Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

IN TARGU DE VECHITURI...10 RONI , SI AM IMPRESIA CA E UN 38,

DACA NU ...CU CHEIA FRANCEZA,

sau poti sa-l intinzi, numai din intinzatoare, cu 2 chei de 10, fara sa mai desfaci piulita mare

Editat de mandibula
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Care are o cheie pentru piulita de la roata spate ca s-a salabit rau lantul si sare de pe pinion pe deccelerare.Am cautat si cea mai mare pe care am gasit-o a fost de 36 ...imi trebe o cheie mai mare(nu stiu exact de cat tre' sa fie)

Maine merg la curte sa masor puilita cu un subler sa vad dimensiunea exacta,are cineva sau imi fac cadou o cheie de ziua mea(e peste cateva zile).

Dau o bere

 

Io am din trusa motoretei daca doresti :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Survolaj,mersi frumos dar merg la florin asta seara sa strang lantul

 

Bafta - tare mi-e ca pe viitor o sa ne cunoastem tot pe aceeasi tema - prietenii stiu de ce :)

 

Butoane - mi-am luat simeringuri de ulei si praf - am uleiul - saptamana asta fac furca sa vedem daca mai face prostia aia de care am vorbit.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nou posesor de suzuki gsx-r 600 din 2002 cazut putin pe partea dreapta dar din punct de vedere mecanic este impecabil,din 2007 nu a circulat am dat acum 2 sapt 1700euro pe el. Vreau sa stiu daca am facut o alegere buna.Sper sa se vada si .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nou posesor de suzuki gsx-r 600 din 2002 cazut putin pe partea dreapta dar din punct de vedere mecanic este impecabil,din 2007 nu a circulat am dat acum 2 sapt 1700euro pe el. Vreau sa stiu daca am facut o alegere buna.Sper sa se vada si .

 

Bun venit

Pozee ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nou posesor de suzuki gsx-r 600 din 2002 cazut putin pe partea dreapta dar din punct de vedere mecanic este impecabil,din 2007 nu a circulat am dat acum 2 sapt 1700euro pe el. Vreau sa stiu daca am facut o alegere buna.Sper sa se vada si .

 

Bine ai venit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Vecinul meu are un Gsxr K1 de 750 si vreau sa ii fac vitezometru sa mearga. La cine sa ma duc? Senzorul este bun l-am verificat eu. Am senzatia ca lipsesc niste piese de pe pinion acolo unde citeste senzorul. Motocicleta asa a fost cumparata. M-am uitat la a mea sa vad daca e ceva diferit dar probabil trebuie sa desfac mai mult ca sa imi dau seama dc nu merge. Mai merg si eu cu ea si e f enervant cand trec de la a mea la asta sa nu vad viteza mai ales ca nici nu pot vedea cati km am facut.

 

A doua intrebare este daca poate sa imi zica cineva unde este un service de roluit Roti. Am inteles ca este unu pe la 23 august f bun (cica cel mai bun din buc) dar nu stiu adresa exacta.

 

A treia intrebare este ce solutie de astupat gauri sa bag in radiator ca azi am pierdut niste lichid , cred ca sa spart pe undeva. Maine cand s-o termina cu ploaia asta o sa merg sa vad daca mai curge, si capacul de sus era un pic desfacut.

 

Merci

Editat de Mad Max1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Vecinul meu are un Gsxr K1 de 750 si vreau sa ii fac vitezometru sa mearga. La cine sa ma duc? Senzorul este bun l-am verificat eu. Am senzatia ca lipsesc niste piese de pe pinion acolo unde citeste senzorul. Motocicleta asa a fost cumparata. M-am uitat la a mea sa vad daca e ceva diferit dar probabil trebuie sa desfac mai mult ca sa imi dau seama dc nu merge. Mai merg si eu cu ea si e f enervant cand trec de la a mea la asta sa nu vad viteza mai ales ca nici nu pot vedea cati km am facut.

 

A doua intrebare este daca poate sa imi zica cineva unde este un service de roluit Roti. Am inteles ca este unu pe la 23 august f bun (cica cel mai bun din buc) dar nu stiu adresa exacta.

 

A treia intrebare este ce solutie de astupat gauri sa bag in radiator ca azi am pierdut niste lichid , cred ca sa spart pe undeva. Maine cand s-o termina cu ploaia asta o sa merg sa vad daca mai curge, si capacul de sus era un pic desfacut.

 

Merci

 

la radiator stiu de la un mecanic :

la gauri mici - pori , baga ou crud;

zat de cafea cand avea scurgere pe langa axul de la pompa de apa

 

mai intreaba... mai asculta si alte sfaturi

Editat de mandibula
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

A doua intrebare este daca poate sa imi zica cineva unde este un service de roluit Roti. Am inteles ca este unu pe la 23 august f bun (cica cel mai bun din buc) dar nu stiu adresa exacta.

Service-ul respectiv e in spatele Petromului de pe Bd. Nicolae Grigorescu (la Diham). Parca se poate intra si pe langa Petrom, prin service-ul auto.

Daca nu, cum vii pe Bd. Basarabia (dinspre Pta. Muncii) faci la dreapta pe ultima alee pe langa blocuri de dinaintea semaforului de la intersectia Bd. Basarabia cu Bd. N. Grigorescu (unde incepe refugiul de tramvai). Mergi cam 100m si pe stanga e o intrare la service si spalatorie auto. Chiar la intrare, inainte de spalatorie, e atelierul unde poti sa roluiesti jenti de aluminiu. Pe baiatul care face treaba il cheama Sirius (sper ca nu ma inseala memoria). E foarte sufletist si se ocupa si de sudura in aluminiu. Pe mine m-a ajutat si cu un roluit, mai demult si cu sudatul schimbatorului de viteze. Face treba buna si repede. Cu schimbatorul am stat acolo cat l-a facut, cam 1h. Pt roluit cred ca am luat janta a doua zi.

 

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti un inconshtient daca vrei sa sudezi janta spate , cumpara una sh , motocicletele astea merg cu sute de km/h , ma rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate si suda dar sa se face la nivel de "aerospace". Deloc intamplator stiu cine face aceasta operatiune. Obligatoriu dupa aceea insa trebuie centrata roata. Centrata nu echilibrata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo...cam cat estimati ca ma costa de indreptat janta spate si de sudat ?

Nici eu nu cred ca sudatul e cea mai buna idee pentru janta de mobra, dar ... e cum vrei tu

Estimarea de pret ma depaseste, dar cand am fost la Sirius cu schimbatorul se ocupa de sutat niste jenti de aliaj (de auto ce-i drept si nu cu tehnologie aerospatiala)

Cu siguranta pretul va fi in functie de cat are de lucrat.

Daca se duce Mad Max, poate pune intrebarea pentru tine.

Imi pare rau, dar nu mai am numarul de tel al lui Sirius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...