Sari la conținut

27 SAU 28 martie


foxbat
 Share

Postări Recomandate

Am de vizitat o cascada - sper s o mai nimeresc.

 

Plus un papa bun in Tarnovo.

 

Merg cu SLR-ul deci nu e de alergat.- 80 - 100 cu maxime de 120.

 

 

Cand stiu ziua exact , anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am de vizitat o cascada - sper s o mai nimeresc.

 

Plus un papa bun in Tarnovo.

 

Merg cu SLR-ul deci nu e de alergat.- 80 - 100 cu maxime de 120.

 

 

Cand stiu ziua exact , anunt.

 

daca e sambata poate merg si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi drumul e praf, in aer e praf, mancarea ok.

thx, bine de stiut

de aia iau slru-ul :drink:

@emanuel- bre, tu cred ca te vei plictisi dupa mine cu bestia aia.dar daca e..cu pla :wink:

 

ild..ala , ce este >?

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fox, inca o data, de fapt, ultima oara: unde sunt ...berile ...mele??

cascada ai zis? hm, sa curga...!

eu vin putin mai incolo, deci te ratez we. viitor.

 

P.S. am vazut pozele de ieri pe picassa, ff. misto, bre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci pe european e putin varza doar pe mici portiuni. Daca vrei sa te simti bine te duci pe la basarbovo, ivanovo, borovo si la byala inapoi pe european pana la veliko. Poti sa alergi fara probleme daca vrei, chiar si pe european. Ieri am vazut numai buse si alte rachete ale fratilor de la sud de dunare si nu mergeau tocmai incet pe drumul ala varza.Ce cascada zici ca ai de vizitat?

Editat de jumbo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria-mamaica, multumesc, desi stiu ca esti politicoasa. Sunt doar p&S la gramada, pe post de "log" pe unde am fost.repet, berea lu' matala e safe ( sper ) :)daca vii mai repede ca s ar putea s o beau

@bandit - maria ta, am postat o destinatie de plimbare deci vreau sa merg acolo. DAca ai o alta idee te rog sa o postezi. De ce vreau sa merg acolo e o alta discutie dar daca vrei cateva motive , ti le dau - mi e dor, o sa im ifie foame si imi place sa nu fie multa lume. Si e un loc bun pentru incepatori.

SLR-ul este Honda 650 SLR ( un dominator mai de strada ) . SLR-ul ala de care vorbesti nu intra in preferintele mele. Dar un Nikon da :drink:

@jumbo - nu stiu cum se numeste,am fost doar odata acolo dar sper s o regasesc

 

Nu alerg ba dimpotriva, o lalai o zi intreaga daca e vremea buna. E plimbare de voie nu de "rachete"

 

Buna dimineata :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bandit - maria ta, am postat o destinatie de plimbare deci vreau sa merg acolo. DAca ai o alta idee te rog sa o postezi. De ce vreau sa merg acolo e o alta discutie dar daca vrei cateva motive , ti le dau - mi e dor, o sa im ifie foame si imi place sa nu fie multa lume. Si e un loc bun pentru incepatori.

SLR-ul este Honda 650 SLR ( un dominator mai de strada ) . SLR-ul ala de care vorbesti nu intra in preferintele mele. Dar un Nikon da :drink:

 

Buna dimineata :wink:

Eu speram sa faca parte din preferintele tale SLR-ul ca sa ma dai si pe mine o tura.

Vis-a-vis de destinatiile pe care le propui, marea majoritate sunt in Bulgaria. (era o constatare)(din cate stiu, nu esti un incepator)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jumbo:

vad ca ai ktm. drumul e varza pt mine si pt vitezane. ce s-a intamplat este ca fie lipsesc bucati maricele din asfat pe o adancime de ca 5-7cm cat a fost grosima la care s-a turnat, fie e multa tarana la rigole si chiar pe centru, de asemenea nisip pe niste gropi astupate provizoriu. pentru tine e joaca de copii, si eu cu gs-ul zburam peste asa ceva fara sa le simt, acum e mai nasol cu gt-ul. cat despre buse zburand pe drumul ala, am vazut si eu, de asemenea vad si ce se intampla asa ca nu fac nici un alt comentariu. in orice caz bugaria arata rau de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.motosapiens.org/moto/?q=en/node/2 Idilevoooo! Doug,anerican care a incojurat globul pe moto si-a tras bulgaroaica si are han de bikeri acolo.

a...daaa..

de asta am auzit, are un post cat china pe advrider, thx

domnu' , buna ideea , mulutmesc. candva o sa trec pe acolo .

acum doar ma plimb si termin ultimii km pana la revizia slr -ul de 3000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Pai nu e pacat? Mai ai 20 de km pana acolo. Am coordonatele exacte daca mergi cu GPS. Unde zici ca e cascada aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e pacat? Mai ai 20 de km pana acolo. Am coordonatele exacte daca mergi cu GPS. Unde zici ca e cascada aia?

sunt 2, una inainte de veliko faci dreapta ( nu stiu sa ti pun exact unde..de asta stpuneam ca trebuie s o caut) si una dupa veliko, unde se tinea intalnirea locala cu multi ani in urma. Este un "autohouse " pe dreapta si trebuie s o iei pe sub pod si faci stanga. Si o tii printre dealuri un pic

 

o sa caut poze, anul trecut am prins soare si vara si dintr o data zapada:)

zapada mieilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la Veliko sambata asta. Drumul este prost pe o portiune de vreo 20 de km la inceput dupa Ruse. In rest e acceptabil, cam cum era si anul trecut. In nici un caz nu se compara cu drumuri din Romania gen Dealul Negru care ar trebui sters de pe harta de tot sau trecut ca forestier.

