Sari la conținut

aprilia rsv:D


kello
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

supee tare......si eu am vrut sa trec la v2 dar mi-e teama ca pe la 7 8 9000 de ture se pierde......zi-i si mie te rog cate ceva despre cuplu

Mesaj completat

mai precis la aprilia......ca v2 suzuki am tras de el;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

supee tare......si eu am vrut sa trec la v2 dar mi-e teama ca pe la 7 8 9000 de ture se pierde......zi-i si mie te rog cate ceva despre cuplu

Mesaj completat

mai precis la aprilia......ca v2 suzuki am tras de el;)

 

 

 

ms....nu o sa regreti daca treci la v2, cuplul e foarte mare,trage tare in toate treptele

Mesaj completat

Superb ce sa mai! imi zici si mie pe PM un an de fabricatie si ca ai dat pe ea?

 

Sa o stapanesti sanatos!

[/quote ]

 

 

pot sa.ti zic si aici:D nu ma feresc :crack: e din 2001 si am dat 2500 euro,eu zic ca am luat.o super bine la cate are pe ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu.s de pe google stai linistit

 

post-54622-1267792874_thumb.jpg post-54622-1267792986_thumb.jpg

post-54622-1267793073_thumb.jpg

 

Mesaj completat

La ce te-ai referit cand ai zis "la cate are pe ea" ....????

 

 

pai are tobe akrapovic cap coada,jante oz,parbriz double bubble,frane brembo,discuri "dantelate"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari ! asta da afacere...arata intr-un mare fel si e si "dotata"

 

doar discurile (marca ALTH) sunt vreo 600-650EUR perechea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu.s de pe google stai linistit

 

post-54622-1267792874_thumb.jpg post-54622-1267792986_thumb.jpg

post-54622-1267793073_thumb.jpg

 

Mesaj completat

 

 

 

pai are tobe akrapovic cap coada,jante oz,parbriz double bubble,frane brembo,discuri "dantelate"...

ai uitat de furca Showa,amortizor spate Sachs,racoardele care si alea imi aduc aminte vin din fabrica race......ce sa mai sa o stapanesti sanatos :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"ms....nu o sa regreti daca treci la v2, cuplul e foarte mare,trage tare in toate treptele"

 

Trage foarte tare in comparatie cu ce motocicleta ? Pe ce ai mai mers ? Cu ce o compari? Ca asa e usor de zis ca trage tare! Povesteste-ne mai in detaliu despre bune si rele, frane, vibratii, pozitie, etc

Editat de RKT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"ms....nu o sa regreti daca treci la v2, cuplul e foarte mare,trage tare in toate treptele"

 

Trage foarte tare in comparatie cu ce motocicleta ? Pe ce ai mai mers ? Cu ce o compari? Ca asa e usor de zis ca trage tare! Povesteste-ne mai in detaliu despre bune si rele, frane, vibratii, pozitie, etc

 

Ma deci sa nu mai va aud de vibratii la aprilia :crack: ,cand aud ma bufneste rasu:P ce daca este V2 ,motorul rotax nu vibreaza !!!!! nici motocicletele aprilia(cele de 1000 ma refer) decat in ture maxime peste 9500 de rpm dar de acolo intevine zona rosie :nono: proba facuta de mine pe acelasi motor doar ca pusa pe alta motocicleta in cazul meu cat si pe asa un rsv ca al lui

Italinaul zice asa : Just like the RSV 1000, the RST 1000 Futura also features a number of exclusive Aprilia patents:

 

* the AVDC (Anti Vibration Double Countershaft) double balancing countershaft.

* power-assisted hydraulic controlled clutch covered by the patented PPC (Pneumatic Power Clutch), to control rear wheel bounce during sudden deceleration.

