Sari la conținut

7-8 Nov Hai ca e soare!


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 111
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hei.. a mers treaba cu aerisit carburatoare. Ma rog.. a doau zi dimineta rezervorul era gol dar pana la urma l-am pacalit.

Multumeeeesc :)

 

Cu placere! Ma bucur ca a mers. Nu uita si de curatat :P (da-mi un pm daca e, ca sa nu deviem de la topic)

 

Stiu si un service de incredere daca ai nevoie. Da` nu-i fac reclama aici.

 

Oricum, felicitari pentru curaj si ambitie! Putine s-ar fi incumetat sa mearga cu motorul tau pe unde ai mers tu (merita sa il pastrezi, e de incredere!)

 

Pe curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fi multumit si genunchierelor, ce bine era, nu ? :P

 

Da` genunchii nu ma dor! JUR!

 

Ma dor asa: umarul drept, cotul drept, soldul drept (posesor de o julitura zdravana), glezna dreapta si un pic glezna stanga. Am doar o vanataie minuscula deasupra genunchiului drept.

 

Se trateaza cu crema anti-dureri si exercitii usoare si dese ca sa nu blochez articulatiile si stat acasa.

 

In rest, m-am distrat de minune si nu exagerez cu nimic!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

papusa,sunteti bulletproof :P
Ma dor asa: umarul drept, cotul drept, soldul drept (posesor de o julitura zdravana), glezna dreapta si un pic glezna stanga. Am doar o vanataie minuscula deasupra genunchiului drept.

Bullet proof zici ? :)

 

Deci, bagam saptamana viitoare niste Cheile Dobrogei si Gura Dobrogei ? E rost de niscaiva endureala si pe acolo, desi cred ca in conditii mai putin namoloase. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La curatat incerc sa ma bag din nou cu surubelnita proprie, dar pe viitor mi-ar placea sa incerc un service din care nu ies cu mototrul scapand ulei prin padure fiindca mecanicul a "uitat" sa stranga niste suruburi. Nu pot sa-ti trimit PM .. Poate-i faci reclama pe alta cale?

 

Asa cucoana de oras cum e motocicleta asta, cred ca-i cam place si padurea. Daca o mai fericesc si cu un parbriz.. she's a keeper! (ca tot ziceati de cum le vindem :) )

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bullet proof zici ? :)

faptul ca e o leaca julita asta nu inseamna ca nu e bulletproof,eu unul sunt inca uimit da cat de rezistenta este,avand in vedere ca e un pic mai grasa ca un sac de ciment

Deci, bagam saptamana viitoare niste Cheile Dobrogei si Gura Dobrogei ? E rost de niscaiva endureala si pe acolo, desi cred ca in conditii mai putin namoloase. :P

eu m-as baga,vineri si sambata se anunta vreme misto dar parca as face si o Vama,oricum mai e pana atunci

Mesaj completat

faptul ca e o leaca julita asta nu inseamna ca nu e bulletproof,eu unul sunt inca uimit da cat de rezistenta este,avand in vedere ca e un pic mai grasa ca un sac de ciment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da` genunchii nu ma dor! JUR!

 

Ma dor asa: umarul drept, cotul drept, soldul drept (posesor de o julitura zdravana), glezna dreapta si un pic glezna stanga. Am doar o vanataie minuscula deasupra genunchiului drept.

 

Se trateaza cu crema anti-dureri si exercitii usoare si dese ca sa nu blochez articulatiile si stat acasa.

 

In rest, m-am distrat de minune si nu exagerez cu nimic!

:kiss:

 

KetoSpray daca doare serios si se umfla, doar sa nu abuzezi de el ca se obisnuieste prost sau un nurofen unguent pentru chestiile lejere.

 

Bullet proof zici ? :)

 

Deci, bagam saptamana viitoare niste Cheile Dobrogei si Gura Dobrogei ? E rost de niscaiva endureala si pe acolo, desi cred ca in conditii mai putin namoloase. :P

 

Go on, twist the mf knife. Trag tare sa ma misc pana in uichend

 

La curatat incerc sa ma bag din nou cu surubelnita proprie, dar pe viitor mi-ar placea sa incerc un service din care nu ies cu mototrul scapand ulei prin padure fiindca mecanicul a "uitat" sa stranga niste suruburi. Nu pot sa-ti trimit PM .. Poate-i faci reclama pe alta cale?

