Sari la conținut

14-15 NOV Golaneala


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

In functie de cine vine si cum se hotaraste aici,in weekend-ul ce va venii ma indrept ori spre Vama Veche prin Ostrov ori pe forestiere in Bucegi (Leaota) sau Baiului.Vremea se anunta a fii foarte frumoasa si calda.

Sa auzim de bine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de cine vine si cum se hotaraste aici,in weekend-ul ce va venii ma indrept ori spre Vama Veche prin Ostrov ori pe forestiere in Bucegi (Leaota) sau Baiului.Vremea se anunta a fii foarte frumoasa si calda.

Sa auzim de bine :laugh:

 

de unde ai ma atata benzina? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag daca e vorba de Leaota, sau orice aproape, caci soseaua o vad zilnic prin Bucuresti, asa ca mai vreau si pamant . Pe de alta parte, la ultima iesire, mi-a facut figuri cu alimentarea in treapta a 5-a. De atunci n-a mai comentat nimic, dar nici n-am avut prea multe ocazii sa folosesc treapta asta prin Bucuresti. Cum in primele trepte nu comenteaza nimic, prefer sa parasim soseaua cat mai repede.

De asemenea, cum n-am mai intins cortul de vreo luna, mi-ar placea sa mai repet de cateva ori ritualul pe anul asta.

Daca esti hotarat sa mergi, cu restul ne intelegem.

 

Andrei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te duci frumos la benzinarie,alimentezi,bagi cheia in contact si o tai ;)

 

 

Asta daca nu uiti, sau mai stiu eu ce se intampla :P . In cazurile astea, suni un prieten :clap:

 

 

PS: Salutari hamsterului tau. ( daca nu ma insel asa te ai exprimat, sper sa nu o dau in bara :laugh: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag daca e vorba de Leaota, sau orice aproape, caci soseaua o vad zilnic prin Bucuresti, asa ca mai vreau si pamant . Pe de alta parte, la ultima iesire, mi-a facut figuri cu alimentarea in treapta a 5-a. De atunci n-a mai comentat nimic, dar nici n-am avut prea multe ocazii sa folosesc treapta asta prin Bucuresti. Cum in primele trepte nu comenteaza nimic, prefer sa parasim soseaua cat mai repede.

De asemenea, cum n-am mai intins cortul de vreo luna, mi-ar placea sa mai repet de cateva ori ritualul pe anul asta.

Daca esti hotarat sa mergi, cu restul ne intelegem.

 

Andrei..

omu in cort nu mai stau pe vremea asta,in special la munte pentru ca am probleme cu spatele

 

mai e deschisa vreo bodega prin vama? aia la 2 mai? vreo saramura pe undeva?

 

cum sa nu, la Bianca

Asta daca nu uiti, sau mai stiu eu ce se intampla ;) . In cazurile astea, suni un prieten :clap:

 

 

PS: Salutari hamsterului tau. ( daca nu ma insel asa te ai exprimat, sper sa nu o dau in bara :laugh: )

:P s-a intamplat o data nu fii si tu rea,oricum astept si azi ID-ul tau ca sa vb sa iti dau banii inapoi

 

facem drumul prin ostrov si vama

dormim in zona

si a doua zi venim pe la enisala?

 

 

 

ce zici kid

da omu' suna foarte bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai e deschisa vreo bodega prin vama? aia la 2 mai? vreo saramura pe undeva?

 

 

 

prin Vama nu cred k mai e deschis nimic.In schimb la 2 mai e deschis Sea Temple(la micul golf la pescarie) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 saptamani am trecut pe acolo si vroiam sa beau ceva cald:

- in vama, in afara de cainii care ma alergau nu era nimeni in zona

- in 2mai, erau doar birturile locale cu eugenii si hartie igenica, altceva nu aveai ce sa iei

- doar in eforie am gasit cateva localuri deschise

 

- pe enisala desi ma mir sa fi facut ceva intre timp, e o portiune de cel putin 10 km unde mergi cu a 2a (pe partea dinspre Navodari), iar restul drumului nu e prea stralucit

- in plus, drumul de acces la cetate era in constructie, covor de pietris unde ti se afunda rotile (posibil sa il fi terminat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucata de la sosea la cetate e aproape gata (pietris fin compactat, se asteapta asfaltul), iar partea din laterala cetatii e betonata.

Va recomand si Argamum (Jurilovca), s-a turnat asfalt proaspat pina la vreo 500m de cetate. Mult mai interesanta ca Enisala, chiar daca nu asa spectaculoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 saptamani am trecut pe acolo si vroiam sa beau ceva cald:

- in vama, in afara de cainii care ma alergau nu era nimeni in zona

- in 2mai, erau doar birturile locale cu eugenii si hartie igenica, altceva nu aveai ce sa iei

- doar in eforie am gasit cateva localuri deschise

 

- pe enisala desi ma mir sa fi facut ceva intre timp, e o portiune de cel putin 10 km unde mergi cu a 2a (pe partea dinspre Navodari), iar restul drumului nu e prea stralucit

- in plus, drumul de acces la cetate era in constructie, covor de pietris unde ti se afunda rotile (posibil sa il fi terminat)

 

Nu au terminat drumul, dar nu e o tragedie pietrisul ala, ca s-a tasat.

Eu unul raman la ideea cu forestierele si dormitul la cort, ca beton am acasa suficient.

Momentan nu stiu unde, dar nici nu ma zbat sa aflu.

Vine week'uuu...

 

 

Andrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai satura D-zeu. Nici pe mine. CU toate ca nu ma tin dupa voi decat greu, poate pe kidrock sa-l mai ajung din cand in cand la sosea... pun cizma rigida si incalec. Cat ne-o tine merem impreuna.

 

Dormitul la cort in perioada asta chiar ar fi de evitat (cel putin pentru mine ca am echipament de chemping de vara).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu vreau peste noapte. Daca era cald mergea o noapte la cort, desi asta insemna bagaj in plus deci mai greu pe off-road. Iar la pensiune nu consider ca merita banii in prezent. Deci votez si eu pt un traseu de o zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...