Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Bah nu stiu, dar noi ne-am pregatit sala, niste jointuri cat antebratul, pipe si liniute, beuturici si altele... Casa de cultura va fi full si ca niste studenti avizi de educatie vom viziona dramatizarea... heheheheheh.... maine seara la 8 jumate... hehehhehe

 

Deja e dictatura bag pixul... cu pasi mici catre comunism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bine facut SOA, dar pacat ca e spre drama un pic! Primele sezoane au multe faze tari de tot!

Vizonare placuta!

Cu privire la restrictii se pare ca sistemul vrea sa aiba control total, si eu lucrez in sistem si deja apar niste aparaturi care stie exact unde esti si daca ti-ai facut norma si in plus mai trebuie sa le aduc si acasa dupa mine! :laugh: Oricum o sa am eu "grija de ele" !

Oricum ideea e ca totul e sa fie control si informatii cat mai detailiate, sincer a-si prefera sa stau undeva in mijlocul padurii!

Numa bine si sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut, baut, placut!

A fost super tare, cu urale si mult fum de toate felurile. Nu am fost dezamagiti de pilot!

Monkey- un tovaras- high as a kite si cu privirea pierduta imi spune pe la 2 dimineata "bah, mie mi frica de ma-sa" buahahahhaha... mi-a trebuit vre-o 10 minute sa ma prind ca era vorba de ma-sa personajului principal.

Mahmurealaaaaaaaa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.shoppingbike.com/Custom/Harley_...te.asp?fkPage=1

ma lamureste cineva ce-i cu preturile astea??? :laugh:

nu poate fi adevarat!

 

nu stiu daca in acceptiunea voastra voi fi sau nu on topic, dar neaparat vreau sa va povestesc (aici pt ca aici s-a discutat).

am trimis si eu vreo 8 mesaje "vanzatorilor" din linkul de mai sus; si mi-a raspuns 1.

copy - paste ... daca intampinati probleme de italiana traduc.

so....

 

esgroupama@aol.com to me

show details 19 Oct (2 days ago)

 

2001 Harley-Davidson Dyna,1450cmc,25600km,2100 euro

 

 

Salve,

 

Prezzo della moto è di € 2100.

Vendo la moto perchĂŠ mi sono separato dalla mia ragazza e dobbiamo dividere i soldi, cosi sono tornato a vivere nel mio paese - Spagna. La moto si trova

con me.

La moto è come nelle immagini, è in buono stato all'interno ed esterno. Non ha mai subito alcun incidente, nessun graffio e danno è in condizioni buone e

voglio trovare un compratore serio.

Per la consegna possiamo usare una società di trasporto e consegna specializzata in questo settore.

Il costo del trasporto sarebbe quasi di € 280, penso sia un prezzo conveniente.

La società si occupa di tutta la documentazione necessaria per l'immatricolazione e per il passaggi di proprietà.

Aspetto una vostra risposta.

 

Grazie

 

(mi-a atasat vreo 10 poze; superb motorul... recunosc)

Apoi ii raspund:

 

Ciao,

 

Grazie del tuo risposto; non devi preocuparti per transporto; poso venire io con un amico per vedere la moto; solo devi dirmi dove e quando.

 

Grazie.

 

iar el insista:

 

esgroupama@aol.com to me

show details 16:34 (15 hours ago)

 

 

Salve,

 

Per altre informazioni il mio numero di telefono: 0034 634704159

La moto si trova a FORONDA in Spagna con me, ha targa spagnola ed è registrata a mio nome.

Io pago il trasporto (280 euro) fino al vostro indirizzo.

Io porto La moto alla società di trasporto e la lascio in loro custodia, lei deve di pagare il passaggio di proprietà e le tasse di immatricolazione della moto nel vostro paese- 380 euro.

Dopo che la moto verrà verificata dai loro esperti (meccanici e documentazione) vi sarà rilasciato un certificato di garanzia per un anno.

La società di trasporto vi contatterà con i dettagli della moto per la transazione vi verranno dati gli estermi di conto corrente su quale fare l'acconto. Dovrete

depositare l'acconto nella loro banca del 50% del prezzo della moto. I soldi restano nella loro banca fino alla fine della transazione per garanzia della società di trasporto non per me, a me non serve nessuna garanzia... mi fido di lei. Il conto bancario vi verrà fornito dalla societa al momento opportuno (metodo di pagamento - bonifico bancario).

Appena la società avrà ricevuto la conferma del bonifico di acconto la moto partirà per il vostro indirizzo.

