vad si eu cati alti ciudati ca mine - citez un alt "biker" - apreciaza si se dau cu marca asta de motorete. asa ca incep si eu un topic pentru posesori pasionati sau curiosi de astfel de ciudatenii. eu am un sprint st. cine mai sare la apel ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare baieti! Ma bate gandul la un Triumph si as dorii sa stiu cate ceva despre aceasta firma.Cum se prezinta in comparatie cu japonezele la fiabilitate si la intretinere? Piesele sunt scumpe si astepti mult dupa ele? Ce altceva ar mai trebuii stiut despre Triumph si in special despre 675 Daytona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti! Ma bate gandul la un Triumph si as dorii sa stiu cate ceva despre aceasta firma.Cum se prezinta in comparatie cu japonezele la fiabilitate si la intretinere? Piesele sunt scumpe si astepti mult dupa ele? Ce altceva ar mai trebuii stiut despre Triumph si in special despre 675 Daytona.

... prima Motocicleta cu 3 cilindri cu renume in clasa Supersport si-a facut-o Daytona 675 deja demult,......

in 2009 a primit insa niste inbunatatiri, cum ar fi:

frine radiale ( Nissin ), faruri, parbriz, motorul a fost finisat ( alta injectie si tureaza mai mult ) suspensia este noua, cu mult mai fiabila decit modelul anterior si cu posibilitati de reglare ( High- und Low-Speed )

....lucru foarte placut comparativ cu o japoneza ....este foarte usoara...

 

 

 

Mesaj completat

adica exista o asociatie la noi de rideri de triumph ? nu stiam. cum fac sa aflu si eu mai multe - eventual sa ma alatur ?

...este in lucru, da! vei afla in curind unde te poti inregistra.....

te-as ruga totusi sa te alaturi in primul rind la propunerea ta de a posta niste poze............

post-38451-1257181460_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai depinde pentru ce vrei trompeta de 675. daca e pentru reising fie pe strada fie pe circuit felicitari o sa dai de pamant cam cu orice masina de cusut japoneza de cilindree comparabila. daca vrei sa te dai mai mult prin oras - ai grija ca pozitia in sa e old school - stai in maini si cu genunchii la gura - e gandita pentru circuit si chiar si acolo se plangeau testerii ca-i cam omoara. asta intre doua laude despre motor si caracter.

 

deci tu stii la ce o vrei dar mai intai incearca sa te dai o tura sa vezi daca te coafeaza. daca e generatie recenta - 2005 incoa fiabilitatea e excelenta la triumph in general. piesele pot fi o problema. maricica chiar. importator e motoland la cluj si se misca greu. da greu de tot - 2 luni juma pentru niste carene si cadru de bord si tot nu au adus tot ce comandasem. daca poti du-te altundeva pt piese si revizie.

 

parerea mea.

 

 

Salutare baieti! Ma bate gandul la un Triumph si as dorii sa stiu cate ceva despre aceasta firma.Cum se prezinta in comparatie cu japonezele la fiabilitate si la intretinere? Piesele sunt scumpe si astepti mult dupa ele? Ce altceva ar mai trebuii stiut despre Triumph si in special despre 675 Daytona.

 

Mesaj completat

 

 

mda ce-i drept. vin si pozele cat de curand. multam de update cu asociatia. ma declar foarte interesat

Mesaj completat

apropos de ce fac unii baieti prin nemtia plictisindu-se sa-i astepte pe englezoii nostri sa se hotarasca odata

 

http://www.motorradonline.de/de/motorraede...ona-1050/266538

 

ar fi exact ce-i trebuie sufletului meu un nou daytona de 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, va urasc! Dar o sa-mi treaca atunci cand o sa imi iau si eu un Speed Triple. Sper ca undeva pe finele anului viitor sa pot face manevra asta. Pana atunci urmaresc cu interes threadul si evolutia preturilor de pe moto.it.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, va urasc! Dar o sa-mi treaca atunci cand o sa imi iau si eu un Speed Triple. Sper ca undeva pe finele anului viitor sa pot face manevra asta. Pana atunci urmaresc cu interes threadul si evolutia preturilor de pe moto.it.

... te asteptam la anul in R.A.T.

....succes, dar eu in locul tau nu as astepta atit de mult cu "englezoaica"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si l-ai dat pe tl ?! 2 cilindri ? mno cum asa ? daca vroiai sport touring era st'u sau un daytona 955.

 

Eu schimb foarte des motocicleta de zi cu zi pentru ca vreau sa experimentez diferite marci si modele. Revenind la Triumph. Extraordinara motocicleta cu totul altfel decat restul. Cand o sa imi permit o sa adaug din nou un Triumph la garaj.

 

TL 1000R e sport toata ziua. E o motoreta care a participat si in World Superbike.

 

Corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu schimb foarte des motocicleta de zi cu zi pentru ca vreau sa experimentez diferite marci si modele. Revenind la Triumph. Extraordinara motocicleta cu totul altfel decat restul. Cand o sa imi permit o sa adaug din nou un Triumph la garaj.

 

 

pai la anu' poate il dau eu pe al meu ca sa experimentez vfr 1200 sau multistrada 1200 sau k 1300. la naiba atatea alegeri...

 

sau mai bine raman cu trompeta mea pana s-or hotara ei baietii din hinkley sa le dea la toti de mai sus cu noul st de 1200 cum se aude de o vreme ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... te asteptam la anul in R.A.T.

....succes, dar eu in locul tau nu as astepta atit de mult cu "englezoaica"

 

Ohooo, am multe pe cap. Sper ca pentru inceput asta sa-mi reuseasca anul viitor, dar aici intra in joc multe variabile. Oricum, vreau sa vad un Speed Triple 1050 live, si sa ma urc pe el, sa vad cum stau. Din pacate, prin Bucuresti nu am vazut decat unul singur si acela se indrepta in directie opusa fata de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare metal

 

daca crezi ca te ajuta te poti sui pe sprint st-ul meu mod 2008 care e un speed triple carenat. ce-i drept pozitia e mai sport dar iti poate da o idee macar. da-mi pm

 

Ok, am notat. O sa te tin minte.

Mesaj completat

No, tulai Doamne si fericeste-ma! I-ote ce gasi pe net, pret de pret, nu alta.

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

Nu vrea nimeni un Fazer bun??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...