 

In alta ordine de idei, asta este cascada la care vrei sa te duci.

 

http://www.guide-bulgaria.com/NC/Veliko_Tu...ko_Turnovo/Emen

 

Daca asta e, mai iti aduci aminte cum este drumul. Se poate ajunge cu moto/masina standard?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la Veliko sambata asta. Drumul este prost pe o portiune de vreo 20 de km la inceput dupa Ruse. In rest e acceptabil, cam cum era si anul trecut. In nici un caz nu se compara cu drumuri din Romania gen Dealul Negru care ar trebui sters de pe harta de tot sau trecut ca forestier.

 

In alta ordine de idei, asta este cascada la care vrei sa te duci.

 

http://www.guide-bulgaria.com/NC/Veliko_Tu...ko_Turnovo/Emen

 

Daca asta e, mai iti aduci aminte cum este drumul. Se poate ajunge cu moto/masina standard?

cand am fost acum 2 ani parca..era foarte ok , asfalt

acum nu stiu ce sa spun

 

uraaaaa..s a intors "big brother ":drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jumbo:

vad ca ai ktm. drumul e varza pt mine si pt vitezane. ce s-a intamplat este ca fie lipsesc bucati maricele din asfat pe o adancime de ca 5-7cm cat a fost grosima la care s-a turnat, fie e multa tarana la rigole si chiar pe centru, de asemenea nisip pe niste gropi astupate provizoriu. pentru tine e joaca de copii, si eu cu gs-ul zburam peste asa ceva fara sa le simt, acum e mai nasol cu gt-ul. cat despre buse zburand pe drumul ala, am vazut si eu, de asemenea vad si ce se intampla asa ca nu fac nici un alt comentariu. in orice caz bugaria arata rau de tot.

Asa e Doru, poate fi destul de nasol pentru un tourer sau o vitezana. Criblura si tarana chiar gaseai cam peste tot. In Byala mi-am luat si eu pietricele in casca mergand in spatele bulgarilor. Podul de la intrarea in Byala e in lucru si in conditii de drum aglomerat mai dai peste cate un mic blocaj. Aseara eram abia venit de la drum, acum judecand la rece imi dau seama ca ai dreptate, sunt multe portiuni ce pot pune probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a...daaa..

de asta am auzit, are un post cat china pe advrider, thx

domnu' , buna ideea , mulutmesc. candva o sa trec pe acolo .

acum doar ma plimb si termin ultimii km pana la revizia slr -ul de 3000.

 

* bey, la Dave si Poly nu mergi fara mine, ai inteles?

uite, te rog! :drink:

 

mai stai si tu o tura, ca vin. baga berile alea in frigider, vezi ca e post!

 

deci la cascada we. asta, ok? ca altfel esti off-topic!... si vezi ca te face KTM-ul (Adventure) :wink: pi buni! dar cu 640-ul n-ai probleme. Iti zic, pentru ca tie nu-ti place sa ajungi al doilea, hehehe!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mie de vorbe nu fac un ban... Bagati si voi o ora si un loc de plecare. Am drum de Veliko in sambata aia :rose:

 

Eu si raman peste noapte la Phoenix Hostel. Poate stiti de locatie. Stapanul e un motoretrist englez, cu barba pana la piept si de o omenie iesita din comun. Camere de 7-8 locuri, mic dejun inclus, 20 leve pe noapte. Just in case.

 

Asfalt caldut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, la Dave si Poly nu mergi fara mine, ai inteles?

uite, te rog! :rose:

 

mai stai si tu o tura, ca vin. baga berile alea in frigider, vezi ca e post!

 

deci la cascada we. asta, ok? ca altfel esti off-topic!... si vezi ca te face KTM-ul (Adventure) :rose: pi buni! dar cu 640-ul n-ai probleme. Iti zic, pentru ca tie nu-ti place sa ajungi al doilea, hehehe!

o sa tin minte ce ai scris aici

ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa vin si eu .Exista un anumit maxim de membri in grup,sau alte criterii ?Va fi primul meu drum in afara tarii (sunt incepator) ,dar am cateva drumuri la activ prin tara.Astept sa vad cand se hotaraste ziua plecarii si alte detalii.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so, in mare sambata pe la un 9 la MOL ul ala ( benzinaria de pe Giurgiului )( nu imi place OMV-ul de la Mall) de la iesire , de pe dreapta ?

eu cu grupurile mai mari de 3 - 4 am probleme :rose: ca e agitatie mare

ma opresc in Ruse sa schimb niste banuti, umatoarea oprire cu 10 km INAINTE de Veliko, pe stanga la OMV - ca si loc final de regrupare

cautat cascada, relaxare, mers in Veliko, cautat papa si in functie de timp as mai merge la alta cascada.

 

 

bucuresti - giurgiu ~ 60 km

pana la omv-ul ala ~ 110 din ruse

~ 50 - 80 km plimbare pe acolo

 

cam asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...