Sari la conținut

SuperTenere 2010


Postări Recomandate

confruntari, masuratori, teste... pentru ce fratilor? sa stabiliti ce? ambele motociclete sunt frumoase, foarte puternice si cuplu cacalau. de ce trebuie sa va contraziceti atat?

sa dea Dumnezeu sa aveti bani si timp si sa faceti fiecare cate 100.000 de km. si sa puneti concluziile aici.

atatea orgolii n-am mai vazut de cand eram mic (cand fiecare sustinea ca tata lui e mai tare).

pana la urma nu suntem toti MOTOCICLISTI indiferent de ce conducem? de ce trebuie sa imposcati cu mizerii unii in altii? si nu vad unu mai destept sa cedeze...

stiam ca motocicleta cea mai buna e aia pe care o ai. am vazut Austria si m-am plimbat prin Viena cu o motocicleta de 22 de ani. fara sa am cea mai mica problema.

poze nu aveti cu motoarele voastre? tuninguri, chestii noi la ele? conteaza in cate secunde prinde suta?

@bogdan> nu mai fa misto de cazaturile lui ianachim (nu-i prima data cand aduci vorba de ele) ca motociclist esti si tu si nu-ti doreste nimeni sa faci contact cu asfaltu. dar daca s-ar intampla, cred ca ultimul lucru pe care ti-l doresti e sa faca prietenii misto de tine.

 

va doresc o iarna usoara in continuare! si hai odata cu caldura ca sigur ne-am plictisit cu totii de frig.

Corect!

Nu ne certam,ne tinem de urat pana trece iarna asta! :)

Suntem prieteni si daca n-avem de ce sa vorbim,ne legam de motoarele astea,saracele!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 746
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

din pct meu de vedere

ca bogdan aduce aminte de cazaturile mele nu.i bai

asa cum am mai zis eu unu ma mir ca mai sunt in viata la stilu.mi de mers

si sa le lamurim

 

undeva la max 60 km.h pe sipca intr.o curba la dreapta asfalt uscat eu cu capu dupa pasarele prin copaci

si

undeva in miez de iarna pe drum cu polei si ninsoare spre mare cam tot pe la 60 linie dreapta

daca asta imi e clar ce a fost insa la prima sa mor de stiu

cam atat in 100000 km

astea de pe loc cand uit sa pun cricul vreti sa le pun?????

 

si bogdan nu uita ce ti.am zis

 

tu poti recunoaste un BMW numai din forma gaurii tevii de esapament....asta la GSA

caci la K nu ai timp sa vezi nici aia

 

 

 

Mesaj completat

@gabyshor

 

MI AR FI MAI RUSINE SA MERG CA HAREA DECAT SA CAD CA MINE...PRIETENI STIU DE CE

CAZATURILE SUNT CATEVA INSA MERSUL E CU MIILE DE KM

Scopul vietii mele este sa merg pe moto si maine si cu Claudia in spate. Parca ai cazut si in Alpi la prima tura, putin in fata noastra. Cazaturile in sine de altfel usoare cu conteaza in sine. Ai avut noroc, bine, mergi mai departe, dar dincolo de ele eu cautam o explicatie, pt ca de lipsa experientei in cazul tau nu poate fi vorba. Mie chiar nu mi-e rusine cu stilul meu de mers, chiar ma mandresc cu el. De cand am schimbat motorul trebuie sa recunosc ca ritmul s-a mai marit in medie cu 20km/h si cu toate astea, pe ST ma simt mai in siguranta decat pe motoarele mai mici pe care le-am avut pana acum. In cazul lui Ianachim, pe care-l consider prieten, nu fac misto, din contra, dar vreau sa ma intalnesc cu el pe sosea nu la spital.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confruntari, masuratori, teste... pentru ce fratilor? sa stabiliti ce? ambele motociclete sunt frumoase, foarte puternice si cuplu cacalau. de ce trebuie sa va contraziceti atat?

sa dea Dumnezeu sa aveti bani si timp si sa faceti fiecare cate 100.000 de km. si sa puneti concluziile aici.

atatea orgolii n-am mai vazut de cand eram mic (cand fiecare sustinea ca tata lui e mai tare).

pana la urma nu suntem toti MOTOCICLISTI indiferent de ce conducem? de ce trebuie sa imposcati cu mizerii unii in altii? si nu vad unu mai destept sa cedeze...

 

cel mai "concludent" test ar fi urmatorul - pe o punte lunga de 100m si lata de 1 m se intalnesc un ST si un GS venind din sensuri opuse ... care are marsalier ? si da cu spatele :)

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai "concludent" test ar fi urmatorul - pe o punte lunga de 100m si lata de 1 m se intalnesc un ST si un GS venind din sensuri opuse ... care are marsalier (march-arriere = marsarier)? si da cu spatele :)

 

Cel mai inteligent cedeaza.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

undeva la max 60 km.h pe sipca intr.o curba la dreapta asfalt uscat eu cu capu dupa pasarele prin copaci

si

undeva in miez de iarna pe drum cu polei si ninsoare spre mare cam tot pe la 60 linie dreapta

daca asta imi e clar ce a fost insa la prima sa mor de stiu

Păi nu se ajunsese la concluzia că atunci pe Șipka ai agățat o bordură de podeț? :)

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scopul vietii mele este sa merg pe moto si maine si cu Claudia in spate. Parca ai cazut si in Alpi la prima tura, putin in fata noastra. Cazaturile in sine de altfel usoare cu conteaza in sine. Ai avut noroc, bine, mergi mai departe, dar dincolo de ele eu cautam o explicatie, pt ca de lipsa experientei in cazul tau nu poate fi vorba. Mie chiar nu mi-e rusine cu stilul meu de mers, chiar ma mandresc cu el. De cand am schimbat motorul trebuie sa recunosc ca ritmul s-a mai marit in medie cu 20km/h si cu toate astea, pe ST ma simt mai in siguranta decat pe motoarele mai mici pe care le-am avut pana acum. In cazul lui Ianachim, pe care-l consider prieten, nu fac misto, din contra, dar vreau sa ma intalnesc cu el pe sosea nu la spital.

