Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

* bun asha.

cand pleci mai exact?

 

bafta multa si Fortza fie cu tine!

 

(astept poze si relatari detaliate de la fatza locului :) )

 

 

neaparat poze.

cit te-a costat toata treaba si cit ar fi costat daca inchiriai moto?

ps:drum bun &ride hard!

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* bun asha.

cand pleci mai exact?

 

bafta multa si Fortza fie cu tine!

 

(astept poze si relatari detaliate de la fatza locului :) )

 

 

Pe 15 septembrie, dar pentru mine e ca maine. Ma iau cu munca, si timpul trece pana sa realizez. Pana atunci mai strang ceva verzisori, ca dupa ce-am pus la punct Murgu` am ramas nitel cam chel. Mai am de umblat la roata fata - are putintel de joc (anormal cred, ca e cam marisor) si sta cam infranata (voi ce credeti?)

 

Off topic: Am un ventiltor electric pe radiator, insa nu l-am vazut niciodata in functiune. E normal? Motorul a fost si fierbinte rau, intr-o zi fierbinte. Motorul merge uns, nu zice nimic :)

Mesaj completat

neaparat poze.

cit te-a costat toata treaba si cit ar fi costat daca inchiriai moto?

ps:drum bun &ride hard!

 

 

Daca inchiriam un HD Heritage Softail ma ajungea 2200 $ pentru 10 zile (140 $ pe zi, la > 7 zile 114 $ pe zi + taxa de poluare + 750 $ drop off fee VEZI http://www.eaglerider.com). In afara de banii astia erau necesari inca 1000 $ in cont, polita in caz de furt.

 

Am cumparat Shadow cu 1400 $ in stare buna, schimbat guma spate si facut acte, asigurare, luat numere.. total in jur de 2000 $ deci cam aceeasi treaba. Ce e misto in toata faza asta e ca raman cu motocicleta, si nu ma grabeste nimeni sa ajung la destinatie. Unde am chef opresc, pot schimba oricand destinatia.. Vreau sa hoinaresc un pic, nu sa bat vreun record. In plus, oricum nu aveam inca 1000 $ de pus in cont la prafuit :)

Mesaj completat

....si sta cam infranata (voi ce credeti?)

 

Sa fie de vina frana sau rulmentii? Cine are Shadow, poate ma ajuta si pe mine

Editat de letgo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

* da, a fost lansarea pe 8 septembrie, da' inca nu cred ca a aparut on-line. Mai astept...

 

stie cineva cum se cheama piesa din generic (de la inceputul fiecarui episod) si cine o canta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bob Thiele Jr teamed up with guitarist/songwriter/and all around badass Dave Kushner of the band Velvet Revolver, as well as famed musician Curtis Stigers (who sings it.) The three are in works to lay down a full recording of the song to be available soon. Further details to follow…

 

Lyrics so far:

Ride into this world

 

All alone

 

God takes your soul

 

You’re on your own.

 

The crow flies straight

 

A perfect line

 

On the devil’s back

 

Until you die.

 

Gotta look this life in the eye.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, a fost lansarea pe 8 septembrie, da' inca nu cred ca a aparut on-line. Mai astept...

 

stie cineva cum se cheama piesa din generic (de la inceputul fiecarui episod) si cine o canta?

Deja am primele doua ep. sunt penale rau :grinbandit: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anuntul ala e destul de vechi, de pe vremea primului sezon, dar nimic. Eu unu am extras-o direct dintr-un episod. Pusa insa pe mobil ca ringtone, nu e suficient de "zgomotoasa". :grinbandit:

 

LE: ma refeream, bineinteles, la melodia de inceput. Episoadele pot fi gasite pe torrente, un tracker gratuit fiind http://eztv.it/ (specific seriale tv). Maine episodul 3 :unsure:

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anuntul ala e destul de vechi, de pe vremea primului sezon, dar nimic. Eu unu am extras-o direct dintr-un episod. Pusa insa pe mobil ca ringtone, nu e suficient de "zgomotoasa". :grinbandit:

 

LE: ma refeream, bineinteles, la melodia de inceput. Episoadele pot fi gasite pe torrente, un tracker gratuit fiind http://eztv.it/ (specific seriale tv). Maine episodul 3 :unsure:

Sa vedem ce surpriza ne rezerva si ep 3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Victory

HD

Yamaha

Indian

Honda

 

......sau alte sugestii! Sper sa va ocupe timpul cu placere aceste video-uri!

