Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

felicitari Adi.....desi, cred ca ti-se potrivea mai bine ceva mai mare...

Black.

 

 

Salut . Nu sunt Adi ci un prieten care a creat contul vechi pt a putea Adi sa vanda Nepra aia modificata.El e mai mult cu fiarele si mai putin cu calulatorul :ok: .Dupa cum vezi am creat alt cont dar cu aceleasi date mai putin nick-ul. Adi are acum Suzuki Intruder :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si pana la urma,a postat si el aici,au ba?

 

Avand in vedere ca utilizam o adresa veche si care crea confuzie pentru cunoscatori imi schimb nick-ul din adi_cretzu in djeeckx. sper ca nu am deranjat pe nimeni cu acest anunt :duel:

 

 

uite ce zice Adi aici....eu nu mai inteleg nimic...

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pana la urma,a postat si el aici,au ba?

uite ce zice Adi aici....eu nu mai inteleg nimic...

B.

 

Eu am postat, nu el. Multa lume cunoscandu-l dupa acest nume am decis sa il schimb pt a nu mai crea confuzie.Oricum pot sa-i transmit lui Adi salutari din partea ta si probabil ca va veti revedea la Ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu o intrebare.

La shadow este vre-o problema daca bag benzina de 98 sau 100??

Strica ceva in motor??

nu cred ca are ceva....

ps:completeaza si tu locatia cum trebuie.

 

Eu am postat, nu el. Multa lume cunoscandu-l dupa acest nume am decis sa il schimb pt a nu mai crea confuzie.Oricum pot sa-i transmit lui Adi salutari din partea ta si probabil ca va veti revedea la Ploiesti.

 

 

merci.

ploiesti-ul s-a amanat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

de o luna am si eu o Honda Shadow vt600c din '93. Felicitari tuturor pentru acest topic si pentru informatiile utile oferite ( mai ales pentru manuale :duel: ). Pun si o poza cu ea si va urez asfalt uscat!

post-16262-1178091501_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-l puteti trimite si mie...va rog..? (vt 600c) ID : smoke_smoke2005@yahoo.com

 

.....berea o dau la urmatoarea intanlire (prima pt mine...):rock: :ok: :duel:

Multumesc anticipat !!

 

 

salut, mai aveti manualul de 600 vt..? Nu-l gasesc pe Dc nici pe net. Daca puteti trimiteti-l si mie pe ID:florinvartaci@yahoo.com. tKS tKS tKS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doresc sa imi pun alarma la Honda Shadow VT600C din '93, imi recomandati ceva? Eventual ceva instructiuni de instalare, mai exacte decat cele de la alarma... adica specifice modelului. Mersi si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ un lucru imbucurator: numarul "Umbrelor" s-a marit! Tuturor asfalt uscat si sa aveti parte de motocicletele voastre!

Benzina de 98 sau 100?

Personal am folosit si de una si de alta, fara probleme! De altfel, manualul nu prevede cifra octanica ci doar ca benzina sa fie fara Pb!

Pentru cei interesati iata adresa unui site american care comercializeaza piese de tip Original Equipment Manufacturer Parts (de uzina) www.bikebandit.com, in plus au planse detaliate cu toate sistemele motocicletei, inclusiv motorul!

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ un lucru imbucurator: numarul "Umbrelor" s-a marit! Tuturor asfalt uscat si sa aveti parte de motocicletele voastre!

Benzina de 98 sau 100?

Personal am folosit si de una si de alta, fara probleme! De altfel, manualul nu prevede cifra octanica ci doar ca benzina sa fie fara Pb!

Pentru cei interesati iata adresa unui site american care comercializeaza piese de tip Original Equipment Manufacturer Parts (de uzina) www.bikebandit.com, in plus au planse detaliate cu toate sistemele motocicletei, inclusiv motorul!

:duel:

 

 

salut cruiserman si buly

 

Mai baieti io pe 25 mai daca iau permisul de A dau de baut si de mancat undeva in Timisoara City. Invitatia ramane valabila, ne auzim pe aici. Ce ziceti? va bagati?:rock: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am gasit la Louis...oare unde sa mai caut?

