Sari la conținut

Ij Jupiter 4


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Din motive de comoditate O VIND. 100 EUROI. Acte,nr. noi,neterminata din motive de lipsa mecanic. Mai trebuie puse cablele ambreiaj,acceleratie,bagat ulei in cutie si cam atit. Jegu in cauza e negru,aprindere electronica. Nu ma tirguiesc la pret,ca eu cred ca pretu e bun,daca vroiam sa ma tirguiesc il puneam mai mare.

spatarueugen@yahoo.com,0727729099,6865587. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motive de comoditate O VIND. 100 EUROI. Acte,nr. noi,neterminata din motive de lipsa mecanic. Mai trebuie puse cablele ambreiaj,acceleratie,bagat ulei in cutie si cam atit. Jegu in cauza e negru,aprindere electronica. Nu ma tirguiesc la pret,ca eu cred ca pretu e bun,daca vroiam sa ma tirguiesc il puneam mai mare.

spatarueugen@yahoo.com,0727729099,6865587. ;)

 

Daca vorbesti serios ma intereseaza. Ti-am dat PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motive de comoditate O VIND. 100 EUROI. Acte,nr. noi,neterminata din motive de lipsa mecanic. Mai trebuie puse cablele ambreiaj,acceleratie,bagat ulei in cutie si cam atit. Jegu in cauza e negru,aprindere electronica. Nu ma tirguiesc la pret,ca eu cred ca pretu e bun,daca vroiam sa ma tirguiesc il puneam mai mare.

spatarueugen@yahoo.com,0727729099,6865587. ;)

sa stii ca e ceva putred in Belgia.sau poate ai uitat un 0 in coada sumei ?la 100 euro ptr. un motor inscris ori esti un pic nebun ori motorul ala e varza.daca ar fi doar problema cu cablurile ar fi chiar un chilipir.daca mai e vreun mic "amanunt "pe care ai uitat sa-l mentionezi te rog sa o faci.nu de alta dar sa nu amagim oamenii.bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P din toata telenovela asta cu IJ-ul lui LilDeBul eu am tras concluzia ca, ar mai fi nevoie doar de o ora la un consilier psiholog :lol: ....si ca ciorsu' ar mere da' tre' numa sa-l linisteasca cineva ca asa-i :ok:

sau cine mai poate sti..... ;)?

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu am nevoie de sfaturi referitoare la starea mea psihica si daca ma enervez va dau de jurat sa patiti si voi ce am patit eu. Ideea e ca eu am nevoie practic de un motor sa mearga singur si cum nu are cine sa stea dupe mine sa-l repare cind vreau eu a ajuns sa-mi fie frica sa mai plec de acasa ca sa nu ramin cu el pe undeva. Il vind de lehamite nu de bine,ca si eu doresc un motor,da daca nu se leaga,asta e. Cit despre dedesubturi,combinatii si conspiratii nu e cazul,il dau sa scap,ca prea ma consuma nervos si am cedat psihic. Poate suma e de (cuvant urat),asta este,eu nu prea am notiunea banului si cum meseria mea imi cere o pregatire continuua nu imi pot permite sa stau tot timpul dupa nenorocirea asta de ij. Astea fiind spuse in loc de final doriti-mi sa am bani de o japoneza. ;) ca de jafuri m-am saturat. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama , daca aveam loc sa-l pun, ti-l luam io , daca nu ii dadeam in Jupiterul ala pana il rupeam in 2, il faceam cu 2 motoare monocilindrice. Vreau sa puta a ulei, a ambreiaj, sa ma razbun pe rusi ;) .

Stresule, in 100 km, rup daca vreau un jupiter nu? Cred ca mult mai repede :lol: .

Omul e serios, vrea sa-l dea, o fi nebun, dar oferta ca asta 100 Euro un Jupiter nu mai gasiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

sa stii ca e ceva putred in Belgia.sau poate ai uitat un 0 in coada sumei ?la 100 euro ptr. un motor inscris ori esti un pic nebun ori motorul ala e varza.daca ar fi doar problema cu cablurile ar fi chiar un chilipir.daca mai e vreun mic "amanunt "pe care ai uitat sa-l mentionezi te rog sa o faci.nu de alta dar sa nu amagim oamenii.bine?

 

eu am dat un jupiter 4 cu 2 milioane numai ca trebuia sa alergi putin sa faci actele! :P erau bune, doar alergatura era!

 

Mama , daca aveam loc sa-l pun, ti-l luam io , daca nu ii dadeam in Jupiterul ala pana il rupeam in 2, il faceam cu 2 motoare monocilindrice. Vreau sa puta a ulei, a ambreiaj, sa ma razbun pe rusi :lol: .

Stresule, in 100 km, rup daca vreau un jupiter nu? Cred ca mult mai repede :ok: .

Omul e serios, vrea sa-l dea, o fi nebun, dar oferta ca asta 100 Euro un Jupiter nu mai gasiti.

 

daca are ulei si e reglat si bla bla bla numai din mers sportiv n-ai cum sa-l rupi in doua in 100 de km! :P poate 2-3.000 :rose: daca vrei sa-ti bati joc de el cu chestii de genul burn-out nu cred sa reziste mai mult de 10 minute ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca il iau. Luni ma duc sa-l vad si dupa va spun exact cum e.