Numa bine si sanatate :alcy:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Mihai,da te lasa aia sa umblii cu ei?hahaha....asa pletos si cu ghidon negru???hahaha

 

auzi,da legea aia timpita,inca nu a fost aprobata?

 

sunt relaxati baietii acolo, tare era ala cu scooterul portocaliu :angry:

 

ce charity a fost daca a fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heheheh.... ce sa faci, mai frumos nu poci fi. Ba e in vigoare legea cu patchurile, dar din club cine e peste Road Cpt le poarta. Oricum la cateva sute de "fete vesele" nu comenteaza nimeni. La cateva bucati de drum unde era "iarba uscata si fantanile otravite" am avut si insotitori cu ochi albastri ca sa se asigure organul ca nu incepe al treilea razboi mondial.

Mai distractivi au fost ceva carali din ceva satuc unde luai a treia carte (intr-o crajma) care au venit si au intrebat dece am ales tocmai satucul cu pricina si daca nu putem data viitoare sa nu mai venim pe acolo... in timp ce ala de la bar care vandu-se mai multa bere decat in tot anul urla peste rasetele noastre ca garanteaza el pentru noi si suntem invitatii lui oricand.

 

Acvila, ala cu scuterul si au l-am vazut numai pe filmarea asta (gasita pe youtube), si nu garantez ca dupa iesirea din parcare nu a primit un bocanc peste gulie. Oricum era chiar inceputul cand toata lumea iesea din parcare dupa urletul la microfon al unui tip de bine : "RIDE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!!!"

NU vad oricum cum o putut rata scuteristul nostru semnele mari care citeau "JAPPA WILL BE CRUSHED!" sau " HELLS ANGELS POKER RUN - INVITATION ONLY". Dar poate trecea si el pe acolo si nu a putut rezista tenatatiei ...

 

Partea cea mai tare e ca am avut a 4-a mana (trei dame) dupa vre-o 500 de km si vre-o 8 ore de tura si am castigat o gramada de jucarii (genti de piele pt motor, o casaca, ceva voucher la o firma de tatuaj, manusi...etc...) Si mana care a dus potul a fost 3 popi...

Pacat ca nu pot sa fac poze si filmari... dar va imaginati voi cam cum a fost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in principal e pedepsita "gang affiliation" in principal. Banarea patchurilor unor MC rezulta din asta. Bine inteles ca este o disputa care se perpetuaza si la curte si avocatii HA inca se bat pentru a scoate HA de sub denumirea te gang si al pune sub titulatura de club motociclistic.

Oricum este o mare prostie! Daca cineva isi pune pe geaca niste semne care inseamna "ferea", "bad company", "not to be fucked with" si e the real deal, consider ca e mai safe pentru public decat unul in civil!.

In fine... puii mei... pe de alta parte e de inteles intentia autoritatilor de a inegri putin imaginea cool a gangurilor de aici pentru ca la momentul asta sunt mult prea populare ... cineva imi zicea ca si bunica-sa e in gang...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in principal e pedepsita "gang affiliation" in principal. Banarea patchurilor unor MC rezulta din asta. Bine inteles ca este o disputa care se perpetuaza si la curte si avocatii HA inca se bat pentru a scoate HA de sub denumirea te gang si al pune sub titulatura de club motociclistic.

Oricum este o mare prostie! Daca cineva isi pune pe geaca niste semne care inseamna "ferea", "bad company", "not to be fucked with" si e the real deal, consider ca e mai safe pentru public decat unul in civil!.

In fine... puii mei... pe de alta parte e de inteles intentia autoritatilor de a inegri putin imaginea cool a gangurilor de aici pentru ca la momentul asta sunt mult prea populare ... cineva imi zicea ca si bunica-sa e in gang...

 

O fi vrut sa zica ca gang-ul a fost in bunica-sa :angry: :( :D All jokes aside, sunt MC-uri vechi care aveau "detasamente" de femei, full members. Nu cred insa ca e cazul la HA, dar s-ar putea sa gresesc, MC-urile nu m-au interesat cu adevarat niciodata.

 

Oricum, foarte multi si cred ca si distractia pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...