Jump to content
Sign in to follow this  
_Raul_

Facerea de bine...

Recommended Posts

Salut,

Ena Dan - 0761326424

stima,

paul

Multumesc mult

Respect

Am rezolvat cu pinionul la F3 - multumesc tibor_mt!

Acum caut urmatoarele piese, pentru F4:

- capace motor stanga + dreapta (de la alternator, respectiv ambreaj)

- pedale schimbator + frana spate (doar pedalele, scaritele le am ok)

- carena laterala dreapta, neaparat de pe modelul galben cu albastru, in stare cat mai buna (vezi poza).

- posibil si altele...

DSC01841.jpg

Motorul e al unui prieten, a facut accident in primavara si intr-un final si-a luat banii de la asigurarea vinovatului; acum vrea sa-l puna la punct.

Eventual, stiti unde as putea suda aluminiu? Capacul de pe stanga are doar o mica fisura si o gaurica, cred ca ar fi usor de reparat cu o sudura WIG.

Salut,

am nevoie de lipit + vopsit carene. Poza aici.

Pe cine recomandati ?

Multumesc.

Doar lipit:

Dino - Resin Corse - Dumbravita.

0 7 2 3_3 4 9_1 5 0

Cu vopsitul - eu nu am gasit inca atelierul care trebuie.

Edited by _Raul_

Si eu caut vopsitor si cred ca am gasit ceva care sa ma multumeasca - la stadionul CFR, chiar in curba este un service intr-o curte; am vazut niste lucrari si mi-a placut cum au iesit!

Eu am vopsit rezervorul la Gyuri in Dumbravita. Vopseaua facuta la comanda la un mic magazin pe strada Amurgului (au magazinul chiar la intrarea in curtea de la halele agro).

Din cate stiu mai colaboreaza cu cineva ca el nu are cuptor.

Salut,

Am o casca mai veche, nu stiu acum modelul, care are viziera cam afectata de timp, si nu gasesc sa cumpar alta noua. Am doua intrebari: se poate polisa a.i. sa devina din nou clara? Este cineva in Timisoara care face asta?

Multumesc.

pasta de dinti, bumbac si elbow grease :)

Salut. Este printre noi vreun medic ortoped? Sa fie din TM. Mersi.

Acuma, nush ce probleme ai si de ce tii sa fie biker nenea doftoru dar iti recomand cu caldura dr. Prejbeanu Radu sau pe ucenicul lui dr. Crisan Dan. pentru copii iti recomand pe dr. Eugen Boia.

best practice zice ca iti faci programare la clinica privata, pregatesti meleonu , te pregatesti moral sa faci apoi un drum pentru raze, inca un meleon la clinica sau umbli pe la usi si pierzi timp . :) been there done that.

pentru operatii mai complexe, recuperare rapida, conditii , etc... cica pe la vecini. Tizul meu te poate indruma. trimite-i un PM

Edited by raoulserban

Salut. M-am gandit ca un coleg biker te intelege mai bine. Cand am fost in Apuseni m-am ales cu o cazatura, cand am coborat de la cascada Patrahaitesti. Cel mai nasola a fost pasagerul, sotia. Ia prins piciorul intre bolovani si scarita. Pana in ziua de azi are o umflatura la picior, dupa 2spt deja. Am incercat tot felul de unguente, dar nu cedeaza umflatura.

Fara suparare, dar trebuia sa fi mers la medic imediat dupa incident (ziua urmatoare maxim). Poate ceva e deplasat / fisurat acolo. Neaparat facute niste raze si dupa vedeti daca e cazul de RMN.

Sper sa fie totul OK. Insanatosire grabnica!

Da, ai dreptate. Dar si pasagerul este incapatanat. Abia acum isi da seama ca e pe bune.

Edited by kalator

Salut. Ma poate ajuta cineva cu montatul unor suporti pentru bagaje pe un F650 GS? Eu am utilajul si fiarele, dar nu am chei.

Salut,

Am chei. Toate dimensiunile de care ai nevoie. Anunta-ma cand vrei sa mesteresti si te ajut.

S-a rezolvat, multumesc.

Salut.unde se mai fac prelate pentru remorcute auto? De satimpex nu-s curios.

Auzisem ceva parca ar face cineva din prelate uzate de tir..

Lungimea remorcutei este de 2.20,inaltimea 1,00,latimea 1.16.

Culoare de preferat gri-argintiu,dar la o adica n-are importanta,numai roz sa nu fie ..

Multumesc.

Culoare de preferat gri-argintiu,dar la o adica n-are importanta,numai roz sa nu fie ..

Multumesc.

Incearca dupa Dumbravita spre autostrada pe partea stanga , cca 1 km dupa Dunca . Caros , cred ca se cheama firma . Noi acolo schimbam prelate la semiremorcile noastre si punem noi . Poate mai pastreaza din ele.

Acuma, nush ce probleme ai si de ce tii sa fie biker nenea doftoru dar iti recomand cu caldura dr. Prejbeanu Radu

Dr. Prejbeanu nu e în Tm pana prin 15 august...

Multumesc.

Din prelate uzate de camion ? Nu cred ca se complica cineva cu copturi si chiar daca ar face , de ce naiba ti-ai pune tu asa ceva ? In max 1 an sa mergi la peticit ? Vezi la Bumerang in Remetea Mare ...

Daca tine un an ii beton.
Am mai venit cu prelata d-aia verde de rafie,de am tot peticit-o prin parcari pana am ajuns in tara..
Remorcuta cu pricina e in tara,acum vin cu alta.

Edited by cstelia

Este dispus cineva cu un tarod metric de 8 filet pe stanga sa-mi faca filet intr-un surub de 10 gaura de 6.5 i-am dat deja (s-a rupt un surub de crashpad in mers in linie dreapta si a ramas restu infiletat in urechea de prindere de pe blocu motor)

Edited by TwinS

n-ai nevoie,ca blocul e din aluminiu,nu-i asa ..?

si atunci,iei frumos o piulita mai mare si incarci cu sudura prin piulita din interior spre exterior, dupa ce se raceste pui tubulara si aia e..

daca se rupe sudura repeti operatia,si va iesi garantat. de cate ori am folosit trucul asta a mers nemaipomenit,si n-am stricat filete etc ..

Spor

Cum naiba sa rupi un surub la mers in linie dreapta?