La moto arriverà tra 8 - 10 giorni lavorativi.

Appena la moto sarà al vostro indirizzo farete tutte le prove che ritenete fare, se non acconsentite dopo aver anche provato la moto, la società vi rimborserà soldi 50% e pagherete il ritorno della moto nel mio paese 280 euro.

Avrà 10 gg ha disposizione per controllare e verificare la moto.

Lei deve capire che i soldi non arrivano a me fino alla fine della transazione, dopo conclusa la transazione mi daranno i soldi.

Se siete d'accordo con questo tipo di transazione ed loro condizioni, ho bisogno del :

vostro nome, cognome, indirizzo, c.a.p, città, paese,numero di telefono, dopo di che porto la moto alla società

per fare le carte al vostro nome ed tutte le intestazioni. """

Questa azienda lavora molto facile ed è molto sicura.

Aspetterò la vostra risposta.

 

Mio numero di telefono :0034 634704159

 

Grazie. Distinti saluti.

 

 

uai, cate i-as mai spune... numai de sanatate! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos :D

 

Mesaj completat

faza din clip era ca :e supraestimat acest motor legendar-HD

ca l-au ftt pe erik buell care pana la urma a scos performanta folosind motoare HD si nu numai( cine stie povestea f bine)

ca altii fac motoare mai performante etc...cred ca de japonezi era vb, a zis 4 fabricanti, m-am gandit la THE BIG FOUR: HONDA, YAMAHA, SUZUKI, KAWASAKI

dar pana la urma e o moda, ca si cu cafe racerele - macar alea continua sa evolueze ca performanta, nu foloseste nimeni suspensii antice pe un motor ca lumea. deja lumea cauta sa foloseasca furci upside-down chiar daca aspectul e inspirat din anii 60. norton a scos acum frumuseatea aia de cafe facer :laugh: e absolut superb

da sigur stiti deja ceea ce zic eu, asa ca ...

Mesaj completat

cafe facer...am vrut sa zic...racer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

* bey, ce ma 'nervezi!

vreau si eu sa fiu bad ass :laugh:

ce zici, punem mana de la mana si ne luam amandoi un Iron? ;)

mergi tu o luna cu el, eu o luna :D

si ne facem si fratzie. cu bandane, cizme, veste, tot tacamu'. primim si fete, daca e. eu o sa fiu presedinta si tu presedinte.

 

way of living...!

 

si p-astea a le noastre le tinem sa le facem de ras :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, ce ma 'nervezi!

vreau si eu sa fiu bad ass :laugh:

ce zici, punem mana de la mana si ne luam amandoi un Iron? :D

mergi tu o luna cu el, eu o luna ;)

si ne facem si fratzie. cu bandane, cizme, veste, tot tacamu'. primim si fete, daca e. eu o sa fiu presedinta si tu presedinte.

 

way of living...!

 

si p-astea a le noastre le tinem sa le facem de ras :P

Bei nu-i nevoie sa te enervezi, trebuie doar sa te motivezi si problema se rezolva!

Eu m-am enervat si uite rezultatul http://www.youtube.com/watch?v=T9v9K1UOcBA si o poza de azi post-25613-1288201374_thumb.jpg l-am scos la plimbare si am facut vreo 5 km cu ea prin curte (UHAaa), ca pe afara umbla "JINGALAU" si n-am numar, stop pe spate, semnalizari....etc!

Eu deja am o fratie si imi e bine in ea si cu placere primim fete (dar numa cu dinastea cu centrul de greutate mai jos)!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hehehe, arata meserie!

da' nu inteleg prea bine de ce-ai pus oglinzile cu "sageata" in sus(?)

 

si ...unde-i sisy-baruuuuuuuul?!

 

cu motivatia, ai dreptate, ce sa zic. eu ma 'nervez asa, din simpatie. adica nu-mi pare rau, dar ma scoate din sarite! :laugh:

ca-i cam pese mana acu' sa tin si-o casa si doua motoare. da' mai vad eu peste un an - doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos :D

 

Mesaj completat

faza din clip era ca :e supraestimat acest motor legendar-HD

ca l-au ftt pe erik buell care pana la urma a scos performanta folosind motoare HD si nu numai( cine stie povestea f bine)

ca altii fac motoare mai performante etc...cred ca de japonezi era vb, a zis 4 fabricanti, m-am gandit la THE BIG FOUR: HONDA, YAMAHA, SUZUKI, KAWASAKI

dar pana la urma e o moda, ca si cu cafe racerele - macar alea continua sa evolueze ca performanta, nu foloseste nimeni suspensii antice pe un motor ca lumea. deja lumea cauta sa foloseasca furci upside-down chiar daca aspectul e inspirat din anii 60. norton a scos acum frumuseatea aia de cafe facer :laugh: e absolut superb

da sigur stiti deja ceea ce zic eu, asa ca ...

