Sari la conținut

TURCIA 2010


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Eu ti-am zis ca imi strici toate apele, dar tu nu si nu. Batman, Batman!

Am inteles, Sefa! Asa fac!

 

 

 

Ce ma enervati voi astia care stati in Bucuresti. Ok, vineri sa fie...daca ajung pe la 20:00, ma mai primiti?

 

* se topeste acum zapada si o sa ai apa ...garla!

 

eu ti-am zis sa te muti la mine, dar stii ca dupa ora 22:00 nu ai voie sa mai iesi din camera.

Mesaj completat

noi plecam de vineri la Predeal, imi pare rau ca nu vin...mi-ar placea si mie sa ma joc cu pixul (pe harta!)

 

* pixuri se gasesc si la Predeal, cred. ce-ti lipseste? print.sc.jpg?

 

 

Mesaj completat

pentru mine e ok ora 20.00, cristi? mihai? iulian? bogdan? dan?

 

si bineinteles invitatii speciali:mae,dydy,plescoi?

 

* ia uite, m-ai uitat, duomnu diriginte!? ...bine, ma, ia-l pe plescoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

* se topeste acum zapada si o sa ai apa ...garla!

 

eu ti-am zis sa te muti la mine, dar stii ca dupa ora 22:00 nu ai voie sa mai iesi din camera.

Mesaj completat

 

 

* pixuri se gasesc si la Predeal, cred. ce-ti lipseste? print.sc.jpg?

 

 

Mesaj completat

 

 

* ia uite, m-ai uitat, duomnu diriginte!? ...bine, ma, ia-l pe plescoi!

 

nu te.am uitat, am zis sa nu te supar ca stiu ca esti departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manuel, sa fiu sincer am niste presimtiri ciudate. Ceva nu este in regula cu cineva. Singura speranta ca sa desfaca magia neagra in bratele careia a cazut acel cineva esti tu. Daca nici tu nu vei reusi va trebui sa-l dam pe mina lui Cria si a lui Deea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manuel, sa fiu sincer am niste presimtiri ciudate. Ceva nu este in regula cu cineva. Singura speranta ca sa desfaca magia neagra in bratele careia a cazut acel cineva esti tu. Daca nici tu nu vei reusi va trebui sa-l dam pe mina lui Cria si a lui Deea.

 

nu stiu la ce te referi dar ce e clar e ca ne vedem la jadoo vineri la 20.00 si facem descantece!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* mda, dupa miezul noptii va arde de farmece, vad!

 

da' de niste info utile despre Turcia, nu mai ziceti nimic! tot fetele sa vina cu idei si propuneri si solutii! mai trebuie sa avem acuma grija si de Initiator... nu ca ar lipsi (ca e aici, il vad io), da e - vorba lui Mihai - prins intr-o capcana.

 

btw., dans, e drept ca stai cu nasul lipit de monitor aici pe topicul asta (fara sa contribui si tu cu ceava, o atentie macar), e de inteles, e iarna inca si ...te incalzeste. dar macar fii pe faza si corect. se spune "s-a umectat".

 

deci vineri, la jadoo, incepe sesiunea voodoo. greeeeat! I'm followin'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici clar se intampla lucruri ciudate: avem magie, vraji, descantece si posturi care dispar.

 

Cum sunt izolata in nameti, as aprecia teribil putin mai multa activitate pe aici. Sau macar un tractor daca are cineva.

Knock, knock, anybody here?

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici clar se intampla lucruri ciudate: avem magie, vraji, descantece si posturi care dispar.

 

Cum sunt izolata in nameti, as aprecia teribil putin mai multa activitate pe aici. Sau macar un tractor daca are cineva.

Knock, knock, anybody here?

 

nameti ?

tractor ?

 

unde ?

La Ploiesti sunt 16 grade si muult soare.

DN-ul spre Sinaia este wonderfull.

Ma duc sa pregatesc motorul ..dupa amiaza trag o tura pana la Brasov pe Valea Prahovei apoi ma intorc pe Cheia.

Aici e azi 31 martie 2010.

 

Mi-amintesc cu nostalgie de intalnirea de la Jadoo de vineri 12 martie 2010..ce-am mai ras..si ce-am mai baut la vinoase..he,he

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He, he...ce-am mai petrecut. Noroc ca inchideau aia si ne-au dat afara.

 

AMR Turcia 1 luna...yupiiiiii

Sau e 1 aprilie si ma pacalesti?

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca m-ati vazut pe mine mai blonda si m-ati pus sa ma ocup... si acum ati disparut cu totii.

 

So...maine la Jadoo nu avem loc decat sus ( deh, sarbatoare in familie :wacko: )...sacrificam fumatorii sau ne relocam?

