Sari la conținut

O Noua Iubita: Italianca Blonda


odhin
 Share

Postări Recomandate

Am vandut motorul, m-am indatorat pe "n" ani, dar acum imi calaresc visul: Ducati 999. :cheers: Mi-am luat o frumusete de motor. Are trei ani, dar nici doua mii de kilometrii rulatzi. Pe bune...E motor luat de aici si e cunoscut de baietzii de la Ducati...

Vin tot de pe Ducati, 750 S dar e cu totul alta bicicleta. In oras, unii ar considera un calvar motorul asta. Pozita de pe Ducati-intins, tobele de sub sha kre te incing in partile posterioare, oglinzile in kre nu vezi nimic in spate dk nu tragi mana, dificultatile la luarea unui viraj la viteze de parcare(ajungi sa dai cu mana din exteriorul virajului in oglinda)...In schimb nu are nici o problema la rulare. Poti sa mergi si cu 5 la ora, chiar dk e motor de o mie, sta si jos, cu ambreiajul putin patinat. Poate fi frustrant, dar se compenseaza afara. Cand ai iesit din trafic e dement. Trage porcos. Ii place f mult de la a treia incolo. Un cuplu de zile mari...Nu am tras de ea f tare k ink tre sa o tin sub 7 mii de ture...In afara orasului devine motoreta"care este"...Cand esti lasat jos in carena oglinzile ajung si ele sa-si serveasca scopul vezi tot si NU tremura de la vibratzii...

 

Sunt foarte mandru de ea, o iubesc si in general fac cam jumatate de ora pana la munk. Azi am facut doua ore :ok:

Editat de odhin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vandut motorul, m-am indatorat pe "n" ani, dar acum imi calaresc visul: Ducati 999. :cheers: Mi-am luat o frumusete de motor. Are trei ani, dar nici doua mii de kilometrii rulatzi. Pe bune...E motor luat de aici si e cunoscut de baietzii de la Ducati...

Vin tot de pe Ducati, 750 S dar e cu totul alta bicicleta. In oras, unii ar considera un calvar motorul asta. Pozita de pe Ducati-intins, tobele de sub sha kre te incing in partile posterioare, oglinzile in kre nu vezi nimic in spate dk nu tragi mana, dificultatile la luarea unui viraj la viteze de parcare(ajungi sa dai cu mana din exteriorul virajului in oglinda)...In schimb nu are nici o problema la rulare. Poti sa mergi si cu 5 la ora, chiar dk e motor de o mie, sta si jos, cu ambreiajul putin patinat. Poate fi frustrant, dar se compenseaza afata. Cand ai iesit din trafic e dement. Trage porcos. Ii place f mult de la a treia incolo. Un cuplu de zile mari...Nu am tras de ea f tare k ink tre sa o tin sub 7 mii de ture...In afara orasului devine motoreta"care este"...Cand esti lasat jos in carena oglinzile ajung si ele sa-si serveasca scopul vezi tot si NU tremura de la vibratzii...

 

Sunt foarte mandru de ea, o iubesc si in general fac cam jumatate de ora pana la munk. Azi am facut doua ore :ok:

:)

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea...

mii de km!

Editat de ranga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..bravo ,bravo ,asa-mi place sa va purtati sanatosi si multi km , ps. cred ca te-am vazut prin bucale.... frumos exemplar ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...