Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. M-ar interesa si pe mine un shadow de 125. Nu am avut rabdare sa citesc tot topicul si nu stiu daca s-a mai zis de el pe aici. Ce avantaje\dezavantaje are? Merita? Asfalt uscat!

 

pai daca"nu ai avut rabdare sa citesti tot topicul"inseamna ca NU TE INTERESEAZA asa mult! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti careva idee daca in motorul care are cutia in 4 trepte s-ar potrivi cutia de pe modelul cu 5 trepte ???

 

respecte

Interesanta intrebare.Sa inteleg ca tu vrei sa faci din ...k.k.t. bici si sa mai si pocneasca?Mai bine o vinzi pe asta si iti iei una in 5 trepte.(daca tii neaparat sa ai shadow de 6oo).Daca mai dai si bani pe cutia de 5 eu personal nu cred ca merita investitia pt ca o mare diferenta nu o sa simiti in afara faptului ca e mai putin turata peste 120 km/h...cuplul ramane cam acelasi. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta intrebare.Sa inteleg ca tu vrei sa faci din ...k.k.t. bici si sa mai si pocneasca?Mai bine o vinzi pe asta si iti iei una in 5 trepte.(daca tii neaparat sa ai shadow de 6oo).Daca mai dai si bani pe cutia de 5 eu personal nu cred ca merita investitia pt ca o mare diferenta nu o sa simiti in afara faptului ca e mai putin turata peste 120 km/h...cuplul ramane cam acelasi. :finger:

 

bun........deci are careva idee???

 

respecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu cred ca poti pentru ca, carcasa cutiei e legata cu carterul motorului (e dintr-o bucata), deci nu cred ca poti sa bagi arborii cu angrenajele de la 5 trepte in carcasa de 4 trepte. Cred ca nu ai loc sa le bagi iar numai cutia nu o poti schimba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-20344-1191578817_thumb.jpgpost-20344-1191578767_thumb.jpgpost-20344-1191578699_thumb.jpgSALUT !

RECENT (CAU 6ZILE) MI-AM ADUS SI EU UN MOTOR DIN GERMANIA "HONDA VT700 RC 19 SHADOW MODEL AMERICA DIN 1987" !

SUNT FOARTE INCANTAT DE EL ...ARATA SUPER !

PROBLEMA E CA TRAIM IN ROMANIA SI PENTRU ASATA NU POT EU SA MA BUCUR DE ZILELE CU SOARE RAMASE DIN ANUL ACESTA PENTRU CA ASTIA DE LA RAR IMI FAC PROBLEME!!!!

DACA MAI ARE CINEVA UN CA AL MEU "HONDA VT700 RC 19 SHADOW MODEL AMERICA DIN 1987" (ATENTOIIE CU MOROR RC 19) IL ROG SA MA ANUNTE !!!

PROBLEMA ASTORA DE LA RAR ESTE CA NU COINCIDE DOMNE PUTEREA DIN ACTELE DE GERMANA CU CE MA SOARA EI (DAR DE FAPT EI AU LUAT DIN BAZA LOR DE DATE O HONDA SHADOW DE 600CM3 DIN '94 SI AU COMPARAT PUTEREA MOTOARELOR...SI PENTRU CA NU AU COINCIS DATELE CELOR DOUA MOTOCICLETE SHADOW DAR DE CAPACITATE SI DE AN DE FABRICATIE DIFERIT....AU AJUNS EI LA CONCLUZIA CA TREBUIE SA MAI GASESACA UNA DIN ACELASI AN / CAPACITATE / MODEL CARE SA AIBA ACELESAI CARACTERISTICI CU HONDA MEA ...SI ABIA ATUNI POT EI SA O BAGE IN BAZA DE DATE SI SA-MI FACA ACTELE)!!!!

ROG PE CEL CARE ARE UN MOTOR CA AL MEU SA MA CONTACTEZE SI SA-MI SPUNA IN CE JUDET E INMATRICULAT MOTORUL !!!!

si cand te gandesti ca motorul asta are ultima revizie facuta in mai 2007 in Germania !!!

