Sari la conținut

Yhwh-yah Way!


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

Nu cred ca se pune problema daca ne-am cumpara sau nu motoarele ci e vorba de un exercitiu de imaginatie. Iti dai seama ca multi nu-si permit una de serie darami-te una facuta la comanda.

Este super motorul din ultima poza. Incredibila este fixarea rotilor si a comenzilor. :D :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mda. Sunt convins ca si la capitolul confort stau f. bine. Dar intr-adevar nu sunt un iubitor al artelor precum domniile voastre. Asta e! La noi la tara nu s-a bagat arta la magazinul domnului general Store. Sau, cu alte cuvinte, SA FIE LA VOI ACOLO! Tot consider ca nu mai au nimic in comun cu choperele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Sunt convins ca si la capitolul confort stau f. bine. Dar intr-adevar nu sunt un iubitor al artelor precum domniile voastre. Asta e! La noi la tara nu s-a bagat arta la magazinul domnului general Store. Sau, cu alte cuvinte, SA FIE LA VOI ACOLO! Tot consider ca nu mai au nimic in comun cu choperele!

Bine prietene! Cind treci pe la oras poate cumperi ca se gaseste.

Hai sa lasam polemica. Cum s-a spus, este arta nu neaparat functionalitate, desi am vazut multe d-astea pe strazi la americani. E drept ca si conditiile (drumurile) incurajeaza acest fel de bricolaj. La noi cred ca nu ar rezista foarte mult. Dar tot sunt frumoase si numai pentru ca sunt facute cu multa imaginatie si stiinta despre motoare. Multe dintre aceste bricolaje au adus idei care ulterior au fost preluate de companiile producatoare de motociclete si folosite la modele de serie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Don Leoncio:as Michael Jackson said "you are not alone" ...! acum cateva zile am avut placerea sa ies la un pahar de vin cu un canadian (om de afaceri) care mi-a spus ca un amic de a lui si-a cumparat un HD cu 40 mii $ si a mai bagat 25 mii $ in cromarea lui totala si alte chestii...parerea mea despre motorul acelui om cat si despre acea ultima poza : it's all bullshit !...ce arta ? ce imaginatie? ...motocicleta trebuia sa ramana motocicleta !(parerea mea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gindeam...la ce casa se potriveste un astfel de motor ? si imi vine un singur exemplu in minte: palatele tiganilor din strehaia, sau de unde ma-sa sint...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gindeam...la ce casa se potriveste un astfel de motor ? si imi vine un singur exemplu in minte: palatele tiganilor din strehaia, sau de unde ma-sa sint...

asta ai scris-o asa ca nu aveai ce face sau ce?

 

 

ce legatura au ciorile cu choperele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intoarceti-va cromologic cu 35-40 de ani in timp, aratati poza asta (yamaha dragstar 1100) si veti vedea ca veti obtine aceeasi reactie.

Iar daca i-l plasati pe XX in timp, peste 50 de ani, va avea aceeasi parere despre noile modele, doar ca va calari un moto care acum cica nu-i place.

 

Gustibus non discutandum

post-24-1082029625_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne place, nu ne place dar (arerea mea) OZN-ul acela va fii viitorul sau cel putin exprima o parte din viitor si una mare....cred.

 

Asta daca nu vine sfarsitul lumii! :D :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intoarceti-va cromologic cu 35-40 de ani in timp, aratati poza asta (yamaha dragstar 1100) si veti vedea ca veti obtine aceeasi reactie.

Iar daca i-l plasati pe XX in timp, peste 50 de ani, va avea aceeasi parere despre noile modele, doar ca va calari un moto care acum cica nu-i place.

 

Gustibus non discutandum

Sa stii ca am desfacut o furca de DragStar si m-a uimit asemanarea izbitoare cu cea de BMW R 75 din '43 (ca principiu constructiv), asa ca chestia ca futurismele astea vor prinde in totalitate nu tine.

Motorul arata interesant dar personal mi se pare de lepadat pe langa motorul ala al lui Shaquil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

klaus salut

sunt de acord cu tine

noi gindim sub alta forma despre choppere si sunt multi care nu ne inteleg...nu are importanta ...ne intelegem noi intre noi care suntem pe aceiasi lungime de unda

zimi in stadiu esti cu creatura pune o poza sau daca nu fa o schita dupa cum arata acum ca stiu ca esti bun in desen

salut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

klaus nuti mai bate capul sa explici o gramada de chestii cati zic eu sigur nai cui

mai bine gindeste la creatia ta si nuti folosi creierul pt unii care pun nistechestii aici in grupul choppersistilor si nici nu se stie sigur daca au atins vreo data un motor

respecte chopperistilor de pe tot pamintul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca pun desenul initial, ma oftic ca n-am cu cee sa-i fac poze, dar pana la sfarsitul saptamanii tot dau poze.

ma klaus unde esti acum dami nr tau de :D telefon sa te sun de ceti apare aceiasi ora ca ora spaniei?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea a inceput sa spuna la sfarsitul textului " parerea mea" logic , parerea ta ca doar nu ne-om apuca si noi putinii care mai suntem sa gandim ca voi sau sa va criticam, de fapt noi am pus niste poze iar voi a-ti inceput carcoteala de parca v-ar da cineva cadou asa ceva si voua nu va plac ca aveti prea multe gropi in Romania si nu aveti cum sa faceti enduro cu ele.

Aha...deci daca mie nu imi plac panaramele eu nu mai sunt biker? In ce ne-am separat? Voi sunteti putinii (crema probabil, nu?) iar noi vulgul sau care e faza? Ai pus niste poze, ok? Nu despre pozele alea vroiai sa vorbim pe topicul asta?

Specifica in titlul topicului eventual dorinta ca in legatura cu acest subiect sa se exprime doar cei ce iti (sau ce va, fireste) impartasesc parerile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...