Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Eu vreau sa merg de la inceputul concertului. Deci as vrea sa fiu acolo de la 15:00.

 

Daca vreti si voi sa veniti de la inceput, ar insemna sa ne intalnim la Arc pe la 14:15 si sa plecam la 14:30 spre Romexpo (probabil asta ne-ar garanta si un loc in parcare :)).

 

* Dana, Philip, Zeitzo - propuneti si voi o ora, ca loc eu zic sa fie la Arc, ca-i in drum, eventual pana ne strangem bem si o cafea acolo (ca la Romexpo or sa fie cozile alea luuuuungi la tonetele cu cafea si suc si bere).

Concertul incepe pe la 9, sigur va trebui sa intram pana la 7-8 in incinta, asa ca avem tot timpul...

Trooper canta la 7, poate ii incurajam si pe ei :) ...mie imi plac baietii.

 

cine mai vine din tara? haideti sa ne adunam mai multi, tot nu ajung eu pe la intruniri vara asta..., mi-ar placea sa va cunosc.

 

pana acum s-au anutnat Harghitzenii (lordul de gheata). din Sibiu nu vine nimeni? din Brasov...? etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cria, eu zisesem olecutza mai inainte ca "vreau sa beau" :D, deci daca ma iei pasager, ma prezint la Arc, daca nu, ne intalnim acolo...

:)

 

* bine, bine..., bea tu si pentru mine :box:

te-as lua pasager, dar nu am atash! :D ...vin deja cu pasageru' meu de acasa.

 

Eu vreau sa merg de la inceputul concertului. Deci as vrea sa fiu acolo de la 15:00.

 

Daca vreti si voi sa veniti de la inceput, ar insemna sa ne intalnim la Arc pe la 14:15 si sa plecam la 14:30 spre Romexpo (probabil asta ne-ar garanta si un loc in parcare :)).

 

* eu nu pot sa plec de-acasa mai inainte de 5 pm, sorry!

 

as propune un 6 - 6:30 la Arc pentru cei care vor sa vina. dar astept si alte propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

No noi o sa fim 6 motoare 5 din Harghita(Gheorgheni) si 1 din Salaj (Zalau)

Sper sa ne vedem sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai puteti conta si pe 2 "Vulcanologi" din Buzau,asta cu conditia sa nu plecati inainte de 18.30 de la Arc. :)

 

* Inainte de 18:30 sigur nu...

Va asteptam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu ajung la Arc pe la 5:30 pm, astept pana la 6:30 la intrarea in parc, cu o cafelutza in pahar de plastic alb in mana...

 

cine mai vine acolo, ma gaseste dupa Zburatorul rosu (B-33YGG).

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine si Brasovu (in special Kronstadt) da ne hotaram in seara asta la cat plecam vineri. Ne vedem la o bere Cria.

 

 

* good! ia-l (de gat!) si pe Gixu', ca i-am promis o bere de asta iarna. M-am incalzit intre timp..., pot! :D

 

a la votre!

 

(tu zici de Predeal acuma, ...we. asta, nu? :laugh: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* good! ia-l (de gat!) si pe Gixu', ca i-am promis o bere de asta iarna. M-am incalzit intre timp..., pot! :laugh:

 

a la votre!

 

(tu zici de Predeal acuma, ...we. asta, nu? :blink: )

 

 

esact. vine si gixy se poate ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Cred ca este vorba despre Boss Hoss, nu despre Hoss Boss...

Da ai dreptate, my bad :unsure: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare motociclistilor!

 

Numele meu este Andrei, sunt student si in momentul de fata sunt in State. Am plecat cu programul Work & Travel si main goal-ul meu este sa traversez SUA de la Atlantic la Pacific (sau invers).

 

De ce postez aici?

