Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am 25.000 km si n-am avut nicio problema. Consum 2-3, revizii, consumabile la fel de bine. Eu bag Motul 300v @ 76 ron litrul + filtru ulei HiFlo @ 21 ron, placutze frana 100 ron, filtru aer 50 ron, bujie 30 ron. E bine$

salut ^.^ la cat trebuie schimbate placutele de frana si bujia?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care este treaba cu limitatorul?

vreau sa zic ca in a 6a mai mult de 8000 de ture nu merge:))

105 km/h max

 

 

nici nu trebuie mai mult:))...dupa provoaca dependenta...cam cat ar costa un r125 bunicel...daca nu sunt indiscret...si cam cum se prezinta?tinuta de drum,stabilitate...nu am stat sa rasfoiesc pagini...nu aruncati cu oua va rog:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu trebuie mai mult:))...dupa provoaca dependenta...cam cat ar costa un r125 bunicel...daca nu sunt indiscret...si cam cum se prezinta?tinuta de drum,stabilitate...nu am stat sa rasfoiesc pagini...nu aruncati cu oua va rog:D

intre 1300 E / pana la / 3000 E .

este un motor ok , la drum lung nu mi-a facut probleme ... l-a inceput pana te obisnuiesti cu pozitia ... in rest se descurca foarte bine .. sunt multumit de ea la toate punctele de vedere pentru un 125

Mesaj completat

e din 2010

are 2000 de km

i-ai facut rodaju calumea ... ca si partea asta de rodaj ar afecta / imbunatati umpic top speed-ul ... din ce am auzit

oricum incearca sa faci cum a zis frana sa schimbi pe rosu cat mai mult si baga-te sub geam dupa 100 .. eu dupa 115 ma bag dar acuma depinde si de alti factori gen coborare urcare ... i-a un drum drept undeva dai maxim si baga-te sub geam si dupa ne spui cat duce [ daca asta te intereseaza pe tine top-speed :D ] eu unul eram multumit si cu 105 :D pentru ca nu prea folosesti viteza aia decat o portiune de drum dupa urmeaza sat comuna etc. si reduci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ai facut rodajul l-ai facut cu pasager? ... ai respectat sau nu rodajul ca acceleratia n-are nimic ... si daca e model de 2010 du-l la ei la service si spune-le domle eu vreau sa zbor pe r125 .. vreau sa fie mai rapid ca r1 ... :D

nush ce-i cu modelul asta de 2010 am mai vazut si pe youtube modele de 2008 .. 2009 .. 2010 care nu duceau mai mult de 7000 , 8000 .. in general cele din germania dar asta n-am inteles-o .. ceva de genu ..

8000 de ture 86 km/h toate r-urile duc peste 110 nu cred ca ar fi vreo problema la acceleratie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...