Sari la conținut

Competitii, concursuri .. 2010


stefan_bz
 Share

Postări Recomandate

cum bai Teo sarac?

Numai la enduro deja sunt 5 prietenesti, 4 etape de CN, Red bull, REA. O sa mai fie acolo si Lazaresti (Marci, zii si tu cam cand ai prefera) si poate Bacau si C de Arges.

+ endurocrossurile.

Timp si $$$$ sa fie

DA ioane tocmai in mai incep.pina in mai ne antrenam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

trebuie sa-l dezamagesc pe teo,EMD se va tine la valcea(chiar langa oras)intre 11-13 septembrie..amanunte prin luna martie,dar fiind editia a 5-a vom face ceva mai special..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca exista un "cui" impotriva Craiovei, sau ca "sopteste" cineva impotriva a ce vreau sa misc si eu pe aici... Stiu ca nu ma dau la fel de bine ca voi si ca nu am aceeasi experienta la organizat, dar daca nu vine lumea, n-am cum sa imbunatatesc ceva.

Anuntasem anul trecut ca vreau sa organizez un concurs (sau cum vreti voi sa-i zicem) de enduro-cross si n-a dat nimeni vreun semn - decit Jumba, pentru ca se suprapunea cu alta cursa anuntata cu juma' de an inainte. L-am lasat pentru primavara (zisesem mai, la intilnirea de la Vilcea), iar acum vad ca nu mai este loc pe nici unde...

Ziceti voi cum sa fac, sa nu ma mai simt spray.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca exista un "cui" impotriva Craiovei, sau ca "sopteste" cineva impotriva a ce vreau sa misc si eu pe aici... Stiu ca nu ma dau la fel de bine ca voi si ca nu am aceeasi experienta la organizat, dar daca nu vine lumea, n-am cum sa imbunatatesc ceva.

Anuntasem anul trecut ca vreau sa organizez un concurs (sau cum vreti voi sa-i zicem) de enduro-cross si n-a dat nimeni vreun semn - decit Jumba, pentru ca se suprapunea cu alta cursa anuntata cu juma' de an inainte. L-am lasat pentru primavara (zisesem mai, la intilnirea de la Vilcea), iar acum vad ca nu mai este loc pe nici unde...

Ziceti voi cum sa fac, sa nu ma mai simt spray.

 

 

In Aprilie sunt 2 etape de Campionat National de EnduroCross...

 

Au zic, ca pentru inceput poti sa faci un concurs in paralel, pentru cei care nu se dau in CN...

 

Daca - din experienta acumulata la organizare - mai ai chef si la anu' sa organizezi ceva, te bagi pentru un weekend liber... :banana:

 

Succes...

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca exista un "cui" impotriva Craiovei, sau ca "sopteste" cineva impotriva a ce vreau sa misc si eu pe aici... Stiu ca nu ma dau la fel de bine ca voi si ca nu am aceeasi experienta la organizat, dar daca nu vine lumea, n-am cum sa imbunatatesc ceva.

Anuntasem anul trecut ca vreau sa organizez un concurs (sau cum vreti voi sa-i zicem) de enduro-cross si n-a dat nimeni vreun semn - decit Jumba, pentru ca se suprapunea cu alta cursa anuntata cu juma' de an inainte. L-am lasat pentru primavara (zisesem mai, la intilnirea de la Vilcea), iar acum vad ca nu mai este loc pe nici unde...

Ziceti voi cum sa fac, sa nu ma mai simt spray.

 

 

nu cred ca cineva are ceva impotriva Craiovei sau a vreunei alte localitati din sudul tarii!

dimpotriva ,iarna unde in Ardeal nu se poate face motocicleta ar fi binevenit un concurs in lunile februarie sau martie undeva in sud unde conditiile climaterice sunt mai bune

calendarul din mai pana in octombrie este supraincarcat dar in lunile februarie-aprilie si noiembrie -decembrie sunt libere

daca un club din sud s-ar ocupa sa faca un concurs la inceputul sezonului(februarie) ar avea mult succes

eu personal sunt dispus sa acord tot sprijinul acestor organizatori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca cineva are ceva impotriva Craiovei sau a vreunei alte localitati din sudul tarii!

dimpotriva ,iarna unde in Ardeal nu se poate face motocicleta ar fi binevenit un concurs in lunile februarie sau martie undeva in sud unde conditiile climaterice sunt mai bune

calendarul din mai pana in octombrie este supraincarcat dar in lunile februarie-aprilie si noiembrie -decembrie sunt libere

daca un club din sud s-ar ocupa sa faca un concurs la inceputul sezonului(februarie) ar avea mult succes

eu personal sunt dispus sa acord tot sprijinul acestor organizatori

KA bine mai zici nea patrick !!si pe la monteoru sau cislau merge climatul e mai dulce aici.dar cine sa faca???nu sint bani.poate o prieteneasca sau o nustiu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In calendarul FRM s-au operat cateva modificari ( 2 la endurocross si 1 la enduro )

 

 

Am actualizat calendarul provizoriu pentru cei interesati...

