Sari la conținut

PIAGIO APE 50 {carosata}


pedros
 Share

Postări Recomandate

Este vb de varianta italiana a muraveiului, sa vedem care a avut si cine are si ce stie sa faca :viteza de croaziera cu sau fara incarcatura, consum, fiabilitate ETC. veniti cu pareri ca ma-r interesa o catarasca ca asta.

Editat de pedros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La modelul de mai sus iti trebe cat B1 ptr ca are volan si pedale, dar eu ma referea la cei ce au , sa dea detalii.

Mesaj completat

Ia-ti frate muravey si bagam pe ele motoare de japoneze.

De unde sa iau ca cica nici prin moldova noastra nu mai sint

Important este sa aibe cokpit si ghidon.

Editat de pedros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La modelul de mai sus iti trebe cat B1 ptr ca are volan si pedale

Aici sunt foarte curios daca e asa.Legea spune:

"SUBCATEGORIA B1: autovehiculul cu trei sau patru roti având masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg, si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cm3 sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h;"

Respectiva are 400 kg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă-ndoiesc că ar avea 400 kg. Ape-urile sunt majoritatea cu motoare de 49 cmc Âşi pot căra în jur de 200 kg. Există Âşi niÂşte variante (dubiță, basculantă etc.) cu motorizări pe benzină (218 cmc, 2 timpi) sau pe diesel (422 cmc, 4 timpi), ambele având o viteză maximă de cam 60 km/h. Acestea două din urmă sunt făcute să care în jur de 700 kg. Muravey-ul avea cam 250 kg la gol Âşi este echipat cu un motor de 200 cmc, 12 CP. Se conduce cu permis categoria A. Nu sunt sigur dacă este la fel Âşi pentru Ape.

 

Site-ul care vă interesează este ăsta. Găsiți acolo toate variantele Âşi informațiile.

Editat de AdrianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PETRICA, ESTE UNA LA MIZIL, NU MAI STIU IN CE STARE MAI ESTE , SI NICI NU STIU CAT COSTA . DACA VREI MA INTERESEZ

Mesaj completat

PETRICA, ESTE UNA LA MIZIL, NU MAI STIU IN CE STARE MAI ESTE , SI NICI NU STIU CAT COSTA . DACA VREI MA INTERESEZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt foarte curios daca e asa.Legea spune:

"SUBCATEGORIA B1: autovehiculul cu trei sau patru roti având masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg, si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cm3 sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h;"

Respectiva are 400 kg?

Acu ceva timp in urma la noi pe b-dul Iulu Maniu la reprezentanta Piagio , erau la vinzare modele de APE 50 CAR, si ziceau vinzatori ca necesita B1, si de acolo stiu, acum cu greutatea va dau dreptate si nu cred ca are peste 400 kg, dar eu voiam sa aflu daca are cineva.

Mesaj completat

PETRICA, ESTE UNA LA MIZIL, NU MAI STIU IN CE STARE MAI ESTE ,

Afla detali ,motorizare, marca ,si cine o fabrica cilindree,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pedro, vezi ca-i un vehicul f interesant LUAZ 4x4 motor mic , impozit mic, si militar.

Se gaseste de vanzare unu vizual perfect in Targoviste. Ma batea gandul sa iau dar nu am unde sa il tin.

na uite anuntul aici: http://anunt.auto.ro/id-241916-Luaz-969.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde sa iau ca cica nici prin moldova noastra nu mai sint

Important este sa aibe cokpit si ghidon.

Salut de ce te legi de 3 roti sunt mainute de 50cc care se conduc fara carnet arata bine si cele SH nu-s scumpe daca poti le inmatriculezi cele de 500 cc pe mopede si la 5 CP diesel cred ca tine o vesnicie. Dau un site din ungaria unde poti cauta modelele :Aixam, Chatenet, Ligier, Microcar etc. Nu stie nimeni o metoda de a echivala permisul categoria A cu B1 eventual cu ceva probe de conducere teorie dar fara vizita medicala (am strabism in vara cand am schimbat ochelarii a spus Dna doctor cand a vazut casca ca eu conduc? da! pai spunea ca nu ar vrea sa ne intalnim pe drumce sa-i fi spus doar ca nici eu)?

hasznaltauto.hu

Numai bine

 

Mesaj completat

De unde sa iau ca cica nici prin moldova noastra nu mai sint

Important este sa aibe cokpit si ghidon.