Mesaj completat

cafe facer...am vrut sa zic...racer

 

 

Intodeauna am apreciat guristii sau guristele care injura fara sa priceapa si vorbesc fara sa stie.

 

Antireclama aia e facuta de un ceacanau (Erick Buell) care a scos milioane de pe urma motorului de Sportster - ala pe care il blameaza el. Tot ce a facut a fost sa maresca niste valve, sa lungeasca niste arcuri la ele, sa faca porting la heads, sa puna niste came cu 5 minute mai suparate si sa sportivizeze un cadru (cu inspiratii japoneze)

Acum XR-ul are motor mai performant decat buell-ul din 2009 si e un motor de strada.... etc...

Daca ai cunoaste istoria lui Erick ai vedea ce maniac era dupa motoarele Harley si cum brusc dupa vre-o cateva zeci de ani a hotarat brusc - dupa ce i-au taiat macaroana pentru ca motoarele lui nu se vindeau - ca Harley-ul e un rahat.

Sunt firme de renume care lucreaza cu HD si au facut modificari mult mai tari si mai adevarate decat Buell... vezi bakers, Jim's. S&S etc... poate vrei sa vezi cum arata nu sportster de 1500 de cc cu niste HP pe care un VTR numai i-ar visa? Chiar Screamin Eagle - bucata din firma HD care se ocupa cu piesele de performanta poate scoate lucruri mai suparate decat vestitul Buell...

Asa ca nu folosi isteriile unui frustrat ca sa arunci cu rahat!

 

Si ca sa trecem la vorbele tale personale, spune faimoasa zeita a motociclismului care e cel mai performant cruiser la ora actuala?

Sau spune pe cine copiaza oricare dar ORICARE model de cruiser al faimoaselor 4 firme mari citate?

 

Te-ai cracanat de cafe racere pentru ca l-ai vazut pe Timberlake sau cum il cheama pe ceacanaul ala pe asa ceva?

Eu dau 2 scuipati pe oameniii care isi aleg motoarele in functie de moda!

Ai auzit de Norton? Cand? Ieri?

Auzi la ea furci upside down, mai sa fie... sa nu zici ca este si discuri pe frane... sau cum ii zice frane pe discuri? Sau pe bigudiuri?

 

Si nu am scris asta ca sa te educ! Am scris ca sa-ti dau peste poponeata, pentru ca sunt un pasionat de Harley-uri. Si nu le cunosc din auzite ci din garaj. Iar oricine arunca cu caacat din rautate gratuita , habarnist si aierian, ma jigneste personal pentru ca eu si motorul meu suntem una. Asa ca ia-ti jucaria de japoneza de caacat si mergi si ascute creioane in alta parte!

Mesaj completat

Fiindca banuiesc ca iti cunosc partenerul nu te-am injurat asa cum trebuie! Dar meritai!

Editat de Shobolanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hehehe, arata meserie!

da' nu inteleg prea bine de ce-ai pus oglinzile cu "sageata" in sus(?)

 

si ...unde-i sisy-baruuuuuuuul?!

 

cu motivatia, ai dreptate, ce sa zic. eu ma 'nervez asa, din simpatie. adica nu-mi pare rau, dar ma scoate din sarite! :D

ca-i cam pese mana acu' sa tin si-o casa si doua motoare. da' mai vad eu peste un an - doi.

Oiiiii apoi nu stiu de ce ai fugit tu la germani cred-ca singura motivatie ar fii ca au fost impreuna in al doilea razboi mondial cu japonezii ;)

Oricum germanu' e german si asta se stie ca nu-i prostie, dar no eu personal nu am cum sa trec la alta categorie de motoare, ieri m-am dat cu o Yamaha R1 (inafara de acceleratia turbata nimic nu m-a atras) oricum cu dragstar-ul de 1100cc am invartit roata in gol si cu a II-a, cu a III-a n-am avut unde sa incerc si crede-ma ca avea zambetul pana la urechi ceeace R1 nu a reusit sa faca!

Sisibar nu o sa aiba jucaria asta dar ape-ul o sa apara cand o sa primesc niste raspunsuri de la cineva ca mi le trimite si lamurim preturile!