 

sa lamurim si ALPII , nu de alta dar daca mai cer la cineva moto sa vad cu merge nu o sa mi.o dea nimeni auzaind cate cazaturi am la activ :)

 

in alpi cand TU incercai sa ajungi grupul vostru...bla bla bla cu motor de 650 si pasager "asta ca sa te scuz"

 

eu faceam dus-intors pe langa voi sa va filmez, acum explicandu.ti asta inteleg si eu de ce am facut atatia km,

intr.o curba in panta m.am oprit repede sa va prind in camera care era montat pe casca. oprind moto in panta si intorcandu.ma cu capul spre cei de veneau am lasat motorul liber fara cric , cum fac de multe ori cu greutatea pe picior, insa a fost prea greu sa.l sustin si uite asa l.am mai pus o data jos de pe loc

 

DAR MA REPET

MAI BINE CAD CA MINE DECAT SA MERG CA TINE

PLEACA ORICUM INAINTEA CELORLATI ...CA SA NU MAI FII ASTEPTAT LA BAC...PRIETENII STIU DE CE

de intalnit ne intalnim si la bere

 

ps. mai continuam ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E usor sa faci pe grozavul calare pe un motor fix de doua ori mai care decat celalalt. Nu au intrat zilele in sac si ne vom mai intalni pe sosele. Fara sa fac competitie cu tine ( soseaua nu este pista) vei vedea ca acum cu motoare egale nu mai scapi de mine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa vi le puneti in paralel sa le masurati, si care o are mai mare castiga. motocicleta bine-nteles.

ps. E bolnavicios ce faceti aici cu firmele astea doua. E un "to do today" sa postati aici care e mai tare si mai mare

 

pai nu stiai???

 

 

luam 0.5 euro de post daca baga lumea ochiu :)

 

hihihi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am venit de la lansarea catalogului Touratech 2011; au acum vreo 20 pagini dedicate Super Tenere; pe langa protectii, tankbag, suport navi etc cea mai buna investitie mi s-ar parea cutiile Zega, stiind cat de nereusite sunt cele de la Yamaha.

Mesaj completat

E usor sa faci pe grozavul calare pe un motor fix de doua ori mai care decat celalalt.

 

Bogdane, sincer, nu-i tin partea lu' Dusu' dar, oricat de reala este diferenta de putere, de cele mai multe ori nu asta a fost problema; oirce motocicleta, oricat de incarcata cu bagaje si pasager prinde 90km/h la vale, in drum drept... dar sa uitam ce a fost si sa speram ca ST-ul de 1200 va putea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E usor sa faci pe grozavul calare pe un motor fix de doua ori mai care decat celalalt.

 

Si aici as mai completa: mai ales pe un drum fara prea multe curbe.

Pe serpentine se vede intr-adevar ceea ce poate motociclistul dar si motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am venit de la lansarea catalogului Touratech 2011; au acum vreo 20 pagini dedicate Super Tenere; pe langa protectii, tankbag, suport navi etc cea mai buna investitie mi s-ar parea cutiile Zega, stiind cat de nereusite sunt cele de la Yamaha.

Mesaj completat

 

 

Bogdane, sincer, nu-i tin partea lu' Dusu' dar, oricat de reala este diferenta de putere, de cele mai multe ori nu asta a fost problema; oirce motocicleta, oricat de incarcata cu bagaje si pasager prinde 90km/h la vale, in drum drept... dar sa uitam ce a fost si sa speram ca ST-ul de 1200 va putea :)

Si ai sezizat vre-o problema la vale? Eu sunt impotriva sa merg cu peste 100 prin localitati, mai ales in Franta sau sa alerg de nebun cand nu e cazul, in rest.... Si in cazul meu nu-ti fa iluzii, tot max de prudent voi merge ca si pana acum. FLR este dpmdv cel mai tare. :)

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Si ai sezizat vre-o problema la vale? Eu sunt impotriva sa merg cu peste 100 prin localitati, mai ales in Franta sau sa alerg de nebun cand nu e cazul, in rest.... Si in cazul meu nu-ti fa iluzii, tot max de prudent voi merge ca si pana acum. FLR este dpmdv cel mai tare. :)

acum cateva saptamani mergeam cu masina 90 intr-un sat lung de vreo 3 km in linie dreapta (perfect aliniat), spre iesire, iese in fuca dintr-o curte un pui de tzigan in fuga, sigur il calcam cu masina daca din spatele lui nu ar fi venit alt tziganus care l-a prins de gluga ... nu puteam sa opresc desi am calcat frana, are ABS, anvelope 205 de sezon si era uscat.

Peste 100 risti sa-ti ia si carnetu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Pai intreaba-i pe aia cu BMW....

SuperTeneristii ti-ar spune ca nu sunt probleme pe partea electrica sinabs. Mergi linistit.....

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...