 

Imi permit sa postez inca o data adresa unui site american care comercializeaza OEMP=Original Equipment Manufacturer Parts, www.bikebandit.com

E drept ca fiind din USA e cam departe si cam scump, dar atunci cand nu ai alta posibilitate...(vezi cazul meu cu filtrul de aer).

 

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu.

 

Chiar am dat-o in bara, si eu care ma credeam destul de indemanatic la reparatii. Azi pe cand incercam sa dau jos sezutul de la Shadow incerc sa desfac suruburile imbus de pe laterale. Trag tare...nimik..parca sunt sudate. Binenteles fortez, cheia se roteste in surub si in loc de forma hexagonala surubul devine cerc iar cheia imbus se invarte in gol,adika mai pe scurt s-a F***T. Da stiu, nasoala problema ca nu mai pot da jos scaunul si chiar trebuie sa-i schimb imbracamintea ca e decolorata.

 

Mai am vreo sansa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu.

 

Chiar am dat-o in bara, si eu care ma credeam destul de indemanatic la reparatii. Azi pe cand incercam sa dau jos sezutul de la Shadow incerc sa desfac suruburile imbus de pe laterale. Trag tare...nimik..parca sunt sudate. Binenteles fortez, cheia se roteste in surub si in loc de forma hexagonala surubul devine cerc iar cheia imbus se invarte in gol,adika mai pe scurt s-a F***T. Da stiu, nasoala problema ca nu mai pot da jos scaunul si chiar trebuie sa-i schimb imbracamintea ca e decolorata.

 

Mai am vreo sansa ?

 

Pai ar mai fi una inainte de bormasina sau daca nu ai acces la tarozi...Oricum suruburile sunt compromise si trebuie sa le schimbi. Cauta o cheie nimbus cu un numar mai mare decat cel al nimbusului original (urmatoarea in marime).I-a un ciocan si bate cheia fortat in gaura surubului.Se va intepeni in surub si o sa poti sa il deschizi.Numai sa folosesti un spray degripant pentru suruburi inainte sa faci asta. Sa il lasi sa isi fac efectul inainte. Cheia nu o sa o mai poti recupera din surub si este buna de aruncat cu tot cu surub. Cauta la magazine gen Motul,sau in piata,seturi de chei nimbus de proasta calitate. Cel putin eu asa am facut cand am avut probleme din astea si a dat rezultate de fiecare data. Daca ai fi folosit un spray inainte sa te apuci sa le desfaci nu ajungeai in situatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu.

 

Chiar am dat-o in bara, si eu care ma credeam destul de indemanatic la reparatii. Azi pe cand incercam sa dau jos sezutul de la Shadow incerc sa desfac suruburile imbus de pe laterale. Trag tare...nimik..parca sunt sudate. Binenteles fortez, cheia se roteste in surub si in loc de forma hexagonala surubul devine cerc iar cheia imbus se invarte in gol,adika mai pe scurt s-a F***T. Da stiu, nasoala problema ca nu mai pot da jos scaunul si chiar trebuie sa-i schimb imbracamintea ca e decolorata.

 

Mai am vreo sansa ?

O alta varianta ar fi sa prinzi cu cateva puncte de sudura un brat de capul surubului, cu care sa il scoti. Trebuie doar sa i grija sa acoperi cu ceva carpe zona din jur, sa nu sara scantei pe aripa sau rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cum sunt pitite suruburile alea acolo sub sea singura solutie este bormasina-tarod si alt surub

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O alta varianta ar fi sa prinzi cu cateva puncte de sudura un brat de capul surubului, cu care sa il scoti. Trebuie doar sa i grija sa acoperi cu ceva carpe zona din jur, sa nu sara scantei pe aripa sau rezervor.

 

e cam greu sa faci asta pentru ca suruburile sunt ascunse sub sa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tks la toti pentru sfaturi. Acum macar am 3 variante. Cred ca totusi varianta bormasina ramane singura deoarece accesul la suruburi este greu, mai ales pentru sudura. O sa incerc totusi si sa bat un imbus mai mare si sa fac o crestatura surubului si binenteles n-o sa mai uit de spray .

 

Salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...