Sari la conținut

Yamaha Xj


MaDoG
 Share

Postări Recomandate

Buna,

azi m-am uitat mai atent la lant si am observat ca pe toata lungimea lui lipsesc de-o parte si de alta vreo 7 o-ringuri. Intrebarea e daca mai pot circula cu el sau trebuie neaparat schimbat?Mentionez ca nu bate , nu trebuie intins(3cm joc intre pinioane), doar ca motorul a stat vreo 5 ani si poate de aia!

 

lantul e did 520vl

 

mai, faci ce vrei in concordanta cu ce vrei :) daca vrei sa te dai 5k in tura fara probleme, l-as schimba, daca te dai cate 200km pe langa casa nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc de sfat. In general nu fac ture lungi la turatii mari, ca sunt incepator si vroiam sa stiu daca mai merge sau il schimb. Oricum pana la sfarsiul sezonului cred ca o sa-l schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cylinder head sau cum ii zice in engleza? Cauta pe e-bay.co.uk si vorbeste dupa cu userul Garcya. El m-a ajutat cu cilindrii, iar transportul doar 50 ron.

 

Sau...se bucseaza sau nu stiu ce naiba se face si o rezolvi pe a ta. Cred ca iesi mai ieftin asa, doar sa gasesti unde sa o faci, dar fiind pe langa bucuresti, nu ai cum sa nu gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7.23 L / 205 km extraurban 90-120 km/h :hug: e vreunu mai tare? :)

bun. si eu credeam ca a mea e "campioana" :rolleyes: 3.8/100, (cam 12.75 litri de benzina), intre Arad si Valea Oltului (vreo 20 de km dupa Sibiu).

Editat de Torakusu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

 

Mi-au ramas dupa vanzare niste piese de XJ care ma incurca ,nu am ce face cu ele.Filtru nou cu airbox,trusa de scule,aparatoare spate,o scaritza rupta dar completa,resturi de semnalizari,piesa pe care vine foaia(pinion spate),si niste maruntisuri despre care habar n-am.Fara cablul de km,care nu mai exista.Doresc 100 ron sau..(pantaloni cross,o casca open face "S" cum o fi,manusi,tankbag/topcase sh,tricou cross/piese cross...)..ne intelegem.

 

Mi-au ramas dupa vanzare niste piese de XJ care ma incurca ,nu am ce face cu ele.Filtru nou cu airbox,trusa de scule,aparatoare spate,o scaritza rupta dar completa,resturi de semnalizari,piesa pe care vine foaia(pinion spate),si niste maruntisuri despre care habar n-am.Fara cablul de km,care nu mai exista.Doresc 100 ron sau..(pantaloni cross,o casca open face "S" cum o fi,manusi,tankbag/topcase sh,tricou cross/piese cross...)..ne intelegem.

post-4509-0-06539400-1372089600_thumb.jpg

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mi-au ramas dupa vanzare niste piese de XJ care ma incurca ,nu am ce face cu ele.Filtru nou cu airbox,trusa de scule,aparatoare spate,o scaritza rupta dar completa,resturi de semnalizari,piesa pe care vine foaia(pinion spate),si niste maruntisuri despre care habar n-am.Fara cablul de km,care nu mai exista.Doresc 100 ron sau..(pantaloni cross,o casca open face "S" cum o fi,manusi,tankbag/topcase sh,tricou cross/piese cross...)..ne intelegem.

scarita este buna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

lichidul l-am schimbat. nu am zis ca sunt "duse". au "carne" destula. am zis ca nu-mi place cum franeaza, adica nu sunt eficiente franele, cel putin nu dupa standardele mele. am vazut undeva pe forum, tot legat de XJ, ca cineva zicea "sa nu pui placute TRW", de aia intrebam daca au astea ceva. si ce alternativa mai buna exista. sau sa fie din cauza ca e cu un singur disc? cu animalu' (eu) in carca si plinul facut ajunge la 330 de kile atelajul...poate si mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifică discul să fie uscat și să nu fie uzat excesiv în interior... plăcuțele nu calcă decât pe marginea discului, zona principală fricțiune rămane liberă, rezultând frânarea slabă...

Oricum Diva nu e campioană la frânare, eu folosesc și frâna spate, mai ales cu pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discul e ok. moto are 21.000 de km. si eu folosesc ambele frane, solo sau cu pasager. ma gandeam ca o fi de la placute, sa fie astea TRW mai naspete....inseamna ca e chestie de obisnuinta. sau mai astept pareri. bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic de TRW. Eu am schimbat anul trecut lichidul de frana si placutele,cu unele noi,carbone lorraine si am simtit o imbunatatire substantiala.Cele vechi mai aveau "carne" pe ele,dar am zis sa le schimb ca le-o venit vremea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

ANVELOPE SUPER PRET !!! eu am luat si ,,no problem " au dot mai vechi gen 2009 2010 dar sunt noi si le-am pus si cred ca am facut bine la buget redus, in loc sa iau sh. vezi pe :http://www.moto-gear.ro/anvelope-moto/cauciucuri-motociclete-493.html. FACETI COMPARATIE CU SH SI VEDETI DIFERENTA



moto-gear.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...