Sari la conținut

S-a ridicat inca un motociclist (fara permis) la cer...


cry_ss
 Share

Postări Recomandate

"Everyone Needs a Hobby"

Al tau este sa plictisesti lumea cu platitudini si acumularea de posturi.

Te-ai simtit vizat de urarea mea? Daca da, sper sa te duci singur dincolo si sa nu iei dupa tine si pe vreunul fara vina.

 

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce atatea discutii in contradictoriu?

de ce atatea posturi degeaba?

decedatul nu avea ce sa caute pe motor dpdv legal. PUNCT

fratiorul lui daca stia ca merge fara permis de ce puii mei nu i-a dat doua dupa ceafa si sa-i fi zis sa stea dracu in banca lui?

 

8 pagini pt ce? pt cine?

degeaba facem topicurile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce atatea discutii in contradictoriu?

de ce atatea posturi degeaba?

decedatul nu avea ce sa caute pe motor dpdv legal. PUNCT

fratiorul lui daca stia ca merge fara permis de ce puii mei nu i-a dat doua dupa ceafa si sa-i fi zis sa stea dracu in banca lui?

 

8 pagini pt ce? pt cine?

degeaba facem topicurile astea.

acesta care a decedat de cand il stiu e cu motoarele a condus multe a avut si JAWA si stia sa conduca nu carnetul te face sa stii sa conduci carnetul te face sa stii regulile ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acesta care a decedat de cand il stiu e cu motoarele a condus multe a avut si JAWA si stia sa conduca nu carnetul te face sa stii sa conduci carnetul te face sa stii regulile ...

 

ne racim gura de pomana.

nu conteaza daca mergi pe motor de cand erai pe teava.

ca sa poti conduce pe drumurile publice iti trebuie acel drept.

e floare la ureche sa-ti iei permis.

de ce nu l-a luat?

sa inteleg ca familia si prieteneii l-au incurajat sa mearga asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 ani(deci nu un copil fara minte), fara permis (cu buna stiinta), pe un SS (banuiesc ca vor veni in curand replicile ca "mergea mai bine ca multi altii", etc.), in sfarsit de octombrie (racoare bine adica), tragand de gaz prea tare fata de ce avea impresia ca stie ca se face cand vine curba. Noroc cu unii forumisti de pe-aici ca am priceput si eu noua definitie a unui "inger". :kiss:

 

Imi pare foarte rau pentru familie. D-zeu sa le dea putere.

 

Atat.

acesta care a decedat de cand il stiu e cu motoarele a condus multe a avut si JAWA si stia sa conduca nu carnetul te face sa stii sa conduci carnetul te face sa stii regulile ...

 

Ce previzibili sunteti. Si ce pline-s cimitirele de din astia ce mergeau de cand se stiau pe mobre, dar permis din parti si la o curba au facut poc. Sau la o franare mai țapănă.

 

Voi chiar nu realizati gravitatea faptei si a ideii ca DOAR DIN INTAMPLARE nu a omorat si pe altcineva, cum au facut altii. E plin forumul de topicuri plangacioase pentru de-alde astia.

 

Iar partea cu lipsa permisului, daca o priviti asa de usor, sunt curios cum vi s-ar parea daca m-as sui maine pe un TIR (cu toate ca n-am categoria) insa bazat fiind ca stiu sa conduc, ma sui pe voi care sunteti pe-o mobra. Tot asa de "saracul, ce daca, conducea bine, era baiat bun" o sa spuneti ? Ipocritilor.

 

 

Si ca idee, legat si de aia fara permis si fara numere (sau cu ele ascunse cat mai bine): faceti asta ca VRETI sa nu fiti prinsi in caz ca veti comite orice. Si comiteti, stiind ca nu are cine sa va gaseasca. Lipsa de responsabilitatea a ALTUIA CU O MASINA care va face la fel, stiind ca nu are ce pierde, va va omori fara sa clipeasca si nu va regreta. Ca stie ca nu va fi prins (sau e foarte greu).

 

Asta inseamna "băieție" si "bărbăție" in conceptia voastra ? E clar ca n-ati priceput nici 1% din moartea celui de fata sau a altora de dinainte.

 

Halal. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne mai miram ca avem sentiment de deja-vu dupa ce am citit cele scrise de Thomas?

 

Arhiva forumului, sectiunea accidente, va sta la dispozitie. Gasiti topicuri la fel ca acesta. Mort, fara permis, motor puternic. Si da, conducea si era cu motoarele, motoarele erau pasiunea lui....

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rea dar...moldovane fa si tu curat pe aici, lasa doar ce e mai important, ca sunt o gramada de pagini degeaba.

Clar daca a avut Jawa stia sa mearga si deci nu permisul l-a facut pe el ci ....CLAR!!!

singurii care ar putea sa spuna ceva important ar fi cel decedat (pentru a ne spune ce s-a intamplat exact), cineva care a cercetat cauzele accidentului sau cineva de la salvarea ajunsa la locul accidentului.

Nu vreau sa fiu rau, dar restul este forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei, ea e cea care sufera cel mai mult..

