Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Multumesc frumos.

Ajuta-i si implicit si pe mine si trec personal sa iti multumesc.

Sunt motociclist de weekend datorita jobului si sa stau pe bara imi este foarte greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vand cadru cu acte suzuki gsx r 1000 2007 avariat. a fost inmatriculat in 2008 pentru prima data si vine insotit de carte, talon, factura si fiscal.

pretul este de 1000 de euro

0765336589

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intereseaza pe cineva un amortizor spate de K4 ? Sta degeaba la mine pe balcon ....PRET 70 Euro .

 

"Amortizor spate original SHOWA GSX-R 600/750 2004-2005 folosit doar 5mii KM , se potriveste si pe 600/750 2001-2003 si e mai performant "

 

Poze, vezi aici : /index.php?/topic/681060-vand-piese-suzuki-gsx-r-600750-k4k5/&do=findComment&comment=3182313

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot s-a facut semi bursa aici, incerc si eu! :D

 

Cumpar senzor viteza suzuki 600 k7, din cate stiu e la fel de la k1 la k9

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ROG pe cei care au avut acest model..sau il au..sa-mi dea detalii..ca fiabilitate..ca,consum..etc..va multumesc anticipat!

Are 12 ani deja, sansa sa gasesti aici in RO unul in stare de intretinere foarte buna sint aproape 0. Multe au demult 100 000km reali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Cer si eu un sfat ..GSXR 1000 K7 .

Am patit-o la intoarcere de la mare.... dupa ce am pus benzina de la omv dupa 40 de km la peste 8000 de ture in orice treapta incepand cu a doua imi da in nas.

operatiuni facute la service :

1. curatat filtrul de benzina (nu se curata stiu de obicei dar am incercat ). nu s-a rezolvat

2. pus alt rezervor cu alta pompa de benzina care merg .. nu s-a rezolvat...

3. puse injectoarele de pe alt motor .. nu merge nu mai sta la relanti deloc ...asa cred ca au facut cei de la service ..nu le am cu mecanica deloc..

 

ce naibii poate fi .. ca nu vreau sa stau degeaba fara el...

Salut,

Poate ai rezolvat intre timp, dar am avut si eu aceeasi problema cu K7 750

Am pus aditiv de curatat injectoare, am turat-o pe loc cateva minute,, apoi mai tare decat de obicei cateva zeci de km, apoi am continuat cu aditivi vreo 2000 km, iar problema nu a revenit.

Acum, daca ai incercat si cu alte injectoare, inseamna ca e din alta cauza.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am in service unul complet servisat, cu absolut toate consumabilele schimbate, in stare excelenta. Are si carenele de strada si un set de carene de circuti. Cauciucuri noi, crash-pads si multe multe imbunatatiri.

in principiu sunt niste motociclete foarte rezistente, cu conditia ca sa fi fost servisate corect la timp.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

am ramas cu ceva piese de K 7 - K 8 de 1000... garnitura chiuloasa, 1 biela, cuzineti contrabalansor si un pinion de pompa ulei.

post-65929-0-80278800-1369656396_thumb.jpg

 

Daca are cineva nevoie de ele, ne intelegem la pret!

Tavian

743-408-29

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva interesant http://forum.thinkbike.co.za/showthread.php?55819-Suzuki-GSXR-1000-K9-L0-L1-Review



am fost toata viata mea nemultumit de frana fata de la suzuki`urile detinute,imi venea sa plang ca nu se opreste motocicleta,nu puteam sa dorm noaptea in pat,eram primul care incepea franarea din grup insa lucrurile au luat o intorsatura extraordinar de frumoasa datorita unui prieten foarte bun in recomandari ( TNG ) am pus xbk5 si viata continua alaturi de suzuki,va spun sincer ca mai investeam intr-o pompa de frana irc/brembo si furtune si daca nu se ameliora simtitor era pe bikeshop

incercati cu incredere placutele CL-XBK5 pe suzukiurile voastre chiar si cu furtunele si pompa stoc

TNX Georgica !!!

sa-ti dea Dumnezeu sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercati cu incredere placutele CL-XBK5 pe suzukiurile voastre chiar si cu furtunele si pompa stoc

TNX Georgica !!!

sa-ti dea Dumnezeu sanatate !

 

cat costa doar pentru fata ?

pe actuala nu am furtune race si ... ma intereseaza placutele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ok baieti de la GORacing ,cu experienta, o sa-i dea de cap.

 

Multumesc s-a rezolvat...

 

TNG recomand si ii multumesc pe aceasta cale ca a avut timp si rabdare pentru problema mea ...si baietilor de la GORacing...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...