Sari la conținut

a aparut vfr-ul nou?


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

mi s-a parut ca arata f bine, nu stiu daca a aparut.

 

Ce-ai gasit tu sunt doua CGi-uri, unul realizat de MCN pe baza schitei de mai jos, in care se afla inlocuitorul modelului ST1300 Pan European, iar celalalt bazat pe conceptul V4 prezentat de Honda la Salonul intermot. Noul Pan European va fi bazat puternic pe VFR 1200F iar MCN crede ca se va numi VFR 1200T.

 

Nou (schita oficiala Honda)

2035.jpg

 

Vechi

288.jpg

 

Noul VFR 1200F a fost lansat pe 8 octombrie 2009 si are un pret (in Romania) de 15.497 Euro (TVA inclus). Modelul are un topic separat aici. Rezumat tehnic: 267kg la plin, 173cp, 129Nm, cardan, 6 trepte, slipper-clutch, ride-by-wire.

2326.jpg

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca 1/3 dn anunturile de pe mobile.de sunt la misto, vand pielea ursului din padure.

 

 

asa cred si eu...la misto anunturile sau ptr reclama. Pe 02.02 am sunat la 3 dealeri ptr rezervare drive test si achizitie...raspunsul a fost ca inca nu au sosit la ei modelul nou desi ei au anuntat ca de pe 28.01\29.01 va fi disponibil la vanzare...

la mine candidate au ramas 2 modele zzr 1400 si vfr1200...zzr-ul are un pret foarte bun dar vfr-ul este ptr puturosi (ca mine) cardan,revizie la 12 000 km... :)

vom vedea...timpul decide ca eu sunt destul de sucit

Editat de Saracie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi merg pe bmw de vreo 200 de ani, vfr-ul m-a fascinat intotdeauna. am vrut sa iau st1300 cand a aparut gt-ul nou la bmw in 2006 sau 2007, nu mai stiu exact, n-a avut nici o sansa, era deja obosit. acum sunt la al doilea k, m-am cam plictisit de el, vfr-ul ala cu valize ar fi singura alternativa. kawa nu-mi place, fjr e vechi rau, altceva notabil in clasa asta nu exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi merg pe bmw de vreo 200 de ani, vfr-ul m-a fascinat intotdeauna. am vrut sa iau st1300 cand a aparut gt-ul nou la bmw in 2006 sau 2007, nu mai stiu exact, n-a avut nici o sansa, era deja obosit. acum sunt la al doilea k, m-am cam plictisit de el, vfr-ul ala cu valize ar fi singura alternativa. kawa nu-mi place, fjr e vechi rau, altceva notabil in clasa asta nu exista.

 

Highlander...;)

eu calaresc un vfr 800 al unui amic si este foarte prietenos...am citit vreo 2 review in care se spune ca 1200 este ca un 800 cu putere mare...vom vedea :)

Editat de Saracie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Highlander...;)

eu calaresc un vfr 800 al unui amic si este foarte prietenos...am citit vreo 2 review in care se spune ca 1200 este ca un 800 cu putere mare...vom vedea :)

Ai dat o tura sambata asta (cu alimentare Petrom Lacu-Sarat)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca 1/3 dn anunturile de pe mobile.de sunt la misto, vand pielea ursului din padure.

Nu este anunt la misto, eu am fost la ei in pravalie si am vazut-o in 29-30 ianuarie, si firma este maricica, sunt dealeri honda in NURNBERG.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosteam motorul... da nu stiam rideru' .... era mai suplu.... :D

mai suplu... :) dar nu decit mine...la +30 kg peste 100 ale mele... ;)

 

Nu este anunt la misto, eu am fost la ei in pravalie si am vazut-o in 29-30 ianuarie, si firma este maricica, sunt dealeri honda in NURNBERG.

 

la cei care am sunat nu era disponibil. este adevarat ca am sunat intr-o anumita zona fiind conditionat de traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cei care am sunat nu era disponibil. este adevarat ca am sunat intr-o anumita zona fiind conditionat de traseu.

Avand in vedere ca este nou aparut, ar putea sa dureze ceva timp comanda.

Nu cred ca poate fi gasit pe stoc, dar cine stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...