Sari la conținut

nipra si echipament


motorist1
 Share

Postări Recomandate

dupa ce am stat si m-am gandit si m-am razgandit, si iar m-am gandit, m-am decis sa trec de la comuniste la choppere, asa ca voi vinde nipra la care am muncit o gramada de timp, am bagat piese, nervi, daruire, transpiratie, insa ma despart de ea.

sunt dispus sa dau si nipra si diferenta pentru un chopper, dar as vrea si sa o vand cuiva care isi doreste o comunista.

am schimbat la ea:

1. ghidon de harley

2. set motor, amortizoare, anvelope si camera, carburatoare k68 - aste sunt de la Dani de la Radauti

3. am pus rezevor lacrima original, aripa de spate si saua de pilot de chopper

4. aripa fata am realizat-o prin taierea celei originale

Nu am umblat la cadru sau rapoarte de tranmisie, pentru ca sunt rotile de 19 si grupul de uga, asa ca nu avea rost

Inca un detaliu: anul trecut i-am facut omologare individuala, asa cum arata acum, deci nu e pb la inmatriculare, dat fiind faptul ca e pe numele meu, actele sunt ok, etc

 

Impreuna cu motocicleta ofer si un bloc motor, cutie de viteze desfacuta, 3 seturi de chiulase, 2 ghidoane originale, rezervor original, 2 faruri originale, cilindrii si pistoane vechi, o pereche de tobe originale si unele facute de mine dintr-o singura teava, de la chiulase pana in spate care suna bestial.

Castile de mai jos (NOLANUL e M, cealalta este S)si cizmele ( marime 43 de la louis - le-am primit cadou dar sunt mari de mine :angry: ) sunt tot la vanzare, pentru ca mi-am cumparat casti noi si cizme pe masura mea

 

http://www.louis.de/_4041fcd0dffa781496687...artnr_gr=202055

post-37595-1266000584_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dupa ce am stat si m-am gandit si m-am razgandit, si iar m-am gandit, m-am decis sa trec de la comuniste la choppere, asa ca voi vinde nipra la care am muncit o gramada de timp, am bagat piese, nervi, daruire, transpiratie, insa ma despart de ea.

sunt dispus sa dau si nipra si diferenta pentru un chopper, dar as vrea si sa o vand cuiva care isi doreste o comunista din 1984.

am schimbat la ea:

1. ghidon de harley

2. set motor, amortizoare, anvelope si camera, carburatoare k68(toate de la Dani de la Radauti), pompa lei noua, bobina de oltcit cu dubla infasurare, aprindere electronica

3. am pus rezevor lacrima original, aripa de spate si saua de pilot de chopper

4. aripa fata am realizat-o prin taierea celei originale

5. acumulator nou, cu gel

6.far de japoneza tot nou

Nu am umblat la cadru sau rapoarte de tranmisie, pentru ca sunt rotile de 19 si grupul de uga, asa ca nu avea rost

Inca un detaliu: anul trecut i-am facut omologare individuala, asa cum arata acum, deci nu e pb la inmatriculare, dat fiind faptul ca e pe numele meu, actele sunt ok, etc

Motocicleta se afla in Bucuresti, castile de asemeni. Piesele le o parte in capitala, o parte la parinti in provincie, insa de transportul lor ma voi ocupa eu .

 

Impreuna cu motocicleta ofer si 2 blocuri motoare, cutie de viteze desfacuta, 3 seturi de chiulase, 2 ghidoane originale, 2 faruri de japoneza noi, 2 carburatoare tot de japoneza, pt care insa e nevoie de flanse de adaptare, rezervor original, 3 amortizoare fata, 3 juguri inferioare,2 faruri originale, cilindrii si pistoane vechi, o pereche de tobe originale si unele facute de mine dintr-o singura teava ( cele din poze), de la chiulase pana in spate care suna bestial.