Aloooooooooooooooooo

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ihm.., si eu imi amintesc ceva, era vineri noaptea si negresa de vis-a-vis a batut la mine la usa. la 3am, i-am raspuns, dar nu prea stia ce cauta acolo. a lasat o papusa si a plecat. apoi m-am uitat pe etajera, intradevar papusa voodoo nu mai era acolo, ...deci a plecat singura(!) peste drum, la vecina. hm! ...papusa rea! am pus-o la locul ei, i-am acoperit capul cu o panza si i-am legat picioarele cu sfoara rasucita din fire de par de cal. sta si acum acolo, cred ca doarme, ...dar si cand s-o scula!

 

drumul spre Sinaia e foarte frumos, indeed. dar sa nu ma duceti pe la gara, ca acolo am derapat vara trecuta pe nisip si nu mai vreau!

 

merci! de material de studiu, blondo. stii tu bine ca imi trebuie de lucru acuma, ..sa treaca mai repede timpul. dau o bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca m-ati vazut pe mine mai blonda si m-ati pus sa ma ocup... si acum ati disparut cu totii.

 

So...maine la Jadoo nu avem loc decat sus ( deh, sarbatoare in familie :wacko: )...sacrificam fumatorii sau ne relocam?

Aloooooooooooooooooo

 

ne relocam, propun restaurant "traffic" din piata alba iulia maine la ora 19.30-20.00.

ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne relocam, propun restaurant "traffic" din piata alba iulia maine la ora 19.30-20.00.

ok?

 

De ce nu si Alter Ego, un bar intre Hala Traian si Spitalul Caritas, se bea se asculta muzica buna.

Pentru a putea manca se face comand la un restaurant partener sau au minuturi.

Barul este al unui motociclist, atmosfera super.

Daca este pe la 7.00 cred ca pot trece si eu in drum spre Predeal

 

 

Bafta1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem acolo, nu uitati hartile :wacko:

 

* si eu sper sa nu uit sa-i spun vecinei mele sa inchida poarta maine seara, ca n-am chef sa umblu noaptea dupa papusi la ea in gradina...

 

stabiliti odata locul fix, doar n-o sa alerg in tot Bucurestiul dupa voi(!)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locul e stabilit, delta x vrea sa ne zapaceasca.

Cred ca de la papusa aia a ta ni se trage.

La unii a luat-o timpul razna, altii trag sfori, e ceva necurat pe topicul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* se pare ca Initiatorul acestui topic, ianachim, a dat bir cu fugitii. el propune, el alege, el formeaza, el musca si el fuge. eu l-am cautat, nu e in Alpi. posibil sa fii plecat in Nepal sau Tibet sa nu faca nimic. adica zen .

 

da' nu-i bai, avem bemveuri si aici! Iulian, te rog sa preiei initiativa. grupul asta nu poate sa plece fara cap. si coada.

 

see ya!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stabiliti odata locul fix, doar n-o sa alerg in tot Bucurestiul dupa voi(!)

 

"Traffic"....pubb-ul....Piata Alba Iulia, orasul lui Bucur,

12 martie 2010 dupa Christos

19:30-pana tarziu...

 

S-a strigat catalogul....

Prezenti....in ordinea intrarii pe scena: 22iulian ,Manuel,Ianachim,

Apoi a venit un nene ...am uitat cum il cheama...care era foarte convins ca a merge 500 de km/zi pe moto e absolut acelasi lucru cu a merge 500 km/zi cu conserva.

Apare si Arnold Bogdan Schwarzenegger..n-a stat mult, dar cu folos,

Urmeaza intrarea in scena a Deei,...se lipesc de noi apoi (ca sunt lipiciosi) dydy si dydyna..multumim :wacko:

 

Cria_p calare pe mega-hertziene..dar a fost cu noi.

Pe aceeasi cale radio-telefonica l-am avut aproape si pe Santa Claus...pardon ...pe tataie Mihai Varadero...pot sa-i spun cum vreau ..e exmatriculat 30 de zile...a fluierat in biserica asta de-i zice lumea forum.

 

Maaaaare mai e mai fratilor harta aia a Turciei..nici n-aveam unde mai pune berile pe masa.

Asa e si Turcia de mare ?

 

S-a facut recapitularea subiectelor de traseu.

S-a ales culoarea ferry-ului cu care trecem marea spre Canakkale,

S-a ales inclinatia maxima a drumurilor pe care vom circula...maxim 32 de grade.

Salata de varza murata n-a fost chia acra,

S-a consumat printre altele : tzatze de gaina la gratar fara sutien cu barabule prajite,

Papanasii au fost cu multa dulceata...

Gheata pentru sprit era rece...

Berea fara alcool era fara alcool.

 

Si s-a facut muuult misto..dar nu pot sa spun !

 

 

Urmeaza planificarea mini-excursiei de drive-team-test ...sa vedem daca suntem copatibili !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...