Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

merci mult

nu am gasit de nici un fel forumul asta, ma trimite tot la ceva forumuri de prin 2012.

oricum problema trebuie sa o scriu pe acolo sa vad daca poate careva sa imi dea vreun sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva cat ar costa un vopsit si stickerit de rezervor la Africa Twin ( cu stickerele mele ) ?


» Post actualizat in 05 Feb 2016 15:35

Am uitat sa mentionez ca-l vreau alb , simplu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

@Arthur - Pentru stickerit, da-i un tzar "profesorului" Mircea Zamfir - 0 sapte cinci sase - opt - opt - doi - 6.5.6.

Pentru vopsit nu stiu ce sa iti recomand - stiu doar unii f. buni, dar si f. scumpi (Cibatex, Horia nr. 9). Am mai auzit, asa, de Foxpaint (Sagului, vizavi de Pompieri, intre blocuri - nu stiu daca mai sunt acolo) si de Bogmiradi (de la celalalt "profesor", de Africane :) - Aradului 47), dar nu le-am calcat niciodata pragul ca (si) client, deci nu pot recomanda.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cat ar costa un vopsit si stickerit de rezervor la Africa Twin ( cu stickerele mele ) ?

» Post actualizat in 05 Feb 2016 15:35

Am uitat sa mentionez ca-l vreau alb , simplu .

 

Sal . Rezervorul eu l-am vopsit la Gyuri in dumbravita. Nu el le vopseste ci el le pregateste si le duce undeva unde au si cuptor.

Vopse am luat de la un mic magazin de langa Pencoop. Cu lac cu tot.

La un preten i-a revopsit carenele de la transalp si a pus si stickerele si dupa cu lac.

Stickere am luat de la Marius. Tolos Moto pe FB. El le-a facut si pe alea cu trasnalp. Is tickere bune. Eu am pe masin pe exterior pe geam unul facut de el si nici urma sa se dezlipeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ,de vreo doua zile am achizitionat niste utilaje de vulcanizare cu adaptor pentru echilibrat roti moto ,daca santeti interesati . garajul e in Dumbravita pe strada Ghe Doja nr 53 . tel 0721467384


» Post actualizat in 12 Feb 2016 14:24

salutare ,de vreo doua zile am achizitionat niste utilaje de vulcanizare cu adaptor pentru echilibrat roti moto ,daca santeti interesati . garajul e in Dumbravita pe strada Ghe Doja nr 53 . tel 0721467384

12687839_1010277995686496_91914531924906

Editat de mercenaru888
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ,de vreo doua zile am achizitionat niste utilaje de vulcanizare cu adaptor pentru echilibrat roti moto ,daca santeti interesati . garajul e in Dumbravita pe strada Ghe Doja nr 53 . tel 0721467384

» Post actualizat in 12 Feb 2016 14:24

12687839_1010277995686496_91914531924906

salut,cat costa la tine un dejantat+pus alt cauciuc si separat echilibrat la o roata fata moto ???ms

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, îmi puteți recomanda o cu.rățătorie bună, unde să pot cu.răța o geacă de schi, murdară de vaselină????

 

În urma unui incident nefericit, geaca mi-a aterizat (cu mine în ea, evident) pe o grămadă de vaselină de la instalațiile de cablu de la teleschi... Mi-au spălat-o la spălatoria hotelului, însă petele nu au ieșit și mi-ar părea rău să nu pot recupera geaca, că e nouă...

Editat de eFu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, îmi puteți recomanda o cu.rățătorie bună, unde să pot cu.răța o geacă de schi, murdară de vaselină????

 

În urma unui incident nefericit, geaca mi-a aterizat (cu mine în ea, evident) pe o grămadă de vaselină de la instalațiile de cablu de la teleschi... Mi-au spălat-o la spălatoria hotelului, însă petele nu au ieșit și mi-ar părea rău să nu pot recupera geaca, că e nouă...

Incearca im Mall. Langa Auchan este curatatorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțam! Știu de spălătoria de la mall, însă caut o spălătorie mai atentă la lucrări, mai către hand-made. Acolo am avut, deja, surpriza să descopăr că lasă lucrurile cam de izbeliște...

E nevoie de o ”abordare” personalizată a lucrării, să încerce să cu.rețe cu atenție și să nu distrugă geaca (dacă se mai poate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Mall mi-au "aranjat" o geaca de piele intoarsa, nu recomand.

Cumpara-ti un spray de frane si vezi daca iese, petele de ulei le scoate, vaselina nu am incercat, daca nu se duce cu sprayul sigur nu va iesii nici la spalatorie.

Editat de kawazaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eFU ITI RECOMAND eu o spalatorie si curatatorie si se face curatirea cu atentie adica se face manual curatirea iar tipul face chiar ok si vopsitorie face, este pe Str Dorobantilor pe linia de tramvai mai exact inante de mag Azur se cheama UNYVETTE .cum mergi de la SURUBURI catre pod pe partea dreapta,mergi acolo si vei da de mama lui ca el mai are un job iar maicasa preia comenzile si el vine dupamasa dupa 4 si lucreaza acolo ce nu poate sa faca maicasa,Sa imi spui dupa ce ai rezolvat problema si cum a decurs asta pt curiozitatea noastra...toate cele bune si bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tavi, mulțumesc!

Da, ăsta e genul de serviciu pe care îl căutam, pe cineva capabil să-mi spuă, de la început, dacă se mai poate face ceva, sau nu.

Dacă nu pot ei, voi trece la metoda hardcore, dată de @kawa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...