Sari la conținut

Triumph


mihai.mo
 Share

Postări Recomandate

Eu sunt amicul cu Speed Triple '09 (1050). E un motor superb care in ciuda puterii si a faptului ca sunt incepator il gasesc destul de controlabil. As vrea sa-i mai cumpar cateva accesorii(ghidon, oglinzi etc.) si niste tobe compatibile, aveti ceva recomandari pe unde as putea gasi?

 

In afara de asta, vantul mi se pare destul de obositor la viteze mari. Si-a pus cineva un parbriz mai inalt care sa ajute?

 

Ms.

post-57259-0-95933200-1378103297_thumb.jpg

post-57259-0-32876100-1378103303_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu sunt amicul cu Speed Triple '09 (1050). E un motor superb care in ciuda puterii si a faptului ca sunt incepator il gasesc destul de controlabil. As vrea sa-i mai cumpar cateva accesorii(ghidon, oglinzi etc.) si niste tobe compatibile, aveti ceva recomandari pe unde as putea gasi?

 

In afara de asta, vantul mi se pare destul de obositor la viteze mari. Si-a pus cineva un parbriz mai inalt care sa ajute?

 

Ms.

 

Misto rau jucaria, si eu stau si ma tot uit cum evolueaza piata :)

 

Cat despre accesorii, apeleaza cu incredere la www.ebay.co.uk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt amicul cu Speed Triple '09 (1050). E un motor superb care in ciuda puterii si a faptului ca sunt incepator il gasesc destul de controlabil. As vrea sa-i mai cumpar cateva accesorii(ghidon, oglinzi etc.) si niste tobe compatibile, aveti ceva recomandari pe unde as putea gasi?

 

In afara de asta, vantul mi se pare destul de obositor la viteze mari. Si-a pus cineva un parbriz mai inalt care sa ajute?

 

Ms.

 

Eu la Street Triple am pus un ghidon de aluminiu Renthal. E misto lucrat si il poti comanda in destul de multe culori. La parbriz m-am gandit si eu, dar inca nu m-am hotarat.

 

P.S. Te-am vazut recent in Bucuresti, mi-a retinut atentia motorul, ca nu-s prea multe prin partile astea :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Walhaz

Eu sunt amicul cu Speed Triple '09 (1050). E un motor superb care in ciuda puterii si a faptului ca sunt incepator il gasesc destul de controlabil. As vrea sa-i mai cumpar cateva accesorii(ghidon, oglinzi etc.) si niste tobe compatibile, aveti ceva recomandari pe unde as putea gasi?

 

In afara de asta, vantul mi se pare destul de obositor la viteze mari. Si-a pus cineva un parbriz mai inalt care sa ajute?

 

Ms.

 

Incearca aici: http://www.lsl-motorradtechnik.de/php/index.php?l=en

 

Mi-am luat destule de-a lungul timpului de la LSL si calitatea e ireprosabila.

 

 

89620983151b7084798bd4.jpg

 

107818504151b7051e6af19.jpg

Editat de Walhaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de ponturi. Momentan motorul e parcat, mai stau dupa un fiscal nenorocit dupa care pot inmatricula motorul pe numele meu. Si fiind sfarsit de sezon mai astept in a cumpara accesorii. Am sa fac asta mai pe la iarna.

 

KNO3, cred ca te-am vazut si eu azi din masina. Am impresia ca era un Speed/Street Triple alb. Era pe la 6 la Universitate. Te-am vazut dupa ce-am plecat de la semafor si mi-a sarit imediat in ochi motorul :)

 

Avand in vedere ca suntem asa putini ne-am putea vedea weekendul asta sa mai stam la o vorba, "admirat" motoarele? As face un drum pana in Bucuresti sa vad ce v-ati pus pe ele. Bineinteles, daca reusesc sa si inmatriculez motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare intereseaza pe cv un far triumph speed triple 1050 nou noutz include si becurile , ultimul model 012 013 - 200eur 0721602721

post-68579-0-23731400-1379692433_thumb.jpg
post-68579-0-40783000-1379692406_thumb.jpg
post-68579-0-43267100-1379692385_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce nu postezi astea la vanzari?

da ai dreptate am postat aici stiind ca cei din comunitate Triumph sunt putini la noi in ro si poate ar avea nevoie crv de far ...scz daca am deranjat ! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare, ceva modificari pe la triumphuri ?

Nu a venit mosul inca ? :)

Pe mine personal ma mananca palma sa mai fac ceva modificari ....momentan la Sprint 1050 am montat un TWo Broather luat din Germania de pe ebay --- 40 euro si transport 40 parca ( cred ca se ofticase ca a dat la licitatie asa si m-a incarcat la transport, dar tot a meritat) - toba era noua. Am luat de pe polo un kit de lant de 106 did VM de 530, la super bani parca 45 euro si bineintelees 2 seturi de foi si pinioane 19 - 43 tot asa la super pret 3 eur si parca 10 .

Toba se aude foarte misto. La decelerare pocneste cand ajunge pe la 3500- 3200 rpm. In pasaj la Lujerului ptr mine e o placere :) , bineintelees ocazional...nici mie nu imi place sa ma sperie cate unul cu ceva bombardele. Acum ma uit sa trec si la pinionul fata pe 18.