PS: cred ca pentru cineva care are deja un cadru, ii pot da piese sa mai faca o motocicleta, sau, cu un pic de efort de ma mine, inca un cadru, dar fara acte si modifcat gasesc

Prefer sa le ajunga toate la un singur om,dar.... stiti cum e hotarea de acasa, ca nu se potriveste cu cea din targ. :angry:

 

Castile de mai jos (NOLANUL e M, cealalta este S)si cizmele ( marime 43 de la louis - le-am primit cadou dar sunt mari de mine :laugh: ) sunt tot la vanzare, pentru ca mi-am cumparat casti noi si cizme pe masura mea

 

http://www.louis.de/_4041fcd0dffa781496687...artnr_gr=202055

 

Mesaj completat

 

Impreuna cu motocicleta ofer si un bloc motor, cutie de viteze desfacuta, 3 seturi de chiulase, 2 ghidoane originale, rezervor original, 2 faruri originale, cilindrii si pistoane vechi, o pereche de tobe originale si unele facute de mine dintr-o singura teava, de la chiulase pana in spate care suna bestial.

Castile de mai jos (NOLANUL e M, cealalta este S)si cizmele ( marime 43 de la louis - le-am primit cadou dar sunt mari de mine :hurt: ) sunt tot la vanzare, pentru ca mi-am cumparat casti noi si cizme pe masura mea

 

http://www.louis.de/_4041fcd0dffa781496687...artnr_gr=202055

post-37595-1266038291_thumb.jpg

post-37595-1266038551_thumb.jpg

post-37595-1266038757_thumb.jpg

post-37595-1266039173_thumb.jpg

post-37595-1266039337_thumb.jpg

post-37595-1266039602_thumb.jpg

post-37595-1266039901_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa?!? ;)

 

nu am pus pret, tocmai pentru a evita negocierile.

daca e cineva interesat de motocicleta si de piese, spune cat e dispus sa ofere. Mi se pare mult mai corect sa stii cat poate sa dea, decat sa ceri de dragul de a cere

nu zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CIZMELE CAT COSTA???

 

260 ron pentru cizme

 

 

Mesaj completat

halatu halatu......cat e domle halatu!!!? bafta la vanzare! hai cu nipra alba!

se pare ca n-o vrea nimeni :)

Mesaj completat

pune si tu un pret la ce piese mai ai ,poate mai scapi de ele ;)

sa pun lista si preturi imi trebuie 2 pagini

e mai simplu, cine are nevoie, intreaba. Pe principiul cerere si oferta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai bine pentru anuntul tau ar fi sa specifici pretul/preturile in cazul in care vrei sa vinzi separat.

 

 

:) nu e mai simplu, cine vrea piese, sa zica ce vrea?

scap de batai de cap daca le dau "la pachet"

pentru nipra am refuzat 800 euro, fara piese ( asta asa, ca info pentru doritori), pentru ca nu are rost sa imi bat joc

 

PS: dintre piese, pe nici una nu vreau peste 100 ron ;) , oricare ar fi ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞi eu cred că n-o să mai vezi în veci aÂşa ofertă pentru Nipru! Uite, pe Uralul ăsta s-au cerut ca preț de plecare 800 de euro. Cîte oferte de preț crezi că am primit? Îți spun eu: NICIUNA! ÂŞi merge incredibil de frumos! Iar micile lui defecte estetice se puteau rezolva foarte uÂşor, dacă se găsea cumpărător. AÂşa, stă Âşi aÂşteaptă sub un balcon...

Spor la vînzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga un pret pentru tobe. si baga niste poze!

Cel mai simplu!...

Nu vrei sa zici un pret, bine! ramai cu ele!

 

tobele 60 de lei. azi incerc sa pun si poze cu ele.

PS: nu va inchiouiti sa sunt in cea mai buna forma

Mesaj completat

Tobele ma intereseaza si pe mine! cat de originale sunt?pret? poze?(coturile cum sunt? ale mele au ruginit cand le-am scapat in rau!) :D ;)

de pret si poze in 2 zile te lamuresti. vis-a-vis de coturi, am de vanzare"tobele" care se vad pe motocicleta, pt ca intre timp i-am facut altele, cu site si restul, deci tevile alea ce le vedeti in poze isi cauta stapan. sunt galvanizate, fara suduri, indoite pe role. 100 de lei e mult pe amandoua?