Vineri imi vin actele and crap, desi afara sunt -5 grade si sigur o sa mai scada tot bag o tura :laugh: !

Ship Ahoi..... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intodeauna am apreciat guristii sau guristele care injura fara sa priceapa si vorbesc fara sa stie.

 

Antireclama aia e facuta de un ceacanau (Erick Buell) care a scos milioane de pe urma motorului de Sportster - ala pe care il blameaza el. Tot ce a facut a fost sa maresca niste valve, sa lungeasca niste arcuri la ele, sa faca porting la heads, sa puna niste came cu 5 minute mai suparate si sa sportivizeze un cadru (cu inspiratii japoneze)

Acum XR-ul are motor mai performant decat buell-ul din 2009 si e un motor de strada.... etc...

Daca ai cunoaste istoria lui Erick ai vedea ce maniac era dupa motoarele Harley si cum brusc dupa vre-o cateva zeci de ani a hotarat brusc - dupa ce i-au taiat macaroana pentru ca motoarele lui nu se vindeau - ca Harley-ul e un rahat.

Sunt firme de renume care lucreaza cu HD si au facut modificari mult mai tari si mai adevarate decat Buell... vezi bakers, Jim's. S&S etc... poate vrei sa vezi cum arata nu sportster de 1500 de cc cu niste HP pe care un VTR numai i-ar visa? Chiar Screamin Eagle - bucata din firma HD care se ocupa cu piesele de performanta poate scoate lucruri mai suparate decat vestitul Buell...

Asa ca nu folosi isteriile unui frustrat ca sa arunci cu rahat!

 

Si ca sa trecem la vorbele tale personale, spune faimoasa zeita a motociclismului care e cel mai performant cruiser la ora actuala?

Sau spune pe cine copiaza oricare dar ORICARE model de cruiser al faimoaselor 4 firme mari citate?

 

Te-ai cracanat de cafe racere pentru ca l-ai vazut pe Timberlake sau cum il cheama pe ceacanaul ala pe asa ceva?

Eu dau 2 scuipati pe oameniii care isi aleg motoarele in functie de moda!

Ai auzit de Norton? Cand? Ieri?

Auzi la ea furci upside down, mai sa fie... sa nu zici ca este si discuri pe frane... sau cum ii zice frane pe discuri? Sau pe bigudiuri?

 

Si nu am scris asta ca sa te educ! Am scris ca sa-ti dau peste poponeata, pentru ca sunt un pasionat de Harley-uri. Si nu le cunosc din auzite ci din garaj. Iar oricine arunca cu caacat din rautate gratuita , habarnist si aierian, ma jigneste personal pentru ca eu si motorul meu suntem una. Asa ca ia-ti jucaria de japoneza de caacat si mergi si ascute creioane in alta parte!

Mesaj completat

Fiindca banuiesc ca iti cunosc partenerul nu te-am injurat asa cum trebuie! Dar meritai!

 

 

te-ai atacat degeaba cu tot HD tau ca n-am aruncat cu cacao in nimeni si nimic dar te-ai trezit tu! n-am injurat pe nimeni din cate imi amintesc si video-ul be pur si simplu un clip care ia la mishto HD din diverse motive.

Buell n-a folosit numai motoare de HD asa ca las-o balta.

ia-ti daca vrei un cuier de motor de 350kg pune-ti tu furca de 7 m, cu springuri, ia curba dupa 5 minute si lasa-i pe altii sa se dea cu Buell sau alte motoare capabile.

vb de parca ai avea habar tu unde sunt si cu ce ma ocup . eu vad cafe racere in fiecare weekend si multe alte motoare pe care altii le vad numai in poze, stau de vb cu proprietarii si da, pot sa zic ca am tras niste concluzii. si daca japonezele sunt de cacao, atunci vezi cine a folosit pt prima data frana pe disc si nu numai. ia uite-te cat au evoluat japonezii in anii 70-80, si unde au adus motociclismul. daca era dupa harley ne dadeam cu tehnologia anilor 50 si acum! motociclismul de azi este ceea ce este datorita japonezilor!!!

nu-s anti harley dar e supraevaluat pe degeaba. si 1500cc si 100 000 de cai nu inseamna performanta.

 

peste ceva timp o sa-ti trimit poze cu atelierul meu sa vezi si tu cu ce ma ocup ca sa nu mai zici ca-s habarnista si ca n-am auzit de Norton sau "whatever"...

 

cheers!