 

Ptr piese sau ce aveti nevoie ...cautati pe ebay.co.uk e cel mai usor , gasiti aproape orice , inclusiv motor de schimb . deasemenea , se poate si in Germania, dar aveti grija cu preturile. Cel mai ieftin le luati din UK.

 

Sa nu uit, la un moment dat m-am intalnit cu Mihai ( are un sprint albastru pe la Turda cu Mosilor) in trafic pe la Casa Presei...ce tobe misto Trident are ...miami..daca am confundat titularul , imi cer scuze.

 

Ce sa va urez in noul an ......asfalt uscat, km multi si fara evenimente neplacute...si poate daca reusim anul viitor sa ne strangem si noi sa ne pozam cu Triumphurile , daca nu sa bem si o citirica. Anul asta m-am intalnit cu niste amici din Germania cunoscuti pe un forum de Triumph Sprint ...a fost o placere sa ii vad in Romania - 6 motoare Triumph unul dupa altul ....brrr si acum am pielea de gaina cand ma gandesc cum erau ....

 

Sa ne auzim cu bine si LA MULTI ANI .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Am o nelamurire legata de Street triple. Lichidul de racire e la minim in rezervorul de sub scaun. Am citit pe diverse forumuri, si am fost instruit sa-l las asa, deoarece odata ce motocicicleta se incalzeste, acesta creste in volum si risc sa dea pe dinafara. Sfaturi careva pls?

 

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa pui lichid cat spune in manual. Nu pot sa ma uit acum la a mea (e la service). Oricum nu e o problema daca ar da pe afara, pentru ca rezervorul are un prea plin - un furtun care duce undeva sub motor si daca depaseste maximul curge pe acolo direct pe asfalt..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa pui lichid cat spune in manual. Nu pot sa ma uit acum la a mea (e la service). Oricum nu e o problema daca ar da pe afara, pentru ca rezervorul are un prea plin - un furtun care duce undeva sub motor si daca depaseste maximul curge pe acolo direct pe asfalt..

Merci KNo3, asa o sa fac. Inca ceva, Vad ca motocicleta ta are flyscreen-ul instalat. Crezi ca aduce ceva beneficii in afara de faptul ca protejeaza instrumentele de bord? Vreau sa-l dau jos de pe a mea.

Editat de GPauL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci KNo3, asa o sa fac. Inca ceva, Vad ca motocicleta ta are flyscreen-ul instalat. Crezi ca aduce ceva beneficii in afara de faptul ca protejeaza instrumentele de bord? Vreau sa-l dau jos de pe a mea.

 

Parerea mea e ca arata mai bine cu coverul pe instrumentele de bord - chestie de gust. Nu am mers fara el ca sa iti pot spune daca are sau nu o influenta asupra curentului de aer la viteza mai mare. Asa ca va trebui sa incerci si cu si fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa, ti se potriveste. Eu sugerez sa o faci cu atas folosind carucioarele pt copii si asa impaci pe toata lumea. :)

 

Edit. Hey, acum am remarcat ca locuiesti in Lausanne. Am stat 2 zile pe partea cealalta a lacului, in Yvoire, foarte faina zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Ma gandesc acu daca sa o pastrez sau sa imi iau un T-bird de 1600. :) Eu avand 190 si 120 de KG:)

 

Acu stau la Lausanne dar o sa ma mut pe malul lacului, langa St Gingolph :) E zona super, doar vreme faina sa fie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stima si respect pentru toti si ceva in plus (de bine) iubitorilor de Triumph,

 

Am trecut pe aciulea sa va salut.

 

Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, mobra care se strecoara incet incet in mintea mea este Triumph Tiger 1050. Deocamdata este doar la stadiu de "studiu de fezabilitate". Poate cineva sa-mi dea cateva detalii cat se poate de obiective despre acest model? Informatii "oficiale" se gasesc pe net cu gramada dar repet, vreau ceva obiectiv de la un posesor.

Multumesc.

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o nelamurire legata de Street triple. Lichidul de racire e la minim in rezervorul de sub scaun. Am citit pe diverse forumuri, si am fost instruit sa-l las asa, deoarece odata ce motocicicleta se incalzeste, acesta creste in volum si risc sa dea pe dinafara. Sfaturi careva pls?

 

Paul

la acelasi nivel e si la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare, posesori de Triumph (Daytona si Street Triple mai ales). Mi-am comandat un filtru de aer pt Street Triple R-ul meu din 2012. Nu am cascat destul ochii si mi-am luat filtrul gresit. Spre surprinderea mea, 2 motociclete acelasi model din acelasi an pot avea filtrul de aer diferit in functie de seria motocicletei.

 

Long story short, daca este vreun posesor de Street Triple/Daytona ce are seria de pe motor mai mare ca VIN 560477 (ultimele 6 cifre) si are de gand sa il mai tina pana cand isi schimba filtrul de aer, sa-mi trimita un PM. Ma gandesc ca oricum are nevoie sa il schimbe la un moment dat, si cum eu chiar nu am ce face cu el, i-l dau la un pret bun. Inca o data, filtrul e nou-nout. Modelul exact este aici:

 

http://www.triumphmcparts.com/products/Triumph/2012/Street-Triple/Air-Filter/9940343/T2200987.html

 

Sau eventual daca ma puteti ajuta cum sa scap de el altfel :)

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...