 

cat despre frane ce pot spune te pun in cap(Brembo Gold series)cum spuneam mai sus racorduri race din fabrica discuri Brembo de 320 de mm combinata cu frana de motor a rotaxului ,a V`ului devine o frana crimanala roata spate nu se blocheaza pe frana de motor in orice treapta ai cobora datorita sistemului PPC de mai sus,cuplu pot spune ca imi palce dar explozia in sine si tedinta de wili este dupa 4000-5000 de rpm depinde de mana fiecaruia ,injectie isi face treaba ok coparand eu personal cu alte modele pe carburatie care parca mi s`au parut mai brutale un pic de la 2000 de rpm (vtr de la honda cu TL nu am mers ) cat despre poztie las pe posesor sa dezvolte mai mult eu fiind la clasa sport touring dar cat m`am dat cu RSV nu mi se parut de loc obositor

toate cele bune :laugh:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

salut, mai ai rsv-ul ?, ma bate gandul sa-mi iau si eu unul, nu stiu ce sa aleg honda 954 sau rsv-ul din 2003 varianta r daca se poate, dar nu stiu cat de fiabile sunt si asta vroiam sa intreb daca ai avut probleme cu motorul si care au fost ele.

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

astasta stres am si eu. Deocamdata ma documentez, dar o sa vina si un twin in garajul meu. Treaba e ce? suzuki tl, honda vtr, aprilia rsv, ducati?



Am avut un sv 650, si am vandut-o, sa iau un 4 in linie. The twin ruls!

Asta fuge mai tare, dar nu te loveste deloc. Mmmm. Am vandut-o ca zicea toata lumea lumea ca e pt invatacei. Parearea mea e ca e mult, muult mai fun decat viespele astea.

Deci vreau neaparat twin, dar as vrea pareri aici despre aprilia rsv mille. Oricine poate

oferi ceva concret va sunt recunoscator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vrei sa stii mai exact? ca are frane bune? are, brembo. suspensii? daca e r sunt ohlins, n-am ce spune mai mult, daca e non-r showa si sachs, mult peste japonezele din aceeasi ani. ciclistica la fel. cuplu cacalau, una in mintile ei n-are voie sa nu se ridice din gaz in a 3-a la 140-150 la ora. altceva? :) fiabilitate? pff, am una luata la 16.000, la 86.000 i-am bubuit motorul ca eram io beat si prost (povestesc daca te intereseaza), mai stiu o futura (acelasi motor si cadru) cu 170.000 in bord care merge si acum. piese? cacalau! si vin rapid, trebuie doar sa stii de unde le iei! altceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

astasta stres am si eu. Deocamdata ma documentez, dar o sa vina si un twin in garajul meu. Treaba e ce? suzuki tl, honda vtr, aprilia rsv, ducati?

 

Am avut un sv 650, si am vandut-o, sa iau un 4 in linie. The twin ruls!

Asta fuge mai tare, dar nu te loveste deloc. Mmmm. Am vandut-o ca zicea toata lumea lumea ca e pt invatacei. Parearea mea e ca e mult, muult mai fun decat viespele astea.

Deci vreau neaparat twin, dar as vrea pareri aici despre aprilia rsv mille. Oricine poate

oferi ceva concret va sunt recunoscator!

 

 

da-mi un pm cu id tau si-ti spun tot ce vrei sa stii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si fa o selectie din ce spune Irinel, 90% sunt visele lui umezi, 2 motorete SV-uri praf + bonus, un motor distrus.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

si fa o selectie din ce spune Irinel, 90% sunt visele lui umezi, 2 motorete SV-uri praf + bonus, un motor distrus.

 

grasule, nu mai fa valuri inutil,ca tot tu transpiri... :) iti place sa scrii dar habar nu ai ce scrii grasule :)))) esti patetic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grasule, nu mai fa valuri inutil,ca tot tu transpiri... :) iti place sa scrii dar habar nu ai ce scrii grasule :)))) esti patetic

 

HAHAHAHHAHAAAA, te deranjeaza adevarul si ca intr-adevar auzi o parere pertinenta???!! =)))

 

Pai care e mai patetic dintre noi 2? BTW, poza aia ghei face toti banii.. ce sa mai vorbesc ca esti incapabil sa explici un fenomen nici dupa ce te-ai lovit de el..

 

Esti cea mai buna reclama pentru mastercard.. poti aplica chiar pe rolul mascotei, te evidentiaza caracterul.

 

 

 

Pup, ca-mi esti simpatic. :D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...