 

Asa cucoana de oras cum e motocicleta asta, cred ca-i cam place si padurea. Daca o mai fericesc si cu un parbriz.. she's a keeper! (ca tot ziceati de cum le vindem :( )

 

Multumesc.

 

stiu si eu un buzoian chiar. Hai sa vedem ce-i face lui Sally. Il stiu priceput de felul lui si nici nu se arunca gramada peste portofel. Calitatea lucrului o aflam saptamana asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca si pozele de la mine. O sa pun si arhiva completa pe transfer.ro mai tarziu.

 

Foarte frumos, sa va fie de bine riderilor :(

Fane, ai dat cumva cu mobra de pamant sau nu vad eu bine? :P

Mesaj completat

Asa cucoana de oras cum e motocicleta asta, cred ca-i cam place si padurea. Daca o mai fericesc si cu un parbriz.. she's a keeper! (ca tot ziceati de cum le vindem :kiss:

 

Si a mea tot domnita de oras este, dar ce-i mai place la padureee, mama-mama! Da, parbrizul is a must :P. Pai n-o vinde, de ce s-o vinzi? Daca te duce si prin oras si prin paduri, she's a keeper and you're a winner :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La curatat incerc sa ma bag din nou cu surubelnita proprie, dar pe viitor mi-ar placea sa incerc un service din care nu ies cu mototrul scapand ulei prin padure fiindca mecanicul a "uitat" sa stranga niste suruburi. Nu pot sa-ti trimit PM .. Poate-i faci reclama pe alta cale?

 

Asa cucoana de oras cum e motocicleta asta, cred ca-i cam place si padurea. Daca o mai fericesc si cu un parbriz.. she's a keeper! (ca tot ziceati de cum le vindem :) )

 

Multumesc.

 

Buna, am un parbriz mare, de Aprilia, suna-ma 0723409772 sau mail viorel.dima@yahoo.com

Mesaj completat

KetoSpray daca doare serios si se umfla, doar sa nu abuzezi de el ca se obisnuieste prost sau un nurofen unguent pentru chestiile lejere.

 

 

 

Go on, twist the mf knife. Trag tare sa ma misc pana in uichend

 

 

 

stiu si eu un buzoian chiar. Hai sa vedem ce-i face lui Sally. Il stiu priceput de felul lui si nici nu se arunca gramada peste portofel. Calitatea lucrului o aflam saptamana asta.

 

Salut, nu mai incercati ateliere, va recomand pe cei de la Cornu(Cimpina), sunt verificati si recunoscuti, 0723313600 Sorin, eu am fost f.multumit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos, sa va fie de bine riderilor :P

Fane, ai dat cumva cu mobra de pamant sau nu vad eu bine? :)

Pai in afara de Kidrock, toata lumea a dat cu motorul de pamant. Chiar de mai multe ori. Dar cand e pe pamant si de la viteza aproximativ egala cu zero, nu pateste nimic. Asta daca nu e BMW, ca astea au un talent sa ramana fara oglinzi la cel mai mic contact cu pamantul. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos, bre! Bine va sta! Pai io ma plimb pana la Oltenita si-napoi si voi va inamoliti prin Dobrogea? Nu va e un pic rusine? :P

Vaz ca devine o moda datul cu stradale pe forestier. Nu va e mila de ele saracele?

 

PS: Felicitari pentru iesire, gasca si poze! Ne vedem cand ne-om intalni. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar,pai daca le pun cad sigur :)

hai lasa-ti gluma si ziceti unde vagabondam in weekend

io plec cu una din firme in team building, adica sa bem, so pe mine ma scadeti din numaratoare.

 

@fanica: domne, scoate aparatu de pe P si baga-l pe manual sa vezi ce stie micutu, vei fi uimit :P

Mesaj completat

Cu placere! Ma bucur ca a mers. Nu uita si de curatat :( (da-mi un pm daca e, ca sa nu deviem de la topic)

 

Stiu si un service de incredere daca ai nevoie. Da` nu-i fac reclama aici.

 

Oricum, felicitari pentru curaj si ambitie! Putine s-ar fi incumetat sa mearga cu motorul tau pe unde ai mers tu (merita sa il pastrezi, e de incredere!)

 

Pe curand!

