Sari la conținut

SuperTenere 2010


Postări Recomandate

Eu nu zic ca BMW face motoare proaste, dar nici sa le facem statuie.

Asa e. Eu cred ca am scapat pentru ca nu am avut mari sisteme electronice pe ea. Nici macar ABS. Sanse mai mici sa se strice.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 746
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

http://www.motohank.com/Machine.html .......420.000 MILE.... :) ....... :)

Concluzia ? : prostii dracu' astia de la Yamaha vor sa se "bata" cu morile de vant :P

 

:bounce:

 

PS - autocarele Atlassib ating 3 milioane km si nici macar nu ajunge sa se fabrice modelul nou ... sunt ultimul model :lol:

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este singurul lucru care ma ingrozeste! Complexitatea motocicletei in ansamblu. Nu se pune problema s-o depanez sau reglez singur, acasa in garaj, dar or fi in stare mecanicii de la noi sa-i rezolve eventuale probleme cu atata hidraulica si electronica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este singurul lucru care ma ingrozeste! Complexitatea motocicletei in ansamblu. Nu se pune problema s-o depanez sau reglez singur, acasa in garaj, dar or fi in stare mecanicii de la noi sa-i rezolve eventuale probleme cu atata hidraulica si electronica?

daca ai putea "hecari" softul, nu vad care ar fi problema :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare simpla, iar forma cadrului permite ca saua sa fie foarte jos. Probabil ca va rasari pe piata dupa un timp un model cu adevarat "adventure".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante pozele. La ce folosesc aripioarele din plexiglas? Extensii pt parbriz? Sau altceva. Cutiile mi se par cam nasparlii.Complicate, cu prea multe subansamble. Cred ca sunt o combinatie de plastic si aluminiu, deci mai slabute decat unele numai din aluminiu. Parbrizul cu acele multe gauri de prindere este probabil reglabil pe inaltime schimband prinderea din suruburi. Cam cum este la DL. Nu este prea comod de umblat frecvent la el. Este bine ca s-au gandit si la manere incalzite. Acum sa vedem astea originale cat or costa. In rest un super motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut la fapte de mult! Mai trebuie 13900 euro si l-am luat :)

 

o suma cvasi simbolica as zice :lol:

sunt curios cand o sa apara prima mobra de "drive test"..

sau a aparut ? ( deh, fiind in urma cu informatiile, vorba lui visavis) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost ultima data la Yamaha, pe Autostrada spre Pitesti, spuneau ca sant programati cu livrarea exemplarului de prezentare in mai.

Mesaj completat

Studiind pozele constat ca parbrizul este foarte usor de reprodus, evident mai inalt si mai lat, daca se va constata ca cel original nu protejeaza suficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...