Am nevoie de ajutorul vostru pentru a lua o decizie cu privire la motocicleta pe care o sa o calaresc mandru nevoie mare :rolleyes:

 

Ma gandeam la un Harley Heritage Softail ca imi place la nebunie. Ma ia cu fiori cand o vad pe strada sub cate un barbos. Dar cei de la Eagle Rider au niste oferte bune pentru alte tipuri de motoare (One Way Special) si deoarece nu stiu daca reusesc sa strang banii pentru a inchiria un Heritage Softail, consider valabila optiunea Honda 750 aero (e in oferta). Dati-mi o parere despre motor, ca nu am incalecat-o niciodata. Voi, cunoscatorii, ati pleca la un drum de > 6000 km in 2 saptamani pe motorul asta?

 

Cheltuielile cu benzina si celelalte precum motel, hrana si altele sunt acoperite deja. Ma tot gandesc sa fac totusi un efort si sa iau Heritage Softail, chiar daca o sa ma coste 2200 $ numai inchirierea pentru 10 zile.. :huh:

 

Va rog, dati-mi un reply. Va trimit poze :huh: Promit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare motociclistilor!

 

Numele meu este Andrei, sunt student si in momentul de fata sunt in State. Am plecat cu programul Work & Travel si main goal-ul meu este sa traversez SUA de la Atlantic la Pacific (sau invers).

 

De ce postez aici?

Am nevoie de ajutorul vostru pentru a lua o decizie cu privire la motocicleta pe care o sa o calaresc mandru nevoie mare :rolleyes:

 

Ma gandeam la un Harley Heritage Softail ca imi place la nebunie. Ma ia cu fiori cand o vad pe strada sub cate un barbos. Dar cei de la Eagle Rider au niste oferte bune pentru alte tipuri de motoare (One Way Special) si deoarece nu stiu daca reusesc sa strang banii pentru a inchiria un Heritage Softail, consider valabila optiunea Honda 750 aero (e in oferta). Dati-mi o parere despre motor, ca nu am incalecat-o niciodata. Voi, cunoscatorii, ati pleca la un drum de > 6000 km in 2 saptamani pe motorul asta?

 

Cheltuielile cu benzina si celelalte precum motel, hrana si altele sunt acoperite deja. Ma tot gandesc sa fac totusi un efort si sa iau Heritage Softail, chiar daca o sa ma coste 2200 $ numai inchirierea pentru 10 zile.. :huh:

 

Va rog, dati-mi un reply. Va trimit poze :huh: Promit!

Ia HARLEY si traieste legenda. In UE daca ai fi fost te-as fi indemnat la Honda.

Ride to live, live to ride!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* sustin ce spune Alex. si eu as face exact acelasi lucru, daca as fi acolo. Harley pentru mine este o emblema pentru drumul ala de la est la vest (sa invers).

 

baft!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh: Multumesc!

 

Ma gandeam chiar azi sa iau o decizie ca se apropie ziua cand o sa plec, si trebuiesc facute rezervari din timp. Ideea de baza e ca 1000 $ in plus sunt niste bani, dar dupa ce musc din Grand Cannyon si Death Valley pe un Harley, vor fi meritat fiecare cent in plus. Banii vin si se duc.. Abia astept sa plec! Va trimit poze :rolleyes:

 

P.S.: Mai vine cineva? Deocamdata sunt singur cuc :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare am si eu o intrebare sper ca nu-i bai ca o pun pe topicul acesta dar mi se parea cel mai potrivit. care va mai aduceti aminte de serialele alea cu Renegade cu Lorenzo Lamas in rolul principal? eu tot incerc sa fac rost de episoade dar nu gasesc nicaieri si nici la tv nu mai ruleaza de mult timp. nu stiti careva ceva sau sa aveti o idee? ma apuca nostalgia dupa perioada "tineretii" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Death Valley e cool dar mai cool sunt drumurile mai mici neasfaltate din zona! Nisip, crajme cu rednecks si badoage de bere gaurite. Dar ai grije la sand people. Pe drumul spre Vegas (sper ca nu uiti sa ajungi si acolo) gasesti spelunca unde zice-se ca sunt cei mai buni burgeri din lume, sau primii, sau dreaq stie.