 

 

papushe, cele 25 de kilograme ale tale sunt la fel de rezistente pe off-road ca si in viata: They can take anything!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de ce motoare merg, si de traseul ales, ma bag si eu. Vaca mea nu paste pe drumuri prea distruse, dar forestiere rumega cu placere. Ideal ar fi sa gasim o locatie destul de apropiata, ca distractia incepe cand parasim soseaua. Daca facem si o tabara cu foc seara si ramanem la cort pana a doua zi dimineata, cu atat mai bine.

Fiind vorba de 2 zile, vremea nu ma intereseaza.

 

Andrei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de ce motoare merg, si de traseul ales, ma bag si eu. Vaca mea nu paste pe drumuri prea distruse, dar forestiere rumega cu placere. Ideal ar fi sa gasim o locatie destul de apropiata, ca distractia incepe cand parasim soseaua. Daca facem si o tabara cu foc seara si ramanem la cort pana a doua zi dimineata, cu atat mai bine.

Fiind vorba de 2 zile, vremea nu ma intereseaza.

 

Andrei..

ooo daa,uite un om serios,asa mai zic si eu ,propuneri ceva ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem incerca in zona Valenii de Munte, poate e cineva care cunoaste bine zona.. Sunt foarte multe forestiere pe acolo si zona e frumoasa, mai ales in perioada asta.

Preferabil fara prea mult noroi ca am cauciucurile foarte tocite :)

 

Andrei..

Editat de namaste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@fanica: domne, scoate aparatu de pe P si baga-l pe manual sa vezi ce stie micutu, vei fi uimit :)

Sa te vad eu pe tine facand poze din mers pe manual. Sau cand nu ai decat maxim o secunda sa pui mana pe aparat, sa-l pui la ochi si sa apesi pe buton ca sa prinzi o faza misto. Te invit in urmatoarea ta iesire sa incerci sa faci macar atatea poze cate am facut eu acum cu un slr pe manual. Sa vedem cate o sa-ti iasa fata de cate mi-au iesit mie... Sau o sa-ti iasa, dar o sa te injure toti asteptandu-te. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaz ca devine o moda datul cu stradale pe forestier. Nu va e mila de ele saracele?

Unde vezi tu stradale? Au fost niste allroundere. :P

 

Pai in afara de Kidrock, toata lumea a dat cu motorul de pamant. Chiar de mai multe ori. Dar cand e pe pamant si de la viteza aproximativ egala cu zero, nu pateste nimic. Asta daca nu e BMW, ca astea au un talent sa ramana fara oglinzi la cel mai mic contact cu pamantul. :(
Dar tot fara numar si fara semnalizari... :)

Si ce retinem noi din asta:

 

Teorema: forta de atractie dintre oglinzi si Pamant este invers proportionala cu aderenta anvelopelor.

Aplicatie practica: daca scoti oglinzile, motorul nu mai cade. :kiss:

 

Pozele mele:

 

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teorema: forta de atractie dintre oglinzi si Pamant este invers proportionala cu aderenta anvelopelor.

Aplicatie practica: daca scoti oglinzile, motorul nu mai cade. :P

Pai uite ca Mihnea a incercat si asta si n-a mers. El a scapat de oglinzi repede si tot a cazut dupa aia. Sau e vreo diferenta daca le scoti tu sau daca se rup ? :)

Mesaj completat

In functie de ce motoare merg, si de traseul ales, ma bag si eu. Vaca mea nu paste pe drumuri prea distruse, dar forestiere rumega cu placere. Ideal ar fi sa gasim o locatie destul de apropiata, ca distractia incepe cand parasim soseaua. Daca facem si o tabara cu foc seara si ramanem la cort pana a doua zi dimineata, cu atat mai bine.

Fiind vorba de 2 zile, vremea nu ma intereseaza.

 

Andrei..

Frate, tu zici ca Transalpul e vaca ?!? Pai e un vitelus pe langa CBF-uri. Iar de suspensii, ce sa mai zic, ca e la cateva clase deasupra. Asa ca daca noi ajungem cu ale noastre, nu se poate sa nu ajungi si tu cu Transalpul.

 

Mi-ar place si mie la cort, acolo la Gura Dobrogei e o zona superba de ramas la cort. Dar nu cred ca mai e cazul in perioada asta a anului... Deci nu stiu daca e de mers 2 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...