Salut de ce te legi de 3 roti sunt mainute de 50cc care se conduc fara carnet arata bine si cele SH nu-s scumpe daca poti le inmatriculezi cele de 500 cc pe mopede si la 5 CP diesel cred ca tine o vesnicie. Dau un site din ungaria unde poti cauta modelele :Aixam, Chatenet, Ligier, Microcar etc. Nu stie nimeni o metoda de a echivala permisul categoria A cu B1 eventual cu ceva probe de conducere teorie dar fara vizita medicala (am strabism in vara cand am schimbat ochelarii a spus Dna doctor cand a vazut casca ca eu conduc? da! pai spunea ca nu ar vrea sa ne intalnim pe drumce sa-i fi spus doar ca nici eu)?

hasznaltauto.hu

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut de ce te legi de 3 roti sunt mainute de 50cc care se conduc fara carnet arata bine si cele SH nu-s scumpe daca poti le inmatriculezi cele de 500 cc pe mopede si la 5 CP diesel cred ca tine o vesnicie.:Aixam, Chatenet, Ligier, Microcar

Mircea nu prea inteleg ce vrei sa zici, cit despre site-ul unguresc e foarte comlicata limba, nu pricep o iota.

Mesaj completat

muravey sunt macar 5 in galati care merg...

 

 

E ,,,,,, vezi ca se poate , incetul cu incetul se fabrica "otetul", ceva preturi te poti interesa? daca vinde cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una nou nouta e la mine in zona.N-are cabina,i-ar in spate nu e inchisa complet,are doar bena de aluminiu parca.Motor de 200cmc de jawa sau cz.Cerea vo 7oo e pe ea dar cred ca e dispus sa negocieze calumea.Am ceva poze pe tel.dar nu le pot descarca dar daca te intereseaza iti pot face altele maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu o oferta la 1800 de euro...sau 1300, am uitat exact...

Sunt simpatice, si cutia de viteze lucreaza bine, asa ca trage si greutate...omu a testat-o cu ea plina de...betivi :laugh:

 

Deci iti recomand daca vrei, ca sunt dragute...si viteza din cate am inteles e de moped...40-50 km/h, aprox..dar nu asta conteaza...ci faptul ca e buna la carat si nu necesita permis :P

 

PS: are un mos una la mine in satucu unde stau acum, si are toba varza...zici ca aterizeaza avioane pe baneasa, asa suna ;)

 

LE: e in 2 timpi parca, janghina

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea nu prea inteleg ce vrei sa zici, cit despre site-ul unguresc e foarte comlicata limba, nu pricep o iota.

Mesaj completat

 

 

 

E ,,,,,, vezi ca se poate , incetul cu incetul se fabrica "otetul", ceva preturi te poti interesa? daca vinde cineva?

La pretul unui Piagio poti cumpara o masinuta care se conduce fara carnet si are 4 roti deci se poate conduce fara probleme si iarna pe cand pe 3 roti cam problematic . La siteul unguresc alegi marca masinii clik pe Gyartmany si dai clic in dreapta pe dreptunghiul rosu unde scrie Kereses. Cam de la 5oo Eur se pot cumpara .Poti cauta pe Googule data despre masinile respective. In Baia Sprie am gasit una de vanzare la 500 cc inmatriculata pe moped dar cere 2000 Eur ceea ce este foarte mult

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut eu o oferta la 1800 de euro...sau 1300, am uitat exact...

Sunt simpatice, si cutia de viteze lucreaza bine, asa ca trage si greutate...omu a testat-o cu ea plina de...betivi :alcy:

 

Deci iti recomand daca vrei, ca sunt dragute...si viteza din cate am inteles e de moped...40-50 km/h, aprox..dar nu asta conteaza...ci faptul ca e buna la carat si nu necesita permis :D

 

PS: are un mos una la mine in satucu unde stau acum, si are toba varza...zici ca aterizeaza avioane pe baneasa, asa suna :bow:

 

LE: e in 2 timpi parca, janghina

 

Bai Orlando,iar te bagi unde habar nu ai.Te rog eu ,din toata inima.Spune oriunde te bagi,ca o faci ca un superAmator.Ca esti nimeni in materie de motociclete si ca atunci cand emiti judecati o faci ca si necunoscator.Cine citeste posturile tale zice ca esti o somitate in materie de motociclete.Nimeni nu stie ca tu,ORL,adica Orlando,nu ai carnet moto,nu ai mers in viata ta pe o motocicleta si dai sfaturi ce nu sunt in concordanta cu experienta ta.Cu atat mai periculoase.Orlando,mars la carnet si dupa primi 30.000 Km vino cu sfaturi.Te pup.Bunu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...