 

:banana:

 

Dupa cum arata calendarul acum va fi anul PRIETENESTILOR.

Etapele CNI la enduro sunt la capitolul ratusca cea urata :cheers:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca exista un "cui" impotriva Craiovei

Nici eu nu cred ca are cineva ceva impotriva Craiovei.

Din cate vad in calendarul provizoriu, lunile martie si aprilie sunt destul de libere. Crezi ca ar fi vreo problema daca organizezi cu o luna mai devreme decat ti-ai propus initial?

Dar cum bine a zis Stef, la Rasnov stabilim calendarul definitiv.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece calendarul de pe Google.Doc este infectat cu "Downloader-JS [Trj]" :cheers:

pun aici iarasi documentul cu ultima actualizare (21.01.2010 - 21,00) :

 

Calendar_2010.doc

 

...ultima modificare este cursa de iarna din 06 februarie - Lazaresti (HR)

Asteptam detalii de la organizator...

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece calendarul de pe Google.Doc este infectat cu "Downloader-JS [Trj]" :cheers:

pun aici iarasi documentul cu ultima actualizare (21.01.2010 - 21,00) :

 

Calendar_2010.doc

 

...ultima modificare este cursa de iarna din 06 februarie - Lazaresti (HR)

Asteptam detalii de la organizator...

 

:D

 

Ce este la Lazaresti? Motocross sau endurocross?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este la Lazaresti?

 

ENDURO. Anul trecut a fost anuntata cam din scurt; am vorbit cu mai multi care au fost si au avut numai cuvinte de lauda, in special la adresa traseului. Anul asta nu mai scapa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ENDURO. Anul trecut a fost anuntata cam din scurt; am vorbit cu mai multi care au fost si au avut numai cuvinte de lauda, in special la adresa traseului. Anul asta nu mai scapa :D

pai mult nu mai e ....

enduro clasic sau hard? ca judecand dupa vremea de afara chiar daca e clascic poa sa fie hard... dar daca e hard... e prea hard :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mult nu mai e ....

enduro clasic sau hard? ca judecand dupa vremea de afara chiar daca e clascic poa sa fie hard... dar daca e hard... e prea hard :(

Salut motociclisti

In data de 6 februarie 2010 va fi organizat a 7-a editie a competitiei de iarna moto, de catre clubul Csiki Enduro&MXC,

care va avea loc pe pista de motocros din Cozmeni, care se afla linga soseaua principala , pe drumul judetean DJ 11B.

( cca 3km de la Cozmeni spre Targu Secuiesc ). Regulile vor fi de motocros, din pacate nu se poate face enduro in conditii de iarna. Despre starea pistei vom da detalii cu cateva zile inainte, pentru alegerea cauciucurilor corespunzatoare.

Istoria acestei competitii a inceput in anul 2003, fiind prezenti concurenti ca Romeo Duicu.... Colectia de fotografii al acestei competitii din 2009. puteti accesa pe site-ul www.simcat.ro , la rubrica Motocros "Alcsik Kupa 2009".

Va asteptam cu drag ,

(vin fiert,mititei, gulas,voie buna si cu multi motociclisti). :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut motociclisti

In data de 6 februarie 2010 va fi organizat a 7-a editie a competitiei de iarna moto, de catre clubul Csiki Enduro&MXC,

care va avea loc pe pista de motocros din Cozmeni, care se afla linga soseaua principala , pe drumul judetean DJ 11B.

( cca 3km de la Cozmeni spre Targu Secuiesc ). Regulile vor fi de motocros, din pacate nu se poate face enduro in conditii de iarna. Despre starea pistei vom da detalii cu cateva zile inainte, pentru alegerea cauciucurilor corespunzatoare.

Istoria acestei competitii a inceput in anul 2003, fiind prezenti concurenti ca Romeo Duicu.... Colectia de fotografii al acestei competitii din 2009. puteti accesa pe site-ul www.simcat.ro , la rubrica Motocros "Alcsik Kupa 2009".

Va asteptam cu drag ,

(vin fiert,mititei, gulas,voie buna si cu multi motociclisti). :(

da misto! ceva enduro!?!?am 300st de cuie doar pe spate.ce as da o talpa.poate fac cu baieti ceva la monteoru in martie-aprilie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...