Distractie maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Billy Lane a intrat in inchisoare dupa ce a accidentat mortal un motociclist pe atustrada,conducand beat.

 

Link: http://www.floridatoday.com/article/200908...5001/1006/rss01

 

Mic citat din articol:

 

"Circuit Court Judge Robert Berger also sentenced Lane to three years of probation and suspended his driver’s license for life.

 

Lane also must attend a victim awareness class and undergo random drug and alcohol testing during his probation. He already has completed a court-ordered class about driving under the influence, his attorney said."

post-7907-1250435140_thumb.jpg

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Billy Lane a intrat in inchisoare dupa ce a accidentat mortal un motociclist pe atustrada,conducand beat.

 

Link: http://www.floridatoday.com/article/200908...5001/1006/rss01

 

Mic citat din articol:

 

"Circuit Court Judge Robert Berger also sentenced Lane to three years of probation and suspended his driver’s license for life.

 

Lane also must attend a victim awareness class and undergo random drug and alcohol testing during his probation. He already has completed a court-ordered class about driving under the influence, his attorney said."

 

 

Nasol.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Revin cu vesti despre longest ride: Atlantic - Pacific (Cape Cod - New Hampshire - Niagara - Chicago route 66 - Tulsa - Flagstaff - Grand Cannyon - Hoover Dam - Las Vegas - Death Valley - Los Angeles)

 

M-am razgandit cu privire la inchiriatul motorului. Am pus frumusel mana pe computer, am cautat si am gasit: Cumparat Honda Shadow VT 700 cmc, 1986 all stock, cruiser style, sadle bags, black. Schimbat guma spate, placute, asigurare, inspectie.. Cumparat geaca din piele old school type cu zipper oblic, chaps, boots, manusi piele, GPS (used, dar eftin), cort, sac de somn, goggles, schimbat casca, pus priza pentru GPS.

 

Urmeaza un luciu sticla, o pereche de leather throttles si schimb fluide ambreiaj si frana.

 

Ma asteapta 4000 de mile.

 

Orice sfaturi sunt bine - venite. E prima mea experienta de gen. Daca e cineva in State si vrea sa vina, astept mesaj :)

 

Poze curand..

 

 

Mesaj completat

ai grije la sand people.

 

Pe drumul spre Vegas (sper ca nu uiti sa ajungi si acolo) gasesti spelunca unde zice-se ca sunt cei mai buni burgeri din lume, sau primii, sau dreaq stie.

 

 

Ce sand people frate? Ce-s aia? Un fel de rednecsi?

 

Burgerii de care am auzit eu sunt undeva la un restaurant pe route 66.. Cica sunt bestial de buni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu vesti despre longest ride: Atlantic - Pacific (Cape Cod - New Hampshire - Niagara - Chicago route 66 - Tulsa - Flagstaff - Grand Cannyon - Hoover Dam - Las Vegas - Death Valley - Los Angeles)

 

M-am razgandit cu privire la inchiriatul motorului. Am pus frumusel mana pe computer, am cautat si am gasit: Cumparat Honda Shadow VT 700 cmc, 1986 all stock, cruiser style, sadle bags, black. Schimbat guma spate, placute, asigurare, inspectie.. Cumparat geaca din piele old school type cu zipper oblic, chaps, boots, manusi piele, GPS (used, dar eftin), cort, sac de somn, goggles, schimbat casca, pus priza pentru GPS.

 

Urmeaza un luciu sticla, o pereche de leather throttles si schimb fluide ambreiaj si frana.

 

Ma asteapta 4000 de mile.

 

Orice sfaturi sunt bine - venite. E prima mea experienta de gen. Daca e cineva in State si vrea sa vina, astept mesaj :)

 

Poze curand..

 

* bun asha.

cand pleci mai exact?

 

bafta multa si Fortza fie cu tine!

 

(astept poze si relatari detaliate de la fatza locului :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...