 

 

 

 

Mesaj completat

si ca fapt divers, am un amic cu harley de 1200 care recent a fost la dealer sa-si cumpere ulei. i-au cerut 70 lire doar ca e special pt harley cica. :laugh: aici in mod normal uleiul nu depaseste 35 lire, ma refer la motul, 4l de ulei plus filtru-care e moca. si orice cacao de accesoriu cum spui tu ,e la un pret aberant. acelasi lucru il fac si cei de la BMW , pt ca vezi-doamne e bmw. si tre' sa coste un suport de bagaje 1000 euro cand valoarea reala nu depaseste 200....

pt ce? pt nume ?

 

 

Mesaj completat

btw, timberwho? nu ma uit la tv de vreo 3 ani....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca banuiesc ca iti cunosc partenerul nu te-am injurat asa cum trebuie! Dar meritai!

Banuiesti gresit!

pe ghetzoasa mea "o cheama" altfel si nu prea frecventeaza forumismul... e ocupata sa devina doftor si n-are timp de harley-bashing, ba chiar n-ar deranja-o un Cross-bones

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

harley-bashing my asS....am scris sub clip: no offence dar ppl don't know how to read.

era harley bashing daca puneam link catre clipul "the f word" dar nu am acea parere despre harley sau harley riders...si nici n-o sa am vreodata.

 

Mesaj completat

the f work=episod south park (cu bikeri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

harley-bashing my asS....am scris sub clip: no offence dar ppl don't know how to read.

era harley bashing daca puneam link catre clipul "the f word" dar nu am acea parere despre harley sau harley riders...si nici n-o sa am vreodata.

 

Mesaj completat

the f work=episod south park (cu bikeri)

 

 

 

 

 

pfff,nu-mi vine sa cred ce vad aici!am avut shadow,acuma am un vn classic de 1,5 dar sa fim seriosi!nu stiu ce termeni sa folosesc sau cum sa explic,deci ii d-zo undeva intr-un loc si harleyul ii undeva mult mai sus!intelegi?vorbim aici de lucruri sfinte deja!

eu acuma am tras de multe motoare la viata mea,si mno,nici vn ul de 1,5 nu e jucarie dar nu cred ca ai habar pana unde tragu intr antaia de un (cuvant urat) de nightster! sa nu vorbesc de street bob,dar fac pariu ca pana in 100 face orice motocicleta de plastic!

Si sa trecem la lucruri mai mult decat sfinte:panhead,showelhead.Ce mi-as dori unul sa trepideze tot si sa-l repar cam tot atatea ore cat ma dau cu el,kicstart si sa fie plin de ulei pe la motor! :laugh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff,nu-mi vine sa cred ce vad aici!am avut shadow,acuma am un vn classic de 1,5 dar sa fim seriosi!nu stiu ce termeni sa folosesc sau cum sa explic,deci ii d-zo undeva intr-un loc si harleyul ii undeva mult mai sus!intelegi?vorbim aici de lucruri sfinte deja!

eu acuma am tras de multe motoare la viata mea,si mno,nici vn ul de 1,5 nu e jucarie dar nu cred ca ai habar pana unde tragu intr antaia de un (cuvant urat) de nightster! sa nu vorbesc de street bob,dar fac pariu ca pana in 100 face orice motocicleta de plastic!

Si sa trecem la lucruri mai mult decat sfinte:panhead,showelhead.Ce mi-as dori unul sa trepideze tot si sa-l repar cam tot atatea ore cat ma dau cu el,kicstart si sa fie plin de ulei pe la motor! :laugh: :D

 

eu imi doresc-pe langa alte 77 motoare-o honda X4, e japoneza, are ceva cuplu si nu-i de plastic. sac!

si la ce-mi trebuie sa trepideze? ca si asa cand ma dau jos de pe al meu, pana nu fac cativa pasi ca lumea tot simt in talpi vibratia. e stresant pana la urma, si da e tot honda.

despre ce vb de fapt aici, sincer....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sti care e culmea? Ca adevaratii bikeri cu harley-uri pe care ii cunosc stiu sa aprecieze un speed, si marea majoritate a lor au avut sau au asa ceva.

Am apreciat intodeauna un motor cool si bine facut. Spre deosebire de frustratii care arunca cu rahat gratuit in tot ce nu isi pot ei permite sau nu au sansa sa aiba intre craci, un biker adevarat e deschis la minte.