Oricum daca nici din asta + al meu (cam in aceeasi stare) nu reusesc sa fac unu ca lumea care sa mearga o sa le dau si eu cu 100 de euro bucata ca si io am cam inceput sa ma enervez si sa ma satur ca si baiatul asta.Il inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

heheheh, n-aveti timp/rabdare! un ij nu moare niciodata, trebuie doar sa stii cum sa-l repari! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU AM TIMP SI NICI RABDARE !!! Pai de ce sa-mi maninc nervii cind pot face altceva? De ce sa-mi fie tirsa sa plec la munca cu motoru? De ce sa miros non stop a ulei? Decit mult si prost mai bibe putin si bun , decit nervi acum mai bine rabdare si japoneza mai tirziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraate esti nebun sincer. la banii astia dai tu IJ-ul?

Pentru niste cabluri si putine reglaje?

Crede-ma ca am un jupiter 3 cu aprindere clasica, pe 6V cu platini, reglat de mine de la A la Z si nu m-a lasat niciodata si vede numai camp.

Ce e drept l-am calat de 2 ori ca i-am bagat ulei de motor in amestec

in rest e stas. NU FA PROSTIE SA-L DAI LA BANII ASTIA CA O SA-TI PARA RAU!!!

Isi merita chinul pt ca sunt motoare solide si nu cad cu una cu doua si pt ca nu ai un amarat de mecanic sa ti-l puna la punct...spune-mi daca esti din Bucuresti ca poate ti-l fac eu. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P din toata telenovela asta cu IJ-ul lui LilDeBul eu am tras concluzia ca, ar mai fi nevoie doar de o ora la un consilier psiholog :ok: ....si ca ciorsu' ar mere da' tre' numa sa-l linisteasca cineva ca asa-i :P

sau cine mai poate sti..... ;)?

 

 

mai nu judecati omu ' am si eu inca un jupiter 4 si m-a lasat de cateva ori in drum (din vina mea, in special, ca sunt sarac si nu i-am luat baterie !!! DESI STIAM CA ESTE VARZA ) DAR : eu am vrut sa-i dau foc pe loc .... si m-ar fi costat doar banii pt un 1/2 litru de benzina ! ...e scula omului si poa' sa faca orice doreste cu ea !!!!

 

p.s. dupa avatar tind sa cred ca propietaru' doreste sa mearga motorul ca o scula nemtzeasca adica ceas ! ...ce aveti cu el ? :rose: dar : omule cum sa avansezi daca dai ij-ul pe 100 de euro ? ....da-l si tu macar pe 200-300 mai pui ceva si poate iti iei un jaf japonez ... si dupa aia vad alt topic : unde este un service de japo ? ...ca numa' mere

cu reparatul pe genunchi acasa !...si dupa accea uite asa ai sa faci dupa ij :lol: cand ti-or spune ai de la service ca te costa un cauciuc sau cat costa nu-s ce piesa ! (scuze pt sfat dar banuesc ca daca ai fi avut posibilitatea pana acum numai stateai cu ij-ul )

 

bafta cu vanzarea ! ...

Editat de scaf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca te-a enervat rau saracul motor.

 

Oricum, sper sa aud cat mai curand ca ti-ai luat alta

...Si sa poti sa-ti iei exact ce-ti doresti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa il vind lui Speedy,dar am fost obligat sa-l vind cuiva la care aveam obligatii mari. I-mi pare rau daca l-am dezamagit,nu am avut alta solutie. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-a placut faza,nu?

Numar de tel, chestii, socoteli, fac rost de 4 milioane imprumut dupa trei incercari si imi da omul pM ca a fost OBLIGAT sa-l dea altcuiva.Probabil ca a trimis ala tecuperatorii din Giurgiului peste el. Cine era ala, "manca-ti-asi", vreunu' din fratii Gruia? Cu alte cuvinte si-a dat seama ca ar putea sa ceara mai mult.

Super serios tipu, mi-a placut.

Auzi, frate, cand mai ai ceva de vanzare cauta-ma, poate ne intalnim sa o punem de-o afacere.

Marfa...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a suparat ca vacaru pe sat. Da ce gogule,sintem tovarasi si te-am ars?N-a fost sa fie,care-i problema,de esti asa tare in gura,am impresia ca te crezi un cichicean in miniatura. Ca sa nu transform chestia in tiganeala inchei aici,da vezi ca orasu e mic si Etrusco e unu,nu mai multe. Daca chiar te crezi valoare ma anunti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma fac ca n-am inteles amenintarile (aviz moderatorilor sau adm.).

Oricum dupa limbaj nu cred ca era vreo placere sa facem "afaceri" impreuna.

Despre "tare in gura", sunt cum vreau eu si cand vreau eu asa ca nu te mai da atata de pereti ca nu s-a intalnit dulau' cu catelu'.

Cat despre restu', ai impresia ca trebuie sa fii tovaras cu cineva ca sa-ti tii vorba? Poate asa o fi in Giurgiului.La mine in cartier se procedeaza altfel. Plus ca asta cu tovarasu' e vraja Marii Negre.

 

Da' hai ca am pierdut destul timp impreuna. Drum bun si sa ma anunti cand mai vinzi cate ceva...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...