Sari la conținut

26 mai 2006 - Accident La Mall


bavareze
 Share

Postări Recomandate

m-a sunat un prieten si mi-a relatat. un endurist a trecut printr-o balta pe la mall, fara sa cunoasca faptul ca sub balta era un canal descoperit. urmarile vi le imaginati usor... am patit si eu faza asta cand eram mic cu bicicleta, problema era ca balta in care am cazut se formase de la o ghena de gunoi :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a sunat un prieten si mi-a relatat. un endurist a trecut printr-o balta pe la mall, fara sa cunoasca faptul ca sub balta era un canal descoperit. urmarile vi le imaginati usor... am patit si eu faza asta cand eram mic cu bicicleta, problema era ca balta in care am cazut se formase de la o ghena de gunoi :ok:)

Hmmm....amuzant?! :cheers: Poate pt. cei care vad din exterior...iti spun sigur daca ai fii fost in pielea lui nu ti-se mai parea amuzant!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm....amuzant?! :cheers: Poate pt. cei care vad din exterior...iti spun sigur daca ai fii fost in pielea lui nu ti-se mai parea amuzant!!!

 

 

haide ma, unde e simtul umorului? atata timp cat nu se intampla nimic rau (sau aproape nimic) e amuzant. poate s-a ofticat pe moment, dar diseara cand va povesti prietenilor cu siguranta vai fi distractie maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haide ma, unde e simtul umorului? atata timp cat nu se intampla nimic rau (sau aproape nimic) e amuzant. poate s-a ofticat pe moment, dar diseara cand va povesti prietenilor cu siguranta vai fi distractie maxima

Eu unul sunt de alta parere...orice zgirietura pe motor ..un semnal,un stop,o oglinda ...doare tare mult cind le vezi distruse...darmite o mina sau picior luxat,asta sa nu spun mai mult...kkti astia de furaciosi penali cu fierul lor vechi... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fi patit nimic grav motociiclistul!

 

Eu unul sunt de alta parere...orice zgirietura pe motor ..un semnal,un stop,o oglinda ...doare tare mult cind le vezi distruse...darmite o mina sau picior luxat,asta sa nu spun mai mult...

:cheers:

 

Eu mergema intr-o seara spre casa pe Blvd. Timisoara si am prins o gura de canal (stiti cum sunt astea: ei le fac la nivelul drumului, dar dupa cateva saptamani acestea se lasa mai jos si se formeaza o gaura suficient de adanca sa te dea jos). Mi s-a rupt inima cand am auzit "zbang"-ul rotii din fata. :)

 

Asfalt uscat! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Braila acum cateva luni a fost un caz de genul asta da cu urmari mult mai grave : erau doua guri de canalizare langa o bordura la aprox 1-1.5m una de alta, bineinteles fara capac ambele ; un biciclist la o ora tarzie din noapte a cazut cu roata fatza in pima canalizare s-a dat cu bicla peste cap si a cazut apoi cu capul inainte in cea de a doua canalizare unde din pacate s-a inecat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ghinion a avut saracu om din braila,cand am vazut reconstituirea pe calculator mi se parea cascadoria perfecta,sa plonjeze in cap in canal si dupa aceea sa se inece incredibil si nu a fost gasit nimeni vinovat-Mortu e de vina groaznica tara in care traim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul sunt de alta parere...orice zgirietura pe motor ..un semnal,un stop,o oglinda ...doare tare mult cind le vezi distruse...darmite o mina sau picior luxat,asta sa nu spun mai mult...kkti astia de furaciosi penali cu fierul lor vechi... :cheers:

 

varule, si daca incepi sa plangi si sa injuri, rezolvi ceva?

 

 

Nu e chiar nebun mah, io m-am lamurit :crack:, omu stie ca o chestie nasoala trece mult mai usor daca faci un pic de caterinca de ea :crack: Oricum, sa nu uit esentialul: multa :ok: primariei si boraturilor care fura noaptea capacele de canal. In camera de gazare cu voi :)

 

bingo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au aratat acum pe Antena 1 la Observator, am prins si eu la final...

Este vorba despre un DR albastru

De aseara si pana azi cica vreo 7 masini au intrat in groapa respectiva, vinovati ar fi Distrigaz si ApaNova deoarece nu au semnalizat corespunzator groapa...

 

Oricum nu as vrea sa fiu in pielea celor care au intrat in groapa respectiva...

(nu vad deloc amuzanta intamplarea asta :cheers: )

 

Edit: Au dat stirea si pe ProTv

Motociclistul nu a patit nimic deoarece avea viteza redusa si executa un viraj la dreapta.

ApaNova si Distrigaz cica au fost amendate iar motociclistul vrea sa dea in judecata Distrigazul.

 

Multa Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, nebun-nebun bavareze, da cam asa e. Cand am picat si eu cu CBRul dupa ce il luasem de vreo saptamana, pe moment m-au apucat dracii si imi venea sa iau la lupa pe aia care imprastiasera nisip pe strada. Peste juma de ora insa ma cracanam de ras aducandu-mi aminte cum imi topia capul cu casca cu tot pe asfalt. (Daca nu aveam casca nu ma mai cracanam de ras)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a sunat un prieten si mi-a relatat. un endurist a trecut printr-o balta pe la mall, fara sa cunoasca faptul ca sub balta era un canal descoperit. urmarile vi le imaginati usor... am patit si eu faza asta cand eram mic cu bicicleta, problema era ca balta in care am cazut se formase de la o ghena de gunoi :crack:)

 

Pana la urma nici accidentele cu bicicleta nu sunt amuzante...poate doar pt handicapatii fara creier! :cheers:

Numa idiotii aia de americani aveau emisiunea aia cu momente "amuzante" in care aratau imagini filmate de amatori...in care cadeau si se loveau de la copii pana la animale...si ei radeau... :ok: :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce mai rideam la alea cu toti prietenii mei romani :ok:.... si asta a fost amuzant ca omul era intreg si pe picioare. Probabil e chestie de testosteron, cine nu-l are, maica, se sperie ca o babuta.

 

no comment :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amuzant era intr-adevar daca era cu bicicleta si balta de gunoi insa cu enduro pe sosea e dureros :ok:

 

Eu mi-am facut varza jentile la masina din cauza nenorocitilor astia de la Primarie :cheers:

Nu Primaria fura capacele de la canale, ci nenorocitele alea de ciori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...