Sari la conținut

Am Venit Azi Din Delta


Postări Recomandate

Am fost de joi in Delta. Pe Autostrada, Slobozia, Hirsova, Tulcea, Nufarul, Murighiol apoi pe canale.

Iata cateva imagini.

Mobra din poza este real folosita de conducator, desi are roata din spate de roaba.

post-4437-1147634904_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate asta e cel mai tare motor care il vad

pe bune

bravo romanului pai daca nu mai avea omu roata ce sa faca?sa arunce motoreta?nuuuuuuu.

ca romanu inventiv nu e nici unu B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare nenea cu mobra la ce service isi face reviziile? O fi reprezentanta mobra prin delta ?

 

Constantin, miercuri ne-am intersectat pe Magheru pe la 3 pm. Sanatate si tine-o tot asa.

Editat de partizan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul artizanal Mobra rula la Ilganii de Jos, linga Nufarul, unde am facut anul trecut miniintalnirea moto cu Doru si Nelu.

Cand ma mai duc ma gandesc sa o cumparam pt. muzeul nostru.

Am vorbit pt intalnire moto in Delta;

1. Gratis, la Ilgani unde e baza noastra moto. Poza cu cabana pe piloni. Se trece cu bacul la Nufarul.

2. Contra cost, pe ponton dormitor. Poza. De la 35 e/zi cazare si 3 mese. Este boierie.

Daca sunt amatori , aranjam.

post-4437-1147697070_thumb.jpg

post-4437-1147697111_thumb.jpg

post-4437-1147697179_thumb.jpg

post-4437-1147697208_thumb.jpg

post-4437-1147697403_thumb.jpg

post-4437-1147697429_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-ai omorat cu pozele, mai ales astia "microbisti" . B) Eu, unul, sunt interesat de o tura scurta la pescuit, numai ca e destul de departe pt doar un we. Sunt adept al cortului, mi se pare cea mai comoda garsoniera. Se intra cu motoarele acolo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puiul de mistret s-a aciuat linga o cabana de pe malul marii. Canalul pe care am mers cu barca se infunda la 100 m de tarm. Zona este la sud de Sf. Gheorghe, spre Razelm.

Accesul se poate face cu moto la Ilgani; deaceea am pus poza cu drumul de pe dig; cca 300 m, de la ponton se merge pe drumul aratat, cu piatra pusa acum la viituri. Este loc cit vrei pt cort, imprejmuit.

Dar la Ilgani, pe bratul Sf. Gheorghe, pescuiesti putin. Trebue mers pe canale cu barca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va hotarati sa ne adunam la un pescuit, la sfarsit de saptamana , eu si Bubucaty venim sigur. Ne-ar face chiar mare placere! B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu in acest sfarsit de saptamana in Delta, am mers pe traseul amintit de Ctin pana la

Dunavatu de Jos, m-am cazat la Egreta si astazi ne-am plimbat cu barca pe canale.

A fost frumos, drumul este splendid de la Harsova pana aproape de Tulcea.

O sa mai merg, am fost prima oara in delta.

 

Ma intereseaza pe unde se poate merge cu motorul in Delta>

Daca trec cu bacul pe la Ilgani, pana unde pot ajunge pe 2 roti (cu un enduro echipat)?

Ma gandesc sa ma duc pana la Jurilovca, sa trec cu bacul si sa vad pana unde ajung.

Cine stie mai multe, rog sa posteze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! eu anul trecut am fost cu moto in delta la Partzani. Se trece cu bacul pe la Nufarul dupa care se merge pe drum de tara vreo 5km. E Ok.

M-am cazat langa un camping chiar langa epava Rostok. FFF.bine. 250.000 patul. FFF curat. La casute cu 2 paturi, curat. Patronul de acolo chiar vrea sa faca un lucru serios. Cind am fost prima oara avea turisti din Ungaria. Plin. Macarea fffbuna. E acolo un bucatar de mare isprava. Barcile de inchiriat sunt mai scumpe. Dar asta e. Merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca se poate ajunge chiar pana la Gorgova pe drumul acela (pe dig) insa pana la Crisan nu mai ajung (e spart digul). Dar ma intreb daca pe un hard enduro nu poti totusi sa razbati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...