 

PS: daca imi trimiti coturile ruginite iti fac altele din teava, identice, in 2-3 saptamani

Mesaj completat

ÂŞi eu cred că n-o să mai vezi în veci aÂşa ofertă pentru Nipru! Uite, pe Uralul ăsta s-au cerut ca preț de plecare 800 de euro. Cîte oferte de preț crezi că am primit? Îți spun eu: NICIUNA! ÂŞi merge incredibil de frumos! Iar micile lui defecte estetice se puteau rezolva foarte uÂşor, dacă se găsea cumpărător. AÂşa, stă Âşi aÂşteaptă sub un balcon...

Spor la vînzare!

multumesc de "incurajari", dar nu cred ca era cazul. :) , ca doar fiecare marfa cu clientul ei

Mesaj completat

Acumulatorul , ce pret are . ce U si ce I. si binenteles cind ai cumparat .

daca e info pt tine, discutam la tel :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

multumesc de "incurajari", dar nu cred ca era cazul. :) , ca doar fiecare marfa cu clientul ei

...

 

Nu te supăra boierule! Am vrut doar să vezi cum se miÂşcă piața, dacă chiar vrei să măriți Nipra. Părerea mea este că ai greÂşit că nu ai acceptat acea ofertă, dacă chiar ai avut-o, deÂşi acum nu-mi mai vine să cred, asta-i tot!

Toate bune! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am refuzat 800 euro, fara piese...

..decizia ta :) eu am gasit la banii astia un XV 535, in stare f.buna! Preturile au scazut mult la toate genurile de vehicule, case si terenuri...

Cu banii astia gaseai sigur ceva mai bun.

 

...Părerea mea este că ai greÂşit că nu ai acceptat acea ofertă, dacă chiar ai avut-o, deÂşi acum nu-mi mai vine să cred...

Si eu ma indoiesc, dar poate vrea doar sa stie ce valoare poate obtine! Am vazut motorul, nu arata rau deloc, si merita banii, insa "criza" isi spune cuvintul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca deja au fost 15 grade. vine caldura!!!

Mesaj completat

hai ca deja au fost 15 grade. vine caldura!!!

va rog, nu mai dati PM-uri cu oferte de 20 ron pt casti si/sau 2500 ron pt nipra, ca nu mor de foame si nici nu vreau sa imi bat joc de mine. multumesc!

Mesaj completat

UP

 

3800 ron negociabil, ca am gasit un chopper tentant! :D

Mesaj completat

up ;)

 

Mesaj completat

up

 

3700............ se ofera cineva? :)

Mesaj completat

1 saptamana nu mai e la vanzare, pentru ca un biker m-a rugat sa i-o pastrez, pana ajunge din Brasov s-o ia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

de vanzare cu 800 euro, dupa restaurare, pentru ca vreau japoneza chopper, nu comunista chopper-ita.

 

prin pod s magazie, mai am multe piese de Dnepr, cine are nevoie sa intrebe (ceara). - vibrochene, pistoane ghidoane, chiulase, cilindrii, faruri, blocuri motoare, cutie de viteze, ax cu came, faruri, etc

 

am si aceste 2 casti de vanzare ( NOLAN-ul e masura M, cealalta e S)

post-37595-1269538627_thumb.jpg

post-37595-1269538697_thumb.jpg

post-37595-1269538735_thumb.jpg

post-37595-1269538794_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vanzare cu 800 euro, dupa restaurare, pentru ca vreau japoneza chopper, nu comunista chopper-ita.

 

prin pod s magazie, mai am multe piese de Dnepr, cine are nevoie sa intrebe (ceara). - vibrochene, pistoane ghidoane, chiulase, cilindrii, faruri, blocuri motoare, cutie de viteze, ax cu came, faruri, etc

 

am si aceste 2 casti de vanzare ( NOLAN-ul e masura M, cealalta e S)

 

 

bafta la vanzare, o mica precizare am, ce ai facut tu se numeste reconditionare nu restaurare, restaurarea e cu totul alta mancare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...