Imi pare rau pentru cei care l-au cunoscut, imi pare rau pentru pierderea unui om..

Imi pare rau si sper sa se simta vinovati cei care stiau ca acest OM se urca ILEGAL pe o motocicleta si circula pe UN DRUM PUBLIC,dar nu au incercat sa-i bage mintile in cap sau poate chiar l-au incurajat..( cursurile de condus pe JAWA nu te invata reguli de conduita in trafic..)

 

Cei care sustineti astfel de practici, deschideti un topic pe "incepatori" in care puteti sa le explicati "motociclistilor fara permis " (nu sunt totuna cu cei care iubesc motocicletele, dar isi sacrifica timp, bani, rabdare pentru a se bucura legal de acest statut) ca e ok sa conduca pe drumuri publice fara permis, pot sa o "arda" oricat de tare(oricum o trecere pe rosu fara permis e mizilic, "ce poate sa-mi faca politia?, si-asa merg fara permis"..deci infractiunea "inghite" contraventia"=> merg cum vreau)...

 

in acelasi timp explicati-le ca, in cazul unui accident mortal (sa speram fara victime colaterale), le veti fi "aproape" la inmormantare si in numar cat mai mare, tocind cauciucul in bournout (oricum vreau sa-l schimb in primavara...), turand "in draci" motorul, etc - ca doar s-a mai dus unu' dintre noi..

 

 

Au murit multi nevinovati pe motor.. si vor mai fi, din pacate... doar prietenii ii mai/vor mai tin/tine minte, restul.. sunt doar pareri si bagari in seama...

 

Se duce o lupta OM vs MOTOCLIST aici.. Da!, a murit un om, dar ati ingropat un motociclist??

 

 

Astept sa dati cu pietre.

 

 

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu cine a postat filmuletul ... dar e foarte bine ca ati fost acolo mai ales cu motoarele. A fost motociclist si a fost condul pe ultimul drum asa cum se cuvine. Aveti grija de voi pe viitor !

 

Sau mai bine va alegeti prietenii motorizati cum trebuie si in loc de inmormantari va mai dati si pe la nunti, botezuri, intalniri si alte ture prin tara si afara. Sa stiti ca e mai distractiv. In loc de coliva va puteti opri la o carciuma cu mititei.

Oare asta sa fie tot ce-si doresc unii de la motoreta? O inmormantare cu alai si burn-out-uri?

 

acesta care a decedat de cand il stiu e cu motoarele a condus multe a avut si JAWA si stia sa conduca nu carnetul te face sa stii sa conduci carnetul te face sa stii regulile ...

 

Don't they all.... O sa incep sa-mi pun intrebari. Peste 10 ani cand voi ajunge sa stiu si eu de toate despre motoare promit sa ma las de sportul asta. Vad ca daca ajungi la un stadiu de maestru iti cresc exponential sansele sa o mierlesti. Daca te uiti la comentarii anul asta nu cred ca a murit nici un incepator.

 

Si stiu, iar voi fi cinic si fara suflet cum mi s-a mai spus. Pacat de mobra aia. Putea sa o aiba unul cu mai mult cap, se bucura de ea si prietenul fara carnet era acum bine sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Everyone Needs a Hobby"

Al tau este sa plictisesti lumea cu platitudini si acumularea de posturi.

Te-ai simtit vizat de urarea mea? Daca da, sper sa te duci singur dincolo si sa nu iei dupa tine si pe vreunul fara vina.

 

 

:kiss: asta-i din categoria uite cine vorbeste, nu?!

 

ps: daca ma duc dincolo sper sa nu o fac singur si sa te iau si pe tine! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce previzibili sunteti. Si ce pline-s cimitirele de din astia ce mergeau de cand se stiau pe mobre, dar permis din parti si la o curba au facut poc. Sau la o franare mai țapănă.

 

Voi chiar nu realizati gravitatea faptei si a ideii ca DOAR DIN INTAMPLARE nu a omorat si pe altcineva, cum au facut altii. E plin forumul de topicuri plangacioase pentru de-alde astia.

 

Iar partea cu lipsa permisului, daca o priviti asa de usor, sunt curios cum vi s-ar parea daca m-as sui maine pe un TIR (cu toate ca n-am categoria) insa bazat fiind ca stiu sa conduc, ma sui pe voi care sunteti pe-o mobra. Tot asa de "saracul, ce daca, conducea bine, era baiat bun" o sa spuneti ? Ipocritilor.

 

 

Si ca idee, legat si de aia fara permis si fara numere (sau cu ele ascunse cat mai bine): faceti asta ca VRETI sa nu fiti prinsi in caz ca veti comite orice. Si comiteti, stiind ca nu are cine sa va gaseasca. Lipsa de responsabilitatea a ALTUIA CU O MASINA care va face la fel, stiind ca nu are ce pierde, va va omori fara sa clipeasca si nu va regreta. Ca stie ca nu va fi prins (sau e foarte greu).

 

Asta inseamna "băieție" si "bărbăție" in conceptia voastra ? E clar ca n-ati priceput nici 1% din moartea celui de fata sau a altora de dinainte.

 

Halal. :)

 

Bine zis 120% de acord :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...