 

CHESARU RAZVAN

0726701197 PT TELEFON,SMS,

bikerkes@yahoo.com

chesarurazvan@yahoo.com

 

 

MULTUMESC TUTUROR !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda Shadow VT 500 C,am avut eu.Acuma,o are un prieten. Mi-i se pare c-am vazut,acu' vreo 3 saptamini, una ca a ta,pe-aici,in Bucuresti. Nu-l stiu pe proprietar,l-am prins la semafor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda Shadow VT 500 C,am avut eu.Acuma,o are un prieten. Mi-i se pare c-am vazut,acu' vreo 3 saptamini, una ca a ta,pe-aici,in Bucuresti. Nu-l stiu pe proprietar,l-am prins la semafor.

 

MULTAM DE AJUTOR!!!

IMI TREBUE EXACT MODELUL ASAT CA SA VB CU "INGINERUL" DE LA RAR SA-I SPUN "I-A LEGATURA CU RAR...BUCURESTI (EX) CA E UNA ACOLO ...K ASA MERGE PE LA NOI TREBUIE SA LE FACI TU TREABA LOR DACA VREI SA MEARGA REPEDE...

MULTAM MULT ! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MULTAM DE AJUTOR!!!

IMI TREBUE EXACT MODELUL ASAT CA SA VB CU "INGINERUL" DE LA RAR SA-I SPUN "I-A LEGATURA CU RAR...BUCURESTI (EX) CA E UNA ACOLO ...K ASA MERGE PE LA NOI TREBUIE SA LE FACI TU TREABA LOR DACA VREI SA MEARGA REPEDE...

MULTAM MULT ! :friends:

uite, eu am un shadow vt 800 model american,priveam motorul tau si imi parea identic cu a mea,iti atasez cateva foto poate te ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite, eu am un shadow vt 800 model american,priveam motorul tau si imi parea identic cu a mea,iti atasez cateva foto poate te ajuta.

 

FRUMOS!!!

SPUNE-MI TE ROG TU AI FACUT BARELE DE CADERE ???

VREAU SA-MI PUN SI EU SI SUNT INTERESAT DE FELULFE PRINDERE SI DIMENSIUNI !!!

MULTUMESC MULT DE TELEFON !

CRED CA TOTUSI PT "INGINERII" DE LA NOI TREBUIE ACELASI MOTOR RC19 !...K SA POATA LUA CARACTERISTICILE K ULTERIOR SA FACA ACTELE MELE!

CUM SPUNEA SI CREANGA "MUIETI IS POSMAGII...???"

O!! DOAMNE !!! CATA PROSTIE SI LENE EXISTA IN ROMANIA 2007!!!!

SCUZE -NU AM VRUT SA POSTEZ DE 10 ORI-SUNT SI EU LA INCEPUT

Editat de ORISZA KES
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un sfat: fa verificarea RAR la targoviste sau Giurgiu. Aia sunt mult mai "accesibili"

 

sunt pe dracu accesibili aia din targoviste,l a motorul asta care are schimbat ghidonul,modfificare ce este trecuta in cartea de germani deci omologata la nemti, astia de la rar au zis ca daca e schimbat ghidonul si mai ales ptr ca e model america, inseamna ca e motoreta artizanala ca au vazut ei la tv-la orange contry choppers ....si au ajuns la concluzia ca chopperele sunt moto artizanalae

a si din pacate nu poti face raar decat in orasul in care o inscrii-itp se poate face in orice oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU POT SA CRED CA NU MAI EXISATA O HONDA CU TOATE CARACTERISTICILE DE MAI SUS IN TARA ASATA!!! :wink:

 

E VECHIUT MODELUL DAR NU E .... UNICAT IN ROMANIA !!! :)

 

LA NAIBA :wave: ... ACU DOAR O PRIVESC !!! :blbl:

:laugh: BIROCRATIA DIN ROMANIA!!! :laugh:

 

DAU O BERE :friends: SI O SI 2 MICI (MARI) CELUI CE-MI DA PRIMUL O VESTE BUNA!!!

 

CHESARU RAZVAN

0726701197 PT TELEFON,SMS,

bikerkes@yahoo.com

chesarurazvan@yahoo.com

MULTUMESC TUTUROR !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...