Iar apropos de TL, e unul dintre motoare preferate , dar TL1000R -ul nu s ul. Si in afara de tankul cromat nu prea vad ce a lucrat baiatul acolo... poza e proasta asa ca... nici nu ai ce sa vezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in afara de tankul cromat nu prea vad ce a lucrat baiatul acolo...

+

- plastice date jos inclusiv aripa fata (inafara de codita)

- tripla de sus+ghidon de enduroaica

- faruri a la Triumph Speed Triple / StreetFighter

- amortizor ghidon

- jante vopsite in rosu (da bine cu arcurile si buloanele)

- multe stickere misto :laugh:

 

http://www.loudfastrules.com/photos/28half.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_FK1NTsVArrk/SDud...tlfunasshit.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_FK1NTsVArrk/SO0A...00-h/sblove.jpg

 

cam atat, nu s-a bagat in cadru/coada...pana la urma e daily-ride, tre sa fie confortabila.

 

PS: e a tipului care calarea prin NYC in clipul de l-am pus mai in spate.

 

 

Alti chopperisti cu dailyridere japane facute misto:

 

ZX10

http://4.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/S_9G...00/_MG_4977.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TBhm...00/L1020747.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TE5G...0/Piss+stop.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TBhf...00/L1020527.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/S9hQ...00/COCZX10R.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TGBh...00/IMG_0415.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/S_8_...00/_MG_4937.jpg

 

si altele

 

http://4.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TBhl...00/L1020745.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TJgT...00/IMG_0433.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TJgT...00/IMG_0434.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TBhj...00/L1020597.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TBhf...00/L1020563.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_sU3b8Jackbc/TBhn...00/L1020751.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daily ride... aia nu spune nimic! Si Softailul meu e ma daily ride, si pentru orice biker his daily ride e motorul din dotare.

Sincer nu-mi plac deloc cum arata. Consider cool unele streetfightere, si chiar unele carenate, dar nu-mi place sa ma uit la ele. Ba mai mult nu-mi place nici sa ma dau cu ele pe strada - mai bine zis nu-mi mai place.

Le recunosc calitatile, inteleg dece le plac unora, dar mie nu. Degustibus

Mesaj completat

Azi am dat o tura cu un CVO Street Glide de 1800cc.

Prima senzatie: bag piciorul sunt pe Rocket 3. A doua ba nu ca-i japoneza. E de 2 ori mai grea pe loc si de 3 ori mai usoara in mers decat softailul meu (care are 300 de kile). Intra in curbe cu usurinta unui touring sport si se inclina abrupt de tare!!! Franezi instant (ABSuri) si aproape ca o ridici pe-o roata din acceleratie. Un vis de condus! Sincer , cea mai tare bicla de turing pe care am ajut onoarea sa pun poponeata, de la Goldwing la Victory.

 

Si acum partile slabe. Practic numai una: pulea mea de motor pentru mosi handicapati care vor sa mearga precum sageata, sigur si confortabil dar sa miste din poponeata cat mai putin.

Motorul il auzi ca e Harley , dar parca l-au trimis la scoala de bune maniere.... vax!

Totul e ca uns si .... prea.... japonez... si acceleratia ( care e brutala don't get me wrong) parca e la cravata si pantofi de lac. bilutele sunt , dar nu mai au par! Nu-mi place deloc! Da-mi lopata dupa cap inapoi, explozia care ma arunca-n fata! Fierul care explodeaza ca sa-mi puna zambetu pe buze.

 

Nasol! Nu inteleg nimic din motorul asta. E motor pentru puletzi care vor sa se dea rotunzi si pensionari care vor sa faca inconjurul lumii cu baba care face clatite in spate.

Cand m-am dat jos am vrut sa-mi scot centura si sa deschid portiera... rusineeeeee!

 

 

Mesaj completat

Baietii de la Harley erau geniali pana acuma cum puteau sa pastreze clasicul folosind tehnologia moderna. Cum lasau ei pushrod-urile dar le faceau din aliaje de titan, sau cum ramanea racirea pe aier dar aliajul de aluminiu era secret de stat, etc... Dar feeling-ul era de motor clasic. Te suiai pe el si era clar ca ai sub poponeata un clasic.

 

Bine inteles ca tzatzele nu stiau nimic si bateau din gura si din poponeata de-ampulea, ca habarnistii se rotunjeau cu plasticele lor fara sa cunoasca nimic. Dar era ok. HD-ul nu trebuia sa isi dea cu pumnul in piept si cei care trebuiau sa cunoasca stiau!

 

Rusinica HD!

 

Sper ca macar doua, trei dintre celalalte modele o sa duca mai departe mostenirea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...